44
Kedvenc ételeid elkészítése
  • Rincewind
    #1
    Nesztek :)
  • St
    #2
    csak a kaján jár az eszetek? :)
  • gz8
    #3
    Könnyű más f.szával verjük fel a csalánt, aztán...
  • Lteebee
    #5
    Meg még a szex és az alvás is dobogósok.
  • Efreet
    #6
    alvásra-álmodásra már vannak "receptek", evésre szintén...
  • Lteebee
    #7
    Szex után jót alszik az ember, aztán éhesen ébred.
  • kokaii
    #8
    ide miért nem ír senki?
  • Bandee1987
    #9
    na, vajon miért? :)

    [ősemtuggya]
  • kokaii
    #10
    ???
  • kokaii
    #11
    Császármorzsa

    (smarni vagy smórni)

    Hozzávalók:
    25 dkg rétesliszt
    25 dkg búzadara
    4 tojás, kb. 0,5 l tej
    15 dkg vaj, kevés só
    15 dkg porcukor
    ribizlibefőtt vagy lekvár

    Elkészítés:
    A lisztet és a darát a tejjel összekeverem, és fél órát állni hagyom. Ezután belekeverem a tojássárgákat, majd 5 dkg porcukorral a habnak felvert tojásfehérjéket.
    A masszát forró vajra öntöm, és folyamatos keverés mellett szilárd, kb. diónyi morzsákká sütöm a tésztát.
    Ribizlibefőttel és porcukorral tálalom. Ribizlibefőtt helyett nem jó bármilyen gyümölcslekvár, csak pótolja a ribizli hiányát - ezt mindenki pontosan tudja, aki ette már ribizlibefőttel.
    Egyszerű, gyorsan elkészíthető és nagyon finom étel, bablevest, gulyáslevest vagy palóclevest követően kolosszális menüt alkot.


    csokipundinggal leöntve is isteni, és gyümölcsmártással is, és málnaszörpökkel- még kólaszörppel is finom! és mindenféle pudinggal és csokiöntettel és fagyival és és és :) MINDENNEL ISTENI KEDVENC KAJCSIM! :)))
  • kokaii
    #12
    Mákos guba

    Hozzávalók:
    10 kifli
    kb. 0,5 l tej
    10 dkg darált mák
    5 dkg vaj
    kevés só
    10 dkg porcukor

    Elkészítés:
    A kifliket kb. 1 cm-es karikákra vágom, és forró vajon néhányszor átforgatom. Ezután leöntöm forró tejjel (amibe egy csipet sót kevertem) és tovább forgatom, amíg a kifli felszívja az összes tejet. (Igazság szerint én úgy szeretem, ha a kiflik kicsit megpirulnak.) Ezután belekeverem a cukorral kevert mákot, és a tetejét megcukrozva tálalom.
    Egyszerű, gyorsan elkészíthető és nagyon finom étel.

    Aki az eredeti tésztával szeretné elkészíteni, fél kiló, előzőleg meleg helyen tartott liszthez tegyen két deka langyos tejben felfuttatott élesztőt, késhegynyi sót, egy egész tojást, és még egynek a sárgáját, és annyi négy-öt kockacukorral elkevert langyos tejet, hogy jó gyönge tésztát kapjon. Kézzel jó erősen kidolgoza, míg szép sima lesz és hólyagokat vet. Ekkor részletekben beledolgoz öt deka olvasztott vajat, ezzel újra simára dolgoza. Ne legyen puhább, mint a kenyértészta! Letakarva, meleg helyen megkeleszti, majd kétujjnyi rudacskákat sodor, ezt elvagdossa egyujjnyi darabkákra. Sűrűn belerakja tepsibe, úgy süti. A szép pirosra sült tésztát szétszedi darabkáira, és azonmód melegen cukros mákot tesz rá.

  • kokaii
    #13


    Madártej

    Hozzávalók:
    1 liter tej,
    5 egész tojás,
    15 deka porcukor,
    fél rúd vanília,
    6 deka mandula

    Elkészítés:
    A tejet felforraljuk vaníliával és cukorral. 5 tojásfehérjéből nagyon kemény habot verünk és kis kanállal a forrásban levő tejbe szaggatjuk éppen úgy, mint a galuskákat szoktuk. A kifőzött habgaluskákat, miután megduzzadtak, habszedőkanállal óvatosan kiszedjük és tálaló tálba rakjuk. A héjától megtisztított mandulát vékony szeletekre vágjuk és ezzel a galuskákat megtűzdeljük. 5 tojássárgáját 1 deci tejjel elkeverünk jó simára, s hozzáöntjük a felfőzött vaníliás tejhez, és a kellő sűrűségűre hevítjük. Nem szabad felforrnia. Ha a tűzről levettük, állandóan keverjük, míg kihűl, s langyosan ráöntjük a galuskákra, 1-2 órára hideg helyre állítjuk, s jól lehűtve tálaljuk.

  • kokaii
    #14


    Svéd gombasaláta

    Hozzávalók:
    25 dkg apró gomba, 1 közepes fej vöröshagyma, 2 dl ketchup, pirospaprika, bors, vegeta, petrezselyemzöld.

    Elkészítés:
    A hagymát felszeleteljük, és forró olivaolajon megfonnyasztjuk, majd a megtisztítot és felszeletelt gombát rátesszük. Picit sózzuk, borsozzuk, és puhára pároljuk. Ezután beletesszük a ketchupöt, némi apróra metélt petrezselyemzöldet, megforraljuk még egyszer, és lehűtjük. Tálaláskor apróra vágott petrezselyemzölddel díszítjük.
  • akyyy
    #15
    az mákos kifli!! :D
  • akyyy
    #16
    hogy kel sajtkrém levest csinálni? egyszerűet, ne valami "túldíszítet"-et
  • DarkHorSe
    #17


    zsíros kenyér

    hozzávalók:
    - zsír
    - kenyér
  • prezi
    #18
    HELP !!! csak tojás van itthon
  • Kandurex
    #19
    HELP! Este szeretnék enni egy kis rántott sajtot. Csak az eddigi sajtos probálkozásaim úgymond csődöt mondtak :( A problémám az, hogy amikor sűtöm a sajtot, a panir mindig kiszakd rajta és elfolyik a finom sajt, nekem meg a fejem. Próbálkoztam úgy, hogy kisebb sajt, nagyobb sajt, nem jó, folyik. A panírt úgy készítem, hogy tojás, list, zsemlemorzsa. Mit szúrok el?
  • Kandurex
    #20
    No? Senki nem vágja a sajtkészítés tudományát?
  • Rózsalány
    #21
    az én anyukám úgy csinálja, hogy dupla panír: tehát a bepanírozás után, megint tojásba és megint zsemlemorzsába forgatja és akkor kisebb a kifolyás veszélye:)) lisztbe nem kell mégeccer!!:)
  • Rózsalány
    #22
    az én kedvenc kajám, amit jókis téli kaja és nagyon egyszerű az a káposztás csirke:)
    kell hozzá ízlés szerint, de legalább 1 kg savanyú káposzta, csirkecombok -ez is amennyit főre készítjük-, 4-5 nagy szem krumpli, megpucolva, földarabolva, 2 alma megpucolva, földarabolva, vegeta, kakukkfű, bors, olaj.
    Fogom a magas falú tepsit, rakok bele káposztát, rá, a krumplit, rá az almát rá a combokat, jól befűszerezem, nem kell tőle sajnálni, és a maradék káposztával befedem, meglocsolom egy kevés olajjal. Fóliát teszek rá, be a sütőbe, kb 1 óra alatt tökéletesen megpuhl minden, leveszem a fóliát és szép pirosra sütöm.
    Lehet hozzá enni kenyeret is, de ha van elég krumpli benne akkor nem kell. Ízlés szerint tejfölözhető:)
  • Kandurex
    #23
    hmm, , meglássuk :)
  • Prank
    #24
    Prank pizzája:

    kell:
    -pizza tészta
    -marha májkrém
    -téli szalámi
    -paradicsom
    -trapista sajt
    -ketchup
    -morzsolt oregano

    a tésztára májkrémet kenek, majd pár szelet szalámit teszek rá, erre jön a karikákra vágott paradicsom, megszórom oregánóval és rengetek sajtot teszek rá, beteszem a mikróba és 8 percig sütöm, azután jöhet rá még ketchup...
  • Phat Smoker
    #25
    Rózsalány jól mondja! valóban duplán kell panírozni a sajtot!
  • Gabesz amd64
    #26
    váááááá
    ilyen is van!?

    ez jó kis topic csak senki nem főz
  • Rózsalány
    #27
    na, már jó régen nem írt ide senki, de van egy nagyon finom "süti"receptem azt leírom, hogy okuljatok:DD

    3 citrom
    1/2 liter tejföl
    2 cs babpiskóta
    2 cs tejszínhab por
    3 dl tej
    3 ek porcukor

    tejföl + 1,5 citrom leve + 3 citrom reszelt héja + porcukor összkeverem. tejszínhab porokat elkészítem az utasítás szerint és azt is belekeverem. utána egy magas falú tálban egymásra rétegezem a piskótát meg a krémet és kész.
    nagyon finom citomos és egyszerű!:)
  • Gabesz amd64
    #28
    nyam nyam

    jól hangzik

    babpiskóta? hmm
  • Rózsalány
    #29
    húúú, remélem mindenki érteni fogja rajtad kívül majd
    bár babbal is jó lehet, mer ugye a krém jó, a bab jó....:DDDDDDDD
  • Gabesz amd64
    #30
    hogyhogy rakjtam kivül?
    mert?
  • Prank
    #31
    baba piskóta...
  • Rózsalány
    #32
    csak viccelek, ne legyél már te is ilyen sértődős:)
  • Punker
    #33
    Geb@sz nem sértődős, csak lövése sincs arról mi az a babapiskóta a jelek szerint :)
  • Gabesz amd64
    #34
    nem azért Te ,ha beleolvasnál az adatlapomra aztán megtudnád,hogy mért értse meg rajtam kivül mindenki azt a receptet.
  • Prank
    #35
    akkor írhatnál valami jó ünnepi receptet, mondjuk mézest vagy zserbót:)
  • Rózsalány
    #36
    nekem az írd le, hogy kell rácpontyot csinálni! és hogy lehet e másmilyen halból is?:)

  • Gabesz amd64
    #37
    azt csináltam a vizsgámon! legjobb halkaja,amúgy nemszeretem a halat

    persze,hogy lehet másmilyen halból is annál csak finomabb lehet!
    szóval a megtisztitott filékre(kb 3cm-esekre) vágott halat beírdalod(remélem érted mi az az írdalás),úgy hogy a szálkák ropogjanak.így eléred azt hogy a szálkák "összetörjenek".Szépen vágsz hosszú csikokra szalonnát.A felcsikozott szalonnát beleileszted a halhúsba azaz "irdalásba".Majd a szalonnával tűzdelt pontyszeleteket fűszerezed(bors vagy veszel a boltba halfüszert) majd sózod.Ezután lisztbe mártod és lassan alacsony hőmérsékletű zsíradékban félig elősütöd(addig míg szép piros nem lesz).

    Kell készítened egy tartalmas hallét(halcsontok,halfej,halfarok,és az uszonyaiból).azt sok v.hagymával főzzed úgy mintha a halászlét készítenéd.Majd leszűröd és meghinted fűszerpaprikával.várd meg míg a fűszerpaprika feloldodik és utána tejfölös habarással sűrűtsed be.Ez lesz a paprikás mártás.

    Szeletekre vágott v.hagymát zsírban piritsd meg.majd a krumplit héjjában főzd meg,karikára vágod utána azt is megpiritod kevés zsírban.Karikára vágott paprika és paradicsom is kell.
    most jön a rétegezés:
    magas peremű tepsit vagy valami tűzálló edényt zsírozd ki.Először a krumplit majd a vöröshagymát,paprikát és a paradicsomt,ha nincs lecsó is megteszi, utána pedig az elősütött pontyszeleteket.
    És ezt az egészet buritsd le a paprikásmártással.
    ezt lassan sűtöben készre sütöd.

    nya nagyábol ennyi ha valami nem világos kérdezz csak bátran
  • Gabesz amd64
    #38
    a szakács nem = a cukrásszal
    zserbót nem szeretem
  • Rózsalány
    #39
    de nagyon világos, köszönöm:)) viszont azt hittem, hogy egyszerűbb, így nem biztos, hogy csinálok ilyet mert én sem szeretem a halat csak aszittem ez egyszerűbb:))
  • Gabesz amdx2
    #40
    ez elég egyszerű szerintem :DD
    ha kitaláltál valami mást és ha azt se tudod,hogy készül akkor szóljál csak nyugodtan
  • Rózsalány
    #41
    oké, köszi:)
    majd ezt a topikot is mi tartjuk életben:))