3503
Avagy dohányzásról általában
  • kisviku
    #1
    Mivel nem találtam ilyen témát eddig,ezért nyitottam egyet.
    Hosszú évek óta gazdagítom a dohánygyárakat,némelyikük már meghálálta.
    Azonban -és nem reklám- Pall Mall-t szívok már vagy 3-4 éve.Egyre rosszabb lesz évről évre.A minősége egyre silányabb,van hogy meggyújtom és már el is alszik,utána megint meggyújtom és nem lehet eloltani,mert LÁNGOL!
    Az áruk sajnos egyre magasabb,bár ettől én nem fogom abbahagyni.Sajnos most már napi 1 doboz is elmegy,de lehet több is.
    Régebben az L&M-et szívtam amit a mai napig nem tudom hogy kell kiejteni.Néhány trafikos félreértette amikor azt mondtam hogy: "kérek egy doboz kék elemet"Erre a válasz az volt hogy csak 9 V-os van vagy csak ceruzaelem.
    No,eme cigi később borzalmasan rossz lett,kicsit szimfis íz-beütéssel.Napjainkban a mentolos pall mall-t uzoválom annak ellenére hogy rémhírt terjesztenek róla,miszerint a mentolos cigitől impotens lesz az ember.Hát nem tudom.Eddig nem volt problémám és senki sem panaszkodott.
    Várom a véleményeket,hozzászólásokat.
  • MuERTe
    #2
    Lassan 3 éve nem bagózok :))
  • Lazarus
    #3
    Szokj le, mert büdös lesz a pofás meg ilyesmik..

    Szerintem áldozz fel 1 napot arra hogy kipróbálod az összes piacon lévő cigit és majd eldöntöd hogy meik teccik(jelenleg). Vagy Szívj szivart azt nem lehet elbaszni(esetleg pont fordítva)
  • kisviku
    #4
    Igaz.
    A szivart is próbáltam,és jeles napokon szívom is,de rendszeres használata igen sok forintot emésztene fel.A szájszag ellen van védekezés bár a cigitől bűzlő szájat nem annyira utasítják el mint ha mástól lenne.Max azt mondják,hogy na ez is blázozik.Jó, nem azt mondom hogy imádják az emberek,de nem annyira érdekli őket.
  • Coine
    #5
    szivar cigi és pipa rulz
  • Coine
    #6
    nyah, de 1ébként :
    én szivarral kezdtem, ami királyság.
    utánna eléggé ráálltam a dekkre, de nem szoktam rá, és most is "már" 2-3 hete nem szívtam és nem érzem szükségét, csak ritkán szoktam, nem minden nap, csak ha buli van, vagy baráti találkozó vagy hasonló :)
    pipa az meg über mind felett, szertartás :)
    cigik amiket próbáltam ÉS bejöttek : kék Boss, arany Malbi, Lucky Strike lights, sárga Goloáz
    kisérettségi utáni bulira félre van téve 1 szál dobozos dominikai szivar, már alig várom a pillanatot, a füstpamacsokat, az aromát, hmmm
  • kisviku
    #8
    Sokan mondják,hogy attól cigizik valaki sokat hogy nikotinhiányos.Ez csak részben igaz.
    Szerintem ez inkább egy beidegződés,megszokás.Én például kifejezetten szeretek elszívni egy-két szálat kaja után,kávéhoz,sz*rás közben.Most tüdőrák ide vagy oda,de néha tényleg jólesik.
    Játék közben (gémezés) meg kifejezetten áldásos.Bár saját tapasztalatom,hogy a reflexem az romlik egy időre pl.ha valami ilyesfélével nyomok (flipper,stb)
    Hosszabb játékoknál (heroes,rts-ek,fps-ek) hasonlóan jó.
  • kisviku
    #9
    A leszokás kérdés pedig akarat.Nem vagyok még annyira erős dohányos,pedig nyomom sajnos rendesen,de annyira még nem hogy ne bírnék ki egy-két-három napot nélküle.
    Le tudnám tenni,lehet nem egyik napról a másikra,de meg lehet csinálni.Van egy kedves kolléganőm aki 30 éve (14 éves kora óta) dohányzott.Aztán szó szerint egyik pillanatról a másikra letette.Na ez már igen!Én nem hinném hogy ennyi idő után képes lennék erre,főleg nem így.
  • Aquli
    #10
    Szerintem ne is szokjon ra senki mert hujeseg. MI ERTELME? Ismerosom ugy kel fel minden reggel hogy kohog, majd megfulladnak , testverek, es 20-22 evesek ennyit ert naluk a cigizes, es meg mindig csinaljak.
  • Coine
    #11
    Vmiben meg kell halni...
  • Goodwill
    #12
    fps-nél azér szar, mer olyankor szoktak kinyírni, nem tom normálisan elhelyezni a cigit a kezemben, ha a számba van, meg azér, mer belemegy az orromba az egész geci füst.....bazmeg
    nekem mostanában ilyen problémáim vannak ám
  • Rincewind
    #13
    7 évig bagóztam. Erős cigiket nyomtam, Piros Multi, Marlboro, stb... De kb. egy éve sikerült leszoknom, azóta (néhány esetet kivéve) még a szagát se birom. Soha nem gondoltam volna, hogy ilyesmi lehetsége és mégis. :)
    Egyébként, ha valaki le akar szokni, az szorítsa össze a fogát és bírja ki az első 3-4 hónapot utána már könnyebb!
  • Aquli
    #14
    hallgassatok Rinc3windre. Egyebkent apum is cigizett olyan 35 eves koraig. Nem kemenyen csak napi 3-5 szal asszem. De most 45 eves es azota nem szivott egy szalat se, es szerintem meg is erte neki leszoknia!
  • Spenser
    #15
    Hali.
    Hátmár énis kiprobáltam úgy 6évvel ezelött kb fél évig cigiztem,szivaroztam elég sok mindent kiprobáltam és ennyi szerintem egy nagy hüjjeség!
    Azok cigiznek akik nem tudnak mit csinálni magukkal és unalmukban el szívnak eggy cigit,aztán mégeggyet meg a következőt:))
  • Rincewind
    #16
    Jaja, ez tök igaz. Én Istenigazából melóban szoktam rá a bitura, ahol unalmamban nem tudtam már mást kitalálni, mint, hogy 10 percenként jártam bagózni :P
    Hála ég, hogy leszoktam! :)
  • Yoghurt
    #17
    én is bagóztam 2 évig,
    heti 2-3 dobozt szívtam, erősebbekből, pl: Lucky filters, lights. Aztán Decemberben kitaláltam, (költségcsökkentés gyanánt), hogy nem szívhatok napi 4 szálnál többet (persze péntek volt a kivétel :). Ez ment 3-4 hétig, majd dec 30-án spontán elhatároztam, abbahagyom, Szilveszter este már nem cigiztem.
    2 hete gyújtottam rá először elszívtam pár szálat, azóta még 2x volt ilyen, de nem fogok újra dohányos lenni, ebben biztos vagyok. Nem is volt túl megeröltető az a 3.5 hónap. Az segített, hogy senki se hitte el, képes leszek kibírni:).
    Most hogy egy csomóan mondták :'Büszke vagyok rád'
    (Én meg magamban' Szarok rá, nem miattad volt':), egyre nagyobb a kísértés, miért ne. De mivel mostani 2 hétben 3x is szívtam, most megint betervezek 1.5 hónapot mentesen.
    Szerintem f@szság dohányozni, önszuggesztció, bemeséled magadnak, ó, én nem tudok nélküle élni, meg hogy napi egy doboz mi az?
    Alapvető tény, hogy jó elszívni egy cigit. De csak ha ritkán teszed, és meg van a jelentősége neki,de nem csak úgy pótcselekvés gyanánt, aztán meg bűzlik a kezed, a ruhád !
    Ja, és negyon könnyen függő lesz ám az ember, mint a drognál, egyre nagyobb lesz az adagod. Először csak bulikban, majd ami megmered, hétközben, majd heti 2-3 doboz, és ott tartasz, mint kisviku :napi egy doboz. Ezért jobb óvatosnak lenni.
    EGYIK HAVEROM APJA 16 ÉVES KORÁTÓL BAGÓZOTT, NAPI 2(!) dobozzal , 25 éven át (ez kb 400 000 szál !!),
    és 2 éve nem gyújtott rá, ő is csak úgy abbahagyta.
    A cigiről két dolog jut eszembe, amiket dohányosok mondtak :'Mind' gyökér, aki dohányzik' és 'koporsószeg mindegyik'
    Persze, az élet hosszútávon úgyis halálos, de amíg éled, az a nem mindegy !
  • Sith
    #18
    É is abba hagytam, az lemult 2 hónapban pld kb 5 szálat szivtam aztt is bulikon. szóvlanem olyna vészesa leszokás ha akarja az ember. (ha iugazán akarja)
  • Waterhorse
    #19
    Engem mindenki azért irigyel mert nem tudok rászokni, pedig rendszeresen szívom, jó csak napi 5 szálat úgy nagy átlagba, de volt, hogy napokig hetekig vagy hónapokig rá se gyútottam, holott elöfordult egy bulin, hogy két doboz ment el egy éjszaka. Most is pédául ma egy szálat nem szívtam tegnap is csak egyet. Nem azért mert leküzdöm, egyszerüen nem hiányzik, eszembe se jut. Mielött bárki szólna egy szót is már három éve így vagyok vele.

    Magamnak nem veszek csak ha buliba megyek, mert minek költsek ilyenekre, akkor már inkább a barátnömre költöm a pénzt vagy magamra. nem is az, hogy nincs pénzem, mert megtehetném de én nem veszek. A napi 5 szálamat mindig megkapom, de ha nem adnának akkor nem is kéne, elöfordult már, hogy nem kaptam egész nap vagy adtak akár 10-et is, de már eleve úgy ismernek, hogy nekem sosincs cigim, és csak akkor kell ha kínálnak is.
  • Coine
    #20
    volt most minden az elmúlt időkben, főlleg az elmúlt hetek eseményei miatt vörös Malbi.......de már vége.
  • Zozo76
    #21
    Lehet hogy furcsa nektek, de en szuletesem ota UNDORODOM tole, igazabol nem merem megfogni sem. A hanyinger kerulget ha egy hamutalca van a kozelemben. Komolyan mondom!
  • Coine
    #22
    jó neked :)
  • Coine
    #24
    idegesség, stressz, ELKESEREDETTSÉG, CSALÓDOTTSÁG
  • JarŁ
    #25
    nőügy ? :-)
  • Coine
    #26
    nem éppen, MOST kivételesen nem.
    1ébként is ha egy nő ha, olyan nagy hatással van rám, akkor nem cigi van.......................................................................
  • CSOCSO
    #27
    nem dohányzom nem is akarok..nem kell nekem...de elég füstöt szívok anyám miatt:)))))))
  • Waterhorse
    #28
    Kötél, méreg, pisztoly:))))

    -mindenesetre nálam ezek.
  • Coine
    #29
    ne is mond, mekkora lelki sérelmekre képesek ezek a NŐK...akiket szeretünk és imádunk :)
  • G@b0r
    #30
    dohányzás---->tüdőrák----->halál
    Ti itt mind öngyilkosok akartok lenni?
  • JarŁ
    #31
    jaja ,
    dohányzás = aki mindennap elsziv majdnem 1 dobozzal , aki csk 2hetetnte 3 at szivnak az nem gáz
  • Waterhorse
    #32
    De tényleg sose tudnánk nekik fájdalmat okozni, mindent megteszünk értük amit csak lehet, és cserébe lépten nyomon megbántanak minket.

    Na jó azért másfél hónapja egy rossz szavam nem lehet, de én még most is kételkedem.
  • Waterhorse
    #33
    Akkor az én esetem még nem olyan cinkes.

    Pélául, hogy lássátok az eloszlást, tegnap kb. 10 szálat szívtam, ma egyet se, és ma már nem is fogok igaz, hogy fél méterre itt van mellettem a cigis doboz még olyan 5 szállal, de mint lentebb is írtam eszembe se jut, meg én spórolós is vagyok mindenben.
  • Coine
    #34
    valamibe meg kell halni :)
  • Coine
    #35
    ne is mond :-(
  • Coine
    #36
    ma szívtam el fél dobozt, az elmúlt 1 héten 2-3 dobozt.
    most asszem 1 hét szünet....
  • Marki
    #37
    A Simphonia Makrofilter egész jó.
    Bár nem vagyok nagy dohányos.
    Féltem az egészségemet.
  • JarŁ
    #38
    ERRE VAN 1 :

    -akkor ma öngyilkos leszek , hisz elöbb-utóbb ugyis meghalok :-)
  • Coine
    #39
    HÚ BÁZ, most nézem az elmúlt 2 hét termését.
    Sorban a következők :
    -1 doboz Lucky Strike lights
    -1 doboz Gauloises (Golo) - sárga
    -1 doboz piros Malbi => csúcspont, ez volt 21. után....
    -1 doboz L&M kék
    (mondjuk ezeknek a 1/3-át min. elosztogattam, ha nem többet.)
    hát most asszem nagyon visszaveszek....
  • JarŁ
    #40
    hát szerintem is vegyél vissza , mert nem lessz jó vége...
  • Coine
    #41
    már így is lement a hangom 1 oktávval :-)))))))
    na de most télleg silencium lesz dekkből...
  • JarŁ
    #42
    ok :))