19
P4 Celeron
  • TomBond
    #1
    Ki mit hallott a Pentium 4-re élülő Celeron prociról?
    Álítólag Socket478-as tokozása van. Ez azt jelenti hogy csak P4-es alaplapba lehet tenni, vagy majd kitalálnak erre is valami "költságkímélő" okosságot!
  • Zombye
    #2
    Jól tudod.

    Én még azt tudom hozzáfűzni, hog kezdetben 1.6 és 1.7 Ghz-es változatokban lesz kapható.

    Ami még érdekes, hogy csak annyiban különbözik a klasszikus P4-től, hogy fele anzzyi (128 Kb) L2 cache lesz benne.

    Hát most kb ennyit tudok róla.

    Helo
  • ten155
    #3
    Ez a koltsegkimelo megoldas!!
  • Dikkma
    #4
    Kb. ott van, mint egy 1.3-as duron, vagy még hátrább... de állítólag igen jó lesz az árfekvése, csak alaplap lesz gondolom nem óccsó.
  • TomBond
    #5
    Ma olvastam valahol hogy lessz hozzá "olcsóbb" chipkészlet és ezáltal alaplap is!
  • Anee
    #6
    Hát kéremszépen el kell olvasni a tesztet róla...szégyen.Az 1.3as Duron azért lemossa...de az hogy egy alapból tré p4-et gyengítenek le...az nevetséges!Hát még az ára!Amúgy 1.7es és 1.8as modellt látok árlistán...hogy hogy az kérdőjel.előbbi 24 utóbbi 28.Ennyiért pedig van egy 1.4es TB ami simaliba elkaszálja az 17.est az 1,8as árában pedig az 1800+ os XP van.Egyszerűen nevetséges,egyszerűen intel.Sokan mondják hogy jól húzható....hmm de minek ha úgy se ér többet szinte?
    A másik az alaplap.Ma a legolcsóbb legnoname-ebb Acorp/Tomato lap is 24 ropi /ez lehet sd vagy ddr is/ de a KT133A lapos alaplapok már 15 ropitól vannak...
    szóval ez egy elbaszott front az inteltől itt csak veszthet.
    De az is nevetséges hogy létrehoz egy JÓ költséghatékony megoldást/P4 1.6 Northwood/ emellé letesz egy ganét..
    ami asztilleti az olcsó alaplap P4nél csak intel vagy SiS lehet.De akkor a kérdés: minek DDR egy szutyokhoz?
  • Anee
    #7
    1.3as Duront az első sorban
  • Anee
    #8
    csak via vagy sis..siettem:-)
  • Efreet
    #9
    a p4 mellé meg, hogy rendesen dolgozzon rambus ram kellene, mert a ddr-es megoldással csúúúúnyán lassú. szóval olcsó(?) proci egy baromdrága alaplaphoz és ramhoz, és még lassú is.
  • Laalee
    #10
    de a lenyeg majd jo sokan megveszik, mert milyen kiraly dolog hogy 1,8 ghz es a gepük es milyen olcso volt...
  • Anee
    #15
    hát ha megnézed az árát akkor az XPvel versenyez most....és abból csak veztesen jöhet ki
  • Anee
    #19
    fogod és elolvasod a tesztet.
    Amúgy költséghatékonynak sajnos nem lehet nevezni mert a proci maga is drága s az alaplapokból is csak az olcsó ami nem intel chipsetes.Költségkimélő okosságnak meg az van hogy S423->S478 átalakítót úgy terveznek adni hogy adnak hozzá egy ilyen cerkát.Mert ugyebár a Socket 423-as lapok télleg JÓVAL olcsóbbak de akkor nem lehet majd fejleszteni.....ami meg megint baj