21
Zúg a hagszóró Ide és egérmüveletekkor
  • llacee
    #1
    Sziasztok!

    Lenne egy kis gondom !
    Van itt egy másik gép és a következő a baja:ha mozgatom az egeret ill. ,ha valami IDE müvelet folyik az belezúg a hangszóróba.
    Win Xp van fent igy Shared irq-n van egy csomó ezköz de fizikailag nincs irq akadás se DMA.Az alaplaphoz adott win2k-s driverek fentvannak,ugyanis integrált hang(és vga) van rajta.Típusa Abit Wx6-os.
    Ha tudnátok segíteni nagyon örülnék elég sürgős lenne....

    Előre is köszönöm !

    Üdv!
  • llacee
    #2
    Valaki segítsen plz !

  • PeTTi
    #4
    A probléma nagyon egyszerü.Huzad ki a cd rom és a hangkártya összekötő audio kábelt és élvezd a csendet.
    Egyébkén a winME mediaplayer már ennélkül is lejátsza az audio cd-t.
  • llacee
    #5
    Lehúztam a kábelt mégis csinálja :o(
    Ma vinnék el a gépet most dugtam rá a hangszórót és igy vettem észre.
    Estig meg kéne oldanom....
    Nincs más ötleted még esetleg ?

    Köszi !
  • PeTTi
    #6
    Elég érdekes ügy.Általában az ilyen gerjedések,attól jönnek hogy van egy erösítö maxra tekerve és minden apró jelet Pl a rádió adók,érintés stb kierősít .Talán a windowsba épített hangeröszabályzók között van egy olyan pl mikrofon van valamelyik line amibe nincs eszköz csatlakozva.
  • llacee
    #8
    lemutéztam mindent még a master volumét is és ugy is zúg mikor kapar a vinyó és mozog az egér...
    Teljesen tanácstalan vagyok :o(
  • Pheel
    #9
    Normális. A szarabb lapokon egyszerűen áthallatszik az adatfolyam. Szokj hozzá. :(
  • llacee
    #10
    De eddig Me és win 98 alatt tökéletesen használta.Most 2k és Xp alatt szarakszik...
  • MuERTe
    #11
    Xp alatt nekem is csinált ilyet, pedig nekem yamaha hangkártyám van, nem holmi alaplapi vacak. Azt xp már csak ilyen. Egy driverfrissítés megoldotta a dolgot.
  • zacsko
    #12
    Nekem is ez van egy SBLIve-al XP alatt. Egérmozgáskor, meg egyéb műveletekkor zörög.
    Win98 alatt semmi zaj nincsen.
  • llacee
    #13
    :o(( Az a baj,hogy ezt nem fogom tudni megmagyarázni a tulajnak...Ehez a régi laphoz meg nincs új driver....
  • Laalee
    #14
    vegyen bele rendes hangkartyat, szar az arnyekolasa, meg amugyis ac97 max office pittyegeshez jo.
  • llacee
    #15
    Hát azthiszem ez lesz a megoldás ,nem fog örülni neki .... mindegy ez már nem az Én gondom.
    Köszi a segítséget !

  • llacee
    #16
    FEltettem a win98se-t és semmi probléma nincsen a hangal.Sajnos a szilárd tény,hogy a Win2k driver szar...
  • [oLe] #17
    Egesz eccen tiltsd le a keveropuldon (hangeroszabalyzon) a cd-audio savot es megszunik a kerreges. Ha nincs a pulton akkor beallitasok aztan jelenitsd meg azt ugy tedd mute-ra (elnemitas).
  • llacee
    #18
    Irtam már lejebb,hogy a keverőpult minden lehetőségét mute-ztam és akkor is jött a zaj.
  • llacee
    #20
    Hidd el semmihez nem nyúltam,win2k alatt full mutézva zúg,bios felállásakor nem tehát a gerjedés kizárva.Win98 alatt semmi baj nincs.
  • Pheel
    #21
    Van 10 ilyen gép többünkre bízva és ugyanez a hiba ugyancsak megjelenik. Alaplapi hangkütyü és win2k. Az a furcsa, hogy akkor is perceg a gép, amikor nincs semmi dugva a hangkütyü kimenetére.
    Mindez csak akkor jön elő, ha mozgatjuk az egeret. Furcsa.