20
Mercury tápot érdemes? (400W P4-hez)
  • zord
    #1
    Sziasztok!

    Valakinek van tapasztalata Mercury táppal kapcsolatban? Egy P4-eshez való 400W-osról lenne szó.
    Minden véleményt szívesen és sűrgősen várok...
    Thx+
  • Gerry
    #2
    Nekem van véleményem:
    Tömören: sz*r
    Kifejtve: volt már dolgom kettővel is, egyik egy AMD-s gépben, na az elhalálozott, az alaplappal együtt, meg egy egy P4-esben, azzal meg össze-vissza fagyott a gép.

    Szerintem: Codegen, Enermax, Chieftec... Ezeket érdemes megvenni, ha nem akarsz kockáztatni.
  • Sub
    #3
    Nekem 400W-os van AMD-hez és műxik rendesen!
    Meg egy tápért azért a 25000Ft-t spkallom(lásd:Enermax)
  • Sub
    #4
    spkallom=sokallom
  • bolic
    #5
    Nálam pl. 300 Wattos P4-es AZONA táp, az nagyon király, nincs vele probléma, sőt a tápegység ventillátora nagyon csendes és fordulatszabályzós. Előző sz.r tápegység volt: ACORP 400 Wattos, ezt NE VEGYENEK! Pl. kb. 50-szor kapcsolgattam a tápegységet, végre beindult... Szóval fos ez. Ennyi a véleményem.
  • Sub
    #6
    A 400W-os Mercury-val semmi gondom nem volt eddig (fél év alatt) nem fagyogat szóval yo.
  • Gerry
    #7
    Hát igen, a 25000, az télleg sok, én annakidején egy 300W-os Codegenre fizettem be, kb. 14e (Brutto), azóta semmi bajom, viszont, ha a táp viszi magával az alaplapot (és ez NEM garis csere), akkor már érdemes meggondolni mire is ruház be az ember...
  • Gerry
    #9
    Ezzel nem értek egyet, nekem már volt Acorp, össze sem hasonlítható a Codegen-nel, és ezt mások is alátámasztják...
  • Sub
    #12
    Ja és ami még sirály táp szerintem:
    ANTEC
    Aki teheti próbálja ki!
  • K.András
    #13
    Mercury táppal sem halhatott volna meg semmi, kizárolag a táp maga,egyébként egy magyar cég gyártja és semmivel nem tudd kevesebbet mint egy 20 ezer forintos táp, egyébként egy feszültség mentes hosszabbitot érdemes beszerezned,és akkor nem vagy kitéve fagyásoknak, mivel nem tud ingadozni az áram és kárt sem tehet semmiben, nemhogy az alaplapban meg a prociban...
  • llacee
    #14
    Nekem egy 400W-os Mercury tápom van ,mert az Azona 400W-osom beszart vásárlás után 4 nappal.
    Egy 20eFt-s Azona CLassic házban van.
    Ki lett mérve elég jól teljesít... semmi hangja.. nem ingadozik és állítólag ki-be túlfeszvédelemmel ellátott táp.
  • Gerry
    #16
    Gyakorlati tapasztalatok alapján NEM ua., egy cégnél 300W-os Acorp és 300W-os Codegen tápok halálozási aránya 4:0... Ja, mind kb 1 éves, és az Acorpok most júliusban, és augusztusban haltak be... Amúgy, ha megnézed az árakat, akkor is kitűnik, hogy nem egy kategória, főleg, ha megnézed az oldalukon a cimkét, amin részletesen fel van tüntetve, hogy 3,3 5, 12V-on stb... hány Wattot ad le az Acorp, és hányat a Codegen...
  • Stann
    #18
    Hát azért van különbség egy Enermax meg1 Mercury között... És atttól, hogy veszel egy feszkóstabilizátort, attol még ha szar a táp, induláskor simán elpukkanhat. De egy Enermax, vagy akár Codegennél nagyon kicsi az esélye, (asszem az enermaxba védelem is ban)
  • llacee
    #19
    Mercury-ban van Leégés és rövidzár védelem.Erre garanciát is vállal természetesen a gyár.
    Nem istenítem a Mercury-t és Elismerem,hogy jó az Enermax,de azért a Mercin meg a Dodge Viper-en kívül lehet autózni biztonságosan egy olcsóbb autóval is.
  • Stann
    #20
    De hiába vállal garit a gyár, a tápot kifizeti, a gépet meg dobhatod ki. Amugy igazad van, télleg nem kell enermax, nekem is Codegen van