1983
vajon tényleg a vinyó a hibás? és ha igen, akkor mit lehet tenni?
  • yolika
    #1
    Hi,
    a segítségeteket szeretném kérni egy elég kétségbeejtő dologban, miszerint a gépem, sztem a winchester hibája miatt elég "furcsa" dolgokat művel. a konfigom akövetkező:
    intel d845
    intel pV 1500 Mhz
    512 Mbyte Sdram
    inno3d Geforce 3 (a legelső széria, tehát nem ti200 és nem ti500)
    és sztem a ludas:
    Quantum Fireball 40 Gbyte 5400
    a probléma a következő:
    -miután bekapcsolom a gépet, és a winXp prof. betőltődik, kb. 10 percig nem lehet "hozzányúlni", mert vagy iszonyatosan belassul(még 10 perc, mire reagál vmire), vagy teljesen lefagy. azt is hozzá kell tenni, hogy teljesen szűz rendszeren is próbáltam, de ugyanúgy előfordul ez.
    -a sebességel komoly gondok vannak ez után is, nagyon be tud lassulni akármilyen helyzetben, és ilyenkor dolgozik mint az állat. a gép megvásárlása után ez abszolút nem volt jellemző, úgy száguldott mint a huzat.
    -a .ace kiterjesztésű fájlokat egyáltalán nem képes kicsomagolni
    -a windows disk check-je nem fut le végig, azt írja ki, hogy nem bírja végig csinálni(phase2 végénél), szal biztos, hogy vmi nincs rendben
    -windows defragment-je ment 3 óráig, de csak 1%-ot jelzett ki, és utána egyszerűen leállt, tehát ezt se tudom megcsinálni.
    -és bár játékban nem tudom mérni, mert geforce3 visz mindent maxon, de 3dmark-okban rendre elég szar eredményeket ér el(2000: 6400,2001: 5495)

    ötletem sincs, hogy mi okozta ezt, és hogy mit lehetne tenni. úgy emlékszem, hogy ezek a bajok akkor kezdődtek, mikor egy winXp újra installnál fat32-ről ntfs-re konvertáltam. talán ez lehet a probléma? és ezt hogy lehet visszaállítani?
    kérlek segítsetek, bármilyen ötletet szívesen fogadnék.

    Yolika
  • Borg
    #2
    IBM drive fitness test 3.0
    Vagy seagate seatools.

    Utóbbi profibb, mind2 bootlemezt csinál, amiről inditva full tesztnek vetheted alá a winyód. Seatoolsban generic testet futtass, dft-ben mind1.
    Mind2-t megtalálod a http://cwx.ini.hu oldalamon, az egyéb/letöltéseknél.
  • yolika
    #3
    köszi szépen, kipróbálom
  • yolika
    #4
    nemtom, lehet én vagyok hülye, de a seatoolsnál, miután bebootolok, elkezd mindenféle adatokat kírkálni, majd a "fájlok másolása"-nál physical memory error, aztán egy képernyőnyi hibaüzenet, és kírja, hogy vegyem ki a lemezt, aztán pedig dos, a:/
    most ez mit jelent?
    ja és én semmihez nem nyúltam hozzá, ő volt az :)
  • Pheel
    #5
    Esetleg nem Abit alaplapod van? Nekem még anno a BH6-om kezdett olyanokat csinálni, hogy hibázott először csak az egyik, majd mindkét alaplapi IDE portja. Szerintem nem sok minden változott azóta az IDE kezelésben arrafelé. Azóta már meghalt nálam egy másik Abit is. Többet nem veszek ilyet. :(
  • TheZsenyka
    #7
    intel d845
    intel pV 1500 Mhz
    512 Mbyte Sdram


    nem semmi... mármint az Intel P5... nekem is megadod a forrást ahonnan beszerezted? :)
  • TheZsenyka
    #8
    Szerintem poénra cache hibás a winyód...
  • yolika
    #9
    inkáb segíts, ne kötözködj! :)
    egyébként természetesen pIV
    nesze, remélem mostmár neked jobb ;), mert nekem még mindig meg van a problémám.
    mi az a "cache hiba" ? és mit lehetne tenni?
    Borg: az ibm-es tesztprogi, bootolásnál betöltődik ugyan, de addig rengeteg hibaüzenetet ír ki. egyébként a teszt rendben lefutott,nem jelzett hibát. és most mit csináljak?
  • RelakS
    #10
    Ha cache hiba, akkor dobd a legközelebbi kukába, mert drágább a javítás, mint az új vinyó (már ha javítják).
    Mellesleg:
    1: Mennyi idős a vinyó?
    2: Csak XP-vel szaraxik?
  • Borg
    #11
    Akkor nálad valami gáz van:
    1. az IDE vezérlővel, hogy a floppyt sem olvassa rendeses
    2. vagy a memóriával, hogy hibázik...

    Kezd ott, hogy kiveszed a ramot belőle, és kipróbálod másikkal. Ha igy is csinálja a hibát, akkor alaplapcsere!
    Persze csak miután meggyőződtél róla, hogy nem badsectoros floppyra tetted a teszteket...

    Az hogy a floppyról sem olvas, szerintem egyértelműen alaplapi IDE vezérlő hibája lesz..
  • yolika
    #12
    hűha
    ez elég rosszul hangzik.:((

    az a baj, hogy a memóriát nem is fogom tudni kicserélni, mert egyetlen ilyen típusú rammal szerelt gép sincs az ismerőseim körében.

    honnan lehet megtudni, hogy nem bad sectoros floppykon vanak a tesztprogik?

    amikor bebootol a gép a floppykról, elkezdei begyűjteni az adatokat, de aztán vmiért az egyik a copying files-nál, a másik bedig a további részek felismerésénél megáll. de az ibm-féle elindítja a tesztelőt, és le is tudom futtatni. sem a gyors, sem a teljes nem jelez hibát, rendben lefut. biztos hogy az alaplap a "leggyengébb láncszem"?
  • yolika
    #13
    senkinek semmi ötlete nincs?

    U.I: csak hogy ne süllyedjen a topik ;)
  • RelakS
    #14
    Új gépet kéne venni!
    (Csakhogy ne süllyedjen... :-))))
  • yolika
    #15
    :)
  • [Walaki]D`Lair
    #16
    Nekem még ennél is érdekesebb a problémám. nos van egy 20GB-os IBM vinyóm. ez régebben 2 felé folt partícionálva,(15-5) és a kisebbikre rá akartam tenni egy XP-t. A telepítőjében rányomtam hogy nyomja át a vinyót NTFS-be, de miután ezen műveletet végrehajtotta, szarrá fagyott a setup. Többször próbáltam utána, de nem ment. a probléma az, hogy azóta az az 5 Gb hiányzik. Az fdisk látja azt a partíciót, de nem tudja se letörölni, mert a kiterjesztett DOS partíciót nem lehet törölni ha van rajta logikai DOS partíció, de ha logikait akarom törölni kiírja hogy nincs ilyen. ha lenne valami ötletetek hogy mit is kezdjek ezzel a rohadással, azt szívesen venném.
  • RelakS
    #17
    "Szerezd meg" a Pratition Magic programot A PowerQuest-től! Ez a kütyü oda-vissza konvertál mindenfélét, illetve akár szabálytalan, de működő partíciókat is létre tud hozni. Nagyon jó, és floppyról működő változatot is tud csinálni önmagából. Ajánlom a 7.0 pro-t, mert az tud néhány okosságot, amit az előzők nem.
  • ollie
    #19
    szerintem partícionáld, de nem kell elrejteni semmit.
  • Borg
    #20
    Ha az alaplapod nem támogatja, akkor könnyen lehet hogy a felső 40GB-ot nem is fogja tudni kezelni...
    Nincs rajta lehatároló jumper állás?
  • Borg
    #23
    Az lesz az. Hány GB-ra limitálja a kapacitását?
  • Shep
    #26
    Rádugtam egy winchestert a gépre secondary slave helyre erre indításnál a gép a winchestert felismeri de ezt írja ki Secondary IDE chanel no 80 conductor cable installed, és természetesen így nem is észleli a win a winchestert, mit kellene csinálni hogy a hiba megoldódjon? Előre is kösz
  • Gerry
    #27
    "és természetesen így nem is észleli a win a winchestert" attól még, hogy nem 80 eres a kábel, attól még mennie kéne Win alatt! Próbáld átrakni más helyre is, vsgy rakd be cable selecten egy 80 eres kábellel a szürke csatira, és akkor slave lesz!
  • Shep
    #28
    Ok köszi közben sikerült ezt a részét megoldani, de most felismeri az elején nem ír ki hibát, viszont a winben nem jelenik meg, gondolom mert nincs megformázva, a maxtor oldalon azt írják vmi maxblastert használjak hozzá, ennek hiányában az fdiskel próbálkozzak, hogyan 1 pár lépéses útmutatóval tudnál szolgálni, ja igen ami fontos lehet, az az hogy úgy szeretném, hogy a mostani winyon maradjon a 98 az újra meg XP-t akarok. Előre is köszi.
  • Borg
    #29
    bammeg magad, ne ird már be ugyanazt 5 topicba...ehh
  • Gerry
    #30
    Próbáld meg futtatni az XP telepítőt, és ha az látja, akkor egyszerűen telepítsd arra a winyóra az XP-t, és akkor megmarad a 98 is, és egy bootmenüből választhatod ki a a kívánt oprendszert. Ha az sem látja a winyót, akkor baj van, esetleg BIOS frissítés, IDE kábel csere, stb...
  • Sasfióka
    #31
    töltsd le a maxtor honlapjáról a blastert, vagy xp-ben menj a vezérlőpult>felügyeleti eszközök>számítógép-kezelés menübe, ott keresd meg a lemezkezelést, és ha ott látja a vinyót, de azt írja, hogy nem partícionált, akkor ott jobb klikk, és ott meg tudsz mindent gyorsan csinálni.

    Fdisk nem igazán nyerő pláne nem ntfs-re...

    SF
  • Wanted
    #32
    Sziasztok!
    Van egy WD Caviar 6,5 gb-os vinyóm, amit mobil-rack-ben használok. Amikor utoljára betettem a gépbe, másolás után kb. 3 órával kattant egyet.
    Azóta ha bekapcsolom a gépet, folyamatosan kattog.
    Az adatokat nagyon lassan tudom megnézni.
    Formázásnál kb. 40%-ig megy el.
    Hallotam olyasmit, hogy kiakad a fej stb.
    Dobhatom ki a vinyót?

  • Gerry
    #33
    Valószínűleg kuka! Ha nincsen rajta fontos adat, akkor szerintem lógasd ki!
  • fm
    #34
    kicsi a winyó,2GB...milyen oprendszert tegyek rá?
    (cél:irodai alk.)
    winme,2000 mennyit foglal??
    (1.7cel,256DDR)
  • Fecske
    #36
    hali

    nekem az a problémám, hogy a winxp pro chkdsk-je windows alatti futtatáskor mindig hibát talál a vinyón, majd ha újraindítom, hogy ki is javítsa őket (chkdsk /F), akkor újraindításkor kijavítja. Ezután viszont miután elindul a windows és ismét futtatom a chkdsk-t windows-ból megint hibásnak találja a fájlrendszert.
    Bad sectoros lehet a vinyó??
    Amúgy Western Digital WDC WD400EB (40G)

    kösz a helpet
  • túrórudi
    #37
    Sziasztok
    A vinyómat másik gépbe raktam, leszedtem róla szükséges adatokat és utána töröltem róla. Visszaraktam az eredeti gépbe és bejött a lemezellenőrzés, megcsinálta és kijavította a hibákat. Betölt a windows(XP pro) és látom, hogy amit letöröltem még mindig ott van. Benyomtam a törlést és lemezhiba stb... újraindítottam és utána látszólag eltűnt, de a helyet még mindig foglalja, mert ha a gyökérbe kijelölök mindent akkar 5,35 Gb-t jelez és a sajátgépbe a vinyón a foglat terület 6,71 Gb. Hogy lehetne leszedni róla? Nekem azért kellene az a másfél giga. Segítsetek!!!
  • Gerry
    #38
    Egész véletlenül nincsen "Norton protected Recycle Bin"-ed?
  • Gerry
    #39
    Találkoztam már hasonló esettel, ott a dolgot végül (a fontos adaok lementése után) fdisk és egy format valamint egy Windows reinstall oldotta meg a problémát. Azóta rendesen müxik a winyó!
  • Borg
    #41
    Igen.
  • túrórudi
    #42
    DE VAN! Mit csináljak vele? Természetesen nem akarok formatálni.(Gondolom a format megoldaná a problémát).
  • túrórudi
    #43
    Bocs mégsincs, csak volt. Most is fenn van a System Works, de nem teljes telepítéssel, vagyis csak az antivirus van fenn.
  • Gerry
    #44
    Na, akkor kattints rá a kukára jobbgombbal, és mondd azt, hogy "empty norton protected...", majd mondd azt, hogy "purge all", ezzel véglegesen letörlöd a törölt file-okat, és így visszanyered a szabad helyet!
  • túrórudi
    #45
    Na szóval azon a gépen amelyiken a törlést végeztem, megycsináltam ezt, de nincs szabad hely. A másikon nincs norton.
  • Gerry
    #46
    Hmm érdekes, akkor ott valami más is el lett baltázva... Ha megnézed a Recycler és a System Volume Information mappa hosszát, akkor mit ír ki rá a gép?
  • túrórudi
    #47
    A C-n nicsenek ilyen mappák, hol keressem? (A rejtetteket mutatja)
  • Örm
    #48
    Ha Xp-nél a windows a C-n van ami NTSF, a D-meg FAT-32 akkor a D-t hogy lehet NTSF-re átalakítani?