17
16x-os LG íróval
  • experience
    #1
    Szóval ezzel az íróval hogyan lehet túlírni cd-ket?Nero-ban beállítom a túlírást de nem megy!
    Légyszi segítsetek!
    Köszi!
  • mainruler
    #2
    Azt ne is várd, hogy sima 74min-es CD-ket 90/99 percre lehessen túlírni, mert max. 2-3 percet bírnak csak pluszban. Ajánlanám a Nero-hoz járó "Nero CD Speed" progit, s ott az overburning tesztet, akkor legalább megtudod, melyik típus mennyi túlírást bír.
    Igazából a tényleges túlírást csak az alapból 90 vagy 99 perces CD-vel lehet megcsinálni, a túlírási képesség csak azért kell az írónak, hogy legalább ezeket a CD-ket rendesen meg tudja írni (ugyanis a legtöbb gyártó modellje nem tud egy 99 perces CD-re 80-89 percnél többet felírni, mert kiakad).
  • MuERTe
    #3
    74 perces CD-re 738 MB

    Ez is egy lehetőség.
  • sisqoboy
    #5
    Csáko máko! nos nekem magy a nero cd speed de hogy tudom megállapítani mennyit írhatok a cdre? Hol írja ki?
    Koszike
  • sisqoboy
    #6
    nos megvan az overburning de nekem mindig ezt írja ki:
    cuesheet rejected (code 058801)

    tudtok rá mondani vmit?
    köszike
  • Kömike
    #7
    Nekem az LG 12x-es CD-íróm egy 74 perces CD-re röhögve írt fel 77:39 másodpercet igaz Philips CD volt.
  • Kömike
    #9
    A Nero CD Speed Overburning tesztje szerint az íróm a 24x-es Philips Cd-nél, ha 78 percet állítok be akkor a végén kifagy! De 77 percnél még minden oké. Én se tudom, hogy csinálta, csak úgy poénból megírattam vele egy ilyen hosszú CloneCD image fájlt :).
  • Stann
    #11
    Az én Philips24X-es irom a Nero Overburning-ben lazán elmegy 90 percig is, és ott sem fagy ki(egy 74-es cdvel). Nem tudjátok mi lehet a hiba,
    mivel gondolom egy 74-est azért 90-ig nem lehet tulirni??
  • Kömike
    #13
    Én még nem próbáltam 90 percet beállítani a Nero Overburning-ben. Én tegnap is beállítottam 77 percet egy 74 perces Philips CD-re, mert 76 percet akartam ráírni. És 77 percnél sem fagyott ki. Utána kiírtam és teljesen vissza olvasható a CD. Még azt is csináltam, hogy kikapcsoltam a gépet és utána Wincommanderen bellül átmásoltam a teljes CD-t és nem fagyott ki. A Nero CD Speed-del néha főleg a vége fele már instabil volt az Asus 50x-es olvasóm, de végül is vissza olvasható. Ha lelassítom az olvasót, akkor már stabilabb. Ja A Rune című játékot írtam át, volt 80-as cd-m, de próbaként.
    Állítólag a Samsung CD-ket jól lehet túlírni!
  • mainruler
    #14
    Ha instabilnak találjátok a Nero CD Speed Overburning tesztjét, akkor állítsátok be (már akinek támogatja a meghajtója) a RAW mode-ot, s nem lesz több probléma.
  • Vic
    #15
    Nekem a Sebesség tesztnél instabil. Pedig újkorában még 52x-esen is olvasott a CD végén. Lehet, hogy öregszik???
    Több, mint 1 éves.
  • Kömike
    #16
    Ezt én írtam, de miért Vic-ként lépett be???
  • Flamer
    #17
    cd iras.. meg nero.. :D