143
A 3d RTS-ek újabb nemzedéke
  • skorpio7
    #1
    OFF-TOPIC
    Mivel is kezdjem ... talán azzal , hogy ezt nem hiszem el ! Hogy mit ?!
    Mi van mostanában a fórumlátogatókkal ?!?! Ennyire nem figyeltek ? Vagy nincs kedve játszani senkinek ? Mert ha igen , hogy nem lehet észrevenni egy ilyen KIRÁLY stratégiai játék megjelenését ??? Na mindegy ... betudom ezt a dolgot annak , hogy már túl sok program jelenik meg és nincs idő kipróbálni mindegyiket ... igen kipróbálni , mert kijátszani majdhogynem lehetetlen őket , mivel olyan gyorsan jönnek ki mostanában az újabb és jobbnál jobb játékok .Persze ízlések és pofonok ( Nálam pl. a Renegade a felejthető kategória . )
    Na mindegy ... lássuk , hogy mi is ez .
    ON-TOPIC

    ISO - 02/28/2002 Warrior Kings DEViANCE [xx/41]
    Rip - 03/02/2002 Warrior Kings Myth [xx/57]

    Hogy milyen is ez a játék ? Egy 3d-s RTS , de beszéljenek helyettem inkább a képek .

    KÉP 1 , KÉP 2 , KÉP 3 , Hivatalos Honlap .

    A hivatalos honlapon mégtöbb képet és információt kapunk a játékról .De már itt is látható , hogy mennyire összetet maga a játék .
    Akit érdekel , az INNEN letölthet egy képet , amin az épületek megépítésének egymásból következő fastruktúrája látható .
    Jó játékot mindenkinek .
  • skorpio7
    #3
    Ez is egy vélemény ... még jó , hogy nem vagyunk egyformák .
  • fucko
    #4















    Ha mar irtad hogy iso es rip akkor mar azt is elarulhatnad,honnan lehet letolteni.



  • skorpio7
    #5
    Először is bocsi , hogy nem a te általad megnyitott , majd 10 hónapos topic-ba írtam , de legalább így jobban odafigyelnek az fórumozók , ha mint "új" topic jelenik meg a színen .Hiszen maga a játék tényleg most jött még csak ki .
    Ja igen , letöltés ... ez itt nem a reklám helye , mivel én egy privát ftp tagja vagyok és ott fönt van már mind az ISO , mind a Rip .
    Sorry , hogy nem tudok most még helyet mondani , de talán a warezcenteren fent lesz még a mai napon .Talán érdemes lenne körülnézni a Programok beszerzése - 0dayftp-Part II topic-ban is , ahol már szerintem ki is van linkelve vhová a game .
    Persze meg is lehet kérni az ottan i srácokat , hogy rakják ki neked ( és a többieknek is ) elérhetővé a játékot .
    Hát ennyit tudtam segíteni .
  • Wenik
    #6
    Szerintem is nagyon jol nez ki, de meg folyamatba van a "beszerzese" :)
    Ezert erdemben meg nem tudok nyilatkozni milyen
    is, de a kepek alaplyan engem is megfogott.
  • fucko
    #7
    Kossz a segitseget,amugy mar a warezcenteren tenyleg rajta van csak ne szedne annyira szarul.Egyebkent kurva jo jatek biztos pedig meg nem jatszottam vele,de a kepek alapjan sok mindent lehet mondani de azt hogy okadek nem.Lords of the realm rulz!!!!!!!!!
  • _Roger_
    #8
    Én kipróbáltam és nem vagyok elragadtatva tőle, pedig jónak ígérkezett.
    A legnagyobb bajom, hogy nem tudom, hogy lehet a forgatni a kameranézetet. Ha valaki rájött írja már be a topicba!
  • fucko
    #11
    Hogy lehet arra az ftp-re felmenni?
  • fucko
    #12
    Leszedtem,kiprobaltam.Akkora egy szar hogy az mar tulzas!Hat mer kellett elbaszni ennyire egy jatekot,mikor mar mit tudom en miota csinaljak.Pedig hogy vartam,nah ez van.
  • FREAK
    #19
    Én szedem! Sose hidd el amit a fórumokon dumálnak!
  • FREAK
    #20
    Egy csomóan írták a Gothicra is hogy játszhatatlan meg szar az iránytás, de a végén kiderült, hogy mind lámák!
  • FREAK
    #22
    ISO??? HONNANNNN????
  • FREAK
    #24
    bazzz


    azért mert én csak ripet találtam
  • FREAK
    #27
    én csak ma reggel tudtam meg, hogy létezik, szóval remélem, ennyi idő alatt nem alakultak ki túl nagy elvárásaim :)
  • FREAK
    #37
    Én majd holnap. Megígérem, hogy jól megvizslatom, mielőtt véleményt mondok.
  • FREAK
    #39
    Igazából mi a gáz vele? Lehetne tételesen a Shogunhoz viszonyítva csinálni egy +/- listát?
  • fucko
    #43
    Lehet en is nekimegyek meg1szer es tettszeni fog,mer en megneztem es egybol szart kialtottam ra.Azert igazabol mert mar tele van a tokom az ilyeten fajta rts jatekokal,megcsomollok toluk,es en valami korszakalkotot vartam ettol a jatektol nem is tudom mert.
  • fucko
    #45
    Hogyhogy majd?Mar 1 hete nyomom a wc3-at.
  • fucko
    #48
    Battleneten sokkal elvezhetobb igy en majd csak a ott fogom nyomni a fullal is marcsak azert is mert ugy sem lesz mar valtoztatas a bneten belul.
  • fucko
    #49
    Ez egy kicsit ertelmetlenul hangzik:).
  • FREAK
    #51
    Hi

    Akkor most értékelnék, bár sajnos nincs teljes élményem, mert csak rip van meg, és az fagyott a single-nél, de megnéztem a tutorialt, és multiban felépítettem egy várost. Szóval.....

    1. Grafika - nagyon jó, szép, full 3D, nekem a Black & White ugrott be róla, és egyáltalán nem szaggat (kivéve az első 5 másodpercet, amíg tölti a terepet, de utána megy legalább 100 fps-sel)
    konfig : TB1200, KyroII, 384MB ram, 1024, 32bit, MINDEN full


    2. Kezelés, irányítás - tök jó. Én nem értem, milyen béna emberek vannak, akiknek EZ gondot jelent. Majdnem ugyanaz mint a Shogun-ban, kamera tilitoli az egérrel vagy az iránybillentyűkkel, középsú gombbal lehet forgatni, wheellel emelni. Ennél már csak bonyolultabbak vannak a piacon.


    3. Játékmenet (multi) - az első órában érdemes pizzázni, és meghallgatni egy CD-t, esetleg fél kézzel súlyzózni, mert bizony kell ennyi idő, mire valami város kinézete lesz a telepnek. Utána gondolom, jöhet a war.


    A tutorialban láttam csak harcot, ez kicsit bénább volt, mint a shogun, de még mindig bővel élvezhető. Nekem úgy tűnik, a játékos választja meg a taktikát, aki szereti az játszhatja bonyolultan, aki viszont nem szeret hat irányban gondolkodni, az pl. felállít egy meercenary sereget, azokat nem kell etetni, így rögtön kevesebb a gond.


    Remélem, ma sikerül megszerezni az ISO-t, és akkor a fullról is mondhatok véleményt.
  • FREAK
    #52
    Ja, és legyetek szívesen nem összehasonlítani a Shogunnal, mert köze nincs hozzá, ez inkább egy hagyományos RTS.
  • FREAK
    #54
    Nálam is. Azt megértem, aki már régóta várta, és valami SHogun jellegűre számított, mert ez tök más stílus. De a stíluson belül szerintem (eddig) elég jól sikerült darab.
  • FREAK
    #57
    1. Mihez viszonyítod?
    2. Kit érdekel?
    3. Érdekes.....
    4. Szubjektív
  • FREAK
    #59
    1. A Shogun hangjai verhetetlenek, szóval attól még nem szar valami, ha nem éri el ezt a szintet. A Starcraft-ban én még nem hallottam a "kardok csengését, íjak pendülését

    2. Nem mindenkinek (nem lehet a sound menuben kikapcsolni?)

    3. Ezt nem tudom. De azon csodálkoznék, ha pont GF3 alatt lenne baja, és KyroII-n működne jól...

    4. Jöhet! :)
  • FREAK
    #61
    Hát ja, én pl. utálom a SC-t, mert tizenöt perc izzadva építgetés után általában öt perc alatt eldől a menet. Sokkal jobban szeretem a lassú stratégiákat, hiszen a REAL TIME pont azt jelenti, hogy valós idejű, namármost egy teljes háború soha nem 20 percig tart, igaz, nem is 4-5 óra, de mégis közelebb van :)
    Szóval nekem pont az jön be, hogy kurva lassan történik minden, van időm gondolkodni, kémkedni, felépíteni egy hosszú távú stratégiát, és nem kell parázni, mert az ellenség is csak építget legalább egy órán át.

    Ami pedig a hangokat illeti, ez nálam sosem volt szempont, egyszerűen nem érdekel.

    Ha gyors menetekre vágysz, ott a StarCraft, ez nem ezzel a céllal készült.

    A GF3 Ti200-at nem ismerem nagyon, de annyit mondok, én elvből nem vennék olyat, aminek ilyen Tixxx meg MX van a nevében.....
  • Blasta
    #62
    Freak!
    Nemtom emléxel-e, amikor régen a Rollban volt egy 2 hét SC mánia! Akkor 2 hétig meló alatt, után SC-ztünk. És hát nem nagyon akadtak 15-20 perces menetek, csak a nagyon lámákkal szemben. Egy vérbeli SC játékost nem lehet 20 perc alatt lenyomni, ezt bizonyítja a Szöulban rendezett VB is. Nem véletlenül játszák még mindig az AOK mellett. Csak ugy irtam. Ha nem tetszik az SC, akkor nem tetszik, csak butaságokat ne írj róla. Én játszottam a rollban 3-4 órás meccset 6-an team-ben! Az nagyon para volt! Frankón leizzadtam a végére! De ez nem ide tartozik. Bocs.
  • Blasta
    #63
    Mellesleg engem érdekelne a WK!
  • FREAK
    #64
    Ok, akkor is marad a lépték, ha a legrövidebb átlag menet (Manó vs. Galy :) 20 perc SC-ben, a WK-ban akkor is kell egy óra (minimum), mire olyan szintre fejlődsz, hogy egyáltalán érdemes hadiiparra áldozni. Persze közben lehet kémkedni, felderíteni, szóval nem az van, hogy kimész bringázni...... És lehet maximalizálni a unitok számát, ami meggátolja az irdatlan nagy rush-okat, és megköveteli, hogy jól kidolgozott stratégiával indulj harcba, mert 150 harci egységből 1 veszteség is sokat számít...... Szóval vasárnap próbáljuk ki, és majd kiderül, érdemes-e vele foglalkozni.


    amúgy még mindig kéne az ISO, akinek megvan segítsen plz!!!!
  • Blasta
    #65
    Én szivesen kipróbálnám, mert már régóta izgulok valami fincsi több órás stratégiára! Amikor a komolyan megtervezett, felépített seregeddel csak vársz -vársz az alkalomra és aztán full parásan, csöndben vagy éppen nyugodtan hátradőlve védekezést/unalmat szimulálva (hogy a társaid ne vádják le, hogy megindultál) bemenny az ellenfélhez. Aztán lesz ami lesz.
  • FREAK
    #66
    Nekem őszintén szólva FPS undorom van, úgyhogy már meg is beszéltem a Shongokuval (John Goku), hogy kipróbáljuk. :)
  • FREAK
    #67
    Nem jó sokat várni, mert etetni is kell őket bazzz!! Meg vinni utánuk szekéren az ellátmányt! Mondom, jól meg kell gondolni mit csinálsz, mert rábaszol, ha kapkodsz...
  • Blasta
    #68
    Akkor hétvégén WK!
    Csak szerezzed megfele ezerrel!
  • Blasta
    #69
    Na csá. Mentem home!
  • FREAK
    #72
    Érdekes ez nálam pl. pozitívum, hogy végre egy game, amiben lehet félnapos multikat nyomni.
  • FREAK
    #73
    Lámáknak gamespy review:

    "...Although the more time you spend with the game's interface, the easier army group management becomes. The game does not appear to be geared towards novice gamers or those that lack the patience to become accustomed to the controls...."

    "Warrior Kings has almost unlimited potential. Never before have we seen a medieval-fantasy game on such a large, yet highly detailed scale. If you've ever wanted to command a hoard of medieval-fantasy units, lay siege to a castle containing 500 troops without ample food support, and have had enough of the usual "send in the knights" military approach, then you should keep an eye out for it."
  • Blasta
    #74
    Moindjuk egy fél napos multi lehet, hogy nem izgatna annyira fel, de 2-3-4 órás mentek nagyon jók. Minél többen nyomjuk, annál hoszabb, ez evidens minden rts-re.
  • Deajka
    #75
    Meg van a rip .(közönség : huuuu).A proplémám ,hogy nincs hang. Ez általános v. csak nálam van így ?
    Egyébként jól néz ki. Engem inkább a empire earthra emlékeztet.
  • FREAK
    #76
    Nálam vol hang a ripben. De már megvan a full is, és tegnap kipróbáltam a single-t is.


    Az eleje elég bugyuta, majdnem abba is hagytam, de a második epizód (szerencsére az első csak negyedóra), már nem rossz. Buggal hálistennek még nem találkoztam, és a szaggatás sem jelentkezett, bár az első rész végén a nagy csatánál érezhető volt a proci izzadságszaga (vagy a videokártyáé? Mindig keverem :)

    Viszont a multi sem olyan vészes ám, gyerekek. Be lehet állítani a kezdő nyersanyag, kaja és arany mennyiséget, vagyis kapásból nem kell fél évet várni az első komolyabb építkezésre, és a játék sebességét is lehet szabályozni (lassú-normál-turbo). Ezt bővebben majd a hétvégi tesztkör után elemezném.
  • Blasta
    #77
    OK. Akkor valamikor átugranék érte, hogy kicsit edzek rá vasárnap előtt!