24
  • artschi
    #1
    Ehh... korrekt... :)
  • Efreet
    #4
    70-80ért már lehet szerezni. és nem kell hozzá monitor.
  • Lion
    #6
    az már pár száz plussz 2 év börtön :o))))))
  • troc
    #8
    és a mod chippel már minden megy frankón? a másolt cédék nem bántják az olvasófejet mint a playstation2-nél? és ez az a csip amit forrasztgatni kell a gépre?
  • Tompi
    #9
    Igen! Szoval ahhoz, hogy 'hasznalhato' legyen az Xbox, forrasztani kell!
    Szerintem mindenki jobban jar, ha PC-t vesz! ;) Nagyon ellene vagyok az ilyen fiXbox-os dolgoknak. olyan rugalmasak, mint egy betonba agyazott wc-csesze. Ha elavul dobhatod ki! A PC nem ilyen! Eljen a modularis felepites! Arra erositesz, amire akarsz! (erre legalabb a gatyad is ramegy :)) A PC-n dolgozok, jatszok, zenet hallgatok, zenet szerkesztek, rajzolok, filmet nezek, hireket olvasok, beszelgetek a baratnommel, SMS-t kuldok... A fiXbox-on hol csinalod meg mindezt? (jo kis hackelesi gyakorlat kell ahhoz, hogy megirjal egy mailt... :))
    Tessek! most jol kisirtam magamat! ;(((
  • varia
    #10
    Szerintem is, az egy elbaszott dolog,
  • Laci73
    #12
    Reméljük a szoftverfejlesztők is belátják hogy a PC (bővíthetősége révén) nagy túlélő.
  • Tompi
    #13
    Mar kezdtem azt hinni, hogy csak en vagyok egyedul PC fan... Mert a csapbol is a konzol folyik... Szinte minden jatekot meg kell kerdezni, hogy kijon-e PC-re??? morc.
  • Supergamer_real
    #14
    "Mert a csapbol is a konzol folyik"

    Meg is nezheted azokat a "super" jatekokat amiko konzolra jonnek ki.Ertelmesebb jatekhoz nem eleg a 6-8 gomb ami a konzoloknal adott.Persze a konzoloknak nem is feltetlenul a strategiai jatekok piacanak megszerzese a celja.
  • braindance
    #15
    "Meg is nezheted azokat a "super" jatekokat amik konzolra jonnek ki."

    Mondjuk Grand Theft Auto 3.
    Vagy Metal Gear Solid 2.

    De nehogy azt gondoljátok konzol fan vagyok...
  • Bekomman
    #17
    Miért kalóz szoftver? Valaki megírta, tehát bmijen gépre írta okés a dolog
  • Kosh
    #18
    aki stratégiázni akar vagy fps-ezni az maradjon a PC-nél....
    bármi más gaméra jobbak a konzolok!

    (jó, most nehogy beírja ide valaki a sakkot is....)
  • DOGMAN
    #21
    "az már pár száz plussz 2 év börtön :o))))))"

    Nehogymár a Mikrofos mondja meg, hogy a saját Xboxomba mit forrasszak!!!!!!!!!!!!!
    Ja és nincsen konzolom csak tegyük fel hogy lenne.
    Bebaszna ha ezért börtön járna.
    Esetleg az illegál stuffért, de ha szétszedem a konzolom és átalakítom akkor ahhoz semmi közük.
  • Tompi
    #23
    Nem hiszem, hogy akarmit tehetsz az altalad megvasadolt HW-el(vagy SW-el). Szerintem nezz utana figyelmesen, es valahol fogsz olyat talalni, hogy miket nem szabad csinalni a HW-el(licensz szerzodes), kulonben beperelnek.
    Pontosan ezert is illegalis a SIM lock kiutese a telefonbol, a letoltott shareware-proginak a modositasa(hogy ne kelljen regisztralni;))) Ezek a termekek mind vedve vanak! Nyudogjatok meg jogilag nagyon kemenyen be van biztositva a MS(ha mashogy nem is.)
    ilyen elven egyetlen jatek feltorese sem volna illegalis! Ugynis: valaki modositja a kodot(kiszedi a masolasvedelmet), megteheti, mert megvette. Aztan a modositott kodot odaadja a havernak(meg 10000masik embernek), megteheti, mert az mar nem az eredeti kod. Ez NEM igy mukodik. Okosan a termekkel a hasznalti jogat vasaroljuk meg ezert tilos minden olyan modositas, amibe a gyarto nem megy bele!
  • Rive
    #24
    #23: Hm. Előre bocsátom, nem ismerem a pontos szabályozást, csak találgatok.
    - a HW valóban az egyén tulajdonába kerül, azt szabadon lehet módosítani. Pl. a tuningolt autókért sem jár börtön.
    - a SW-t viszont a szerzői jog védi, az a gyártó/készítő tulajdonában marad, azzal kapcsolatban csak a licencben megadott jogaid vannak.

    A mobiltelefon kikódolása a SW módosítását jelenti, mint ahogy a sharewre progi módosítása is. Ugyanígy, aki módosított vagy feltört, esetleg kalózszoftvert terjeszt/birtokol XBox-ra, annak nyilvánvalóan fel kellett használnia az eredeti kódokat, és ennek alapján büntethető.

    Ha _csak_ a HW-t módosítod, vagy a módosításhoz szükséges információkat/eszközöket terjeszted, akkor nem tudom, mi a helyzet. Itt elvileg nem szükséges a kód ismerete/felhasználása, ez lehet, hogy bizonyos körülmények között legális, mert a HW-t _nem_ a szerzői jog védi.