62
Northwood 2.4GHz
  • Veriel
    #1
    Tesztelt mar valaki ilyet?
    Milyen alalapot erdemes venni hozza?

    Ja es miert dragabb drasztikusan a 2.2GHz-esnel?
  • Pheel
    #4
    Ha csak 30 lenne a különbség, én már vennék is :)
  • Veriel
    #5
    Utalom huzni a gepemet.

    Egyebkent a 2.4-eset nem lehet felhuzni ugyanennyivel? Mert ha igen, akkor semmi logika nincs abban, hogy 1.6-ot vegyek.
  • Veriel
    #6
    Vagy a 2.4-et nem lehet felhuzni?
  • xtaki
    #7
    az 1.6ot azert lehet felhuzni 2.4re mert alapvetoen tok ugyanaz az architektura...csak 1.6 van rairva...legtobbszor
  • Veriel
    #8
    Es a 2.4-et nem lehet 2.8-ra felhuzni?
  • Supergamer_real
    #11
    Veriel:

    Alaplap: MSI vagy Asus (a tipust sajat szuksegleteidnek - integraltsag - megleloen kivalszthatod)

    Proci:1.6A vagy 1.8A.Ezek az esetek 90%-aban mennek 2.4en stabilan (ugyanis az A szeria valojaban 2.2 2.4 es lenne, de megbukott egy nagyon szigoru testen az iNTEL gyaraban.Valos eletben nyugodtan hasznalhatod oket)

    A 2.4est meg ha fel is tudod huzni nem fogod tudni 800MHZ-t huzni leghutessel.Az a resze mar egy kicsit problemasabb.De a tomshardveren talasz megtobbet a temarol.(3.5 nitroval)

  • Veriel
    #12
    Vonal: ha nem erdekelne a velemenye a nalam jobban hozzaerto embereknek, akkor nem kerdeznem meg :)

    Koszi szepen a valaszt, meggyoztetek, hogy ne 2.4-et vegyek, hanem 1.8-2.0 korul. Az valoban lenyegesen olcsobb, es kidobalni en sem szeretem a penzt.

    Alaplapot asust szeretnek hozza, de melyiket? Rambusban gondolkodjak vagy ddr-ben?
  • teknős
    #13
    Engem is ez érdekelne:

    P4 1.6A-t vennék ASUS alaplappal, csak nem tudom eldönti hogy Rambus vagy DDR..
  • Supergamer_real
    #14
    A Rambus egyenlore mindenkeppen gyorsabb.Kerdes mar csak az, hogy meddig.A jelenlegi allas szerinte - figyelemebe veve, hogy a Rambus nem draga - valszeg jobban megeri.De nem hosszutavu megoldas.

    A DDR a veget jarja.Jon a kov generacio ezt a mai alaplapok nem fogjak tamogatni.Tehat mindenkeppen uj alaplap.

    Az iNTEL egyenlore nem tervez bevezetni ujabb Ramusos alaplapot ...

    Azt, hogy milyen alaplapot... ezt neked kell tudni, hogy mi az amit akarsz es a penztarcad megenged.Tampontul a kov siteok szolgalhatnak, mind2n talasz boven iNTELes alaplaptestet.

    De szerintem a legrosszabb pillanatot valsztottatok ki gepbovitesre.Tobb okbol is.
    Ket honap es itt a Hammer.Ket honap es itt a DDR2, QDR

    Lehet, hogy jobban megerne varni egy kicsit es szeptember tajekan vasarolni az amugy is altalaban az uborkaszezon csucspontja es altalaban minden baromi olcso.De ha nem akarsz/tudsz nezd vegig a mob testeket ezeken a siteokon:

    http://www.anandtech.com/mb/index.html
    www.tomshardware.com (vagy .hu ha a Magyart reszesited elonyben)
  • Veriel
    #15
    Mar csak azt mondja el valaki, mi a kulonbseg a P4 1.6 es a P4 1.6A kozott.
  • Veriel
    #16
    Ja, mar latom, hogy ezt leirtad, bocs ;))
  • Veriel
    #17
    Akkor inkabb azt mondjatok meg, hol lehet 1.8A-t kapni :)
  • Veriel
    #19
    Hubazz, erre nem gondoltam!
    Kosz a tippet :))

    (En a mistral honlapjan nem talaltam "A" jelzesu procit, hol nezzem?)
  • Veriel
    #21
    Supergamer_real ezt irta: "Proci:1.6A vagy 1.8A.Ezek az esetek 90%-aban mennek 2.4en stabilan (ugyanis az A szeria valojaban 2.2 2.4 es lenne, de megbukott egy nagyon szigoru testen az iNTEL gyaraban.Valos eletben nyugodtan hasznalhatod oket)"

    Most akkor ez nem igy van?
  • Anee
    #22
    ha az van mellette hogy 512Kbyte akkor az is A-s
  • Crazyn
    #24
    Sokaknak megy 2.4-en stabilan az 1.6-os, megfelelő hűtéssel. Nekem gyári INTEL hűtéssel 2.31-en megy.
  • Veriel
    #25
    Arrol nem is beszelve, hogy mire lemennek az arak... nem aznap, amikor kijonnek.

    Muszaj vennem, mert egy game se megy normalisan mar. Counter-Strike, NeverWinter-Nights, Unreal 2003 akadnak P31000-rel. A radeon 8.5K nem eleg, kene valami gep is ala :))

    Mondjuk most eloszor megfordult a fejemben, hogy amd-t veszek. De valoszinuleg p4 lesz belole (nem akarok flamelni, nem irom le, miert, maradjunk abban, hogy mindketto jo :) ).

    Most varjak meg fel evet megint gepbovitessel es nezzem az akadozo gamekat? Akkor megint lesz valami dolog, ami hamarosan kijon, es megjobb.. ahh, szar az egesz.

    Na mindegy, asszem p4 1.8 lesz, ddr-rel, valami asus alaplap hozza. Meg kene uj haz es tap is... rablas az egesz.
  • Crazyn
    #26
    Ha ASUS alaplapot veszel, akkor se új ház, se új táp nem kell az EZ-Plug (molex táp) miatt.
  • Veriel
    #28
    Off: haz es tap azert kell uj, mert a regi az kicsi es gyenge es csunya. Nem akarom, hogy ezen muljon a gepem epsege (szar tap barmit tonkretesz).

    On: memoriat milyet vegyek? Az ok, hogy DDR, gondolom, 333MHz-eset, de mi az az ECC, meg RECC? Ezek jo dragak.
  • Anee
    #29
    teljesen felesleges regiszteres ramot venned, vegyél sima Samsungot, inkább 2*256-os kiszerelésben úgy jobban húzhatóak
  • Crazyn
    #30
    PC2700-as DDR memóriát (333MHz-s)
  • Crazyn
    #32
    Külön nem lehet, csak a CPU/MEM frequency ratio-val
  • Veriel
    #33
    Nemar, az intelnek nincsen 333-mas chipsete?

    Milyen chipsetes alaplapot vegyek? SiS-t?
  • Veriel
    #34
    Ha minden igaz, holnap megveszem. A P4S333 jo? Vegyem azt? Huzni lehet?
    A rambus nem szereti a tuningot, ha jol tudom.
  • Balko
    #35
    Hello!
    Én most készülök venni INtel Pentium 4 2,26 ghz-es (Northwood,533 fsb) procit. Sokat számí hogy az fsb 400 vagy 533? Ez szerintetek milyen lap: Asus p4533-c(új rambus+533 fsb)?
  • Supergamer_real
    #36
    Na vagyok, csak nem neztem ide vissza mar egy ideje.Akkor a valaszok a kerdesekre sorjaban:

    #21 De hasznalhatod magasabb orajelen altalaban 800MHZ pluszt ki lehet sajtolni egy "A" szerias 1.6-os P4bol.Normalis huto akkor sem art mert a P4 hajlamos magas homersekleten leszabalyozni magat.

    RECC/ECC-t ne vegyel.Gyakorlatban nem latod majd hasnad.ECC - Error checking and correction, vagy masoknak Error correction code neven lehet ismert.Szerverekbe.(Hobby szerverekbe)

    Ha DDR-t veszel, mindenkeppen Samsungot.

    AMDhez mar van egy ketto 333as chipset.En ha nagyon nem ragaszkodsz az iNTELhez nem vennek, amennyiben meg mindig all az amit lentebb irtal, hogy nem szeretsz tunningolni.Veszel egy 1900+ vagy 2000+ (ha nagyon radszakadt a bank akkor T'bredet) es az nem kell tunningolni.Szepen hozza a teljseitmenyt es lehet hozza nem tul hangos (normalis aru) hutot kapni ami meleg nyari napokon is 55C alatt tartja a homersekletet.

    "A rambus nem szereti a tuningot, ha jol tudom." #34

    vs

    "Utalom huzni a gepemet." #5

    El kellene dontened, hogy huzod vagy nem a gepedet mert igy nem nagyon lehet normalis tanacsot adni.Egy ideig meg itt leszek a forumon, ha irsz reagalok.
  • Supergamer_real
    #37
    "Hello!
    Én most készülök venni INtel Pentium 4 2,26 ghz-es (Northwood,533 fsb) procit. Sokat számí hogy az fsb 400 vagy 533? Ez szerintetek milyen lap: Asus p4533-c(új rambus+533 fsb)?"

    Jo lesz az 100MHZ-s es 133MHZ-s FSBnek is.(Szorozva 4-el.QPB)

    A p4533rol eddig csak jot hallottam.
  • Supergamer_real
    #39
    Eleg jo... Az A egy kemeny minosegi teszten megbukott 2.2GHZs proci.A gyakorlatban legtobbszor stabilan megy 2.4en.Mindenfele problema nelkul.Nem rossz valasztas.
  • Veriel
    #40
    Ugy dontottem, megiscsak tuningolom, szoval, ha veszek egy Northwood 1.8-at, Asus P4S333-mal, 2x256, 333Mhz Samsung rammal, akkor az jo lesz? Mondjuk 2.2-re fel szeretnem huzni, menni fog?

    Mas: most akkor nem minden Northwood 1.8 "A"?
  • Veriel
    #41
    Szoval huzom, ha segitesz, azt megkoszonom, mert ramfer :()
    Holnap meg szeretnem venni a cuccot, mar raizgultam.
  • Supergamer_real
    #42
    Elvileg jo lesz.Beraksz melle egy normalis videokartyat, mondjuk egy 8500at vagy 8500LE + kis registry valtogatassal csinalsz belole egy normalis 8500at es menni fog minden rendesen.

    Ha sikerult egy "A" szerias P4et venni akkor menni fog az 2.4en is.

    "most akkor nem minden Northwood 1.8 "A"?"

    Bemesz a boltba es kersz egy "A"-s P4 1.8 vagy 1.6ot.Emiatt ne fajjon a fejed.Fogod megnezed a procit a biztonsag kedveert majd hazaviszed es orulsz.

    Osszerakni bizom benne, hogy osszetudod, a P4nel van meg egy plus a tapnal amit az alaplapra kell csatlakoztatni.Ha van meg kerdes ird, meg vagyok egy orat.
  • Veriel
    #43
    Hm, asszem nekem is S533 kellene. Sot, biztos :)
  • Veriel
    #44
    Osszerakni ossze tudom. Radeon 8500LE van hozza.
    Van otleted, hol vegyem ezeket, mert Mistralban nem latok P4S533 alaplapot.

    A segitseget koszi, meg tudom halalni? (Sor, whisky, ilyesmi)
    Komolyan mondom, mert nagyon jol jon a tanacs.
  • Supergamer_real
    #45
    Nyitottam egy Mistralos topicot a tarthatalnan helyzet miatt.. ott inkabb ne.
    AMP, Magicomp.
  • Supergamer_real
    #46
    www.amp.hu
    www.magicomp.hu
  • Veriel
    #47
    Koszi, nezem.
    Milyen tap kell ehhez, hogy jol menjen?
    A P3 ventimet elfelejthetem?
  • Supergamer_real
    #48
    Nem vagyok otthon.Skociaban vagyok.De megyek haza hamarosan.Meghalalni nem kell... orultem, ha tudtam segiteni.
  • Supergamer_real
    #49
    tap... amilyet szeretsz... 300Wattos nem art.A noname gagyikat keruld el messzire... Inkabb vegyel egy 3 ev garis ventillatort.
  • Veriel
    #50
    Socia tok jo hely, en szeretnek ott egy kastelyt a hegyekben.
    Amig nem lesz meg, addig gepre koltok :()
    Holnap beszamolok a vasarlas eredmenyerol.