195
Melyik a jo?
  • Stann
    #1
    Hi!
    Szal most vennék egy XP 1800+-os procit,
    és érdekelne milyen hűtő lenne hozzá jó,
    ami gyors, halk, de árban nem több n5-6K-nál
  • bozer
    #4
    Thermaltake Volcano 6cu+
    www.thermaltake.com
  • Feketekéz
    #5
    WBK 68 tökéletes rá.
    Nekem üresjáratban az 1.8 XP-m 46 fokos és elég meleg van itt a tetőtéri szobámban.
  • Sub
    #6
    Hát olyat nem igen találsz ami gyors+halk is, de amit subset írt az yo!
  • Kevinke
    #7
    Szerintetek egy XP 1600+ -hoz jó a Titánium D5TB?
    Már úgy értem, hogy frankó ez a hűtő?
  • Kevinke
    #8
    mert azt tudom, hogy olcsó, de azt nem hogy, milyen a hűtési tulajdonsága, meg hogy milyen a hangja (mondjuk az nem lényeg
  • Anee
    #9
    Inkább ha halk kell U2L vagy Igloo sorozat.
    Előbbi még erős is
  • Kevinke
    #10
    WBK68? Vélemény?
  • Anee
    #11
    ha mindenképp globalwinbuzi vagy csak akkor.
    U2L-en nagy venti van s hanga is akkora csak nagy venti miatt jobb, nameg réz betét...
    s egy ropoival ha drágább
  • Gerry
    #12
    Üdv én most vettem GlobalWin TAK68-at, (duplaventis) és halkabb a WBK68-nál, meg jobban is hűt... Ha esetleg húzni akarod, vagy meleg a szobád ezt javaslom, egyélbként jó a WBK68 is...
  • Stann
    #13
    És a Globalwin(tak68+wbk68) Zajszintje mekkora?
    Zárt házbol kihallatszik?
  • Stann
    #14
    A Chipben volt vmi. Spire Megarock. Az van AMD-heez, esetleg vkinek ilyenje?
  • PhantomW
    #15
    Én az athlon 1,8xp hez egy titan ttc-d5tb(2)vettem
    de a procim 60-játéközbe 70 fok köröl van de ha leveszem a hát oldalát akkor 55 re lemegy a 60 ról
    másnak is van ilyen hűtője de ő 40 - 50 fok körülit ér el. Mi lehet a baj?
  • Gerry
    #17
    Jól van feltéve a hűtő, pasztát használtál? (nem túl keveset, nem túl sokat?)
    Ellenőrizd a fordulatszámot (megadott érték +-15%)
  • Gerry
    #18
    Hát nem is tudom, elég hangos, de zárt házban szerintem használható, ha nem használod ki a procidat, pl.: zenehallgatás, ahhor mind az órajelet, mind a fordulatszámát a venti(k)nek vissza lehet venni...
  • Igo
    #19
    Üdv mindenkinek!
    Gondjaim vannak a hűtessel. Néha felmegy 60 fokra ami talán még nem vészes, de engem zavar. Egyebként a gépbe egy xp1600+ van és hozzá egy wbk68. A ház oldala jelenleg nyitva van. Szerintetek, ha veszek egy rack hűtőt, az segít, vagy vegyek valami jobbat a procira?
  • Anee
    #20
    jobbat a procira
  • Gerry
    #21
    Rack hűtő az sz*rt sem ér, vegyél egy GlobalWin TAK68-at, vagy egy Coolink U1Lite2-t, nekem az előbbi van egy XP1800+os procin, és eddig a csúcshőmérséklet 36C-os szobaában 57C volt...
  • Gerry
    #23
    És milyen az alaplapod, mert az ASUS-ok mérnek a legpontosabban i-panellel, és sok embertől hallottam már, hogy ennyi meg annyi a proci hőmérséklete, és simán 15-20 fokkal melegebb volt, mint amit a bios mondott... Ezt rendes hőmérővel mértük...
  • Gerry
    #25
    Az újabb alaplapok, 2-3 évnél fiatalabbak elég jók, szinte olyanok mint az ASUS, a szarabbak az ACORP, TOMATO, meg némelyik Shuttle, eddig ezekkel voltak rossz tapasztalatok... Amik még iszonyúan jók: TYAN, INTEL OEM, meg pár olyan márka, amiket csak külföldön lehet kapni (külföld értsd: USA)...
  • Gerry
    #26
    Pontosítok: újabbak alatt újabb ABiT lapokat értek...
  • netrunner
    #28
    szerintetek egy coolink111-es milyen athlon procira lenne jó?
  • Gerry
    #29
    A gyártó szerint TB 1.8GHz-ig használható, mivel rezes, (már ha egyről bezélünk) ezért el is hiszem... Néha azért szoktak a gyártók is lódítani.
  • Gerry
    #31
    Na, ja, ilyen esettel már nem egyszer találkoztam én is, ha a proci Intel, akkor többnyire nincs nagy baj, bár már láttam elégetett p3-mat is... Az AMD-knek egyik hátránya hogy könnyen elégnek... (Nekem mondjuk még egy sem égett el a 7-ből...)
  • PetruZ
    #32
    Nálam XP 1700+ van egy Soltek DRV4-ben, Titan D5TB-2 -vel (+ezüstpaszta). A fordulatszám kb. 3300 körüli, az alaplapi mérő 39 fok körül, a hűtőbordán lévő mérő 42-45 fok körül mér (nyitott EasyCase nagyház, napsütötte szoba). Hosszú órákig tartó játék után felkúszik mondjuk 4-5 fokkal. Egész napos üzemelés után sem megy 50 fölé.
    Hang minimális, a CD olvasó sokkal zajosabb.
  • Spenser
    #34
    Halk én ugy halottam hogy hogy 2310-es az halk .....
    És ez mennyire halk???
  • Kevinke
    #37
    Mit tudtok titan CU5T-ről?
  • Spenser
    #38
    Pl. ezt
    :)))

    http://www.coolness.hu/cpucool.html
  • Kevinke
    #39
    ja elolvastam! Aszerint nagyon gizda, de azért személyes vélemények is érdekelnek + adatok (pl.: X fokra hűtötte a procit stb...)
  • Kevinke
    #40
    Mit tudtok titan CU5T-ről? (MÉG MINDIG)
  • Stann
    #41
    Nekem egy Asus7V33-as lapban van 1,8XP+ proci, egy TITAN TTC-D5TB2-es hűtővel. szal a baj az,
    hogy a proci nyitott házzal 55fok, csukottal 65(!) fok. Ezek szerint a hűtő szar? ja, és 3300-3400-as fordulatszámon megy
  • Anee
    #42
    az a hútő sajnos nem ilyenekre lett tervezve..1600+nál kihal a tudománya
  • Crokin
    #43
    Nekem is pont ilyen, és ugyancsak ennyi a hőmérséklet... mindenképpen nyitott házzal használd, nem árt ha odateszel egy asztali ventillátort is a gép mellé. 70 fok fölé ne nagyon menjen, ezért érdemes 70fokra beállitani a figyelmeztetést. Vízhűtéssel vagy bármi másfajtával lehet javítani rajta.
  • Stann
    #44
    És neked miota van eza géped?
    A meleg miatt volt már fagyás, vagy vmi?
  • Stann
    #45
    És ha felment 70 felé, mit csináljak?
  • Anee
    #46
    ha ez általános akkor ne foglalkozz vele vagy igen vegyél egy nagyobb és emberibb hűtőt
  • Crokin
    #47
    Imádkozz:) De a legjobb ha a biosban beállitod, hogy 70 fok felett kapcsoljon ki a gép, de van erre sok hofigyelo progi is ami figyelmeztet, én mindkettőt használom mert biztos ami tuti :)
    70 fok felett elméletileg már károsodik a proci...Nekem az elozo procim AMD K6-2 450Mhz 90fok közelében járt, de nem lett baja, használom mai napig. Azt kivéve hogy egy kicsit megolvadt, meg lehet a hogy a teljesítményébol is alább adott.:)
  • Crokin
    #48
    Most néztem hogy 80 fokig is birja:) persze csak elvileg, még nem volt alkalmam tapasztalni..szerencsére
  • Vidam
    #49
    skacok csak ismetelni tudom magam: a Spire FridgeRock hutoje hut a legtutibban!

    nekem az 1600+ pric 1575MHz-n jaratva, azaz 1900+ korulre huzva 39 fokon tartja max treheles mellett is!!!!
  • Vidam
    #50
    ja es nem hangos!