138
Ki hasznalja mar, mire jutott vele, stb
  • tomcs
    #1
    Latom meg nincs ilyen topik, hat csinaltam. szal van ez a mozilla 1.0 vegleges kiadas, azt mondjak mar a rc verziok is eleg stabilak voltak, ugyhogy nekiestem. nagyon szimpatikus, par napig hasznalom meg, hogy nem fagy-e, stb aztan meg lehet nekiallok es ki is takaritom ie-t a gepbol.. szal nekem igy par ora hasznalat utan tokeletes
  • tomcs
    #2
    uff.. paran megkerdeztek.. hogy mi az a mozilla.. 5letek :letoltesvezerlo, jatek, film :)

    szal ez 1 bongeszo, de inkabb nezzetek meg

    mozilla honlap
  • dewdew
    #3
    Nekem is hasonlo kellemes tapasztalataim vannak.

    Az uj verzio nincs meg, az utolso beta van fent, ha jol tudom, de erre epul a Netscape 7.0 is. Annak a Netscape 7.0 Preview Release 1-et hasznalom, es marha jo, nalam mar teljesen atvette az IE helyet.

    Az uj Netscape felulete egyszeruen gyonyoru, a levelezoprogija is jol sikerult, nalam biztos befuto.
  • Borg
    #4
    És mégis miben jobb mint az IE6 pl?
  • dewdew
    #5
    IE6-ot meg nem hasznaltam, de amiket nagyon szeretek a Netscape 7.0-ban:
    1. egy ablakon beluli Tab-ok (fulek) hasznalata
    2. kozepso egergombra a cel uj fulben megnyitasa
    3. kijelolt szora jobb gombnal kereses (beallithatod, hogy melyik kereso induljon el uj ablakban)
    4. szebb felulet
    5. Levelezoprogramnal a levelek egyesevel jonnek, es nem kell megvarni, mint az Outlook Expressz letolti az osszeset. Ez szamit, ha modemes vagyok, es van naponta 30 levelem osszesen 4-6 MB mennyisegben.

    Most ennyi jutott eszembe.
  • Borg
    #6
    Ez mind szép és jó, de az 5. pontot nemértem, miazhogy egyszerre tölti le őket?
    Én mindig is OEt használtam, és soha nem jöttek egyszerre a levelek.. mindig egyesével rakosgatja le öket.. amig egyik jön addig za elözöt már lehet nézni..
  • dewdew
    #7
    Bocs, igazad van, tenyleg hulyeseget irtam. Nem is ertem, hogy eppen mire gondoltam, amikor irtam, mert nagy marhasag.
  • tomcs
    #9
    hmmmmmmmmm
    fel napos eroteljes nyuzas (igen, elofordult hogy 80 lap volt megnyitva, stb) utan toroltem a quick launch-rol az ie ikont, ha kijon vegre a sp akkor a progi is takarodik vele

    es ami a legjobb benne nem jatssza le a flash-eket :)) a plugint meg nem toltom le es kesz
  • Borg
    #10
    Már hogy érted hogy gyorsabb, vettél mellé gyorsabb netet is?:)
  • tomcs
    #11
    1 picivel hatekonyabban kezeli a cache-t maris ott az a picike elony amitol gyorsabbnak hat meg nem tudom. le7 nem gyorsabb tenyleg csak ugy erzi az ember, akar 1 kis belemagyarazas is le7. viszont az teny hogy nem akad ki a gumiszobas dolgoktol es mindent pontosan ugy csinal ahogy gondolom es ez marhara bejon.
  • dewdew
    #12
    Elkovettem egy hibat.
    Eppen ide az SG forumba irtam be valamit veszettul gyorsan, es egy szamomra ismeretlen billentyukombinaciora felugrott egy ablak, de mivel a kezem ezerrel irt, igy nem alltam le rogton, es egy kovetkezo leutestre eltunt az ablak. Na azota nem jelennek meg az oldalak rendesen, szinte semmi kep nem jon le es nincsenek stilusok sem (minden Times New Roman-ban van). Nem minden oldalnal csinalja ezt.

    A Preferencesben mar mindent atneztem, de nem jottem ra, hogy mit allithattam el. Ha valaki tudja, arulja el nekem, koszi!
  • Rigley
    #14
    Én is letöltöttem, ez marha jó !!!
    Van valami program az Explorer uninstallálására ?
  • tomcs
    #16
    talan inkabb vard meg a rendeset.. nem tom, ilyen dolgokban nem bizom a betakban, bar ami igazan gaz az a directx beta
  • Dikkma
    #17
    Na. Fél órája raktam fel, és király. Most is alóla írok. Régóta vártam egy böngészőt, ami felválthatja az IE-t a gépemen, sajnos az Opera a javás dolgokkal hadilábon áll.
    Ennek most töltöm a java pluginjét, ha műxik pl. 777sms.hu akkor marad.
  • Dikkma
    #18
    _MINDEN_ működik vele! király!

    chat.hu -ra azt hittem, hoyg emiatt lassú de nem.
    a gépem meg amúgy is haldoklik, a fagyások már egy hete jönnek, szal nem ez teszi instabillá... igaz még nem fagyta mióta fenn van, de nem is emiatt fogok.
  • tomcs
    #19
    nekem is itt figyel mar par napja es bevalt rendesen, ezzel bongeszek mindent csak flash-eket nezek mskex-el mert nem vagyok hajlando ebbe azt a szar flash plugint belerakni :)
  • Rigley
    #20
    1.1 alpha
  • peTer
    #21
    Hogy lehetne beállitani, hogy a FlashGettel tudjak letölteni, és ne a Mozillaéval???
  • peTer
    #22
    Haló! Nem használ senki Mozilla + FlashGet párositást???
  • lck
    #23
    Kb. 8 perce használok Mozillát ( egyenlőre kerály ) ezért jobbra még nem akadtam:
    Letöltendő objektum kiválaszt, majd jobb egér gomb > Hivatkozás címének másolása. Aztán Flashget megnyit, majd menüből: letöltések > új letöltés.
    És az új ablakban már látszik az URL cím. ( FlashGet vágólap figyelése be legyen kapcsolva! )
  • Yossi
    #24
    Nekem is tetszik, de idegesit, hogy a leveleket csak egyesevel lehet lementeni. A Netscape 4x meg tudott tobb levelet is menteni txt-be. Ez meg, mint az IE, nem : (((
  • Tikal #25
    most szedtem le az 1.6-ot és nagyon jo, meg gyorsabb is mint az IE.... viszont sg-n nem jelenik meg a chat ablak, kéne vmi java alá gondolom ,de melyik és hogyan? :)
  • lck
    #26
    Se javával se nélküle nincs chat ablak. ( Legalábbis nekem ) OPERA alatt viszont van ! :)))
  • Tikal #27
    mindegy, ugyse használtam, meg utáltam hogy mindig felugrott a chatablakhoz mikor már görgettem lefelé az oldalt :)))
  • galocza
    #28
    sziasztok,
    van egy újkeletű (és meglehetősen misztikus) problémám. moz1.6ot használok, és az sg oldalaknál elfeketedik a monitor pár másodpercre majd visszajön (monitor nem kapcsol ki, csak sötét). se más oldalnál se más programnál nem jelentkezik. tegnap találkoztam vele először, és meglehetősen bosszantó.
    valakinek hasonló tapasztalata esetleg megoldása?
    vmi ötlet kellene, kár lenne lemondanom az sgről (NEM a mozilláról 8).
  • comet
    #29
    ezt nem a mozilla okozza abban biztos lehetsz :)
  • galocza
    #30
    biztos vagyok benne, egész eddig minden ok volt (vagy másfél éve). inkább arra lennék kiváncsi. másnál is jelentkezik-e, ill. van-e vmi megoldás...
  • Tikal #31
    nem tudjátok miét lehet hogy pl itt sg-n nem animálja sem a logokat sem a smiley-kat?
  • Ryleh
    #32
    mozillánál nekem a köv.hibák vannak:itt az sg-n navigálva nem törli a privis bejegyzéseket,más lapokon a hangot felejti el lejátszani,loginos lapokon -itt is-a bejelentkezéseket hadja figyelmen kivűl.Emellett az Opera,IE
    -vel nem történnek ilyenek...pedig idáig szinte csak a mozillat használtam...virus?..vagy valami patch kellene?
    ver.:1.6
  • galocza
    #33
    Tikal: szmájlikat nem néztem, logók nekem mozgolódnak.
    Ryleh: nálam a bejelentkezés mindig ok, a többit nem tudom - jah, 1.6 detto.

    amúgy a hiba reinstall után is fennáll... sehol máshol csak sg-n, és mint írtam, egyik napról a másikra.
    asszem elővadászom az impresszumot és megkérdezem a szerkesztőséget, gonoszkodtak-e vmit 2-3 hete.
  • Ryleh
    #34
    aham,reméljük nem lesz tartos....most is a privimet megnéztem,ok...amikor pedig az elöbb ugyanezt irtam ide akkor kidobott...bejelenkeztem ujra...
  • Ryleh
    #35
    és most ok...
  • galocza
    #36
    írtam sgéknek, a válasz villámgyors (le a kalappal!), de nem túl bíztató. más nem jelentkezett ilyen problémával. magyarán valszleg nálam van valami nagyon-nem-jó - dögöljek meg ha tudom mi...

    hüppp
  • OPM
    #37
    nekem tökéletesen müxik minden vele
  • tenshin
    #38
    "...a hangot felejti el lejátszani..."
    pluginek rendesen fel vannak pakolva? (flash, shockwave, mplayer, java)
  • Tikal #39
    nektek lejátsza a logok animácioját?
  • tenshin
    #40
    le
  • OPM
    #41
    újratettem a windowst+mozillát és mostmár nekem sem mennek a gif-ek :(
  • Tikal #42
    :)
    nekem a tűzfal blokkolta.

    tudtok vmi integrálhato letoltésvezérlőt mozillához? reget deluxe elméletileg jo, de nekem mégsem használja.
  • galocza
    #43
    opm: nekem ugrál az az opm balra-jobbra 8)
    Tikal: próbáld meg a fresh dowloadert. nem fullextrás, de ált. használatra ok. és ingyenes.

    ja, a gondom megoldódott, nem tudom mi volt, de egy dolog változott: audiodriver. ezeket cserélgettem, mert a büdös alaplapi alc650hez nem nagyon van olyan driver ami mindenre jó: mp3 lejátszásnál fagyik VAGY cs közben VAGY xar a hang VAGY filmeknek nincs hangja. minden drivernél más. a 3.44gyel működik minden, az aktuális 3.58. LOL.
    gyanítom, vmelyik hírdetés akart csilingelni az sgn, és az okozta a gondot. sose találtam volna ki...