2506
Mit tutdtok róla?
  • Balko
    #1
    Mit tudtok erről a kártyáról? Mikor lesz kapható Magyarországon? Mennyire lesz gyors?
  • Crem
    #2
    GeForce4 Ti 4600 Vertices per Second:
    Fill Rate:
    Operations per Second:
    Memory Bandwidth:
    Maximum Memory:

    GeForce4 Ti 4400 Vertices per Second:
    Fill Rate:
    Operations per Second:
    Memory Bandwidth:
    Maximum Memory:

    GeForce4 Ti 4200 Vertices per Second:
    Fill Rate:
    Operations per Second:
    Memory Bandwidth:
    Maximum Memory:

    136 Million
    4.8 Billion AA Samples/Sec.
    1.23 Trillion
    10.4GB/Sec.
    128MB

    125 Million
    4.4 Billion AA Samples/Sec.
    1.12 Trillion
    8.8GB/Sec.
    128MB

    113 Million
    4 Billion AA Samples/Sec.
    1.03 Trillion
    up to 8GB/Sec.
    128MB



  • Crem
    #3
    A 4600-ost már lehet kapni kb. 2 hónapja!:)))))

  • Balko
    #4
    Azt tudom hogy lehet kapni ,de az rohadt drága! Engem a ti4200 érdekelne hogy mikorlesz Magyarországon!
  • Crem
    #5
    Speciel a 4200-nek nem tudom az árát, de a 4600 156.000.-br 4200-es 114.000.-br ...
    Gondolom akkor valahol 80.000.-ft körül van...
    JA!!!
    Ezek 1 hónapos árak!!!!!!!!!!
  • Balko
    #6
    Hát nem tudom de én 200 dollárnak láttam a 128 megás ti 4200-nak azárát és az 56e FT. De engem még mindig az érdekelne hogy mikor lesz Magyarországon!!
  • vrob98
    #7
    NVIDIA GeForce4 TI 4400 $230.00
    NVIDIA GeForce4 TI 4200 $215.00

    ...anandtechrol van az info, ez ha igaz akkor nem erdemes ra varni.
  • Balko
    #8
    Én úgy tudom hogy a 64 megás lesz 179 dollár és a 128 megás meg 200 dollár! De amúgy mér ne lenne érdemes rá várni?
  • vrob98
    #9
    ezert:
    ATI Radeon 8500 $104.00
  • netrunner
    #10
    :)
  • Dikkma
    #11
    4200 lenyomja... csak ár/teljesítmény kérdéses még.
  • Borg
    #12
    MOn állitolag 68+fa körül lesz a 4200as.

    De nézzétek meg a teszteket, a r8500LE 250/250 az uj driverekkel mindenhol rátesz pár FPSt a 4200asra... árban meg messze alatta van.
  • netrunner
    #13
    Én még nem láttam tesztet a ti4200-es és az R8500-ös között.
    Hol lehet olyat találni?
  • Balko
    #14
    Tényleg hol lehet találni ilyen tesztet??
  • Borg
    #15
    Pár napos, tessék:
    http://www.theinquirer.net/12050206.htm

    Vegyétek figyelembe hogy ez ráadásul "csak" egy 250es radeon8500!

    Egyébként közelegnek az uj driverek egyes hirek szerint radeon8500hoz, és újabb meglepetésekkel fognak szolgálni megint... (reméljük mind teljesitmény mind bugfixek terén)
  • TheZsenyka
    #16
    Ne fárasszatok már... 68+ÁFA a 4200-ért???? Hát már 4400-at is lehet kapni 65+ÁFA áron... ne fárasszatok...
  • Pedrosz
    #18
    www.e-connect.hu
    ASUS V8420 128MB: 81000
    Innovision TI 4200 128MB: 61000
  • Anee
    #19
    bruttó
    48+áfa az innovision.
  • Zombye
    #20
    BRUTTÓ 48+ÁFA???!!!!!!


    Ez, hogy jött ki neked? Tán üszletszerzési részesedést számítassz fel?

    Jó! Jó! Gondolom, hogy nettót akartál írni a bruttó helyett, de ezt nem tudtam kihagyni!

    Szervusztok!
  • Vidam
    #22
    39+fa a DemoStudional....

    :p

    De rohanj az Aquaba...:)
  • Anee
    #25
    Pedrosz válaszára irtam hogy bruttó. utánna irtam az énáltalam tudott legócsóbban látott árat...Mi a gond ezzel?:-)
  • B@ldrick
    #26
    Sziasztok!
    Két kérdésem lenne:
    - milyen (típus+gyártó) Geforce4-es kártyát érdemes megvenni a közeljövőben (indoklással:ár/telj. tuning, Xns ram, hűtése milyen)
    - az Inno3D mér' ilyen olcsó(br.60/80/110ezer a 4200/4400/4600), gyenge ram, nem húzható, nincs normális hűtése
    Tanácsokat előre is köszönöm.
  • Anee
    #28
    az INNO3D-k gyengébbek általában valamennyivel viszont állatul húzhatóak...szerintem azt vedd
  • Anee
    #30
    ahol feltüntettek Ti4200ast az Visiontek volt:-)
  • B@ldrick
    #31
    Ha Inno3D Ti4200 gyengébb akkor hogyan húzható? Hányas ram lehet rajtuk? A ramon nincs hűtés ennek ellenére nyúzható?
    Ha jól tudom a 4200-nak alapon van egy 64MB gyors(500MHz) és 128MB lassú(444MHz) változata. Melyiket érdemesebb megvenni ha később is szeretném majd használni, sebesség vagy a ram mérete számít jobban. Vagy akkor már inno3D4400, esetleg márkásabb 4200???
    Csak az inno a legolcsóbb Mo-on vagy vannak más gyártótól is jó árban,olvastam Suma-ról 3.3ns-os rammal szerelik, kapni nálunk ilyet?
    Na most hirtelen ennyi. thanks
  • Anee
    #32
    nem a felépítése miatt gyengébb nem órajelbe...és emellett azért még lehet húzni..nem a rajtalévő chip meg ram a gyenge hanem az összkép...amúgy 3.6os van a 64MB-osan és 4 es a 128MB-osan...az elsőt simán fel lehet húzni szerintem majd 550-580MHz-re utóbbit meg 500 körülre....
    Suma az nincs..
    amúgy szerintem összesenben a 4400-as éri meg a legjobban.Simán túl lehet húzni a 4600-on is.
  • Garrett
    #33
    mx eset érdemes venni pl egy Gef4 mx440 64MB-os 26e ért jó?
  • Anee
    #34
    hát nem...GF3 Ti200 nál ma már szerintem nem szabad alább adni
  • Imremagdi
    #35
    nekem egy geforce 2mx tv kimenetes kártyám van, ez tudja klónozni a tv és a monitort úgy hogy minketőn egyszerre legyen kép, ezt tudja a geforce 3 vagy a geforce 4 ??????????????????
  • Anee
    #36
    a 4 tudja
  • NeoMaN
    #37
    Nekemis ilyen van,es tudja!!
    asztalon jobbklikk-->propetites-->settings-->advanced-->twin wiev-->clone-->apply.
    Utana:
    2-es monitoron jobbklikk-->select output device-->video output format-->composite video out.
    Ha fekete-feher a kep,akkor felette a TV formatnal probalgasd a kulonbozo ntsc es pal beallitasokat!Ha ezek utan valakinek megsem megy akkor nagyon nem ert a sajat szamitogepehez
  • direwolf
    #38
    vagy esetleg s-video csatival kötötte össze a tv-vel
  • gtom
    #39
    a gigabyte radeon 8500 a legjobb.
    300/300-on simán megy
  • MiQ
    #43
    Lehet hogy egy picit elfogult vagy?

    A Radeon 8500-at nem szabad egy lapon említeni a GF4TI szériával. Az R8500 a GF3-ra válasz, mégpedig elég jó válasz. Némely opciója (vertex shader, pixel, advanced pixelshader) megfingatja a GF4TI-ket is (4400-ig) és akkor még nem is tuningoltuk. Sajnos a tesztek nagy többsége parasztvakítás. A legjobb példa erre a http://www.szamitogep.hu/show/read.php?id=14254 linken található teszt. A 3DMark2001SE teszt game4 nature részében elért eredményeket kell nézni. A GF4TI-k mind 40 fps fölött teljesítenek, míg az R8500 nem éri el a 25 fps-t. Nekem sokkal gyengébb procim van otthon, és egy R8500LELE (ez 230/230-on fut alapban) már itt is 39,2 fps-t produkált az R8500; tuningolva pedig 45,5 fps-t. Ennyit érnek a „hivatalos tesztek”. Persze ettől eltekintve összteljesítményben jelenleg a 4200 a legjobb vétel.
  • MiQ
    #45
    Cool!

    Akkor egyetértünk; egyébként én is tapasztalat alapján írtam az alábbiakat.
  • Borg
    #46
    Egyetértek.
    A teszteknek nem szabad hinni teljesen, még a nevesebb oldalak/újságok tesztjeiben sem.
    Tomshardware tesztjeiről is lerí néha, hogy nvidiás.
    Minap olvastam a legújabb CHIP magazint pl, és fennakadtam rendesen a videokártya tesztjükön.
    Betettek 80 geforce2-3-4 kártyát, meg 3 radeont, abból 1 7500as ATI, a másik kettö meg noname 8500, alacsony frekvenciás, és ráadásul forint előtti driverekkel. Namost köztudott hogy a 8500/7500 az első driverekkel kissé szarul ment, a maiakkal összehasonlithatatlanul gyorsabb/jobb. Erre ezek letesztelik úgy. Persze hogy a radeonok még szinte a Ti200 szintjét sem ütögették, nemhogy chip tippet vagy egyebet kaptak volna (amit a valós teljesitmény/ár arányuk miatt BŐVEN ők érdemelnek).

    Arról már nem is beszélve hogy pár oldallal későb odanyomták a codecreatures, a cameleon és és a comanche4 tesztet, amikről köztudott hogy MIND nvidiára készült/optimalizált, és lefutatták 2 radeon8500ason, és egy Ti4400ason...

    Vérprofi(nak mondott) újság zsiramatőr tesztje. És ezt sajnos rengeteg online újságról is igy el lehet mondani.

    Amúgy meg bevett betegség, hogy a megrögzött ATIs csak azokat a teszteket találja meg neten ahol a 8500 jobban megy mint a TI4400, az nvidiás meg a kontrát, nem vitás:)
    Csak éppen ha kicsit objektiv szemmel megnézitek, hogy az nvidiás teszteken mennyit futnak az nvidiák, és mennyit a radeonok, majd összehasonlitjátok a radeonos TAPASZTALATOKKAL, akkor máris meglátjátok hogy ezek a tesztek csupán geforce4 reklámok, és a valóság egyátalán nem igy néz ki. John Carmack is megmondta nemrég, hogy kicsit jobb driverekkel a sima radeon8500 JOBBAN fog teljesiteni DOOM3ban mint a Ti4600 (nem 4200, nem 4400, hanem 4600!). Ő pedig csaknem beszél mellé.
    BTW, az ATInak közeledik az új driver szettje, ami nemcsak a megszokott teljesitménynövekedést, hanem +bugfixeket, és új FEATUREket is igér a radeon8500 usereknek! Tehát nem olyan lesz mint 6058-6071re driver váltás, hanem kicsit ütősebb, azért tart most tovább. Ebben a szemléletben pedig, ha már a mostani driverekkel is a sima R8500 275ös a TI4400at gyalázza (de a 4200at mindenképp) akkor mi lesz az új driver szettel?
    Arról nem is beszélve hogy a radeon olcsóbb is.

    Félreértések elkerülése végett ez nem rábeszélés akart lenni, mert tény hogy radeonokkal (is) vannak gondok néha, csak objektiv vélemény volt, ami talán néhány embernek segit átlátni az nvidiás vakitásokon...
  • Borg
    #47
    És akkor a képminöséget ki is felejtettem, pedig köztudott immár, hogy a geforce4nek semmivel sem lett jobb a képminösége az elözö geforcoknál.

    Radeon képminőségét meg gondolom nem kell külön taglalnom itt, magasan veri az összes geforcét, és ezt tapasztalatból mondom, mert 1-2 hónapja még én is nvidiás voltam ezerrel...
  • Balko
    #48
    Nekem egy Radeon 8500-om van(eredeti ATI dobozos,275/275-ös) és tökéletesen meg vagyok elégedve. HAverom vett egy Geforce 4 ti4200-at és simán megverte az én Radeonom!
  • Borg
    #49
    Erről beszéltem, a gyakorlat számit..
  • direwolf
    #50
    őőő, bocs, hogy beleugatok, de Gianni27 pont az ellenkezőjét állítja, és ő is tapasztalatokról beszél...