1080
Medieval Total War
  • Pluskast
    #1
    Sziasztok!
    Arra gondoltam, hogy aki szereti az RTS játékokat, és aki egyáltalában szereti a stratégiai játékokat az biztos hallott már a Total War sorozat legújjabb tagjáról a Medieval War-ról. A játék ugyan még nem jelent meg de az előzetes képek és a demo alapján nagyon nagy játéknak ígérkezik!!! Előzetesen lenne már most egypár kérdésem.
    Elöszőr is a játékban 12 nemzet közűl választhatunk majd. Ezzel kapcsolatban az lenne a kérdésem, hogy meg tudja nekem valaki mondani hogy pontosan milyen nemzetekről van szó és ami a legfontosabb, hogy lehet e a magyarrokkal lenni. Az én szegényes angol tudásom alapján a külföldi topikok alapján azt szűrtem le, hogy nem lehet velük lenni:((((. Nagyon remélem hogy csak én tévedek.
    Második kérdés. Ha demóval játszottatok biztos eljutottatok az utolsó részig a Jaffa-i csatáig. Nos nemtudom kinek hogy futott a csata de nálam iszonyatosan szaggatott még 640x480-on is! Pedig a gépem igen csak a demo readme-je által ajánlott maximális konfiguráció felett van.
    A harmadik dolog. A külföldi topikokon már előzetesen alakúlnak a külömböző klánok. Az egyik ilyen topik olvasása közben bukkantam rá egy srácra King Stephen néven, és 100%, hogy magyar a srác. Felnéztem az oldalára van egy chat oldala is de soha senki sincsen rajta. Ha valaki ismeri őt vagy esetleg olvassa majd ezt akkor kérem jelezzen nekem, hogy hogy lehet felvételt nyerni a klánjába.
    Az utolsó kérdésem pedig az lenne, hogy egyáltalában nektek az előzetes demo és a képek alapján hogy tetszik a játék mi a véleményetek róla??
    köszi Pluskat.
  • Hmuda
    #2
    Nem tudom megérteni, hogy miért nem lehet szétnézni, hogy van-e már ilyen topic. Olyan sok fáradtságban kerül a névszerinti sorolás gombot megnyomni és megnézni, hogy van-e már?
  • Blasta
    #3
    Tökre baró! Ezt én is szeretem!
  • skorpio7
    #6
    Lám-lám , követitek a stílusom .
  • Hmuda
    #7
    : DDD

    Junningen: még nem tudni, de szerintem tutira nem lehet.
  • rusland
    #8
    kiegeszitokben biztos bennelesznek
  • skorpio7
    #9

    Itt a válasz a kérdésedre !

    GAMESTAR ONLINE

    Medieval: Total War demo
    [2002. június 26. @ 20:11 - ZeroCool]
    A Creative Assembly kiadta, hamarosan megjelenõ 3D-s stratégiai játékának, a Medieval: Total War-nak a kipróbálható változatát. Ennek mérete igen borsos, valamivel több, mint 235MB. Ha még így is érdekel, feltétlenül látogass el ide! A játék teljes változatában akár a Magyar sereget is harcba küldhetjük! Hivatalos oldalán jobban is megismerkedhetsz a gammával.
  • I.C.ram
    #10
    fel
  • skorpio7
    #11
    Hát most megtörtem a varázst a hozzászólásommal , amit a 3 topic együttes látványa okozott .
    De azért ügyi voltál . :)
  • Lazarus
    #12
    Kigondolta volna hogy te hoztad fel az osszes topikot :D
  • Hmuda
    #13
    Nos, akkor tévedtem. Huh, de jó!
  • Hmuda
    #14
    : DDD
  • skorpio7
    #15
    Látom ... maximális a lelkesedés .
  • Sith
    #17
    Junningen nem tudm meniyre néztél utána de az egységek között is vanak külön kiemelt egységek HUngary néven és ha néztél letöltöt képeket akkor Magyaro ország (az akokri) területét egy barna nép uralja... azt nme álitom hogy játszható nép leszünk de szerintem az is meglesz... nekme nincs hivatlaos infom csak utána jártam picit jah az egyetéen bánatom a Tartárok vs Magyarok csatáját bizonyos Bélával az élen a Tartárok oldaláról játszható.. bár lehet hogy tévedek nos bye
  • Sith
    #18
    Ha akar bárki uténa nézhet 1. info forásom a képek szerintem elég sok honlapon megtalálhatók de pld a PCdome on is van elég... a stratégia i térképeket nézétek persze na a csatákat a mésik info helyem a demo.. telepitéstek fel és kezdjetek a fileokban turkálni... pld az egységek között látma Hungariant... másrésuzt TXT ben megvna a történelmi hadjáratok leirása (Hysorical Batle ala Shogun) nos kb ezek sok sikert
  • Sith
    #20
    Rendben van hagyjuk majd kiderül... mellesleg ezt az ortodox valásu országot érdekesnek tartom edig jelemző volt rájuk a történelmi hüség többés kevésbé nem hiszem hogy kusták letek volna uténa nézni a dolgoknak no bye
  • Sith
    #23
    Hm nekem is szagatot de szerintme az csak azért akasztja ki a gépet mert be tölti a pályára Szaladin csapatait az elején még nincsenek ott... kb ez lehet a gond a cimet meg mingyá megnézem
  • Hmuda
    #24
    Ott vannak azok kezdettöl fogva. Egyszer átlestem a dombon és mind ott volt. Meg különben is. Mikor már minden csapata ott toporog a várnál, akkor is szaggat mint állat.
  • Sith
    #26
    Nem sikerült.. iletve m,eg se probáltam nem olvatmavégig a csaták instalálásá de nekem túl hoszúnak tünt inkább várok egy hónapot
  • Sith
    #28
    nem.. de a hivatalos honlapon a chatenegész jó találgatások vannak amugy elégég párbezséd szaga van a dolgonak nem gondolod Junningen? :) persze kivétel Hmuda közbeszólása mai több is lehetne
    maugy 12 nép.. hmm Angol Francia Bizánci Saladin féle törökök esetleg mégegy arab nép spanyol Orosz Német Olasz és ,még belefér 1-2 északi ország.. svéd... lengyel.. magyar? ne mtudom elég osk olyna orszéág van ami belefér majd kideül.. bár a spanyolból lehet kető is cska ugy megjegyzem
  • Sith
    #29
    jah jut eszembe mindenki kedvence az elémaradhatatlan a csodálatos alegyözhetetlen aranyhorda Batu kánnal és Bahadurral az élen sory ez az előbb kimaradt
  • Sith
    #30
    @{"The Rebels"}
    @{"The Almohads"}
    @{"The Byzantines"}
    @{"The Danes"}
    @{"The Egyptians"}
    @{"The English"}
    @{"The French"}
    @{"The Germans"}
    @{"The Italians"}
    @{"The Polish"}
    @{"The Russians"}
    @{"The Spanish"}
    @{"The Turkish"}

    non-playable
    @{"The Aragonese"}
    @{"The Burgundians"}
    @{"The Golden Horde"}
    @{"The Hungarians"}
    @{"The Novgorod"}
    @{"The Papacy"}
    @{"The Sicilians"}
    @{"The Swiss"}
    Nos itt lenen mivle za az info is a demo bol szármozik ne mnagyon lehet vle vuitába szállni bye Hungarians :(
  • Blasta
    #32
    Tökmind1!

    Mikorra igérik a csodát? Már nagyon várom. Rég játszottam frankó strategy-vel...
  • FREAK
    #34
    "Arra gondoltam, hogy aki szereti az RTS játékokat"

    hmmmmm, ez érdekes.... a TW stratégiai része ugyanis round-based, a csaták meg kizárólag a harcról szólnak (milyen meglepő...), szóval ez minden, csak nem RTS.... sorry...
  • Sith
    #35
    Monjuk a 3 arab népet anyiból megértem hogy abban az időben azért nem csak a teror cselekményeik alapján voltek hiresek hirhedtek viszont azalnekem is gondom van hogy miért van 3 játszható arab elég lett volna némileg kevesebb is amugy aug 30 ról tudok én is (esetleg amiben reménykedem hogy egy kieg vagy egy pach játszhatóvá teszi a töbi népet is)
  • FREAK
    #36
    » Medieval: Total War Strategy 30-Aug-2002 20-Aug-2002
  • Sith
    #38
    inkább ne nyisunk vitát aról hogy a Shogun ill MEd RTS avagy nem.. szerintem nem mert amit RTS nek neveznek az tényleg elég mesze áll a Shoguntól
    amenyire az én környezetemből le tudo mszürni a Shogun nem igazán tartozik a népszerü játékok közé.. talán ép ezért mert nem RTS elég reálisra sikeresedet szerintme ez áll a legközelebb a középkori hadvisleés bemutatásához morál idöjárás stb... jah és az a tény hogy végre nem tiz lovagal és 20 gyaogosal kell megnyern a csatát
  • Blasta
    #40
    Jó. Ne nyissunk róla vitát!
    :-)
    Szerintem a Shogun/Medevial a tipikusan TÖKÉLETES keveréke a körökre osztott (Round Based, késöbbiekben RB) és real time stratégiának!

    Ha valakinek a RBS a kedvelt játéktipusa, akkor megteheti, hogy az egész hadjáratot/hadjáratokat a táblás részen játsza végig, a gépre bízva a csaták lefolytatását.
    Ha valakinek a RTS a kedvence, akkor leszarhatja a hadjáratokat és történelmi ill. Kitalálta csatákban eddzheti magát mondjuk a háló-csatákra!

    Akinek mindkét stílus bejön (vagy csak egyszerüen a Total War-ban megtalálta a számítását minden téren) akkor az elött rengeteg RBS-RTS játékóra áll, ami megmozgatja a szürkeállományt és a stratégiai érzéket is keményen (kicsit a reflexeket is).

    Ebben rejlik szvsz a Total War szépsége!!!!
  • Blasta
    #42
    Nem rossz 5let!
  • Blasta
    #44
    Honnan lehet leszedni a demo-t? Megnézném már....
  • Blasta
    #47
    Kösz, bár eme egyszerü dolgok nekem is az eszembe juthattak volna!!!!!
    :-)))
  • Blasta
    #51
    "Semmi kedvem nem lenne ahhoz, hogy 100 év múlva Europa nagyrésze az enyém legyen."

    Ezt nem értem! Fejtsd már ki!
  • Blasta
    #54
    És ebből mi következik????
    Szerintem az, hogy lesz egy nagy és erős birodalmad, ami mire az egészet elfoglalod már lojális is, nem?
  • Blasta
    #56
    EZé nem értettem, ezt te miért nem akarod....
    :-)
  • Blasta
    #57
    Amúgy mingyá lenn van a demó aztán otthon csekk!
  • Blasta
    #59
    A japánokkal!!!!!:-))))

    Na komolyan!
    Talán a spanyolokkal! Szépen a széliről elfoglalni az egészet :-))))
  • Blasta
    #61
    Naná ;-)))))))
  • Sith
    #62
    Csak meg ne lepödj mert az arabok is belszólnak a spanyolknál amugy a shogunban én többször is békét tudtma kötni azmás kérdés hogy meniyre tartotuk be.. amugy szerintme a szvetségeknek több szintje lesz valahol látma egy olyan képet ahol házaságot kötöttek mitom én kicodák kiváncis vagyok hogy eből mi jön ki... a tengeri csatákat azért sajnálom de elképzelni nem tudom hogy tudták ovlna jól meogldani gondolom szimulálni lehet majd öket..
  • Sith
    #64
    Igen tudtam róla bár én a másik medieval oldalt jobbna csipem a totalwarost
  • Sith
    #67
    Kedves mindenki a kérdésem az lenne hogy van e bárkinek a birtokban egy video a MTW ről NEM a demo introjára gondolok mert köszönöm az megvan kétszer is :) szóvla ha ármitek van akor a cimet oszátok meg velem [email protected] de ne mmuszály ide irni a cimet csak ugy elagyok itt magamban