34578
S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl
  • hun-ter
    #1
    A játékról:

    Developer: GSC Game World

    Category: tactical team 3D action

    Plot of the Game


    It is now for the second time that the black Chernobyl erupted to open a Zone - a new horror of ill mankind. It was at that moment that hundreds of people turned into wordless toys of invisible forces, into insane toys with erased personalities. And there were futile attempts of the army to cope with the new disease of the planet, at least to prevent its development and spread, but to no avail. The Zone grew bigger. Only rarely people dared to set off for the Zone to find out, to procure evidence of weird and uncanny changes around Chernobyl Atomic Plant. Only a handful returned, bringing strange objects and stories of deadly traps and eerie animal mutants, they found out of somebody inside controlling the evolution of humanity, forcing it to leap towards unknown final. They became stalkers, those who leave for the changing world of the Zone to explore it and find artefacts, those who cross the Zone of immense territory covered with ulcers of black lakes, scorched earth, poisonous fogs, deadly anomalous zones, populated by sapient pseudo-animal mutants...

    Key Features


    Levels combining closed spaces as well as enormous open areas
    Visualization optimized for hardware TnL (both FF and shading capable parts)
    Continuous level of detail technology for all the geometry
    ~100 000 polygons per frame at 60 fps on average hardware
    Detailed character models (500-10 000 polys)
    Powerful skeleton-based animation allows usage of motion-capture hardware and produces smooth and realistic motion of characters
    Detail objects (grass/small stones/etc)
    Portal-style, non-linear subdivision based visibility detection system
    Intelligent hardware state caching technology
    Both Direct and Radiosity lighting models
    Colored dynamic lights and dynamic "soft" shadows
    Intelligent shader subsystem
    Dynamically generated textures
    Reflections, chrome effects, etc.
    VR-Simulation engine optimized for massive payload
    High-performance collision detection allowing simultaneous motion of large number of characters in high polygonal environment
    Realistic physics simulation (ballistic, motions, fluid engine, snow, rain, explosions, etc.)
    Motion compensation scheme
    Particle system with real physics
    High quality HRTF 3D-sound with clipping and partial wave tracing
    "Low-penalty" & "low-delay" reaction technology (less then 1ms to start HRTF 3D Sound Source to play)
    Context-relative multiple-mixed music streams in MP3/MP2/WMA/ADPCM formats
    High-performance collision detection allowing simultaneous motion of large number of characters in high polygonal environment
    Computer rivals possess virtual hearing and sight, which when combined with worked out AI makes them tough enemies
    Different kinds of enemies, military vehicles, helicopters, boats, etc (work in progress)
    Accurate hit calculation algorithm
    Powerful built-in scripting language
    Full realization of C-language and partial C++
    Only 6-8 times slower than real (x86) code

    AI
    Simulation Level-Of-Detail and Culling
    Virtual sight, hearing, feeling
    Fuzzy logic controlled agents
    Advanced terrain reasoning with tactical assessment
    Adapting tactics with reinforcement learning
    Dedicated snipping tactics
    Team maneuvers

    Support for all D3D compatible accelerators, starting from 2nd generation (TNT/Voodo2/etc)
    The most important part of the mathematics is optimized for SSE & 3Dnow! instructions
    Editor supports both 3DsMAX 2.5/3/4 and Lightwave 6.5/7 as modeling tools

    Target Audience: action fans
  • Dikkma
    #2
    Ez jó lesz.
    Hogyhogy még nem volt topicja?
  • Blasta
    #3
    Asszem a közel jövöben ezt az alkotást várom a legjobban!
    Hajrá ororszok!
  • Dikkma
    #4
    Én meg a KREED-et :PPP
  • hun-ter
    #5
    wow más is ismeri:)) szerintem ez nagy gamma lesz a designt meg az ötleteket elnézve
  • FREAK
    #6
    neked bekattant valami, hogy csak az indoor monsztapüré érdekel?? :))))))))))
  • hun-ter
    #7
    ÁÁÁ plz neee:))))
  • hun-ter
    #8
    lécci aki a ezzel játékkal(!) kapcsolatban tud valami érdekeset vagy új dolgot az írja ide!:)) dikkmával ellentétben sok ember nem szereti a flémet de ha felhúzod akkor ide is begyújt:)))
  • FREAK
    #9
    na bravó magamnak, a 8000-et is elbambultam.......
  • Dikkma
    #10
    Én rengeteg mindent tudok a játékról, és nem szoktam flémelni. CSak a CS topicban :D
  • hun-ter
    #11
    azt már tényleg lekésted:))
  • hun-ter
    #12
    na jó csak ha elkezdi vki és Te igazán tudsz védeni:))) na nem kötözködni akarok... amúgy meg akkor plízke irogass ide róla valamit
  • FREAK
    #13
    mit lehet erről írni? KŐ!
  • Dikkma
    #14
    Az Oblivion Lost mindent bűntető trailere!

    DivX 5 szükséges, a letöltés a hardwiredre mutat.

    A játék a mindentüt kategória tagja!
  • hun-ter
    #15
    kösz már láttam:)
  • Dikkma
    #16
    Gondoltam. Sőt, tudtam. És? :)
  • hun-ter
    #17
    most megnéztem újra:))
  • Dikkma
    #18
    A krémeket is elő lehetne még kotorni a pc-s játékoknak leáldozott topicból.
    Kutakodjak?
  • Dikkma
    #19
    Ha a gyorsaságnak egyszer szobrot emelnek, sok pénzt fogok kaszálni a modellkedésért.


    S.T.A.L.K.E.R.S. - Oblivion Lost - tmt


    Hát kérem, amit most látni fogtok, némiképp elavulttá teszi az UT2/U2 vs. Doom III. háborút. (Vicces, hogy még kinn sincsenek e játékok, de a rajongótáborok már 'á la B-közép egymásnak is ugranak... Na jó, nem is olyan vicces...)

    Szóval keleten nagy dolgok készülődnek, egy orosz fejlesztőcsapat keményen dolgozik azon az FPS játékon, ami egyszerre üti a CS-t, az Unrealt, és a többit. Kinézetre nagyot fog ütni, a háttérsztori pedig a következő:


    Immár másodszor fordul elő, hogy a fekete Csernobil kitör a nyílt zónába - a betegeskedő emberiség új rémálmát hozva létre. Pont akkor, amikor az emberek nagy része már láthatatlan hatalmak szótlan játékszereivé váltak, személyiség nélküli, idióta játékszerekké. A hadsereg szórványos próbálkozásai a bolygót sorvasztó új betegséggel szemben csupán csak annyi eredményt hoztak, hogy a kór nem terjed tovább. A Zóna egyre nagyobbra nő, és csupán csak kevés ember merészkedik területére, hogy hírt hozzon a Csernobili atomerőmű környékén bekövetkezett, iszonyatos torzulásokról. Csupán maroknyian tértek eddig vissza, idegenszerű tárgyakkal és halálcsapdákról, hátborzongató, mutáns állatokról szóló történetekkel. Arról is szólnak történetek, hogy valaki irányítani próbálja odabentről az emberiség evolúcióját, kényszerítve azt az ismeretlen felé. Ezek a kalandorok a Cserkészek (Stalkers), akik e Zónába behatolva kutatnak különféle tárgyak után, akik átkelnek e terület fekete tavainak, szétzúzott földjének, mérgesgázzal borított mezőinek, halálos változó-mezőinek világán, ahol félig emberi, félig állati, mutáns lények tengetik nyomorúságos életüket...

    Nos, mint ebből is látszik, nem éppen egy kellemes, barátságos környezet vár majd minket rózsaszín pillangókkal és sárgán világító szívecskés ágymelegítőkkel, hanem egy veszélyes és halálos környék... A program motorja lényegében mindent fog tudni, amit csak lehet, a fejlesztők ígérnek pl. olyanokat, mint: 50 dinamikus fényforrás lehet egyszerre a látómezőben, minimális lassulás mellett, a karaktermodellek poligonszáma 50-től akár 10.000-ig is mehet, realisztikus fizikát, megdöbbentő részletességet, ami a tájat illeti, editort, nagyszerű AI-t és sztorivezérelt egyjátékos üzemmódot. Természetesen lesz benne multiplayer mód is, a hagyományos módokkal, mint CTF, DM, Kooperatív és a többi... És most a shotok, ha már eléggé fel vagytok ajzva :)











    És egy kis mozi: trailer!

    Forrás : www.mportal.hu
  • hun-ter
    #20
    kösszike
  • hun-ter
    #21
    gamestarban olvastam róla kb ugyanezt de nembaj azért rendes vagy:))
  • Dikkma
    #24
    #19
  • hun-ter
    #25
    elrontotta video helyett videi-t írt azt javította csak ki:)
  • Dikkma
    #26
    Rájöttem, de egy az egyben az mportal cikkét másoltam be ide, és a videire is van link.
  • FREAK
    #27
    bizony, és remélem masszívan multis lesz! :)
  • Blasta
    #28
    Egy kis háttérsztori:
    A játékot szinte biztosan Stanislaw Lem hires (nem high resolution!!!Ehe...) regénye a Stalker ihlette!
    Nincs meg valakinek eme mü.
  • Blasta
    #29
    Tehát: ...eme mü??
  • FREAK
    #30
    akarod mondani : eme MŰ?
  • GregSB
    #31
    <ä href="http://www.hardwired.hu/index.hw#h2810">Újabb képek.

    Ez a játék erősen vernni fog minden FPS-t, ha nem b@sszák el!!

  • GregSB
    #32
    Újabb képek.

    Ez a játék erősen vernni fog minden FPS-t, ha nem b@sszák el!!

  • Blasta
    #33
    Aztajóédeskúrvaéletbe!!!!!
    Bazzeg! Ez oroszlán!
  • Garrett
    #34
    hu bazz most néztem a Hardwireden.

    Röviden HÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚÚbazzeg!
  • Blasta
    #35
    Nekem is ennyi jött csak ki! Ez még a UT2003-at is übereli!
    Persze csak grafikai megvalósításban!
  • Garrett
    #36
    Az iggen csak elképzelhető.
  • FREAK
    #37
    mondom én..... persze kíváncsi leszek, mi lesz a szokásos keleti betegsége, ami csak teszteléskor derül ki....
  • Lazarus
    #38
    Mindenbe belefox bugzni
  • FREAK
    #39
    ezt oroszul írtad? :D
  • Lazarus
    #40
    Já nye gávárju páruszki!
  • Lazarus
    #41
    Akkor most direkt nem mondom el mit jelent!
  • Scipio_from_HAB
    #42
    Hmm az mportalon már elég rég ki van rakva egy cikk erről...nagyon durva game...hajrá oroszok, remélem nem marad félbe a project :D