68
Hol is élünk mi? Kelet-Közép-Európában vagy a Balkán északi részén?
  • Garfield
    #2
    Ma kaptam egy emilben:

    Sziasztok! Szeretnék egy történetet elmesélni, ami egy barátommal és velem esett meg, 2001 április 10. - én, egy vonaton. A vonat Pozsonyból közlekedett Budapest Déli pu.-ig (ezt csak azért írom le, hogy biztosan magára ismerjen az akit érint a dolog). Az egész történet a mai Magyarországról és - egy kicsit
    kiélezetten - a MÁV - ról szól.
    Tehát este felszálltunk a vonatra Tatán, és két dobozos sör társaságában nyugodtan utaztunk Pest felé. Egyszercsak hangos angol beszédre, kiabálásra figyeltünk fel, és a természetes kíváncsiságtól hajtva odamentünk megtudni, mirol is van szó. Ide még az is hozzátartozik, hogy az egyik állomáson láttunk felszálni két fekete boru embert. Egy srácot és egy lányt. A kiabálásból egyértelmu volt, hogy ok és a kalauzok azok, akik vitatkoznak. Ahogy odaértünk (kb 4 fülke távolságra voltak), kiderült, hogy nem nagyon tudják megértetni magukat, ezért ajánlkoztunk a fordításra.
    A jegyük Biatorbágyig szólt, és le akarták oket
    szállítani a vonatról. Sajnos a kalauzokkal már ekkor "összetuzésbe" keveredtünk, hiszen a következoket mondták, idézem: " - tudnak ezek magyarul, csak nem akarnak fizetni "" - a bicskei menekülttáborban laknak és állandóan ezt csinálják ezek a büdös fekák"" - 60.000 Ft -ot
    kapnak havonta, többet mint amennyit én keresek" .....és még ehhez hasonló kaliberu dolgok hangoztak el, ott a fülke elött. Ezeket egy szóval tudnám összefoglalni, amit most nem írok le, mert ott is ebbol lett a késöbbi probléma. Mit tehet ilyenkor az ember, megmondtuk nekik, hogy ha nem fizetnek (természetesen pótdíjastul, ami kb. 1300 Ft lett volna kettojüknek, Pestig), akkor le kell szállniuk
    a vonatról.Ugye mondanom sem kell, hogy nem nagyon szerettek volna gyalogolni, ezért nem akartak leszállni. Mi visszamentünk a helyünkre, mert ugye már nem nagyon volt mit tenni. 10 perce állt a vonat, amikor úgy döntöttünk, hogy
    megvesszük nekik a jegyet, csak menjünk tovább. Ekkor már elég sokan érkeztek a vonat elejéhez, mert a legtöbben munkába mentek és nem szerettek volna elkésni. Én odamentem a kalauzhoz, hogy megkérdezzem el lehet-e intézni ezt az ügyet normálisan!? Természetesen nem, mert már ott volt a két kalauzon kívül a mozdonyvezeto, az állomásfonök (vagy nem az, de piros csíkos sapija volt), és még egy MÁV-os emberke. Mondtuk nekik (akkor már ketten a barátommal), hogy megvesszük a pénztárban a jegyet, aztán menjünk tovább. Közölték, hogy már jön a rendorség, oket megvárjuk, azok pedig leszedik a vonatról ezeket a "büdös niggereket" (ismét idézet volt!!!!!). Továbbá: "Mi a fa*nak szólunk mi ebbe
    bele?"Itt volt az a pont, amikor már nem siettünk haza, csak egyszeruen látni akartuk, mit tesznek a rendorök, ha megérkeznek és kiderül, hogy a két feketének van jegye, méghozzá ettol az állomástól pestig!! Bevallom, még kezdtük élvezni is!!!A barátom telefonált a rendorségre, hogy mi megvettük a jegyet és szerintünk már nem szükséges a kiszállásuk. Az ügyeletes még örült is (!!!!!!), hogy
    ilyen egyszeruen megoldódott a probléma. (azt hiszem ez a legnormálisabb emberi hozzáállás!!) Látni kellett volna a kalauzok tehetetlen arcát, és hallani kellett volna az ostoba megjegyzéseiket, ahogy a haragjuk ellenünk fordult. Persze ez az után, hogy megvettük a jegyeket, közel 400 Ft-ért, a saját
    pénzünkbol!Komolyan mondom, boldogan szálltunk vissza a vonatra és adtuk oda a jegyet. Az o arcukat is látni kellett volna. Zavarodottság és megkönnyebbülés egyszerre, de igazából
    a félelem volt az, ami legjobban látszott! Megkérdeztük, hogy ha a rendorök kijönnek, akkor tudják -e megfeleloen igazolni magukat. Mondták, igen, minden papírjuk rendben van.
    Ismét nyugodtan visszaültünk a helyünkre, és meséltünk az érdeklodo utitársaknak. Azt hiszem , itt állt mellénk az egész vonat (kb. 4 kocsiból állt a szerelvény, ezért mindenki tudott már
    mindenrol).Eltelt nagyjából 2 perc és meghallottuk a néger lány kiabálását. Kinéztünk a fülkébol és mit látunk?????? Az idosebbik
    kalauz a ruhájánál fogva rángatja ki a lányt a fülkébol, mögötte két másik MÁV - os, és egy (mint utóbb kiderült) civilben lévo hivatásos határor. Nekem itt telt be a pohár. Odamentünk, ezért elengedte és velünk kezdett el kiabálni!!!!
    Kezében a jegyekkel, amit már elvett tolük, és közölte, hogy "eltépem a pi*ába", valamint újra "mi a fa*nak szóltok bele"! Közben folyamatosan lökdösött arrébb. Nekem sem kellett igazán több. "Milyen jogon ér hozzám egyálltalán, és ki o???? "Itt lett indulatos az egész ügy. A jegyeket visszaadta nekik és leszállt. Nem tehetett mást, mert a vonaton utazók is mellénk álltak. Még azok is akik utálják a feketéket. És miért? Mert: "Ha a srácok megvették nekik a jegyet, akkor miért nem mehetünk tovább??" A válasz erre csak annyi volt, hogy meg kell magyarázniuk a késést. Azt a késést, amit innentol kezdve, szerintem, ok idéztek elo. Azt a 10 percet akárhogy ki lehetett volna magyarázni.
    Csak egy ötlet: (azért egy ilyen ötlet, mert ezt nézem ki abból a két vasutasból) mondhatták volna, hogy 10 perc alatt sikerült lerakni két négert a vonatról Biatorbágyon. Ezzel meg is lenne magyarázva a késés. Nem beszélve arról, hogy ha sikerül oket lerángatni, akkor is csak ezt tudták volna mondani. Hiszen így lett volna. Az én verzióm annyiból emberségesebb, hogy
    közben ok ketten tudtak volna tovább jönni a vonattal, a mi pénzünkön, a MÁV megkárosítása nélkül.Mostmár nem mertük oket otthagyni egyedül, (csak egy idosebb hölgy ült abban a fülkében rajtuk kívul) ezért odaültünk
    hozzájuk.Nem tudom, pontosan mennyi ido telt el, de megérkezett a rendorség. Gondolom újra hívták oket, feltupírozva a dolgot két kezelhetetlen
    magyar gyerekkel. Vártunk egy darabig, miközben az utitársak közvetítettek, hogy éppen mi történik lenn. Éppen vették fel a kalauzok adatait, plusz a hozzájuk tartozó tanúkét.Itt voltam egy kicsit meggondolatlan, mert leszálltam és megkérdeztem a rendoröket, mikor megyünk tovább.A rendor mosolyogva fogadott
    (tényleg kedves volt, vele nincs is semmi bajom), és mivel egybol sejtette, ki vagyok, elkérte a személyimet. Mondtam hogy a vonaton van, de hozom máris, o pedig utánam szólt, hogy a barátomat is szívesen látná.Itt érzem egy kicsit úgy, hogy ha nem szállok le, akkor a rendorök biztos nem jönnek fel értünk. Hiszen gondoljatok csak bele, milyen abszurd helyzet. Adott két kalauz, akik közlik a rendorökkel, hogy nem bírnak leszállítani két embert a vonatról
    (akik ráadásul a kissebséghez tartoznak, ami mostanában elég problémás nálunk), akiknek ugyan már van jegyük, mert két magyar vett nekik.....stb. Ugye hülyén hangzik??? Szerintem nagyon!!!Viszont akkor sem bántam meg hogy leszálltam, mert vállalom amit tettem. Számomra a legrosszabb rész itt kezdodött. Megérkezett még 3 ember a hátunk mögé, miközben a két fekete is leszállt a vonatról (maguktól). Az utoljára érkezett három ember közül egy volt egyenruhában. A másik ketto civilben volt. Mikor visszamentem az igazolványomért, az idosebb kalauz utánam jött, a feketéket akarta megint leszállítani, és újra elmondta véleményét rólam. Az ablak nyitva volt, és a rendorök meghallották amit mondtam. Hogy mit is csinálok vele, ha nem áll félre elolem. Nem volt vészes amit mondtam, csak
    egy kis verekedést ígért. A rendor :"Hogy mer maga ilyet mondani?", erre én elmeséltem a kalauz VS én lökdösodos- party eredményét. Ezt azért szúrtam ide közbe, mert késobb jelentosége lesz.Tehát leszálltunk és odaadtuk a papírokat. Megérkezett a másik három (akik nem hallották amit mondtam), és az egyik közölte velem, hogy
    egy kis *asz vagyok. Azt hiszem nem is közölte, inkább az arcomba mondta. Mindezt a többi rendor mellett. Megkérdeztem, mit is mondott? Megismételte, és még hozzátette: "milyen magyar vagyok, ha a koszos niggereket védem?"Neki is elmondtam a véleményem rasszizmusról, és ennek az egész dolognak az értelmetlenségérol. Ekkor
    mondta: "Leütlek te kis *asz!!!"Ugye sejtitek, hogy a rendor, aki rámszólt a kalauz miatt, elfordította a fejét!!!!! Megkérdeztem ezt is hallotta- e, de valószínuleg erre az idore megromlott a hallása, mert a kérdésemet sem hallotta meg. Nem úgy a nagydarab szemüveges kopasz, aki verést ígért nekem. Közölte,
    civilben azt mond amit akar. Kérdem én, akkor mit csinált ott, ha civilben volt???A lényeg: felvették az adatainkat, valószínuleg bíróságra viszik az ügyet (igéretük szerint ott találkozunk!), de a vonat továbbment, kb.
    1 óra elteltével, és senki nem szállt le.Én nem értek a joghoz, de nekem ez az egész buzlik. Az emberek a vonaton fantasztikusak voltak, csak az o
    véleményüket tudom még ideírni. "Ha csúsztatsz egy kis pénzt a kalauznak, akkor észre sem veszi hogy nincs jegyed." Én emlékszem, hogy a vasutas-sztrájk után érdekes dolgokat megengedtek az embereknek, mert tudták hogy mindenki aki
    naponta vonatozik, az utálja oket a sztrájk miatt. De most nem is ez a téma. Mostanra megint nyeregben vannak, és puszán az önérzetükön esett csorba miatt rendörségi ügyet csináltak a dologból, amikor még csak 10 perc késésük volt, és az emberek a vonaton még beértek volna dolgozni. Így a legtöbben elkéstek, de szinte mindenki beköszönt nekünk, amikor lesezállt, és kezet fogtak velünk. Nekem ez jelentette a legtöbbet. Hat ember önként adta meg az adatait, hogy szívesen tanúskodnak mellettünk, ha arra kerül a sor. Köszönjük nekik és mindenkinek aki ott mellénkállt, mert higgyétek el, az
    agreszív rendor érkezése után, nem volt könnyu a dolog. Sajnos, EZ VAN MAGYARORSZÁGON!!!!!!
    Összefoglalva, szerintem mindegy, hogy tudtak magyarul vagy sem, hogy volt pénzük a jegyre és tényleg csak lógni akartak vagy sem. Már nem érdekel. A lényeg ahogy az emberek hozzáállnak a dolgokhoz. Szerintem sokkal jobb világ lenne, ha mindenki csak egy kicsit engedne a makacsságából. És ezt mindenre értem. Úgy a közértben lkdösodve, vagy az autóban dudálva, esetleg egy vonaton.Tudom, nem sokat fog változtatni a dolgon,
    de szeretném, ha minden ismerosötöknek elküldenétek ezt a levelet, és minél többen tudomást szereznének errol a dologról.Mivel mint már mondtam, nem értek a joghoz, ezért szívesen fogadok minden észrevételt és tanácsot, akár kritikát is. Azért azt még hozzáteszem, hogy holnap is ugyanígy tennék, ahogy tegnap.
  • Garfield
    #3
    Annyit hozzáfűznék még, hogy SEMMIFÉLE mögöttes politikai jelentést nem kell keresni, a történteket a leírt formában kell érteni, értelmezni.
  • Coine
    #5
    nem olvasom végig, persze, hogy Eu-ban, bár te kétséges eset vagy, mit keresel itt ? 1el lejebb kell provokálni az embereket ! ):-(
  • ipszilon
    #6
    kár, hogy nem olvastad el!
  • ipszilon
    #7
    amúgy Eu= Európai Unió?
  • mateos
    #8
    EU RULEZ !!!
  • Rincewind
    #9
    Szép történet. Rendes emberek lehettek meg minden és nagyon egyetértek a levél írójával, de hogy ez minden mögöttes tartalom nélkül lett ide beszúrva azt erősen kétlen :PPP
  • Coine
    #10
    itt Európa, csak lusta voltam kiírni.
  • Coine
    #11
    nem foglalkozok Garfield-al....
  • Garfield
    #12
    Miért, milyen mögöttes tartalmat tudsz belemagyarázni? Mert én semmilyet. Egyszerűen csak az emberi tirpákságról szól.

    Coine: Én a helyedben nem ítélkeznék olyasmi felett, amit nem ismerek. Ha végigolvastad volna, nem dumálnál.

    Magam részéről ezt a vitát befejeztem, nem érdekelnek az olyan emberek, akik a hozzászóló személyébe képesek csak belekötni, a témához viszont már nem képesek, sőt nem hajlandóak érdemben ("nem olvasom végig") hozzászólni.
  • Coine
    #13
    Téged semmiben nem tartalak érdemesnek (és sehol sem), ennyit rólad és a témádról.
  • Garfield
    #14
    Ha a pofámat nem bírod, a téma nem érdekel, akkor mért rontod itt a levegőt? Menj máshova arcoskodni!
  • Pheel
    #15
    Én nem vagyok biztos benne, hogy ez az egész megtörtént. Kész.
  • Efreet
    #16
    ezt a sztorit az elmúlt 2-3 évben megkaptam elég sok helyröl, kinyomtatva, emailban... nem vagyok benne biztos, hogy van valóságalapja. (bár lehet, de el van túlozva, nem is kis mértékben)
  • Lteebee
    #17
    Veled kell, hogy egyetértsek.
  • Coine
    #18
    ez inkább rád érvényes...
  • Róka
    #19
    Túl sok agresszív ember volt egy helyen, nem volt egy karizmatikus személy sem aki már az elején rendet csinált volna, az ateitzmusban felnőttek nem tudják mi az tolerancia stb. Másrészt az emberek elég feszültek és ingerültek, ezt nem kellene ilyen levelek bemásolásával fokozni. Tenni gyakorlatilag annyit tudunk, hogy némi önuralommal fejleszjük saját toleranciánkat, mert a későbbiekben nagy szükség lesz még rá.
  • ipszilon
    #20
    akkor most én vagyok ennyire naiv, hogy tényleg elhiszem, hogy nincs mögöttes tartalom, vagy már ennyire kiestem az otthoni ügyekből? ezek szerint minden emberi viselkedés mögött a politika áll?
  • ipszilon
    #21
    amúgy amilyen rasszisták tudunk lenni, magyarok, elképzelhető!
  • ipszilon
    #22
    érdemes a poltika miatt összeveszni?
  • Efreet
    #23
    nem érdemes bármi miatt összeveszni. de mostanság ami itthon megy... irigyellek titeket, hogy távol vagytok.
  • Coine
    #24
    ha még csak politika lenne, de ő még annál is rosszabb
  • Coine
    #25
    nem kell általánosítani kedves Y !!!!!
    ezt azért vedd figyelembe....bár mostanában divat szidni a hazát, csatlakozz
  • Coine
    #26
    igen ennyire kiestél, Garfield nem oktalanul másolta be ezt ide.......
  • Coine
    #27
    azért illene tisztában lenni 1es dolgokkal, mert ha nincsenek, akkor könnyá prédák lesznek az életben is, mármint úgy értem, hogy nincsenek tisztában az eseményekkel és, h. mi van mögöttük....
  • Pheel
    #28
    Kedves Coine! Azért a világ nem ennyire csúf és kegyetlen.
  • Yoghurt
    #29
    Az egész angolszász- európai kultúra egy
    kivénhedt elkorcsosult persprektíva nélküli
    borzadály. Utálom. És M.o. egyika a céltalanabb, embertelenebb helyknek a földön . Asszem 2. a 'ranglistán' az
    öngyilkosságok számában.
  • ipszilon
    #30
    valóban nem érdemes általánosítani, de az igaz, hogy Mo.-n a legtöbb ember rasszista (vagy legalábbis fél az idegenektől)! bevallom én sem vagyok teljesen makulátlan ebben a dologban, vannnak olyan népek, akiket nem annyira szeretek, de megpróbálok velük kapcsolatban sem általánosítani!
    csak egy kis felmérés: te nem vagy rasszista bizonyos népekkel szemben?
    és ez a kérdés mindnekinek szól!
  • Pheel
    #31
    Mindenki rasszista valamennyire, max nem vallja be.
  • ipszilon
    #32
    lehet, hogy úgy tűnik, hogy "könnyű prédák" vagyunk, de: 1. nem a mi hibánk, ha nem jutnak el idáig teljességében az események, 2. senki sem tudhatja, hogy igazából mi van a színfalak mögött! még az sem, aki azt hiszi, hogy mindenen átlát! pontosan ez az ember a "könnyű préda"!
  • Rincewind
    #33
    Én nagyon nem szeretem a cigányokat, mert rengeteget ártottak már nekem. Elég szélsőséges vagyok ebben a dologban, de tény, hogy manapság igyekszem nem általánosítani és meglátni köztük is azt, aki nem söpredék :)
    Szal ilyen szempontból rasszista vagyok, de ma Magyarországon 10 emberből 9 utája a cigányokat és 2 legalább kiírtaná őket :(
    Dakotákon kívül viszont senkivel semmi bajom. Van néger ismerősöm is, meg arabokat is ismerek látásból párat és semmi bajom velük, ahogyan nekik se velem!
  • Pheel
    #34
    Szerintem a legtöbbünk így van ezzel. Nekem is van arab illetve néger ismerősöm is, mégis le tudok velük ülni egy aztalhoz gond nélkül.
  • Coine
    #35
    Attól függ honnan nézzük !
  • Coine
    #36
    csak emlékezzek, hogy erre válaszolnom kell, majd szólj.
  • Rincewind
    #38
    Gratula, ezzel a hozzászólással máris elérte a topic indítója, amit szeretett volna.
    Remélem hamarosan törlik a témát, mert semmi keresnivalója itt politikának!
  • ipszilon
    #39
    jó, akkor legyél boldog és bevallom, hogy az utolsó bekezdésben van "némi" politika! bár csak tény megállapítottam!
  • Coine
    #40
    így van, erre ment Garfield a kezdetek óta és sikerült neki, bizony bizony...
  • Lteebee
    #41
    De ha egyértelműen provokáció, akkor miért kell válaszolni rá?!
  • ipszilon
    #42
    hát akkor újra kezdem azoknak, akik nem olvasták volna (politika nélkül):
    vegyük sorra:
    -utáljuk a franciákat, Trianon miatt
    -utáljuk az amcsikat, mert...amcsik, meg amúgy is divat
    -utáljuk a romákat, mert cigányok
    -utáljuk az arabokat, különösen szept. 11 óta
    -utáljuk a feketéket, a börük színe miatt
    -utáljuk a románokat, mert oda születtek
    -utáljuk a törököket, Mohács miatt
    -utáljuk az osztrákokat, Habsburgok miatt
    stb!
    a többes szám nem királyi, és nem is hatököri, itt általában beszéltem és vannak kivételek!
    -ja! és vagyunk olyan nacionalisták (ha ezt annak lehet nevezni), hogy nem csak márc. 15-én hordunk kokárdát!
  • Efreet
    #43
    ez is politika... az egész topic az, fogjátok vissza magatokat jó? ne szaladjon el senkivel a ló.