13
Elfeledett szerkezetek
  • corleone
    #1
    Nem tudom, ti hogy vagytok ezzel, de nálunk van jónéhány olyan szerkezet, amit szinte soha nem használunk. Megvettük egy TV-reklám után, vagy egy árubemutatón, esetleg mert az ismerősnek bevált, de 2-3 használat után ott porosodik a szekrény, garázs, pince, stb. mélyén.
    Pl.: -goffrisütő (idejét sem tudom, mikor vettük elő),
    -grillsütő (évente 1-2 alkalommal, akkor is csak grillcsirkéhez, pedig nagyon sok finomség készíthatő benne),
    -Elektromos habverő (anyám nem veszi elő, mert aztán el kell mosni, inkább kézzel veri fel),
    -gyümölcscentrifuga (szinén az elmosással van a gond, meg egyszerűbb megenni a gyümölxcsöt, mint pepecselni vele),
    -melegszendvicskészítő (sosem használjuk, évek óta porosodik a szekrény tetején, mióta a mikrohullámú sütő megvan. Na nem mintha előtte olyan gyakran előkerült volna)
    -kompresszor (egyszerűbb a kocsi kerekét a kútnál felfújni)

    Nálatok mi a helyzet?
  • Efreet
    #2
    nálunk 1 robotgép (ilyen multi-izé, rengeteg fajta fejjel), 1 elektromos kenyérvágó kés és 1 grillsütő van ilyen helyzetben... a szendvicssütőt én aktívan használom :)
  • Gery1980
    #3
    Nálunk inkább egyes termékek bizonyos funkciói válnak haszontalanná, holott a vásárláskor ezen tulajdonságok igencsak megmutatkoztak az árban.Ilyen pl. a mikrosütőnk grillező funkciója, vagy a sütőnk grillezője(utóbbinál még grillcsirke forgató is van).És ezeket az életbe nem használtuk pedig a választás konkrétan ezekért a speciális dolgokért esett az adott termékre.De hát ilyenek a háziasszonyok, köztük az én hőn szeretett édesanyám is.:)
  • Gery1980
    #5
    Van egy vezetéknélküli fülhalgatónk is.Valami hyper cucc a Philipstől.Asszem tavaj vette fater anyámnak, mert ha muter kintvolt a konyhába nem hallotta a hifi-t.A végeredmény:3 használat után ott áll a hifi tetején és senki nem nyúl hozzá, pedig jópofa kis szerkezet.
  • Gery1980
    #6
    Sorrry..korrektúra..."tavaly"
  • ipszilon
    #7
    hát igen, nekünk is van egy mosogatógépünk, amit ugyan rendszeresen használunk, de nem az összes funkcióját. asszem 10-13 van. sok pohár, kevés tányér, kevés vízzel való mosása, vagy csak tányér, sok víz ill. kevés víz, sok tányér kevés pohár stb.
    tök feleselges.
    ilyen a mikro is, azon hatszás funkció van!
  • ipszilon
    #8
    olyan nekünk is van. apu halgatta egy ideig, de aztán ma már senkisem használja!
  • CSOCSO
    #9
    MS Freestyler kontroller.. tök jo érzékeli merre döntöd stb.. hja.. évente 1 szer használom..valami 14 ezer huf volt...
  • Hangianix
    #10
    Gyumolcscentrifuga. Felesleges es tisztithatatlan. Azert egy goffrisuto erdekelne. Vagy 10 eve nem ettem mar. :D
  • JHetfield
    #11
    a nem hasznalt grillsuto es melegszendvics gepre jelentkeznek...hol lehet atvenni?:DD
  • TheZsenyka
    #12
    Nekem nem nagyon vannak ilyen unusable cuccaim... Esetleg a karóráim, párszor vettem a múltban, de mindíg nagyon zavart hogy a kezemen van. Ugyanez a nyakláncaimmal: rühellem ha valami a nyakamban fityeg. Esernyőt hiába veszek, úgyis elhagyom vagy otthon felejtem, ha mégsem, akkor meg szétesik. Egyébként minden más oké.
  • TheZsenyka
    #13
    Ja... van fényképezőgépem, nincs mit fényképezni vele :)