116
Modemesek Lázadjuk - de mindenki másnak támogatnia kell mindket!!!
  • TWN
    #1
    Banyek.. ez sux :[..

    Megszűnik a 150 forintos éjszakai netes tarifa - 2002. április 29., hétfő, 11:16

    A Matáv július elsejétől megszünteti több mint két éve működő Mindenkinek díjcsomagját, valamint az éjszakai kedvezményes időszakra vonatkozó 150 forintos átalánydíjat. A vállalat szerint a csomag éves szinten több százmilliós veszteséget termeltek.

    A távközlési társaság a döntést azzal indokolta, hogy a Mindenkinek díjcsomag működése az évek óta változatlan ár miatt veszteséges volt. A Matáv szerint a júliusban már fél éve működő liberalizált távközlési piacon nem várható el, hogy egy vállalat mélyen a piaci ár alatt értékesítse szolgáltatásait. A több mint két éve változatlan formában működő átalánydíjas csomagok betöltötték szerepüket, miután nagymértékben hozzájárultak az otthoni internethasználat elterjedéséhez.

    A társaság szerint a Mindenkinek csomag előfizetőinek mintegy kétharmada a közeli jövőben áttérhet az ADSL- vagy kábel-előfizetésre. Azoknak, akik lakóhelyén az ADSL egyelőre technikailag nem biztosított, a Matáv júliustól "ADSL-pótló díjcsomagot" kínál. A modemes elérésre vonatkozó csomag bruttó 7500 forintért havi 60 óra telefonos internetkapcsolatra biztosít lehetőséget, ami nem tartalmazza az internetszolgáltatóktól vásárolt hozzáférés díját.

    (A Matáv az [origo]-t kiadó Axelero Rt. tulajdonosa.)
  • Imremagdi
    #2
    Eljött az ideje a Lázadásnak! Meg kell mutatni hogy mi vagyunk többen!!! És most a "Többieknek" is segíteni kell! Mert nem lehet egy országot megbénitani, megvonni tőle az internete, Ezt még meg lehet változatni, csak tenni kell érte!!
  • Imremagdi
    #3
    eddig 4000 forintért volt 4 heti internet, ezentúl 7500 Forintért lessz 60 óra! Ezt hogy gondolják? Modemes sebbességel SEMMI az a 60 óra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • greco
    #5
    1-vel felmondok a szolgáltatómnál...
  • Imremagdi
    #6
    www.petitiononline.com/mv3mv/petition.html

    Mindeni NÉZZE meg ezt az oldalt és Írja alá, Utánna perig adja tovább minden ismerősének!!!
  • Imremagdi
    #8
    Idézet :

    Tüntetés a 150 Ft-os kedvezmény, átalánydíj eltörlése miatt!
    2002. április 29. 20:39 - internews - Balage
    Most, hogy a Matáv bejelentette, hogy megszünteti a 150 Ft-os kedvezményét és a Mindenkinek csomagot, az IRC-n a #matav szoba pillanatok alatt túlzsúfolt lett. Egy nagyszabású demonstrációra készülnek, amelyben megpróbálják a Matáv figyelmét felkelteni arra, hogy jelenleg Magyarországon rendkívül kevés helyen valósítható meg a szélessávú Internetre való áttérés (a pótcsomag pedig viccnek is rossz), és ez által rengeteg dial up-osnak nehezítik meg az életét. Jelenleg a Matáv elleni tüntetés helye és időpontja még nem ismert, valamint a mozgalom vezetőjét sem választották meg, de annyi szent, hogy nem fogjuk annyiban hagyni a dolgot!

    Akit érdekel a Matáv elleni demonstráció várható időpontja, az keresse fel az IRC-n(ircnet>sote, extra...) a #matav szobát, és ott mindent megtudhat. A résztvevők minden kedves érintettet szívesen várnak.

    Valószínüleg mi is megyünk. (Balage, WiZARD
  • Imremagdi
    #9
    Idézet :

    Tüntetés a 150 Ft-os kedvezmény, átalánydíj eltörlése miatt!
    2002. április 29. 20:39 - internews - Balage
    Most, hogy a Matáv bejelentette, hogy megszünteti a 150 Ft-os kedvezményét és a Mindenkinek csomagot, az IRC-n a #matav szoba pillanatok alatt túlzsúfolt lett. Egy nagyszabású demonstrációra készülnek, amelyben megpróbálják a Matáv figyelmét felkelteni arra, hogy jelenleg Magyarországon rendkívül kevés helyen valósítható meg a szélessávú Internetre való áttérés (a pótcsomag pedig viccnek is rossz), és ez által rengeteg dial up-osnak nehezítik meg az életét. Jelenleg a Matáv elleni tüntetés helye és időpontja még nem ismert, valamint a mozgalom vezetőjét sem választották meg, de annyi szent, hogy nem fogjuk annyiban hagyni a dolgot!

    Akit érdekel a Matáv elleni demonstráció várható időpontja, az keresse fel az IRC-n(ircnet>sote, extra...) a #matav szobát, és ott mindent megtudhat. A résztvevők minden kedves érintettet szívesen várnak.

    Valószínüleg mi is megyünk. (Balage, WiZARD
  • Frank99
    #11
    Én is megírtam az ISDN-t lemondó levelem. Ha minden igaz, ide júniusban jön az ADSL. Addig kibírom valahogy....
  • Frank99
    #13
    Remélem én is.
    Írtam egy kedves rövid levelet az ügyfélszolgálatnak.
    Eddig semmi válasz :-)
  • rolika
    #20
    már 1023-an :)
  • Evil
    #22
    de jo nektek.Nalunk a hungarotelnel meg 150ft os korlat se volt eddig ,sot se adsl se kabel net. :(((
  • Imremagdi
    #25
    de EZ volt elöbb!!!!!!!
  • galocza
    #27
    a déltáv (már vivendi tag) a legundorítobb banda ami létezik
  • Xboxman
    #28
    Hali all!

    Lenne egy kérdésem az Adsl-t használóktól.Az Adsl splitter-nenk kell 220V-csatlakozó?
  • Shep
    #29
    Nem tudom vki más is gondolt e arra amit most megosztok, veletek, ha igen akkor bocs hogy terhellek vele titeket. Tehát a Hatalmas Fatáv megszűnteti a 150FT os kedvezményt és a mindenki csomagot, erre aki teheti és még eddig nem tette gyorsan előfizet az adsl szolgáltatásra/azért van sok ilyen ember, meg ugye az új városok becsatlakozása/ legalább 1 évesre, de lesz akki akár 3 évre is, na ez szépen rendben is van az állampolgás örül ahaha van adsl-em és tök jó gyors meg minden, ez egy drabig rendben is van max év vége, ekkor jön ám a feketeleves a Nagyhatalmú Fatál részéről nemár, hogy csak xxxxx bevételünk legyen/az x-ek száma nem a számjegyek számára utal/ meg különben is a sok falusi, tanyasi aki elpártolt tőlünk mert nem tudta fizetni a telefonszámáláját azt a kimaradó hasznot is be kell vkin sajtolni, hát nosza legyen mp díjas az adsl szolgáltatás, vagy kelljen inkább telefonszámlát fizetniuk érte sőt inkább mindkettő/ nem értek az adslhez szóval lehet ez nem is megvalósítható így ha a gondolatmenetem ellentmondásba ütközik kérem senki ne anyázzon meg küldjen el Szibériába melegedni/ Hát ez csak egy apró gondolatsor volt ami csak úgy végigvillant az agyamon, mert senki ne higyje hogy a fatáv közgazdászai, managerei nem számoltak már mindent jó előre ki és nem tudják pontosan mit miért és hogyan is fognak csinálni,és hogy az abból keletkező elmaradó bevételt hogy egy csomó ember lemondja a netelőfizetését, adott esetben a telefonvonalát is azt nem tudják máshol behozni.
  • Cobra11
    #30
    Én ugyan nem vagyok modemes, de aláírtam, mert ez köcsögség. 3868.-ként írtam alá.
  • hun-ter
    #31
    huh már annyian vagyunk?(én se vagyok modemes vagyis kábelmodemes vagyok:) na de én is aláírtam meg szétküldtem pár embernek hogy írják alá meg küldjék tovább:))))
    tényleg remélem én is hogy nem lesz baj ebből, mármint hogy nem csinálja meg ezt a matáv
  • Shep
    #35
    Ne vicelj már, ezek meg a munka, szˇ^nak ezek a felhasználóra, csak a profitot nézik, majd akkor kötik be a beígért dolgokat ha már tényleg nagyon muszály, amúgy meg úgy gondolják mint Pató Pál/tudod Petőfi versében/ Hej ráérunk arra még!
  • Shep
    #37
    Vszinu, hogy julis 1re sok helzen be lesz már kötve a cucc, ez ok is, de mi van azokkal/félek velem is ez lesz/ ahol nem lesz adsl se kábel se semmi? DE végülis semmi baj eladom a gépet azt veszek belőle gumicukrot és majd szopogatom.
  • Shep
    #38
    Ja tényleg a petíciót hányan írtuk már alá?
  • Alexease
    #41
    Az alabbi oldalon peticio gyujtes folyik az internetes szolgaltatok es araik ellen! Jelenkezzetek fel!!!!

    http://matavsux.warez.hu/
  • Dikkma
    #46
    Végül is lenne megoldás a mindenkinek eltörlésére, nem? Adják a 06-51-et 3 fillér/perces árral, akkor tudnék ezentúl is napi 3-4 órát netezni. Ha letölteni nem tudok, mert nem mehet a gépem egész éjszaka, az egy dolog, majd megszerzem máshogy amit akarok, de napi 10 perc net (ennyi jönne ki a havi 4k-ból ha nincs mindenkinek) rohadtul nem elég.
  • Dikkma
    #47
    Tudom, primitív vagyok, de mint lehetőséget említettem.. :)
  • Willy
    #49
    Nem kell. Bármikor áttérhetsz. A szerződés arra vonatkozik, hogy addig nem mondod le. Módosítani viszont lehet ADSL-re. Én is ezt tettem.
  • FrezeR
    #56
    " Az Axelero Internet 2002. május 2-tól új Internet-hozzáférési csomagokat vezet be, amelyek percdíjas alapon, a telefonköltséget is tartalmazva biztosítanak hozzáférést a Világhálóhoz...

    A Kombi Nonstop csomag alacsony, havi bruttó 1.250 Ft-os alapdíj mellett éjjel-nappal állandó (bruttó 7,50 forintos) percdíjjal vehető igénybe - ezzel elsősorban a kezdők, a kevesebbet internetezők számára biztosít a nap bármely percében kényelmesen használható hozzáférést az Axelero.

    A Kombi Otthon csomag, amelynek havi alapdíja bruttó 1.850 Ft, a hagyományos Otthon csomagnál már megszokott időszakokban, munkanapokon este 6 órától másnap reggel 7 óráig, valamint a teljes hétvégén 5 forintos percdíj mellett, a többi időszakban percenként 6,90-ért érhető el – így a napközben dolgozó vagy tanuló hálójárók otthoni internetezését szolgálja.

    Azok számára pedig, akik az Internetet leginkább napközben használják, a Kombi Nappal csomag havi 2.500 Ft-os alapdíj mellett a hét minden napján reggel 7 és este 6 óra között nyújt kedvezményes, 6,30 forint díjú Internet-perceket, míg az ettől eltérő időszakokban ugyancsak 6,90 Ft a hozzáférés percenkénti költsége. "

    Nah súlyos percdijakért netezhetünk! Ez már mindennek a teteje!!
  • Willy
    #57
    Nem kell a MATÁV-al erről tárgyalni. Sötétek mint a bivaly gyomra. Én egyszerűen letöltöttem az axelero honlapjáról a szükséges nyomtatványt, kitöltöttem, hogy módosítani akarom és elküldtem. Értesítettek, jöttek, bekötötték. Ehhez a MATÁV-nak a madzagon kívül semmi köze. Még a számlát sem ő küldi. Egyedül az ISDN telefon az amit nem mondhattam le, mert a szerződés arra is vonatkozik.
  • FrezeR
    #59
    Nekem ISDN-em van és még tart a szerződésem, akkor most lecserélhetem ADSL-re vagy sem? Valaki azt mondja igen valaki azt hogy nem akkor mi az igazság?
  • Hangianix
    #63
    Attol a vonal meg MATAV-os csak az Enternet szolgaltat rajta.
  • Willy
    #64
    Figyelj! Az a baj, hogy sokan keverik a dolgokat. Van egy 2 éves szerződés ISDN vonalra, internet előfizetéssel eggyütt. Ebben az esetben ezt ketté kell választani. Az ISDN-el ne foglalkozz mert azt nem tudod idő elött lemondani. Annyit kell tenni, hogy az axelero honlapjáról letöltöd a szeződést és kitöltöd. Abban szerepel, hogy újjat akarsz, vagy a régit módosítod. Az utóbbit kell megjelölni és kitölteni, majd a címre beküldeni. Mivel ISDN-ed van 30 napon belül bekötik. Ezután fel kell hívni a MATÁV nevű szörnyetegnél az ügyfelest telefonon és közölni vele, hogy mától/bekötés után persze/ ADSL-ed van, hogy nehogy ő is számlázza az ISDN-t. Velem is ezt tette míg nem telefonáltam, utánna két hónapig még telefonszámlát se fizettem, mert túlszámlázott. Ennyi és lehet nyomulni az ADSL-en. Az 1-len hátránya, hogy mivel az ISDN-t nem mondhatod le annak a 4500-ft-os havi díjja megmarad, úgy hogy a kettő eggyütt havi 15 000,Ft.
  • Xboxman
    #67
    Én leszek az 50ezredik.Bibibi...tám tá tátádám bibibi.....
  • Xboxman
    #68
    hopsz...ez nem ide akart jönni...:)
  • K.András
    #71
    Elmondom a legrosszabb helyzet pesten van...
    Sokan azt gondolták amikor hirdeték az adsl-t hogy ez már van, amikor megrendelték akkor jöttek rá szerencséjük van ha be lehet vezetni, aztán ha be lehet vezetni akkor az is a szerencse kérdése mikor kötik be....
    Ha esetleg a szerencsések közé tartozol, akik 15-ezret fizethetnek havonta akkor jössz rá nem is vagy te olyan szerencsés, mert mindig van valami probléma (volt olyan hogy háromnapot nem volt)nem beszélve arrol hogy hetente ötször lehet öket hivni valamilyen okbol kifolyolag amit nem türsz el én pl: azt nem türöm el hogy havi 15 ezerért nem tudnak olyan szolgáltatást nyujtani ami szinvonalában nem éri el a felvett pénz összegét...
    Ráadásul ugyanezt a szolgáltatást 5 ezerel olcsoban kébelen is igénybe lehet venni, ha van kábel de nekem sajna nincs pedig pesten lakom, az adsl-nél is azt mondták hogy 19.kerben ez az utcso utca ahova belehet kötni....
    Azért van ez igy ahogy van mert le akarnak mi az hogy akarnak folyamatosan levesznek bennünket...
  • Hangianix
    #72
    Decemberben fizettem elo az Interware-nel, nem volt bevezetesi dij, 8250 a havi dij es eddig egyszer nem ment (1.5 honap). ADSL-n a hibakat ket reszre kell bontani, vagy tenyleg a Matavnal van a gubanc - valamit elbasztak a kozpontban, vagy a szolgaltato cseszett el valamit a serverein.
  • Cobra11
    #73
    Már több, mint 8000-en írtuk alá. Csak így tovább hajrá!
  • M.A.D.
    #74
    Nekem nincs modemem. Eliszom mindig a pénzt. Ingyen netet. A szájbabaszott kurva Fideszes anyjukat!
  • verti.go
    #75
    Én is az interware-nél vagyok, szintén decemberben kötöttük meg a szerződést, szintén 8250 áfával...
    Eddig csak a bevezetéssel volt gond, ugyanis mivel a fatáv kapacitáshiánnyal volt kénytelen szembenézni, és mivel az adsl-t mindenhova ők vezetik be (sőt, asszem a hardvert a szolgáltatók vhogy "bérlik" vagy mi), ezért a netszolgáltatók (és ügyfeleik) szoptak megint a köcsög matáv miatt.
    Nekünk is _március közepén_ kötötték be...
    Az elején voltak gondok (pl néha ledobált), de mint kiderült, ez is a matáv miatt volt...
    Viszont azóta kurvajó...

    És tényleg együttérzek a modemesekkel, hogy egy ekkora köcsög cég megengedheti magának, hogy soktízezer ember netezési lehetőségét egy vonással eltörölje ...
  • Styrex
    #77
    9737
  • FrezeR
    #78
    Nah ma megkaptam a hivatalos levelet amely szerint megszünt a mindenkinek csomag és a 150ft-os kedvezmény. Tudjátok melyik mondat tetszett a legjobban a levélben?
    "Reméljük továbbra is elégedett ügyfelünk marad!"...Tiszta röhej!
  • CSOCSO
    #82
    hol kell aláírni és mit?
  • Alexease
    #83
    www.nyoc.hu/matav