35
Abit KG-7 lite: Vélemények
  • Stann
    #1
    Hi!
    Most vennék gépet egy AMD P 1700+-assal,
    és érdekelne a véleményetek errol a laprol.
  • Laci
    #2
    Velem is ezt vetették meg, állítólag ez tuningolhaó a legjobban. Nekem az 1,4-es Thunderrel 200MHz-s FSB mellett 13*-os szorót engedne, de nem fogom kipróbálni, hogy valóban megy e 2600Mhz-n, amíg nem jéggel hűtöm a procit:)))
  • Pheel
    #3
    Szerintem akkor se próbáld ki. A páralecsapódás kicsit egészségtelen annak a szerencsétlen procinak. :-P
  • Dende
    #6
    A Lite-ba csak két memcsi-foglalat van.
  • Kese
    #8
    Hi.
    Ne nagyon vegyen ilyen lapot az, aki XP procit szeretne belerakni. Nem általános a probléma, csak a saját tapasztalatomat osztom meg veletek. Adott lap, AMD 1,7xp proci 256MB DDR. A gép folyamatosan fagy! Nem bír számolni. Mp3 kódolás, divx film nézés, internet, film szerkesztés stb.. FAGY csontra. Adot lap egy duronnal + DDR semmi gond!!!

    Jó vásárlást!
  • TheZsenyka
    #10
    VÉLEMÉNYEM A KG7-RŐL:

    EZ A LAP EGY, EGY .... ARGHHH.. EGY BAROMI JÓ LAP...

    Megmondom miért (tök szubjektív megítélésnek lesztek a tanúi):

    Neten láttam hogy fószer 25 ezerért hírdet 512MB DDR PC2100 !!!! RAM-ot... mondom elhívom már, próbáljuk le. Berakom, sípol mint állat (MSI KT266 VIA lapom van ami egyébként korrekt kis lap). Szomorúan elküldtem a gyereket... Vazz... ECC registered ram volt... Másnap a boltba jön be hozzám egy srác, meséli milyen mákja volt, vett 2 darabot a cuccból (szintén netről ugyanattól) és pengén röfögnek a ramok egy KG7-ben!!!4

    ARGHHHHHHHHHHHHHhh

    A kezemben voltak a ramok!!!!
  • TheZsenyka
    #11
    Szal támogatja az ECC-s ramokat.
  • Kese
    #12
    Hali.

    A proci meg minden tökéletesen üzemel. Most az én gépemben van a proci, és gond nélkül megy. A Duronom meg a KG7Lite-ban, és az is tökéletesen üzemel. Ilyenkor mi van!?
  • Stann
    #13
    És valami olyat nem lehet beállitani, ha elér bizonyos hms-t, lője le a gépet?
    Mert ugye az amdk elég forrófejűek.
  • netrunner
    #15
    ott nem a procihűtővel lesz esetleg a baj?
  • Lolka
    #16
    Nekem is ez a lapom van és nagyon megvagyok vele elégedve!
  • Kese
    #17
    A proci folyamatos 45 C. Az nem lehet gond. Beállítottam 200-as fsb-re és úgy nem fagy. Hát ezt már tényleg nem értem. Még egy érdekesség: Alap fesz a procinak ugye 1.75V (vagy 1.7V). Ha ez van beállítva, akkor el sem indul a gép, csak mennek a coolerek. Ha belövöm 1.8V-ra akkor gond nélkül indul ahogy kell... de lefagy..
  • netrunner
    #18
    lehet én tudom rosszul, de úgy emlékszem hogy az athlon xp-k 1.475V -on mennek (jóval kevesebbet fogyasztanak mint a thunderbird-ök). De ez tényleg fura.
    Ha a 266 fsb-t nem bírja az lehet még esetleg a ram hibája is.

    Egyébként milyen hűtőd van hozzá?
  • Kese
    #19
    A RAM az tuti, mert volt másikkal is tesztelve. Coolink 121 ha jól emléxem a nevére. Ezt ajánlják mert jó. Igazad lehet a voltal kapcsolatban, de alapból mondom hogy 1.75 jön be a biosban. Megpróbálok még egy két lehetőséget...
  • Kese
    #20
    Üdv emberek!
    Még mindíg ezzel a cuccal nyüglődök.
    Volt cserélve RAM, videokártya, proci.
    Utolsó véleményem szerint az alaplap nem bírja az xp-t, vagyis inkább a 266fsb-t. Ugyanis Duronnal kifogástalanul műxik, de xp-vel fagy továbbra is. Viszont ha leveszem 200fsb-re, akkor jól megy az xp is.
    Erre varrjon valki gombot!
  • Hanzo
    #21
    Hi!

    Épp készülök venni agy Abit KG7-est de rábukkantam egy elég nyugtalanító cikkre ami így szól:
    "Apró meglepetésben lehet része annak, aki az ABIT KG7-es alaplapját beüzemeli. Mert, ha nem a bank1-be helyezi a DDR modult, akkor ugyan "bekapcsol a monitor", de egyből egy figyelmeztetést kapunk, hogy nem jó helyen van a memória. A bank1 a processzortól legtávolabbi foglalat. No igen ám, de ha Mini (esetleg Midi) toronyban van az alaplap és több 5.25" helyet használunk, akkor az alaplap méretei és a memória elhelyezése miatt a bank1 fölé nyúlhat a CDROM stb. Így szerencsétlen esetben az adott meghajtó vagy a DDR modul nem fér el (választhatunk…)"

    Most ez azt jelenti hogy midi házakhoz nem is jó ez a lap?Nekem van a házban egy vinyó ,egy cd író,meg egy rack.Ez már sok így vagy még elfér a dimm1-ben a memória?

    Kérem azt akinek van ilyen lapja ossza meg tapasztalatát a témával kapcsolatban.
  • Hanzo
    #22
    Jah...még egy kérdés.A KR7A-nál ugye incsenek ilyen gondok?Vagyis az belemegy normálisan egy midi házba,és a memóriát se kell a processzortól a legtávolabbi DIMM-be rakni,ugye?
  • Otya
    #24
    Hi!
    Nekem sima KG7-es lapom van, TBird 1,33-mal, 266 MHz FSB-vel megy semmi gond nélkül. Hétvégén jöttem rá, hogy a hangkártya miatt fagyott egy játék rendesen. Mihelyst letiltottam, megszűnt a gond.
    Csá
    O.
  • Hanzo
    #25
    Hali!

    Nem tudnál segíteni nekem ?Látom KG7-ed van .Belemegy az midi házba úgy hogy a memória is elfér a DIMM1-ben anélkül hogy zavarná a CD-rom vagy egy vinyó a szabad hozzáférést?
  • Otya
    #26
    Hello
    Nos, igazából nem tudom, mert nekem nagy házam van (Feel IV, mély és magas)
    O.
  • Otya
    #27
    Nos, ismét én.
    Megmértem a házam belsejét, a CD mögött a ház hátuljáig 26 cm hely van. Nekem a memória a ház eleje felőli legelső foglalatban van, jó messzire a CD hátuljától. A házam mélysége 46 cm, 4 db CD hely van benne.
    Lehet hogy ez is csak midi-ház???
    O.
  • Lolka
    #28
    Nekem is KG-7 van és mikor vettem az alaplapot új ház is kelett mert a kicsikbe nem megy bele!
  • Atus01
    #29
    És milyen széles az alaplap?
  • Kese
    #30
    KG7 TB1700+ nem megy. Most cseréltem alaplapot és 266FSB-vel fagy! Valakinek nincs használható ötlete? Mert én már feladom.... :((
  • Kese
    #31
    A KG7 lite lap hosszított midi házban kényelmesen elfér! Ilyen pl a Codegen 6013L, vagy Codegenből az L jelű házak.
  • Hanzo
    #32
    Hát vettem egy KR7A-t ami méretben ugyanakkora mint a KG7,de sajna kénytelen vagyok kivenni a racket a midi házból mert nem fér el benne.Érthetőbben:most van menne egy vinyó+cd író,így elfér de mást már nem lehet belerakni.
  • Otya
    #33
    305*245 mm nagyságú a KG7 alaplap.
  • Kevinke
    #34
    Hali! Ha jól tudom (ja jól tudom!) nekem egy Codegen 6002-es házam van. Ja meg CD-R + CD-RW.
    Ebbe szerintetek bele megy? Nemrég mentem LAN Partyra és ahogy néztem ez a ház jóval magasabb volt mint a többi.
  • Kevinke
    #35
    kivéve az egyiket, mert az egy böszme nagy szerver ház volt! :-)