21
  • reszcsi
    #1
    Nagyon ideje lenne már valami fejlődést látni az űrkutatásban, és nem biztos hogy várni kell az USA-ra. Mostanában egyre inkább seggfejek. Hajrá Európa !
  • Yeti_
    #2
    Gogogo!!
  • Yeti_
    #3
    Bazze, csak azt nem tom, hogy az x-szárnyú mikor lesz má:PPP
  • Laci73
    #6
    Lesz az öreg kontinensnek is egy űrrepülőgépe. Kérdés hogy az orosz Buránnak mi lesz a sorsa (jelenleg valami k...g újgazdag orosz vállalkozó egy vidámparkban "üzemelteti", elsősorban túristák részére - persze csak látványosság). Vajon miért nem hasznosítja senki sem...??
    Más. Keves Hunter! Újrahasznosítható (recycled) az az anyag, amit újra kinyernek és legyártanak. Az űrrepülőgép többször felhasználható (reusable).
  • Bekomman
    #8
    A műholdak geocentrikus pájára állításában már így is Európa vezeti a piacot
  • Bekomman
    #9
    Bocs #1-nek szántam
  • Bekomman
    #10
    Azért ahoz még hiányzik néhány próba, hogy biztonságos legyen
  • Bekomman
    #11
    Te moivel hajtanád ha nem rakétával?
  • Laci73
    #12
    A NASA egy műholdján (bocsánat, nem jut eszembe a neve) már sikerrel kipróbálta az ionhajtóművet. Kísérletek folynak a nukleáris hajtómű-rendszerekkel is, de ezek rendkívül veszélyesek lehetnek egy meghibásodás/Földre zuhanás miatt. Elméletben ott vannak az antianyag (antirészecske)
    hajtóművek de ez még nagyon odébb van a gyakorlattól... Ezen rendszerek lényege hogy sokkal kedvezőbb teljesítményt nyújtanak sokkal jobb feltételekkel (kevesebb üzemanyag, kisebb helyfoglalás, hosszabb élettartam)
  • Laci73
    #15
    De lesznek nekünk elektromágneses "csúzlijaink", és űrállomásaink a kilövésekhez. A Gorkij-Parkot jó hogy montad, mert kissé megnyugtattál. Ha NASA vagy EU RLV vezető lennék, azonnal megvenném a Buran (jó, tudom, Picska vagy mi) eladó típusát. Csak a megépítése ötször annyiba kerül egy ilyen gépnek, a kifejlesztéséről nem is beszélve...
  • Laci73
    #17
    Működik, köszi!
  • Gabest
    #19
    És? Az amcsik hetente rendeznek erdőtüzeket :)
  • Bekomman
    #21
    Az ION hajtóműnek túl nehéz egy komplett űrhajó, csak kisméretű dolgokat képes hordozni, mint pl egy műhold.