33
Fórum a Macromedia Flash 6-ról, vagyis az MX-ről. Trükkök, flash-ek és minden más...
  • Taranov
    #1
    Én tegnap vettem egy Macromedia Flash MX-et, de nem tudok benne semmit.
    Képet csinálni, beszúrni tudok, de megmozgatni nem tudom
    Igazából az a gondom, hogy mozgásra bírni nem tudom.
    Ezelőtt Swish v.2.00-t használtam, tejhát az egész technikáját ismerem, de egy kezdő program után egy ilyen profi... = ...csőd.
    Nagyon megköszönném, ha valaki azt elmondaná, hogy szavakat vagy betűket hogyan lehet "megmozgatni". Köszönet!
  • Death Knight
    #2
    Nekem is megvan ugyanez a progi de nekem is ugyanez a gondom: nem tudom mozgatni a megrajzolt karakterem. Valaki adja már meg nekünk a kezdő lépést. Előre is kösz aki tud segíteni.
  • Death Knight
    #3
    Akinek tettszenek az ilyen Flash-el készült videók, annak ajánlom ezt az oldalt: http://www.killfrog.com
    14 éven aluliaknak
  • G.Freeman
    #5
    Insert/New Symbol , kivalasztod a movie clip-et, oda berakosgatod egymas utan a kepeket ahogy mozgatni akarod es aztan window/libary megnyitod es onnan szepen behuzod...hat remelem erthetö volt:) Amugy érdemes lenne inkább könyvet venni a penzböl a progit meg leszedni a netröl es ha siekrül vele dolgozni csak azutan megvenni
  • Taranov
    #6
    Köszi, kipróbálom.
  • 2XP
    #8
    A flash4-ben van 1-2, azokat nézd meg!
  • Taranov
    #9
    Köszi szépen
  • Taranov
    #10
    Most szerkesztek Swish 2.0-val, de közel sem olyan profi, mint a Macromedia.
  • ballor
    #11
    Halihó mindenkinek! Próbálgatom a Flash MX-et, de valahogy nem jön össze. A gondom: ha megcsinálok valamit a stage-en, akkor a Test Movie nem azt csinálja! Mi lehet az ok? Konkrétan a Motion Tweennel szívok... Tud valaki segíteni?
  • Taranov
    #12
    Én sajnosa nem a hivatalos Flash MX kézikönyvből sem tudtam okosodni, tehát Swish2.0-t használok, amit személyszerint nem szweretek, kicsit túl egyszerűnek tartom.
  • davos80
    #13
    Megtenné nekem azt, valaki lelkes flash-hez értő ember, hogy ebből a képből csinál valami fasza flash-es animációt?Az oldalam kezdőlapjához kéne, swf formátumban.Rábízom, hogy mit animál vele, csak a szín maradjon.Előre is kösz.
  • davos80
    #14
    Sajna, én nem értek a flashez...
  • DMZ
    #15
    Sziasztok!
    Azt nem lehet megoldani, hogy egy swf fájl-t lehessen szerkeszteni (ne csak megnézni) a Flash-ban?
  • nenad
    #16
    davos, vannak programok amik elore legyartott effekteket tartalmaznak, mivel egy kepet dobtal be mast nem is lehet vele csinlani. Szerintem egy mozaik szeru kirakas fade-el jol mutathatna.

    dmz vannak erre programok -,keress ra,- tobb kevesebb sikerrel, de nem szep dolog ..:)
  • Taranov
    #17
    A Swish nevű program pont ilyen.
    A letoltes.com-on megtalálható.
  • davos80
    #18
    Kössz, már használom, felvilágosítottak.
  • Laky
    #19
    valamiért nmem engedi feltenni, pedig eddig nem volt ilyen problémám

    [IMG] http://pix.dox.hu/pix3/dc8a7760f6a6cd76e04bf644be070c9d.JPG [/IMG]
  • Laky
    #20
    megoldva
  • Basketbéla
    #21
    hy all,nekem van flash leirasom kb 300 oldal,de par hianyzik,ha kell valakinek msn en keressen [email protected]
    amugy nekem sokszor olyat haluzol a flash MX 2004,hogy kidob olyat hogy A requies...was
    amugz ki foglalkoyik komolzabban viccessebben a flash MX 2004 progival???
  • Basketbéla
    #22
    hy all
    valaki keresett engem emailben hogy kellene neki a flash leiras...nos az keressen meg engem msn en,mert emailben nagyon sazr elkuldeni,lassu,....
    Taranov probalgasd,egy egyszeru mozgast tucc mar benne??egy kort mozgatni???en sem vagyok nagyon profi hogy animacios meseket csinaljak,de tanulgatom,van konyvem is meg a gepemen flash biblia leiras ha valakinek kell msn en keressen: [email protected],emailben nincs kedvem szorakozni a kuldessel,inkabb msn en
  • Basketbéla
    #23
    meg nekem is maniazik a macromedia flash mx 2004,de... hogy hogy a elemek vonalai ne kuszalodjanak ossze tegyetek kulon layerre oket
  • akmot
    #24
    hi,
    nem tudja valaki, hogy kell betöltés-animációt csinálni macromedia flash-el??
    De olyat ami visszaszámol, és egy csíkon mutatja, mennyit töltött be a honlapból...
  • felisha
    #25
    www.swf.hu
  • okularum
    #26
    Helló!
    Ért valaki a videóimportáláshoz és lejátszáshoz flasben? Vagy milyen progival lehet elfogadható minőségű, de kis méretű swf-é tömöríteni a videofájlokat?
    Előre is köcci!
  • SaintSavin
    #27
    Pl a Macromédia Flashel is megteheted, de más módon is eljuthatsz célodhoz, ha csak az átkonvertálás fontos. Pl. a Total Video Converterrel
    De ha rákeresel a neten sok progit találsz rá.
  • Mayer
    #28
    Sziasztok. Kéne egy kis segítség. Kaptam egy full flash sitot és találtam benne egy olyan módszert amit eddig nem használtam, (feltehetőleg azért mert baromira alapszinten nyomom a falsht) :) és gondoltam megkérdezem itt hátha tudtok segíteni nekem. Tehát arról van szó, hogy van a fő jelenet és a fő jelenetben van egy movie clip, a movie clipben van egy gomb, ami a fő jelenet egy framejéhez linkel, label 1-hez.

    on (release)
    {
    if (_root.link != 1)
    {
    _root.link = 1;
    _root.play();
    } // end if
    }

    na most ez eddig szép és jó és működik is, de ha ven egy másik gomb és egy label 2 is akkor mindkét gomb label 1hez linkel.

    on (release)
    {
    if (_root.link != 2)
    {
    _root.link = 2;
    _root.play();
    } // end if
    }

    szóval ha rányomok az egyik gombra (mindegy melyikre) label 1hez dob, és ott rányomoka másikra akkor label 2höz. Tehát igazából oylan mintha az első jelzéshez dobna mindkét gomb. Aztán mikor megint rányomok akkor a következő jelzéshez.

    A kérdégem az, hogy mit rontok el. Mint mondtam egy másik oldal átböngészése közben találtam ezt és igazából nem találtam más ehhez kapcsolódó beállítást. Biztosan van csak én nem találom. A fő jelenetben a label elhelyezése egyszerűen csak annyi hogy beírom a label name helyére hogy s1 ugye? És nagyon megköszönném ha valaki elmondaná nekem úgy nagyjából hogy mi, mit takar ebbena ha függvényben.

    Köszönöm előre is,
    -m
  • okularum
    #29
    A flashel próbáltam, de elég nagy fájlokat hozott létre. Biztos rosszul állítottam be vmit. Az flv-vel kapcsolatban tudsz valamit? Csak úgy általában....
  • SaintSavin
    #30
    Ha nagy afile akkor streamként kell kezelni. Vagyis nem kell megvárni míg teljesen letöltődik, el lehet kezdeni lejátszani, persze bizonyos bufferelés után.
    Beállítási lehetőséged az import videó ablakban van. Megválaszthatod a minőséget, ami ugye befolyásolja a fileméretet.
  • okularum
    #31
    Köszönöm, közben én is ezt a megoldást választottam és bejött. Köszi a segítséget!
  • Methos from GH
    #32
    Üdv!

    Szükségem lenne egy segítőkész, flash-es videólejátszót megírni képes emberkére. :) Tudom, hogy lehet letölteni ingyenes flash videlejátszókat, azonban nekem egyéni designnal és kialakítással megalkotott lejátszó kellene, konkrétabban csak magát a lejátszót kell leprogramozni, a designt már mgterveztem. Amennyiben valaki segítene, vagy érdeklődik a dolog íránt, az írhat e-mailt ([email protected]), vagy pedig felvehet MSN-re: [email protected]

    Előre is köszi annak, aki jelentkezik.
  • szveti82
    #33
    Hello!
    Most kezdtem el használni a Macromedia Flashet,nem semmi program.
    Lenne egy kérdésem:
    Hogy tudnám azt megcsinálni hogy egy garfikává konvertált szöveg kis méretben megindúljon,és növekedjen az eredeti méretre.
    Gondolom létezik erre megoldás,remélem nem kell minden méretre egy szimbólumot berakni oldalanként...
    Előre is kösz!