68
Melyiket érdemes venni?
  • Balko
    #1
    Melyiket érdemes venni? Én eredetileg Ati-t akartam venni de hallom hogy jó pár játékban van vele textúrahiba!!! Geforce-nál is előfordulnak?
  • Vucli
    #2
    Nehogy vegyél bármelyiket is a demostudional innovision Geforce4 TI4400 68.500+fa(már gyanusan is olcsó látva, hogy a többi gyártó pl:ASUS 85000+fa ért adja ugyan azt a kártyát) , ez kicsit oda ver mindkettőnek, ráadásul nem sokára megjelennik az ár/teljesítmény király Ti 4200-as
  • netrunner
    #3
    Textúrahiba??????
    Legfeljebb driverbug. A képminősége az ATI-nak jobb!!
    Nekem 8500LE-van és jól megy..
  • netrunner
    #6
    Ha van pénzed rá... :)
    Mellesleg én az enyémben eddig nem sok "hibát" észleltem.
  • Vucli
    #10
    Ugy hisszem már ennek jobb az ár/teljesítménye hissz sokkal gyorsabb, én már nem vennék se 8500, se Geforce3-at
  • Borg
    #11
    Akinek van idege szenvedni radeon 8500 beállitásával, az vegyen azt, mert jobb, ha egyszer összehoztad.
    Kb 8 restart pl egy driver ujrainstallálás stb..

    Amugy játékokban nem bugos a grafika, mindössze eléggé ingadozó a teljesitmény. Van hogy magasan veri a Gef3mat, mint ahogy azt a legtöbb radeonos mondja, de az igazság sajnos az hogy csak az esetek 50-60%ában haladja csak meg a teljesitményét...
    Pl ott a CS (és mindne egyéb OpenGL gama) ami Gef2GTSen kitolt 99FPSt, az R8500on csak MAX 99FPSt tol ki, viszont néha lemegy 60FPSre is, driver bugok miatt. Ezek a bugok azonban a kinézetet nem befolyásolják, de az kétlem hogy bármi számottevő különbség lenne a két zsuga képminösége között.
    Amugy meg az én R8500amon pl a 2D felületen windowsYPben van 1 bug, és nem 3Dben, ott nemnagyon látni, nem többet mint gef3mon.

    Szóval nem kell bedőlni annak, hogy R8500képe annyira sokkal szebb, ezt csak tudatlan emberek mondják, akiket egyrészt az téveszt meg, hogy a radeon texturái sötétebbek, igy jobban kijönnek a szinei (de persze ezt is lehet elönynek tekinteni...).
    Meg tény, hogy DVD, meg tvoutoláshoz jobb a RAdeon, a rage theater chip miatt, mint gef3, de ez sokaknak nem számit, szal nem mérvadó.

    Az egyetlen komoly dolog ami R8500 mellett szól, az az ára. 43ér kb már lehet LE radeon8500at kapni, ami kis tuningal egy szinten megy a sima R8500al, és igy mondjuk ugy hogy egy 99%os gef3Ti500at kaptál. Ti200nál meg egyértelműen jobb, ha OpenGLt nem nézzük, mert bizony ott néha botrányos a teljesitmény, talán egyedül quake engine amit szeret ilyen APIval..

    Magyarul ha sok pénzed van, és nem szeretsz szenvedni a driverekkel, nincsenek kötél idegeid, és nem akarsz arra várni, hogy egyszer majd jó kártya lesz belőle, ami veri az összes Ti500at magasan, a driverei miatt, akkor egyértelműen Gef3Ti500at vegyél.

    R8500hoz kötél idegek kellenek, és sok sok türelem, hogy kivárd mire olyan driverei lesznek amikkel tényleg veri a gef3mat, mert sajnos most még egyátalán nem ez a helyzet. Persze olcsóbb, jóval, és a jövöre nézve meg mindenképp időtállóbb befektetés mint gef3, mert sokkal több potenciál van benne, mint az nvidiában. Csak a drivereket győzze kivárni az ember.
    Az meg hogy 2-3 hetente uj driver jön ki, béta vagy hivatalos, az parasztvakitás, mert az egyes driver reviziok közözz általában olyan kicsi az eltérés, hogy szinte felesleges felszenvedni a gépre.

    Amit 3Dmark2001SEben teljesit a Radeon8500, az meg megint csak parasztvakitás, akinek erre kell, vegyen ilyent, de sajnos ez a teljesitmény nem látható viszont a játékokban.
    Szóval ember legyen a talpán aki Radeont vesz, de egyszer majd talán kifizetődik, hogy idegroncs leszek tőle, csak ebben bizok én is. Majd talán egy fél év mulva, már olyan driverei lesznek, amikkel veri a gef3mat, ami akkorra meg belépő szintű kártya lesz..
    ehh:)
  • Anee
    #12
    borg a r8500 nagyrész csak XP alatt bugos ennyire mint neked
    48ért már 128MBos van ami mégegykicsit időtállóbá teszi
    de az a GF4 Ti 4400 annyiért már télleg elég fasza lustáknak jobb
    ha win98se-d van akkor viszont bártran vegyél r8500at nincs vele gond
  • Borg
    #14
    BESZAROK

    Rage3D fórumára beirták épp a megoldást a 2Dbugra, ezekre:
    .

    Alternate Pixel center (DX opciok, radeonator).
    Egy hónapja baszta az agyamat ezzel. Egy clickre megoldódott most.
    "A remény sosem hal meg..." :)
  • Anee
    #16
    csak az InnoVision GF4 Ti4400je ócsóbb a GF3 Ti500nál ..
    a Ti500 72ropiért beszerezhető
  • Borg
    #17
    A közröhely az, hogy az ATI mindmáig nem képes megoldani a R8500 driver bugjait, teljesitmény instabilitásait stb.
  • Anee
    #19
    InnoVision mind2 kártya:-)
  • Borg
    #21
    Ha valaki esetleg CSzik, és R8500ra vágyik, az vessen egy pillantást erre a képre:

    Na neem, nem a szinek, meg a betűk, az a JPG miatt van, hanem az FPS.. igaz, néha 99, de idáig lemegy.
    Na erre szakértsen valaki valamit, hogy egy ilyen jelenetnél miért ennyi vajh?
  • Anee
    #22
    melyik twíkert használod....?
    mert szerintem súlyos tweaker hibák miatt ilyen kurvalassú
  • Borg
    #23
    hö, na akkor lökjed mik a jó tweaker beállitások, hallgatlak!
    van minden amit akarsz, radeonatr, rage3dtweak stb.. azt teszek fel amitöl jo lesz.
    Most radeonator van, HL presettel.
  • Borg
    #24
    De ilyen is van!
  • Borg
    #25
    kiegyensulyozott ATI púwer.. vagy mi
  • Anee
    #26
    nállam a radeontweaker HL mod beállítások váltak be a legjobban.kiegyensúlyozott magabiztos power fix minimum 75 fps 1024*768ban
  • Borg
    #27
    nade báz, GTS is 99FPSt tolt, akkor nemár 75FPS legyen...
  • netrunner
    #28
    Ha a truform be van kapcsolva...
    Egyébént nálam sem megy 70fps fölé (de alá se nagyon)
  • Borg
    #30
    tévedsz, GTS stabil 99FPS (vagyis cs nem ir ki többet), alá nem megy.
    Amúgy 7/3 truform. De ez max 4-5FPS-t befolyásol.
  • Anee
    #31
    akkor tedd vissza ha ez a rohadt cs miatt baszkódsz:-)
    Egy picit el kellene merülni a tweakerekben s meglenne oldva a problémád....szándék kellene
    Én is fogtam s rászántam 2 órát amikor ilyen bajaim voltak.....
  • Borg
    #32
    Ne szójj már e bazz, 2 hónapja megvan már majdnem a retkes kártya, azóta szenvedek a tweakerekkel.
    De ha r8500on kihozol stabil 99FPSt, akkor neked lesz igazad!
  • Anee
    #33
    jó először kellene szereznem egy olyan kártyát/folyamatban/...utánna nekiesek
  • Pheel
    #34
    Ezt mondom már mióta! Az nVidia termékekkel miért nem kell ennyit szopni. Tudom, én vagyok a negatív...
  • netrunner
    #35
    a geforce-ok sem bugmentesek.
    Mellesleg, ha mindenkinek olyan "katasztrófális" problémái lennének az r8500-akkal akkor senki nem venne.
    Nekem pl. nem sok gondom akadt eddig vele.
    Persze én nem is méregetem össze a teljesítményét más konkurrens kártyákkal, én csak a régi radeon 32sdr-hez viszonyítva nézem, és ahhoz képest nagyon jó gyors, és a minősége is király. :)
  • netrunner
    #36
    Nem, a truform sajnos többet befolyásol. (szerintem)
    Az egyik nemhivatalos truform tesztnél láttam, ahol real-time -ban lehetett állítani a truform erősségén, kb.400 fps-ről (ez truform nélküli) kb.300-ra leesett amikor már 2 vagy 3 volt (nem emlékszem) a truform mélysége. :(
  • Borg
    #37
    Hát CSben nekem ha max+-10FPSt változik 1 és 7 szint között..

    Amúgy PHEEL igazad van, nVidiákkal nem kell szivni ennyit, radeonokkal jóval több a gond, csak be kell nézni pl rage3d fórumára, hogy lássa az ember hogy nem egyvalakinek vannak gondjai vele..
    DE ennek ellenére sem tartom valószinünek hogy visszatérek Nvidiához (mégha meg is fordul a fejemben néha) mert összeségében jobb a kártya mint egy Ti4200, és John Carmack (Q3) meg azt mondta hogy szerinte jó driverekkel a 4600asnál is akár 30%al gyorsabb lehet majd a 8500 az új játékokban. Itt a hangsúly, AZ ÚJ JÁTÉKOKBAN. Mert bizony a régebbiekben harmat gyenge..
  • Borg
    #38
    Amúgy a következő 8500 driverrevizióra meg megint 15%os teljesitmény növekedés igérgetnek...
  • Inquisitor
    #39
    Erre gondolsz:

    http://members.rogers.com/ican-compute/6071_wxp.zip

    http://www.dcn.ryerson.ca/~cnogueir/6071_w2K.zip

  • Pheel
    #40
    Én még arra is emléxem, mikor Carmack azt mondta, hogy a 8500-as hardveresen van elcseszve, így különösebben nem fognak rá fejleszteni, mert nem éri meg a belefeccölt időt. :)
  • TheZsenyka
    #41
    Nekem eddig minden progi bugmentesen rongyolt XP alatt...
  • TheZsenyka
    #42
    És nem csak a passziánsz-al nyomulok...
  • Anee
    #43
    az a GF3 volt az én emlékezetem szerint mivel ceffffettülszar a vertex shadere.....
    meg azért még a GF4eknél is többet tud...csak speedbe lasabb
  • Pheel
    #45
    A Gef 3-ra azért születtek dolgok keményen. És nem emléxem rosszul: A 8500-ről beszélt.
  • netrunner
    #46
    akkor így jártunk... :)
    Mindenesetre majd meglátjuk, ha kijönnek azok a bizonyos játékok. Addig sokmindent lehet mondani...

    Én egyébként a dologgal kapcsolatban annyit olvastam, hogy a 8500-asokat még nem sikerült doom3 alatt a gef3 teljesítményére hozni (az eltérés kb.10%). Az ok szerintem egyszerű: ezek a kártyák szinte csak most jöttek be, JC meg világ életében csak nVidida termékekkel dolgozott, így elkél egy kis optimalizálás, hiszen már nagyon sok emberenk van 8500-asa, nem hiszem, hoyg megtehetik, hoyg "csak úgy" megfeledkeznek róluk.

    A másik fele a 8500 lehuzásával kapcsolatos híreknek meg szerintem igen egyszerű: én is kicsit ideges lennék, ha kifizettem volna 150e forintost egy ti500-ért, majd rá néhány hónapra kihoznak egy kártyát, 50e-ért ami kis húzással még ott is hagyja, mind teljesítményben, mind képminősígben... :)

    Az pedig, hogy azért megvannak a 100e forintos különbségnek a kisebb(-nagyobb) hátulütői, mint azt már egy korábbi hozzászólásomban említettem, az nem mind az ati hibájának tudható be. Ráadásul, az ati kártyák elterjedése szvsz komoly pozitív hatással lehet a majdan kijövő játékokra, és nem csak azért mert talán sikerül jobb drivereket összehozniuk, hanem azért mert esetleg már a játékgyártók sem csak a tesztelés végső fázisában nézik meg, hogy vajon megy e atival is?
  • vrob98
    #47
    Nem sok forumot nezegethetsz ha azt gondolod hogy tobb az Ati problema...
  • Vucli
    #48
    "én is kicsit ideges lennék, ha kifizettem volna 150e forintost egy ti500-ért, majd rá néhány hónapra kihoznak egy kártyát, 50e-ért"
    Ugye ezt nem gondolod komolyan:
    1.Ti500 soha nem volt 150 000
    2.nem halottam senkitől még itt a fórumokon hogy ti500-ast vett
    3.ATI RADEON 8500 128MB DDR TV-OUT DOBOZOS 76.000+fa
    ABIT GEFORCE4 TI4400 128MB TV-OUT 76.900+fa
    www.demostudio.hu
    Azért nem kéne...
  • Borg
    #49
    Hát ha igy gondolod akko neked meg csőlátásod van.
    ne akard már azt mondani, hogy nvidia drivereivel is annyi gond van mint radeonéval, mert ezt mindenki tudja hogy nem igy van..
    De ennek ellenére nekem is radeon van, szal nem a levegöbe beszélek.
  • netrunner
    #50
    1 Én láttam 150e -ért gef3-ast még amikor újonnan jöttek be. (bocs, félreírtam, az még csak nem is ti500-as volt)
    2 Nem is a fórumon lévőkről beszéltem, hanem általánosságban azokról, akik megalapozatlanul fikázzák az ATI-t.
    3 Ati Radeon 8500LE 64DDR DVI+TV/Out 42e+fa (az eltérés a retail verzótól kemény 25mhz!)
  • Inquisitor
    #51
    48.000+áfa a Demo-nál a Powermagic R8500LE 128MB.
    Kellhet még a 128MB az Unreal II, a Doom3 vagy az Oblivion Lost szerű játékokhoz!
    (Gy.K. Bazinagy ÉS kidolgozott ÉS többrétegű textura hegyek!)