511
Megszűnik a 150,-Ft-os kedvezmény július 1-től
  • FREAK
    #1
    ezt már tavaly július óta ígérgetik.....
  • artschi
    #2
    Na ehhez mit szóltok:

    "A MATÁV KIVEZETI ÁTALÁNYDÍJAS KONSTRUKCIÓIT

    Az átalánydíjas konstrukciók nem csak az internetszolgáltatóknak okoznak bevételkiesést. A Matáv évek óta változatlan áron nyújtja a Mindenkinek csomagot és a 150 Ft-os kedvezményt, ami éves szinten több százmillió forintos veszteséget okoz. A távközlési piac liberalizációja előtt a Matáv annak érdekében, hogy minél jobban elterjedjen az internethasználat Magyarországon, nem változtatott a konstrukciókon. A Mindenkinek csomag és a 150 Ft-os kedvezmény július 1-jei megszüntetésekor azonban már fél éve liberalizált lesz a hazai távközlési piac, adott a szabályozói környezet és több mint 100 internetszolgáltató működik. Ilyen piaci környezetben nem várható el, hogy egy profitorientált vállalkozás mélyen a piaci ár alatt kínálja bármely szolgáltatását."

    Ha ez így lesz végleg, akkor ebből megint nagy arénázás lesz. Várom a véleményeket.

    Ja és a link: http://www.matav.hu/vilag/aktualis/020429.html
  • artschi
    #3
    Freak: ezt ma jelentették be...
  • FREAK
    #4
    ok, de már sokadszor
  • Dante
    #5
    ennek már minden évben lesz egy topikja?:)
  • Dikkma
    #9
    Datanet adsl 8300 ft ha két évre aláírsz, én ilyen irányba fogok lépni. Még van az isdn szerződésből 8 hónap, de mit csináljak.
  • Coine
    #10
    nekem meg majndem 2 évem van hátra a kábelből :)
  • Laalee
    #11
    tojd le az a 8 honapot :D fizess elö adsl re most, es akkor jovohonapra talan bekötik :D
    nameg vegre otthon is toltheted le a fölösleges marhasagokat mit kiirhatsz a polc tetejen tornyosulo cdhalomba :D
  • Mike
    #13
    ISDN szerződésem nekem is van
    de emeltt már jóideje tejelek a UPC-nek is.
  • lacibacsi
    #14
    Eddig modemes hozzáférésem volt, otthon csomaggal. Így egy hónapban az internet költségem kijött 9000 Ft-ból úgy, hogy minden éjjel este 8-tól reggel 6-ig rajta voltam a hálón.

    Nos ez az állapot tart még vagy két hónapot, mert a magasabb költségeket már nem fogom tudni kitermelni havi 60 nettóból.

    Szerintem ezzel sokan lesznek így, aminek az lesz a következménye, hogy a Matáv (és az Axelero) kap egy nagy hidegzuhanyt, amikor az internetezok egy jelentos része visszamondja elofizetését.

    No igen, mondhatnánk, hogy nyergeljünk ADSL-re. Oszintén megmondom: én már alig várom, hogy ADSL-hez jussak, de ahogy elnézem arra még várhatunk egy darabig. Még Budapest nagy részén sincs kiépítve a szolgáltatás, én meg egy vidéki városban élek...

    A 60 órás kedvezményes hozzáférést meg aztán végképp nem értem. Mi is ebben a jó nekünk? Azt hiszem, hogy semmi.

    Ha a Matáv ezt a lépést megteszi, akkor bizony barátaim nagy lépést teszünk visszafelé az eurokomform információs társadalom fogalmától.

    Három dolog még élteti bennem a reményt afelé, hogy mégsem jön el a "vég".

    1. A Matáv és/vagy az Axelero kidolgoznak egy olyan rendszert, melyben az edigi kedvezmények valamilyen formában visszajönnek hozzánk felhasználókhoz. (Ebben nem bízhatunk nagyon, mert akkor mi az üzlet nekik?)

    2. Hamarosan lesz mindenhol ahol igény van rá ADSL szolgáltatás. (Bocsi, de bilibe lógott a kezem)

    3. Az új kormányunk véghezviszi az ezzel kapcsolatos ígéreteit, s mindenkinek olcsó internet hozzáférést biztosít, akár oly módon is, hogy állami pénzekbol fizeti a Matáv veszteségeit. (Talán még ez a leg reálisabb)

    Várjunk hát türelemmel, a következo két hónap remélem meghozza azokat a döntéseket, amik az eddigi viszonylag konszolidált állapotokat fenn tudják tartani.

    Üdv!

    lacibacsi
  • Dikkma
    #15
    Ez lesz, nyugi. Máshogy teljesen ellehetetlenül az ember helyzete. Belép egy nekró a képbe, és máris 250 felett a ping, és az sem fej amit a szemre lősz. Neki meg minden az. Suxxa.
    A töltéseket meg innét is elintézem, TO:AoT rula :)
  • Ramza
    #16
    Sajnos csak nagyon csúnyákat tudnék írni most :(
    Még majdnem a fele hátravan a kétéves isdn előfizetésemnek, falun lakom, itt adsl nem lesz még vagy öt évig, normális kábelszolgáltató egy szál se... ennél jobban ki sem baszhatott volna velem a matáv :(
    Budapesttől 15 kilométer = Mucsa :(
  • FREAK
    #17
    ha jól tudom, netes kapcsolatra sosem tervezték megszüntetni
  • Ramza
    #18
    Bár lenne úgy, de én a hivatalos közleményből képtelen vagyok ezt leszűrni :(
  • Shep
    #20
    Mi jöhet még? Mostanában minden nap mikor csak felkelek azon rettegek hogy nem leszek kész a határidős dolgokkal aztán egy kis optimizmus és azt mondom ahh dehogynem, erre mi történik fellépek a netre és látom az örömhírt ilyenkor az ember elgondolkodik MI JÖHET MÉG??????

    A matáv meg eltakarodhat az anyjába, de remélem ezzel a húzással csődbe jutnak. Bocs hogy kikeltem magamból, de marhára ideges lettem ezen a híren.
  • atee
    #21
    Nagyon gaz nekem meg 1.5 ev van az isdn bol vissza...
    Kifejezetten a jatek miatt fizettem elo ra erre eleg jol hasznalhato is!
    Na meg az en korzetemben semmi mas jobb nem elerheto meg mindig!
    Bp. 8. ker. no comment
    Ha most beszopatnak meg az emelt dijal akkor lottek a jateknak meg mindennek
    ADSL allitolag a szuper optokai telefonhalozaton nem lehet sosem!!
    Kabal majd lesz elobb utob szerintem meg 1 ev csakhogy azt senki nem garantalja ,hogy amire en hasznalnam ajatek az normalis pingel fog menni..... kezd tele lennei a f---om !!!!!!!
  • atee
    #22
    Es kulonben is most akkor meg 1.5 evig fizetem az amugy se olcso isdn-t!:( es mellette vagy nem netezek vagy meg dragabban netezek vagy talan elofizethetek jobra majd amit + ban fizethetek magyarul a fizetesem igen nagy % a kibaszott internetre es telefonkolcsegre megy el
    Most ez hogy van ?
  • mikike
    #23
    kapják be köcsögök
    ennyit az új kormány olcsó ineternetjéről
    de attól tartok a többi ígéret is így fog teljesülni
  • atee
    #24
    jah tartok tole....
    nesze nekunk....
  • Borg
    #25
    hát igen, matáv most szopat mindenkit asszem.. megtizedeli az internetes társadalmat, ha ezt véghezviszi.
    Bár legutóbb is tüntetés volt, nem csinálták meg.

    Valaki itt azt mondta majd az új kormányunk beváltja olcsó internetes igéreteit.. bocs, ezen olyan röhögörcsöt kaptam, még most is a könnyeim törölgetem

    Most jönne képbe a jólbevált szólás-mondás, "get a life man!" ? Internet nélkül talán tényleg sokan a real-lifeot választják, lehet nem hátrányukra...
    De mindenesetre az akkor is szemétség, és hatalmas visszaesést jelent majd Mo internetes életében.
    Gondlom mindenki tisztában van vele, hogy netezők majd 80%a még mindig ISDN vagy modemes hozzáféréssel netezik, és nem fog havi 60000et költeni netezésre, mert azt nem magyar ember becsületes munkájából keresett fizetésre találták ki.
    Ha ők eltünnek, megszünik a magyar internet társadalom nagy része, és ez magával vonja elöbb utóbb a többi kábeles/adsl eléréssel rendelkezök nagy részének leszokását is.

    Arról meg nem is beszélve, hogy mi lesz az egyéb internetszolgáltatókkal elöfizetök nélkül, WEBPORTÁLOKKAL látogatók nélkül... IRÁNY A KŐKORSZAK?

    Borus jövökép, de csak nem hagyják.
    Én ugy vélem, még ADSLem is van, ha tüntetés lesz megyek, és bármi egyéb adódó módon is harcolok ezellen.
  • Sith
    #26
    Csak melleslegmegjegyzem eről talán még nem az uj kormány tehet...
    Amugy rohadtulfelbaszták az agyam, kiváncsi leszek hogy ha ezt megteszik akor hány aktiv netező lesz.. én aszem talán mégaz emilezést tudom intézni és kész. Érdekes lesz modnjuk nyáron egy chat... 3 an beszélgetnek egymással kb na jó lehet hogy 4-en
  • Borg
    #28
    Tessék aláirni!
  • Frank99
    #29
    Nézd már meg, ki van még hatalmon.... és utána nyomjad a rizsát. JÓ?
    Ugyanazok, akik most a gyógyszeráremelésről tárgyalnak...
    Ennyit a koncesszió-ról....
  • Imremagdi
    #30
    aki olvassa ezt kérem adja tovább és írja alá mindeki!!!!!
  • Draco
    #31
    bizony bizony mindenki szaguldjon http://www.petitiononline.com/mv3mv/petition.html-ra is irjon ala
  • Imremagdi
    #32
    Ídézet :

    Tüntetés a 150 Ft-os kedvezmény, átalánydíj eltörlése miatt!
    2002. április 29. 20:39 - internews - Balage
    Most, hogy a Matáv bejelentette, hogy megszünteti a 150 Ft-os kedvezményét és a Mindenkinek csomagot, az IRC-n a #matav szoba pillanatok alatt túlzsúfolt lett. Egy nagyszabású demonstrációra készülnek, amelyben megpróbálják a Matáv figyelmét felkelteni arra, hogy jelenleg Magyarországon rendkívül kevés helyen valósítható meg a szélessávú Internetre való áttérés (a pótcsomag pedig viccnek is rossz), és ez által rengeteg dial up-osnak nehezítik meg az életét. Jelenleg a Matáv elleni tüntetés helye és időpontja még nem ismert, valamint a mozgalom vezetőjét sem választották meg, de annyi szent, hogy nem fogjuk annyiban hagyni a dolgot!

    Akit érdekel a Matáv elleni demonstráció várható időpontja, az keresse fel az IRC-n(ircnet>sote, extra...) a #matav szobát, és ott mindent megtudhat. A résztvevők minden kedves érintettet szívesen várnak.

    Valószínüleg mi is megyünk. (Balage, WiZARD
  • Frank99
    #34
    el nem tudok menni, de ha egy DOS támadást tervezünk benne vagyok..


    :-)))
  • Frank99
    #36
    leszarják..
    biztos féltik az oszatlékot Straubék...
    Tudják, hogy egyszer menniük kell.
    Ne félj Straub, egyszer lesz itt verseny, és nem feledjük, hogy mit tettél tavaly nyáron!

    Akarom mondani mit akarsz tenni idén nyáron :-)
  • Frank99
    #40
    Ja.
    Hol laksz? Pesten?
    Örülj neki...
  • atee
    #42
    Na jah asszem ezzel sokan vagyunk igy !!!!!
  • atee
    #44
    Itt vannak akik nem veszik eszre hogy a nagy Bp. en sincs mindenhol lehetoseg masra csak isdn re!:(
    ELeg baj ez szornyenelmaradott az orszag !
    Tudom videken megrosszabb de ez nem azt jelenti hogy most be kene fognunk a szankat
  • Frank99
    #45
    Németeknél legalább 1,5 megy...
    Angliában 1,5-2 éve mutatták be at ISDN II-őt.
    Akkor itt akciósan 24* 10000 Ft-al be is ugorhattál az ISDN I-be. Én is beugrottam. majd ma este megírtam a lemondó levelet a februárban határozatlanra vált ISDN-emre.
    Ha minden jól megy, ide jön Júniusban az ADSL. És az Enternet adja majd, nem ezek a faszok....
    Addig meg kibírom...
  • Frank99
    #46
    Persze az ADSL-t asszem ők kötik nem?
  • Frank99
    #49
    Perre kell menni!
    Sokan mentek és nytek is, akiket úgy ugrattak be, hogy kel az ADSL-hez az ISDN... aztán kiderült, hogy mégse.. sima analógon szépen csordogál. Remélem júniusban meglátom....
  • Frank99
    #51
    Nyertél egy félig használt ISDN I-et...

    :-()
  • Frank99
    #53
    Vicc volt.
    Amit írtál, ott a lényeg.
    EZÉRT kapod az ISDN-t
    :-)
  • Frank99
    #55
    ADSL jólesz?
  • mikike
    #57
    idióta hülye
  • Hustler_hu
    #60
    Nekem az egeszhez csak annyi a hozzaszolnivalom : Ha EBBE belekeveritek a politikat akkor mar 2 tabort csinaltatok ... ugy meg nincs osszetartas tuntetes stb ... es OK pont erre szamitanak ... Oszd meg es uralkodj !
  • :)
    #62
    bunkó paraszt nyomorék matáv..... nem kell itt szépszavakkal illetni őket........ 4 éve netezem kb, és ezalatt sokmindent lenyeltem ettől a köcsög cégtől. A legjobb amit eddig tettek, az a mindeki csomag volt, és a 150 ft-s keedvezmény.... Ha ezt megszüntetik, akkor remélem csödbe mennek.... ÉN a 8. kerben lakok, de még itt nyoma sincs az ADSL-nek.. de még a UPCnek netnek sem......... ki ezt a határozatot hozta, annak a pöcsét levágnám......... szasztok