22
  • JTBM
    #3
    Jobb lenne wav formátumban terjeszteni, ha már fizetni kell érte. Esetleg választhatóan. Nekem csak akkor kell mp3, ha nincs wav (persze nem mp3-ról visszakonvertálva) A mai HDD árakat alapul véve nem igazán számít, hogy wav vagy mp3, ez csak a régi időkben volt szempont.
  • Yfel
    #6
    Szerintem is kifejezetten jo. Ha jo tomoritessel adjak, akkor vegre legalisan le lehet tolteni olyan albumokat amiket magad valogatsz ossze. Ezzel (valamennyire) a zeneszt is tamogatod.

    Igy mar hajlando vagyok fizetni erte. Most mar csak tenyleg azt kellene hozzaadni, hogy wav-ban is el lehessen erni, hogy az ember a sajat CD-it rendes minosegben tudja osszevalogatni!

    Jo kezdet
  • galocza
    #8
    rájöttek, hogy a pereskedés pénzbe kerül így meg egy kis zst is termelhetnek.
    JTBM: nem hiszem, hogy a hdd tárhely az ok inkább a sávszélesség 8)
  • Yfel
    #10
    Wav-ot nem azért veszel, hogy a HDD-den tárold hanem azért, hogy rögtön CD-re írd

    Látom a névválasztás illik a stílusodhoz
  • Yfel
    #13
    Elolvastam az előzményeket és arra a következtetésre jutottam, hogyha hülyeséggel nem tudsz meggyőzni valakit, akkor személyeskedéshez fordulsz. Nem a legmegynyerőbb vitastílus.

    Másrészt pedig valakit lehülyézni egy teljesen jogos hozzászólásért elég merész és hozzá nem értésről árulkodik.

    Ha esetleg érveid is vannak akkor várom értelmes hozzászólásodat.

    uff
  • Tompi
    #14
    @Yfel! Lame nem annyira Lame, mint latszik! DE ha neked ervek kellenek hat tessek!
    Miert nem olyan kiraly a wav!
    1:tarolas ugyileg: Nem sokkal olcsobb mar CD-t irni, mint winyon tarolni a dolgokat! (szamolj utana! Gb/ft-ra)
    2: Ugye nem mindegy a kodolas minosege sem wav-nal! Ha 8bit mono wav nem jobb, mint egy 256-os mp3, de sokkal nagyobb! ;)
    3: Ha meg tudsz kulonboztetni egy CD minoseget egy 256-os mp3-tol(korrekten kodolva!), akkor gratulalok! (nekem 192-nel mar nincsen kulonbseg)
    4: Es nem is beszeltunk arrol az koltsegrol, ami egy wav letoltese (mind ido, mind penz)

    Szivesen varom az epito jellegu erveidet kedves vitazni ohajto pajtas!

    Tompi
    ui. ugylatom Te voltal az, aki le-Lama-zta a masikat eloszor! Aztan felhaborodsz, ha visszakapod?
  • Yfel
    #16
    Tompi, valami ilyesmi hozzászólásra gondoltam, ezzel már értelmesen lehet vitatkozni.

    1. Nem az árról beszélek hanem arról, hogy ha normális hifin akarsz lejátszani mp3-mat, akkor röhejesen szól. Másrészt autós (és otthoni) MP3 lejátszók egyébként is gyenge minőségűek. Persze a géppel össze lehet kötni a hifi cuccodat, de az sem fog másként szólni mint egy asztali mp3 lejátszó. GB/Ft-ra természetesen nem sokkal jobb a CD vagy a HDD (nem számoltam utána, nem hiszem hogy sok külömbség lenne a kettő között), ráadásul CD-n tárolni a számaidat nem is olyan kényelmes, de akárhogy is nézem, a kocsim hifi berendezésébe valahogy nem tudok beletömni egy HDD-t :)

    2. Természetesen ha már wavról beszélünk akkor sem gyenge kódolással fogunk dolgozni.

    3. Próbálj meg CD-re írni egy normális és egy 256os mp3ból konvertált wav-ot, majd lejátszni egy normális rendszerben (pl egy $6000-os autó-hifiben) és gratulálhatsz. Nagy a külömbség

    4. kb 5 perc egy normális kábeles kapcsolattal (ami errefelé elég gyakori)

    (5) parancsolj :)

    Persze JTBM és én nem azért lobbizunk, hogy minden wav-ban legyen letölthető, hanem azért, hogy ha már fizetned kell érte, akkor elérhető legyen mindkét formátumban, hogy az audiofil felhasználók (ebbe a csoportba engem is be lehet számítani) akik képesek kb 6000$-t költeni egy autó-hifire is elégedettek lehessenek a minőséggel amit kapnak a pénzükért.

    Ha csak számítógépen játszanám le a számokat, akkor én is megelégednék egy jól tömörített mp3-al.

    Ui: Lame lazán lehülyézte az egyik hozzászólót egy teljesen jogos hozzászólásért és mikor saját stílusában szóvá tettem, akkor én is kaptam belőle egy adagot.

    Yfel
  • Tompi
    #17
    Nos akkor kezdem is...
    1,4:Ugy latom nem a penz dominal nalad! Akkor nem ertem, hogy miert nem vagy kepes megvenni a CD-t a boltban? Szerintem azert jo otlet a zenet net-en arulni, mert ezzel lecsokkentheto a zene terjesztesi koltsege! tehat nem kell kifizetni a nyersanyagot, a szallitast, a viszonteladot! De ha ez nem szempont nalad, akkor csak arra tudok gondolni, hogy lusta vagy kimenni az utcara, vagy nem biro kivarni, amig a zene max 1 het alatt a boltba kerul, vagy a haveroknak akarsz felvagni, hogy mit toltottel le!
    2,3:Nem tudom mondta-e valaki, hogy ami dragabb, az nem feltetlenul jobban szol(hangosabban az lehet)! Es Te beszelsz hifi mimnosegrol, amikor autoHiFi-t emlegetsz! Vicces! Szerintem ennyit kolteni egy autoHiFi-re mar sznobizmus! Nem hiszem, hogy a fuled kepes megkulonboztetni ezt egy gyengebb rendszertol, azt meg vegkepp nem hiszem el, hogy a legszukebb keresztmetszet a JOL kodolt mp3-lenne!

    Nem tudom mennyi idos vagy, de 20ev felett elfelejtheted, hogy 16-18KHz felett hallani fogsz barmit! A hangzasban meg az erosito es a hangszoro karakterisztikaja szamit! Bizonyara tudod, hogy az mp3 kodolas arra epul, hogy a fuled nem kepes megkulonboztetni bizonyos dolgokat(pl egy eros 440Hz mellett nem fogod meghallani a gyenge 450-et! Ez tuti!) A gondod, szerintem az, hogy a wav nem veszteseges kodolas, de az mp3 igen. A gond csak ott van, hogy az mp3 olyan dolgokat hagy el, amit nem hallasz meg(persze ez csak magas bitrate eseten van.)

    Bizonyara azt is tudod, hogy nem csak egy fajta mp3 kodolas/dekodolas letezik! Lehet, hogy nem a legjobb-al probalkoztal! Tehat ha kiprobaltad, hogy hogyan szol egy 256-os mp3, es nagy volt a kulonbseg, akkor ott valamit elcsesztel, de nagyon!

    Tompi
  • hiba
    #20
    majdnem annyi? kb fele annyi.
    atlag album ma 4000 forint korul mozog.
  • hiba
    #21
    Enegm csupan az bosszant, hogy tomerdek olyan zene volt megtalalhato p2p halozatokon amelyeket egy atlagos lemezboltba nem lehet beszerezni. Vagy egy nem atlagosba igen, de csak jopenzert, szal kurvadragan mert kulon neked hozatjak be - hat igy meg kell a f***nak. Nembeszelve a relative "sebessegrol" mert ez a megrendelos moka is igen lassu.
    Amugy meg ez is hulyeseg - tolts le egy szamot es ebbol allapitsd meg hogy neked kelleni fog a masik 9 is ami az albumon van. = Zsakbamacska.
  • hiba
    #22
    A legjobb lenne ha letrehoznank egy olyasmi rendszert ahol minden egyes mp3-ert elkernenek egy meghatarozott osszeget, de ott akkor legyen minden megtalalhato...ez is lehetetlen...soha ki nem adott forgalomba nem kerult zenek egy ilyen rendszerbe be sem kerulhetnek...promok, live-act/mixek melyeket vagy radiobol vagy egyeb forrasbol rogzitett dogivel voltak/vannak.