10
Bad javítása otthon nem akar sikerülni
  • llacee
    #1
    Sziasztok!

    Adott egy Quantum Fireball ST 3.2GB-os vinyó,amin van 32byte-nyi Bad sector elvétve és mikor ráir a vinyó elég ba*zott egy hangja van.
    Régebben egy Quantum Doki nevezetü programmal ki lehetett iktatni a forgalomból a Badsectorokat,de most ebben az esetben nem müködik.
    Próbált programok:Q Dok,Maxtor Power Diag,Power Blast,és Low Level Format Biosból.
    Ezek után formázáskor kiirja,hogy mely részeken talált hibát,de próbálja javítani.Hogy tudom kiszedni a vinyóbol ?Egyébként nem terjedő fajta...nagyon zavar !

    Please Help !

    Ja és otthon szeretném megoldani mert 0ft-m van a javításra :o/
  • llacee
    #2
    SEmmi ötlete nincs senkinek ? :-/
  • a_n_d_r_e_w
    #4
    Próbáld a PQMagic-et. Nem tudom, hogy kell használni , de másnak már sikerült külön partícióba zárni a badsectorokat.
  • llacee
    #5
    Aki használná nem igazodna ki a több partición igy a kiparticionálás nem jönne be.

    Quantum doki kiderült ugyan az,mint a Mator oldalán lévő Max Diag Low level formatja csak az utóbbi frisebb kiadás.
    Végülis többszöri Low formázás után kijött beőle...remélem igy is marad....
  • A-Tom
    #6
    Nekem van egy HDWipe nevű progim, ami mindent legyalul a winyóról, partícióstúl, boot sectorostul levisz mindent, teleírja a lemezt 0-kkal. Állítólag ilyenre jó, személyes tapasztalatom nincs. De azt tudni kell róla, hogy a winyó méretétől függően akár egy !egész napot! eltarthat a lefuttatása.
    Bár én azon a véleményen vagyok, hogy ha a lemez fizikailag sérült, akkor azon már nem segít semmi, ha meg áramszünet vagy más okból keletkezett a bad sector, akkor azt leviszi egy format c:
  • Borg
    #8
    pl seatools, a seagatekhez
  • Sati
    #10
    Sziasztok.

    Van valami Progi amiwel lehet Bad sectort keresni ...
    Van pár 40gb os winyom és meg kellene néznem hogy van e rajta.
    Elöre is köszi.