14
bakker...
  • Mike
    #1
    Hát, nekem semmi bajom a VIA-val
    Az egyik leganagyobb chipset gyártó a Földön.
  • Borg
    #2
    na köv a probléma.
    szar a bill itt, bocs a hibákért.

    Szóval adott egy gép: VIA forint előtti alaplap, 466celeron,savage4 Agp videokártya, win2000 (sp-k nélkül).
    Nem az én gépem, mindössze rendbe kene hoznom..

    Szoval egyket napja a kedves usernek azt csinalja, hogy random ujraindul, altalanos vedelmi hibat okoz( ilyet se surun latni win2k alatt), ha ranyom egy programra akkor vagy nem csinal semmit, vagy elinditja, aztan resetel, vagy kekhalal, vagy egesz egyszeruen normalisan megz, random modra.
    Eddig ugye ilyen gondja nem volt.

    Amit probaltam:
    legujabb VIA 4in1 driver - no effekt
    legujabb, es egyel regebbi s3savage4 driver- no effekt, bar egyszer legalabb kiirta hogz annak a dll-je lehet a hibas
    ibm dft teszt, winyo,alaplap problema mentes
    BIOSban procit visszavettem, ramot visszavettem, hdd-t pioba raktam, SEMMI HATAS

    win2k event logja eloszor nem is mukodott azt irta hibas. letoroltem, ujracsinaltam a naplokat, és mos mar loggol. olyan hibakkal tömi tele, ami meg nekem is kinai, mint hogy "WinMGMT WMI ADAP nem tudta feldolgozni a teljesitmenz fuggvenytarat,perfdisk, mert idotullepes volt a kovetkezoben:open". Na erre varrjatok gombot. Aztan ettol kezdve sokminden idotullepesbe utkozik, servicek fagynak szejjel stb...

    tippekert halas lennek...
  • Mike
    #3
    Hihi, gyorsabb voltam :)))
  • Laalee
    #4
    ha ujrapakolnal mindent, lehet jobb esellyel indulnal, es egy sp sem artana anelkül eleg szar a 2k
  • Borg
    #5
    update:
    a 3. via 4in1, es az x.edik savage4 driver kombinacio megoldotta a problemat ugy nez ki. (99%)

    Imadom ezeket a kituno VIA cuccokat, alaplap s3 kartyak stb.. meg billgatesnel is jobban utalok mindent ami via..
  • Hangianix
    #6
    Az ujabb VIA chipseteknel mar nincs ilyen gond. Vagyis ennyi.. :D
  • Laalee
    #7
    azert az s3 sem a stabil drivereirol hires :D

    amugy a via p3 as chipje telleg kritikan aluliak voltak, az ujakrol meg nemtudok, megtertem :D amdt vettem :D
  • Mike
    #8
    nekem KT133a-m van
    messzemenőkig meg vagyok vele elégedve
  • PetruZ
    #9
    Nekem KX133-mam volt (Abit KA7) és nagyon nem voltam vele megelégedve, miután pár hónap után előjött a széria bithibája. :( Most KT266A-m van (Soltek SL-75DRV4) és maximálisan elégedett vagyok vele. :)
  • Laalee
    #10
    hat a tk133 utan nekem sis 745 lett... ez jobb es nemkell 45 program pachelgetni
  • Gerry
    #12
    VIA KT266A, vagy KT333 teljesen jó chipsetek, semmi bajom nem volt eddig velük, szemben az ALi chipekkel...
  • Lammer
    #14
    Ez nem igaz!
    Nekem tökéletesen működött egy ACORP! alpban a savage2K!!
    ennyi!
    jah és az via+s3...