103
Tanácsot lécci mosógépvásárláshoz...
  • zord
    #1
    Sziasztok!
    Légyszi írjatok valami segítséget mosógépvásárláshoz. Kábé 100-120 rugót szánok rá. Nagyjából megvan, hogy valami német márkát vennék, de minden véleményt, tanácsot, tapasztalatot szívesen fogadok. Szóba jöhet AEG, Bosch, Elektrolux, Ariston, Indesit, Whirlpool.

    Köszi!
  • Pontius #2
    Zanussi. Az a király
  • zord
    #5
    Aha...
    köszi a válaszokat.
    Most jöttem vissza egy mosógépkereső körútról, és nagyon megtetszett az AEG (Öko-)Lavamat 41380 update típusú. But sajna az ára a MédiaMárkban 149.990Ft, a József krt 10-12 szám alatt levő Zanussi, Elektrolux,AEG mintaboltban 144.990Ft, de láttam már 139.990Ft-ért is. Szóval drága.
    Akkor volt 41270-es, az egy 10essel olcsóbb (ami, ugye még mindig nem valami olcsó...), de az majdnem uazt tudja, mint a fentebbi. (nincs kijelzője, meg, 'csak' 1200-as a centrifugája).
    Van a 41020-as, az olyan 110.000-120.000 között van, de az már közel sem tud annyi mindent, mint a két fenti. Ezek felültöltős mosógépek, kb. 85*45*60-asak (magasság/szélesség/mélység).
    Volt ott még Zanussi, meg Elektrolux, azok is tök jól néztek ki, de azok túl nagyok voltak. (nálunk most fontos, hogy kis helyen is elférjen...)
    ...
  • zord
    #6
    Akkor a Ferenc krt-nál (kábé az Néprajzi Múzeummal szemben van egy Whirlpool mintabolt/bemutatóterem, és ott is volt néhány gép... Újabb típus, felültöltős, olyan iszonyúszép kékes gombja van, de mindezek ellenére jól néz ki. Az is olyan 100 rugó körül van, és elég sok mindent tud. A típusát sajna nem írtam fel.
  • zord
    #7
    Na még egy kis info :)
    A Vesztern Sziti Szenter mögött van egy AEG márkadiszkont (van ilyen szó vajon?!), kicsit kell gyalogolni át az úton, de a nagy piros betűk látszanak...
    Ott van mosógép, mosogatógép, szárítógép, sütő.
    Az van ráírva mindre, hogy használt! Pedig teljesen újnak látszanak. (gondolom 2-3-5 hónapot használt import cucc) DE! A legolcsób mosógép is olyan 150.000Ft volt... És egészen 400.000-ig ment fel.! Ott nem is időztem sokáig :)
    Más: úgy vetten észre, hogy a Vesztern-ben levő Médiában van a legnagyobb választék! Az Árpád-ban, Europarkban levőben kevesebb cucc van...
    Viszont most a ElectroWorld is reklámoz 'olcsó' mosógépeket. Érdemes azt is megnézni esetleg: 60.000-től fölfele.

    Na most ennyi jutott eszembe, jöhetnének még az észrevételek ám...

    (az Index-en levő mosógépes topikot olvastam, de gyorsan kihalt. amúgy tanulságos...)
  • zord
    #10
    ...köszi :)
    elültetted bennem a mégegynapotrászánokéskeresek egyBoschmárkaboltot magot.

    okés, majd alkudok:
    dikkmá' aggyad olcsóbbé' mee ledzsallak he..

    így jó lesz? :)
  • crx
    #11
    Én is csak azt tudom ajálani amit már tapasztaltam a testvérem mis hasonlo cipoben járt és mit ad isten pont Zanusit vett de a mai napig nem bánta meg.Franko!!!
  • Air
    #12
    En csak azt tudom ajanlani, hogy ne eloltoltoset hanem felultoltoset vegyel! Sokkal jobb a felepitese, kisebb helyet foglal. Olyat vegyel aminek 1000-es a centrije, a mosasi hatekonysaga A vagy B, centrije B vagy C osztalyu, 5 kilos nem 4,5-es es minnel kevesebb a viz- es aramfogyasztasa. En Indesit WT100-at vettem 2 hete. Es tokeletesen meg vagyok elegedve vele.
  • Hangianix
    #13
    Bosch-nal egy gond van, valami elromlik, kijon markaszerviz es a gatyad ra megy. 40k-tol kezdodnek a javitasok.
  • szakember
    #15
    Sziasztok!
    Most szeretnék mosógépet venni, de nem nagyon értek hozzá...
    Kinéztem egy Whirlpool AWM 6102-es mosógépet, de nem tudom eldönteni, hogy jó-e. Nincs véletlenül vkinek tapasztalata Whirlpool mosógéppel? Állítólag vigyázni kell vele, de nem tudom milyért.
    Nagy segítség lenne, ha küldenétek véleményeket különböző típusokról.
    Köszi!
  • Punkerwork
    #16
    Whirlpool-al nem volt semmi bajunk.
  • szakember
    #17
    Régóta van nektek?
  • Borg
    #18
    Nekünk is az van, felültöltős. Több mint 1 éves (még kalgont se használunk:D) és semmi baja.
  • Punkerwork
    #19
    tesóméké 5 éves, anyámé meg kb féléves
  • barret
    #20
    Nekünk is Whirlpool van felültöltös 6 éves,és döl a víz belöle(szimeringes)Amúgy semmi baja:) Alá egy rongyot,aztán hagy menjen!
  • Punkerwork
    #21
    akkor 1:1? :)
    tökéletes dolgot nem lehet várni, minden elromolhat (ami meg enm azt elintézik a gyártók, valamiből nekik is élni kell...)
  • szakember
    #22
    Olvastam, hogy állítólag a Whirlpool +10 ropiért 5 év garit vállal.
    Ha ez igaz, akkor az király! Majd rákérdezek...
  • Borg
    #23
    Én csak a Zanussiról hallottam rosszakat. Azt a románok szerelik össze, ami állítólag hagy némi kívánnivalót maga után..
  • szakember
    #24
    Köszi az infókat!
    Fel kellene hívnom egy mosógépszerelőt...
  • Gabesz amd64
    #25
    Mennyi memóriával megy?

    És milyen VGA + proci van benne??
    De ha jól tudom a zanussiban 550Wattos coolink van!Vagy tévedek?
  • Impi
    #26
    Üdv!
    Philips Whirlpool 400-as 6 éves, elöl töltős! No kalgon, No szerelő.
    Néha szoktam mert megy éjjel nappal.
    Talán ha tudna szárítani és ruhát hajtogatni akkor még feleségül is venném. Csendesebb, mint a barátnőm
  • szakember
    #27
    Köszi mindenkinek a segítséget, most már bátran veszek Whirlpool mosógépet...
    Már tegnap megvettem volna, de az EW-ben nem kaptam hitelt. Természetesen nem modják meg milyért, úgyhogy elképzelésem sincs mi a bajuk velem. Pedig minden feltételnek megfeleltem...
    Szóval ez lesz:
  • Gabesz amd64
    #28
    Nagyonjóó!én kenyérpíritót akaork venni!Nile márka az jó??
  • nemcsakfeel
    #29
    Firmware -t updateltetek már?
  • szakember
    #30
    Olvastam róla teszteket, azt írják jó nagyon...
    A kiemelt extrái közé tartozik pl. a földelt hálózati csatlakozó, a műanyagburkolat, továbbá a szelet kiemelő kar.
  • Gabesz amd64
    #31
    És az a vasrúd ami megakadályozza hogy a kenyér a magasba száljon??
  • szakember
    #32
    Szerintem az csak az "i"-s változatokon van...
  • Gabesz amd64
    #33
    azt hittem hogy a ULTRA Mega Xt GT Pro verzióban van! LOL :DDD
  • erika012
    #34
    Sziasztok! Ismeri valaki az LG mosógépeket? Megbízhatóak?
  • Kaziking
    #35
    Whirlpool elöltöltöst ne vegyen senki, most 10 hónapos, betelet a garancia füzet, 2 hónapos korában programkapcsoló csere. azota szar mint állat minden baja van. tipus: FL 5105
    Ja a Whirlpool megszüntette a plusz garanciát (lehet hogy nem véletlen)és basszák kicserélni, mert hogy csak olyat cserélnek ami nem javítható, vagy kicserélik de nem garanciába hanem mint minőségi csere.Ez azzal jár hogy a amortizációt számolnak, és ha másik tipust kérsz a forgalmazói listaár szerinti külömbséget fizesd rá a másik készülékre. Ja a forgalamazói listaár kb duplája a fogyasztóinak. Nekem azt mondták fizessek 35k-t a másik gépre és kicserélik. Én ujonnan vettem 74k-ért most lehet venni 65000-ért a másik pedig legdrábább helyen is max 80k (de láttam 73K-ért is)
    Szerintem ez aztán a kibaszás!!!
  • B@dsector
    #36
    Szüleimnek 8 éves Whirlpool (Philips) van, és csak egyszer látott szervizt.
    Ezek voltak még a masszívan tartós darabok, de idén sztem. csere lesz, mert alig melegíti fel vizet.
  • Punkerwork
    #37
    elöltöltős gépet szerintem hülyeség venni.
  • Ramore
    #38
    Mosógépből csak az olasz Candy gépet tudom ajánlani!
  • kisviku
    #39
    Ugye,ugye milyen jó volt a Hajdú Minimat?
    A mai napig is működnek, ezek a méregdrága német szarok meg mehetnek a pi*ba...

    Ugye van már inntelligens mosópor.Intelligens mosógép...most már csak egy intelligens nő hiányzik, aki kezelni is tudja.
  • timotei
    #40
    Ha valaki tud valamit a Candy típusú mosógépekről, írjon!!! Köszi :))))))
  • juliusc
    #41
    tanacsot szeretnek kerni, hogy milyen mosogepet vagyek.
    Az igenyeim nem nagyok, nem kell semmi extra, szoval hatodik erzek es tarsai felejtsenek el. Magamtol is van eszem, hogy meddig, mit hogyan merre mossak, csak kell egy masina, ami ezt elvegzi.

    Legyen A energiaosztaly meg A mosasi hatas, de a centrifuga nem baj ha nem gyorsabb 800-asnal. Ja igen es eloltoltos kellene. Milyen markaban lehet ilyet olcson kapni? Persze a made in kidob nem erdekel, de nem kell a legdragabb.

    lattam karacsony elott Tecosban egy Indesit-et ami pont ezt tudta 50ezerert, meg egy Fagort 50 vagy 55-ert. Melyik a jobb? Az indesitet meg akartam venni, de azt modntak, hogy csak az az egy van amit kiraktak, es annak meg nincsen meg a papirja, igy nem tudjak odaadni. Igertek, hogy majd januarban valszeg lesz megint. A fagor talan most is kaphato.

    Erdemes barmelyiket is megvenni? Van valami tapasztalatotok barmelyik markaval? (valaki azt mondta olaszokkal szoba sem szabad allni, ilyen temaban, igaza van?)

    Sok helyen 70-75korul kezdodik a mosogep, es hatar a csillagos eg, nem tul olcsok akkor ezek a gepek? vagy esetleg csak kifuto modellek, de semmi bajuk?
  • balcsi70
    #42
    Sziasztok.Egy kis segitség kéne.Van egy IGNIS AWV 430/2-400 as mosógép,ehez kéne a magyar használati utasitás,mert szerintem ki lett dobva.Keresem a neten gözerövel,de még eddig semmi eredmény.Ha valaki tud valami keresö helyet akkor megköszönöm.
  • TehutBabe
    #43
    Sziasztok!
    Egy kis segítségre lenne szükségem: olyan helyet keresek, ahol az Eudora euronova eu 351 típusú mosógépemhez tudnék ékszíjat vásárolni.
    Pontos mérete: 1320x 4,5 x7,5.
    Ha valakinek van tippje, nagyon megköszönném.
  • Fleo
    #44
    Sziasztok!
    Van nekem egy IGNIS AWV 434-400 mosigépem. Leirásom nincs hozzá, a neten olyan mintha nem is létezne:), pedig itt van előttem:)
    Szerintetek hol tudnék bármilyen infot szerezni róla?
    Előre is kösz.
    Üdv Fleo
  • NiGG3R
    #45
    lol ez jó kérdés talán a google segit rajtad