44
Ki hogyan tanul?
  • TomBond
    #1
    Sziasztok!

    Tudom hogy nem leszek túl népszerű ilyenkor ezzel a témával, de az a helyzet hogy kb.200 oldalt kell megtanulnom szóról szóra (jog-ról van szó) kb. 3 hét alatt.
    Ha valakinek van valami jó ötlete akkor legyen szíves írja meg. Hogyan lehet gyorsan és hatékonyan tanulni?
  • magus
    #2
    Nekem is jól jönne egy ilyesmi...
  • Róka
    #3
    Ha jó a vizuális memóriád, segíthet az, amikor először átolvasod, gondosan aláhúzod a vezérszavakat (de ne mindent, könyörgöm), esetleg oldalt a margón különbözö jeleket raksz ki( felk jel, szmájli v akármi).A 200 oldal nem sok, napi 70 oldalas áttanuló tempóval 6 x átveheted az anyagot. Minél többször mész át rajta, annál biztosabban egyre több marad meg. Az oldalak a vizsgán az aláhúzásokkal és
    a jelekkel eléd fognak jönni..
    Sajnos aki nem tud vizuálisan tanulni, annak csak azt tudom mondani, az ismétlés a tudás anyja !
  • Efreet
    #4
    a vizuális módszer nekem is bejött...
    másik, ami száraz szövegre müködött, a hangos felolvasás - aztán magnóról (mp3ról, akármiröl igény szerint) többszöri visszahallgatás, akár egész éjszaka alvás közben is. vagy délutáni alváskor fülesen át... sokaknak müködik ez a módszer is, de nincs általános módszer... mindenkinek önmagának kell megtalálnia, hogy mi a legjobb.
  • mateos
    #5
    huhhh nekem is kéne vmi tipp , vizuálisan még nem tanultam , de kipróbálom , más tippetek nincs ?
  • Róka
    #6
    uv, és több lesz az időd :)))
  • Efreet
    #7
    középsuliban ritka az UV :))
  • Róka
    #8
    Jogról volt szó, nem ?
  • Coine
    #9
    meg a ZH is :D
    bár minket akart szopatni a VOLT kémia tanárunk ZH-val középsuliban, cserébe elküldtük a picskuba és leváltottuk (mondjuk azóta 1 osztályt se tanít a suilban.....kattant az az ember ! )
  • Efreet
    #10
    Tombond-nál igen, de te Mateos-nak válaszoltál :) ö meg még középsulis
  • Coine
    #11
    TUDOM, én meg csak kapcsoltam a te UV-s beszólásodra, ennyi :)
  • Róka
    #12
    Ok, nem tudtam , nem tűnik ki a logójából
  • Efreet
    #13
    én viszont Rókának válaszoltam, csak opera alatt nem müködik a 'Válasz erre'
  • Efreet
    #14
    megin' beledumáltok a közepébe :)))
  • KeKKSZike
    #15
  • Astaroth
    #17
    Szerintem fordulj pszihológushoz!
  • The Garrett
    #18
    jelen :D
  • The Garrett
    #19
    viccen kívül ez lenne talán a legjobb megoldás, vagy ha nem is pszichológushoz, akkor beszéld meg haverokkal, vagy valakivel akiben megbízol.
  • Kandurex
    #21
    Inkább valami töményebbet...
  • Buddy
    #23
    lámpaláz.....elmúlik....ahogy elkezded mondani, úgy fog eltűnni

    inni ne igyál, mert érdekesen fogsz hatni, ha bebaszva tántorogsz a pódiumon és elnyelsz minden "L" és "T" betűt :)))
  • Buddy
    #24
    ilyen helyzetben kicsit izgul az ember, ez természetes....de csak azért, mert nem tudod, mi lesz....aztán látni fogod, hogy semmi...
  • HuAn82
    #26
    Egyszerű a megoldás! Két gránáttal a kezedben tartod az előadást.Az arcodon látszódjék a mindenre elszántság jele.(gyakorold tükörben) 100%,hogy az osztályban mindenki jobban fog nálad izgulni!Ha ezt látod,hogy csak te vagy nyugodt és a "helyzet magaslatán állsz",akkor megnyugodsz és biztos f@sza előadásod lesz!Nah szóval HAJRÁ
  • Astaroth
    #28
    Szerintem túlzottan meg akarsz felelni mások előtt.

    Vagy agresszív osztálytársaid vannak és mindig basztatnak.
  • The Garrett
    #30
    Nemtudom, mindenki ugy irtózik a pszihológusoktól, meg minden... Nekem sokat segített anno. Illetve teljesen nem tudtam kilábalni a dologból, de ha nem jártam volna akkor még itt (se) tartanék...
  • I.C.ram
    #32
    Garrett ezt tanulja felsőoktatási intézményben :) Biztos segít neked. :)
  • Factor_007
    #33
    LOOOOOOOOL :DDDDDDDDDDDDD
  • The Garrett
    #34
    még nem. :)
  • The Garrett
    #35
    ez hülyeség.
    Nem ugy megy az...
  • The Garrett
    #36
    csak egyetemi előkészítőn :P
  • The Garrett
    #37
    legeslegeslegeslegrosszabb esetben felírhat gyógyszert ami ilyen "mentális görcsoldó". nagyobb mennyiségben pedig fasza lightdrog :) de ezt nemtőlem tudod
  • Dzsini
    #38
    Ayla: a sos.index.hu -n van egy csomó link jobboldalt... ott találsz ilyesmit
  • Petyus_
    #39
    A holnapi Gamma Ray/Iron Maiden meg előtte az iszogatás velem és baráti körömmel többet segített volna teeeeee! :P
  • The Garrett
    #40
    Ne is mondd mert a szívem fájdul hogy nemlehetek ott. :/
    CSütörtökön viszont nágy mulatság volt. CSekk FTP :) stock.zip

    //bocsi az offért//
  • The Garrett
    #41
    de majd küldj szépszines képeket :)
  • blackgamer
    #42
    elvileg indul valami Sulinet Digitális Tudásbázis program még csak beta

    "A Sulinet Digitális Tudásbázis program keretében egy olyan átfogó, a magyar közoktatási rendszerhez igazodó dinamikus tananyag adatbázist és digitális taneszközt indítunk útjára, amely az iskolák helyi oktatási környezetéhez, a konkrét tanítás-tanulási célokhoz, a célcsoport szintjéhez, igényeihez szabadon igazítható, s egyben a módszertani megújulás eszköze is lehet. A SDT kínálta tartalmak szabadon szerkeszthetők és bővíthetők, így kiválóan felhasználhatók a tanórai és tanórán kívüli tevékenységekben egyaránt. A program részeként a közeljövőben a felhasználók rendelkezésére bocsátjuk az SDT tananyag szerkesztő programot, az SDT felhasználói kézikönyvet és folytatjuk a kapcsolódó pedagógus-továbbképzési programunkat. Kívánjuk minden kedves felhasználónknak, hogy sikerrel tudják hasznosítani az SDT folyamatosan bővülő tárában fellelhető anyagokat!"

    na majd meglátjuk
  • rhinoelekes
    #43
    Tandíj!!
    ALÁÍRÁSGYŰJTÉS
  • Regiujzenek
    #44
    A hagyományos tanulással szinte sohasem valósíthatjuk meg legnagyobb álmainkat. Más módon, személyre szabva érdemes tanulni, összekapcsolva a egyéniségünket a rendelkezésre álló lehetőségekkel, így:

    Hagyd abba a hagyományos tanulást!