46
melyiket ajánljátok?
  • Balko
    #1
    Melyik procihűtőt ajánljátok egy 2,26 ghz-es p4 hűtésére?
  • llacee
    #2
    A gyári Intelt :o) Nagyon jól hűt és halk !
  • Balko
    #3
    és tuningra is alakalmas?
  • Crazyn
    #4
    nekem megfelelően hűti az 1.6A-mat, emi 2.3-ra van húzva 1,55V-tal.
  • Balko
    #5
    de én a 2,26 ghz-ről olyan 2,8-ra húznám
  • llacee
    #6
    NEkem 2.5Ghz-ig alig emelkedett a hőmérséklet tovább nembírja a ramom...Ha jóltudom az Intel 1.5-3Ghz-ig ugyan ezt a hűtőt teszi a dobozba,tehát jólesz...külföldi tuning lapokon pl overclockers is a gyárira esküsznek.... Nekem bevált...
  • llacee
    #7
    Ja nefelejtsd el,hogy a 2.26,már 133(533)Fsb-s igy 150-160 fölé a többi eszköz miatt nagyon nagy szerencse és körültekintés kell... 17-es szorzóval ,ami annak a cpu-nak van 150-es FSB-nél még "csak" 2550-az órajele....
    Az általad becélzott 2.8GHZ-hez 164-es FSB kellene....hát nemtudom... lehet meggondolandó lenne inkább egy 2.2(400)Northwood nem ?
  • Anee
    #8
    és még olcsóbb is...
  • Balko
    #9
    lehet, 2,26 gh-zes kurva drága még legalább is nekem, a 2,2 ghz-es szerencsére csak 53 ezer ft+áfa,ugyhogy vlószínűleg azt veszek
  • llacee
    #10
    Jobban jársz vele árban és tuningban is...
  • Crazyn
    #11
    Tudnátok olyan hűtőt mondani, amit nem a műanyagfoglalatos megoltással, hanem csavarral kell rögzíteni és a teljesítményük is jó?
  • Crazyn
    #13
    2368MHz-ig stabil XP alatt. Az XP-t csak 1600-nál tudom telepíteni, de a norton ghost mindent megold. WinME alatt akár 2416MHz-ig is elmegy ha nincs túl meleg.
  • Crazyn
    #15
    A ME biztosan stabilabban megy magasabb frekin mint az XP.
  • Crazyn
    #17
    Alpha 8942T vagy Swiftech MCX478 hűtőket hol és mennyiért lehet kapni?
  • Anee
    #18

    ennél jobb hűtő felesleges P4-re
  • Balko
    #19
    és ilyet honnét szedek?
  • Anee
    #20
    demostudióban van
  • Balko
    #21
    és ez jó hűtő?
  • Balko
    #22
    ez coolermaster hűtő?
  • Balko
    #23
    valami tesztet van hogy milyen?
  • Anee
    #24
    nem olvastam tesztet róla:-)
    de majd 10 ropiért nemhiszem hogy szar...plusz réz plusz halk
  • Harek
    #25
    Hali

    Segítségeteket kérném.
    Intel 1,6A proci gyári hűtővel baromi meleg kb 52-53 fok terhelésnél: 60-62. A systemhőmérséklet is hasonló. Mindez alaporajelen, bár tuningolva (2,25GHz) is ugyanennyi. Az alaplap Abit BD7-II, a proci rendesen felfeküdt az alaplapra, szilikonpaszta van használva. A hőt biosban és win alatt is néztem.
    Valami ötlete van valakinek?
    Harek
  • Borg
    #27
    1. a procinak nem az alaplapon kell felfeküdnie, hanem max a socketen, de a lényeg akkor is, hogy a borda felfeküdjön az IHSen rendesen. Namost elvileg a ferdeséget kiküszöböli az állványzat, de ha bénán lett összerakva a gép, bármi lehet.

    2. ha sok a zsenya a proci és a borda közt az se jó

    3. Frissits BIOST az abiton, abittal mindig voltak gondok hőmérés ügyileg... nekem anno BF6os mért folyton hülyeségeket.

    4. Gyári hűtővel alap teljesitményen 40körül kéne tartania a procit, ha ennyit mérsz akkor lesz jo.. btw, a külsö dióda, és a belső procihőmérő miket mér?
  • Harek
    #28
    Hali

    A bordát már többször kiszedtem, néztem pontossan ileszkedik -e és nem láttam ferdeséget. Sok paszta sincs rajta, és biost is frisítettem. Külsö hőmérő nincs még bekötve (nincs hőmérőm még) jelenleg 52 fokos a proci 47 a system (bár ide beraktam 2 systemventit is).
  • Crazyn
    #29
    Ha már rossz mérésnél járunk, van vkinek vmi ötlete, hogy miért mér a MotherBoardMonitor 5 10-20 fokkal többet mint ami a tényleges, és ugyanez van a feszültségekkel is. Fordulatszámot nem is ír ki. Az alaplapom egy ASUS P4S333, a proci:1.6A
  • Harek
    #30
    Nemtudsz egy leírást, hogy a fenébe lehet normálisan belöni a progit (M. monitor), nekem vagy 40 fokot mutatott, vagy sipákolt. Igaz nem kinlodtam vele sokat, inkánn letöröltem.
  • Micimackó
    #31
    Jó gagyi a gyári P4-es hűtő.
    Egy Celeron D-s gépet szereltünk össze tegnap. Alapban is nehezen lehetet lezárni az egyik kart a hűtőn, de mikor szét kellett szedni, mert nem ment a gép (egyébként az atx2-es csatlakozó nem volt bedugva), elpattant a kerete. Pedig nem nagyon erőltettem. Lehet kidobni, mert külön nem lehet hozzájutni kerethez, ugye ? És ezért kérnek 4000 Ft-ot !
  • Punker
    #32
    azért mert te pancser vagy attól még nem sz@r a hűtő + a gyári hűtő ingyen van.
  • Micimackó
    #33
    Nem tudom miből gondolod, hogy pancser vagyok. Egyszerűen ki a akartam nyitni a kart, nem ment, ezért erősebben kellett nyomni, erre az ócska hajlékony műanyag keret nem bírta a terhelést, és a kar mellett elpattant. Nem hiszem, hogy nagyon lehetett volna ügyeskedni. Egyébként halottam, hogy sokaknak magát az alaplapi rögzítő keretet törte el a hűtő leszorítója (fém).
    Ingyen van ? Mistralban gyengébb gyári hűtőt láttam 3 ezerért (ez rézmagos volt, és körbevették azt a bordák).
    A dobozosésrt meg 4 ezerrel többet kérnek, nekem a papírdoboz (amit kidob az ember), nem ér annyit.
    Egy Glacialtech Igloo4360 lett véve rá (3 e), érdekes módon azzal semmi probléma nem volt. Fém kerete van, és egy rúgos leszorító karja, amit könnyen le lehet zárni.
  • Veno
    #34
    Nekem 3,06GHz-es procim van gyári hütövel.Én nagyon hangosnak tartom, tudnátok valami tanácsod adni milyen proci hütöt érdemes rá vennem ami közelít a hangtalanhoz. Tápegységet már kicseréltem Coolink AP450DX-re, szerintem nem annak a hangját hallom. Van még a gépben két vinyó is, ezek mekkora zajt csaphatnak? Ha jól gondolom azért sokkal kisebbet mint a procihütö.
  • Gabesz amd64
    #35
    itt utána járhatsz!!!
  • Veno
    #36
    Köszi, de most csak erre futja:
    Végre lecserélem a gyári 3GHz-es pentiumom marha hangos hütöjét.
    Van két típus:
    Primecooler Hypercooler II+ illetve Igloo 4370 TC. Mind a kettö 4500Ft körül van, a HCII+-nak van kivezetett potija és én tudom állítani a fordulatát.(Ahogy nézem ez a HCII+ egy Zelman koppintás)
    Ha valakinek van tippje, hogy melyiket vegyem, légyszi segítsen!Köszi!
  • Serpa
    #37
    ezüst paszta kell PIV re ?
    mennyit kell rányomni ?
  • Punkerwork
    #38
    ezüstöt ne, amúgy a gyári hűtőn van valami paszta szerű az jó
  • Serpa
    #39
    én azt hallottam ezüst kell rá.

    coolert cserélnék (amikor bekapcs gép, elég hangos; de aztán pár perc alatt szépen elhalkul.), mindegyik típuson van paszta ?
  • Inquisitor
    #40
    Ezüst paszta nem segít sz*r hűtő esetén, jó hűtő esetén meg nem kell :)
    Max. 1-2 fokot számít, de ha rossz helyre kerül, füstől elfele az alaplap.
    Minden normális hűtőn van paszta, márkásabbakon nincs, de a csomagolásban van egy kisebb tubusnyi.
    Én a Cooler Master Vortex Dream Silent hűtőt (kb. 6000) javasolnám. Olyan ami lehűt egy forró (prescott) procit, nem hangos és megbízható, nem nagyon van ólcsóbb.
  • Serpa
    #41
    a procin/hűtőn most van paszta, azt mivel lehet leszedni ?
    simán letörölni ?
  • Inquisitor
    #42
    PZS, Papírtörlő vagy Szalvéta a legjobb :)
  • Grave Digger
    #43
    Zalman CNPS7000B-ALCU
  • Grave Digger
    #44
    A 2.8-ra felhúzott 2.4-es Intel procimat stabilan 44-46 fokon tartja, ami 8-10 fokkal jobb, mint a gyári hűtés.