5322
Help!
  • Ron Ragm
    #1
    Naszal.... kéne help... Kaptam egy szép kis vírust, egy jpg fileval.... semmi sem találja, a Norton AntiVirt meg elindítás után lelövi.... A jpg neve rainman.jpg volt és az esőemberból egy részt ábrázolt.... (nem tudom mit mer nem én nyitottam meg)...azóta csinált egy Winkezd.exe-t, ami mindig elindult és ki karat menni a netre de hálégnek a tűzfal megfogja...DOS-ból letöröltük, de azóta meg csinált egy Winksx.exe-t.... Mivel lehet ezt kiírtani? Nocs hogy új topivot nyitok de percek kérdése mikor fagy le az explorer....
  • Efreet
    #2
    a felhasználói részlegben talán többet tudnak segíteni, átpakolom oda...
  • Gzoli
    #3
    Esetleg az MKS.VIR segíthet, jobb mint a Norton, McAfee és a többi ismert. Letölthető a http://mks.com.pl -ről demo verzióban, ez ingyen van, de mindent csinál, és napi frissítés is mindig van hozzá, hálózaton keresztül is jól szuperál.
    Az összes Windows-hoz, sőt a server verziókhoz is és linuxhoz is van külön.
    Egy hátránya azért van, hogy lengyel nyelvü.
  • Borg
    #4
    hja, apró hátrány :D
  • artschi
    #6
    Ha klez-vírusod van, a Symantec oldalán van klez-eltávolító progi, pár kbyte az egész, és irt szépen.
  • Mihail
    #7
    Nem tudjátok hogy WinXP alá melyik a legjobb vírusírtó? 98 alatt norton antivirust használtam, de xp alatt nem műxik vmi jól, pedig a 2002-t és a 2003-mas norton antivirust is próbáltam...
  • Borg
    #8
    nekem rendesen működik XP alatt a NAV2002 már régóta...
  • barlang
    #10
    © barlang ma 22:49 | Válasz erre | #3167

    Sziasztok
    Mit tegyek Trojai virus van a gépemen aupdate.exe
    A norton felismeri de nem tudja javitani, Tud valaki valami segitséget

    Köszi
  • Borg
    #11
    Törölni sem tudod?

    Szvsz próbáld meg safe módban inditani a windowst, és úgy eltávolitani.

    Bár furcsa, hogy a friss? norton nem tud mit kezdeni vele...
  • Met
    #12
    A cydoor azért kerül fel mindíg a gépre mert mindíg megnézel egy bizonyos weboldalt ami felrakja magának vagy használsz egy programot.
    Én így gondolom, de ha nem akkor sorry:)
  • Met
    #13
    Ha felismeri de nem tudja kijavítani akkor vagy törli vagy karanténba teszi nem?
  • K.András
    #17
    Szerintem nortont nem érdemes használni,zabálja a memoriát,nem tud mit kezdeni a virusokkal,hiába állitasz be automata frissitést semmit nem ér letölt egy rakás cuccot aztán ugyanugy meglehet fertözni a gépet...
    Én vagy a kaspersky-t ajánlanám vagy az f-securet( ugy lerángatja virusodat gépröl mint a rongyot)...
  • mrzool
    #18
    Fel vannak telepítve a patchek a vindózodra? Ha nem, legyenek.

    A Blastert elég könnyű kézzel is irtani - leállítod a processzét a feladatkezelőben, letörlöd a fájlt, és kiszeded a registry-ből. Nézd meg a virushirado.hu augusztusi cikkeit vagy a vírushatározójukat, biztos írtak róla!
  • rushman
    #19
    a blasternak egyedi eltávolítója van! Tudomásom szerint egyik vírusírtó sem szedi le, érdeklődj a vírusírtód honlapján
  • Z
    #20
    Hali!

    most én is szopok nyalok bő nyállal, mert valami bunkóság miatt folyton leállnak a gaméim.

    A jelenség a következő:

    Elkezd villogni a kép, és a játék futása közben egy pop-up ablak jelenik meg, ami azt írja, hogy:

    Üzenetküldő szolgáltatás

    Üzenetküldő: Admin, címzett: you, időpont:2003.12.06. 16:14:36


    *************Warning : This message confirms that your system is VULNERABLE to attacks **************

    Ezt leírja még egyszer kicsit bővebben...
    Alá pedig:

    Eliminate the annoying pop ups and secure your computer with one easy-to-use program: Message defender.

    Free information available:

    Go to: www.messagedefender.com




    Ha valaki tud egy kicsit is segíteni, hogy ezt hogyan lehet mexüntetni, akkor nagyon köszönöm előre is!


    sziasztok
  • rushman
    #21
    link, azthiszem itt leírja a problémát...
  • Z
    #22
    Hali!

    Köszi, tényleg jó az 5let, de sajna nem találtam meg a messanger-t... :(

    tuti én vagyok a láma, meg korán fel is adtam, de ha ilyen penge ötleted volt elsőre, lehet, hogy erre tudod a megoldást!?!?! :)
  • mrzool
    #23
    A Messenger a Program Files mappában található, XP install után az egyik első dolgom az egészet letörölni. Az üzenetküldő szolgáltatást pedig a Sajátgép / Kezelés / Szolgáltatások alatt tudod kikapcsolni (tiltsd le).
  • Z
    #24
    Hi!

    csak ilyet találtam a szolgáltatások között:

    "Üzenetkezelő", és ha ezt részletesebben is megnézem, akkor az alábbi dolgot olvashatom:

    Net send és riasztási szolgáltatásüzeneteket továbbít ügyfelek és kiszolgálók között. Ez a szolgáltatás nincs kapcsolatban a Windows Messengerrel. Ha a szolgáltatás áll, a felügyeleti üzenetek nem lesznek továbbítva. Ha a szolgáltatás le van tiltva, az összes olyan alkalmazás, amely függ tőle, nem fog elindulni.


    Messenger nincs a szolgáltatások között nekem.

    A portokat egyszerűen (direkt) nem tudom valami tűzfallal lezárni?


    mrzool: Neked is köszi a helpet! :)
  • TLoF
    #25
    net send -el küldik az ilyen üzeneteket, ajánlatos a tüzfaladban kikapcsolni a bejövő icmp üzeneteket.

    Te is tudsz küldeni command promptból, jót lehet vele játszani :)
  • rushman
    #26
    amit belinkeltem, az egy leírás, hogyan kell a messengert kikapcsolni, mivel az okozza neked a hibát.
  • Örm
    #27
    Hello a Norton 2004 egy Trojan Horse nevű vírust talált a windows\system32 könyvtárban az exploler exe-ben. De ezt mivel a Windows használja nem tudja javítani. Hogy lehet ezt a fájlt kijavítani?
  • Maffya
    #29
    Valoban nagyon tuti a NOD 32 innen lehet letölteni http://www.nod32.hu/
  • lck
    #30
    Kipróbáltam, de ha fut, nekem szaggatja a játékokat és a filmeket is. ( P-4 1700 Cel.+NV440-essel, 256 Mb Ram)
  • Maffya
    #31
    Akkor valami más probléma van a gépeden mert ennek a virusirtónak a legkissebb a gépigénye és mégis a leghatékonyabb!!! Ez a z egyetlen virusirtó program ami egyetlen virust sem engedet át eddig !!!!
  • mrzool
    #32
    Ha szaggat, akkor próbálj ki másokat, a www.2f.hu honlapon is vannak letölthető próbaverziók (KAV és FSAV).
  • Maffya
    #33
    Szerintem a KASPERSKY alapbol kilöve mert 2600+ barton 512mb rammmal is iszonyuan fogja a gépet. Szerintem valami driver gáz van nálad.
  • rushman
    #34
    lehet, hogy egy kicsit késő, de most bukkantam rá:
    Windows Messenger Service
  • mrzool
    #36
    RPC worm...

    Mi lenne, ha feltennéd a patcheket a windowsupdate.microsoft.com-ról? Vagy tűzfalat használnál (XP-s is jó erre...)? Miért kell ezt mindenkinek szájbarágni? Miért tud még mindig terjedni egy olyan vírus, amire több mint fél éve van patch?
  • mrzool
    #38
    Hahó! Elolvastad a hozzászólásom? Feltettem a patcheket a windowsupdate-ről? Ha igen, akkor folytathatjuk.
  • Ben C
    #41
    na szal ha elindítom azta peccset rögtön bejön a crp
  • Impi
    #42
    Még mielött legyilkolnátok egymást!
    Windowst telepítettem, de nem húztam ki a CabelNet csatla-
    kozót a gépből. Az első indítás után 2 perc sem kellett és
    beba**ott a Blaster. Arra sem volt időm, hogy telepítsem
    a 2004 jan.06.-án kiadott lyuktömő progikat.
    Először futtasd a WindowsXP-KB823980-x86-HUN.exe -ét
    majd a Windows-KB833330-HUN.exe -ét feltéve ha magyarnyel-
    vű XP-t használsz. Ezeket Itttalálod meg.
  • mrzool
    #43
    Ha feljön a 60 seces visszaszámlálás, shutdown -a, erre leáll.

    Egyébként pedig kapcsold be a tűzfalat! Az MS03-026-os és 039-es patchek javítják az RPC sebezhetőséget...
  • Garfield
    #44
    Van egy egyszerűbb módszer a Blaster ellen: fogod, és bekapcsolod a Windows beépített tűzfalát. Onnantól kezdve nincs Blaster és nyugodtan felrakhatod a patch-eket.
  • Ben C
    #45
    Tudjátok, én még igazából sose gondolkodtam el ezen hogy : mi lesz ha megtámad 1 vírus? Asztem a túzfal automatic bevan kapcsolva, felnyomtam az általam jónak tertott Norton Antivirus 2004-et oszt pisztácia. Ezért nem töltögettem peccseket, meg ilyenek.

    És többek közt ezért nem tudom hogy a win fájörwollját hol lehet bekapcsolni.
  • Ben C
    #46
    Töltögethetek bármit, amíg olyan bamba vagyok, hogy nem tom bekapcsolni a túzfalat.

    LOL magamon..
  • Ben C
    #47
    jóvan, bocs megcsinálteam a tqzfalat (mér nem mqködik az q ??), kezdem a peccseket.
  • Ben C
    #48
    Tuzfal bent,
    újra már nem szokott indulni,
    viszont a peccset nem tom feltenni mer kilép belQle.
    5let?
    ezmá 1 másik vírus?
  • rushman
    #49
    a hibaüzi RPC Stub problémára hivatkozik?
  • Ben C
    #50
    már nincs semmilyen hibaüzi.
    nem indul már újra a gép, csak kilép a NOD32-ből, kilépett a NAV 2k4-ből, kilép a 2 win pecsből.Az "ilyesmi" progik közül csak az Ad-wareből nem lépett ki.