23
?
  • Nark
    #1
    A mostani konfigom:PIII 650@866,asus p3bf,512 sd Gf2 gts .Szoval arra gondoltam ,hogy lecsereélem a procit meg az alaplapot.De ha mondjuk p4-et veszek akkor dobhatom a ramokat is mert ha mar veszek akkor nem vennek olyan alaplapot amibe sd kene raknom.Na de ha maradna az alaplap es vennek egy 1,2 cerkat akkor maradna lovem es vehetnek meg egy gf3-at.Gondolkodom meg az AMD konfigon de segg hülye vagyok hozza ,egyébkent nem zarkózom el csak a Lordos fazonoknak mikor mondom hogy mit kene össze rakni akkor mindjart probálnak lebeszélni de en ennek ellenere is kacsingatok ebben az irányban ha ar/teljesítmány arány a AMD fele hajlik akkor bbye bye intel :).Minderre van 100000 ft -om.Ki mit csinálna a helyemben?? Boltosokban nem bízok mert azok azt dumaljak az emberre amiból sok van tisztelet a kivetelnek.
  • Nark
    #2
    Jut eszembe..Ha p4 et veszek akkor kifutok a lóvébol ugytudom hogy akkor repül meg a táp is.Mondjuk nem az vág hanyatt,hanem az hogy nem fer bele a ram a kilóba.Bar mondjuk a regi cucokert csak adnak egy 256 os ddr ramot :).Mar csak az a kerdes ,hogy eleglesz e nekem a 256 ddr a 512 sd után.Egyebkent a gepet kökeményen játékra használom.
  • pilóta
    #4
    Szia Nark!
    Én is hasonló cipőben járok, csak nekem PIII 550@733 + Abit BF6 256 rammal.
    Először én is AMD-t akartam, de most lehet, hogy mégis P4 lesz a dologból, mert megjelentek az A-s P4-ek 1,6-os változatai (512kb L2 Cash, 0,13 csík stb.) és brutál módon túl lehet hajtani őket. Az overclockers.com-on átlag 2,3-on hatják, de van olyan pédány is, ami gyári hűtéssel megy 2,4-gigán. Így már nem is olyan biztos az AMD ár-teljesítmény előnye, ráadásul jön a nyár és a meleg, ami nem az AMD-nek kedvez.
    Persze még én sem döntöttem véglegesen mert hamarosan jönnek a 0,13-as XP-k, ami megint csak dilemma elé állít. Persze mire az nálunk is kapható lesz...
  • Nark
    #5
    Igazad lehet.Még ugy is varnom kell egy hónapot addigra kiderül ,hogy mi lesz.Mivel az amd-nek jó hüts kell mindjart felvetödik a kerdes ,hogy menyire tuning barat a rendszer mert gondolni kell a jövöre is.Tul gyakran nem szoktam procit venni mert kezdem az alap ora jellel es ha mar kevesnek tünik akkor kezdem el a tuningot.Ezzel sikerül sporolnom kb 1 evet.De ha p4 et igy meg lehet kergetni az amd-t meg nem akkor egyertelmü a valasztas.De ha az amd is birja a tuningot akkor megint csak el kell gondolkoznom.Bar nem tartom valoszinunek.Egyebkent teljesen nyitott vagyok minden oldal felé.Nem köteleztem el magam soha egy markanak.
  • Pheel
    #6
    Szerintem érdemes lenne figyelni arra, hogy az új P4-ekben nem 512Kb L2 készpénz van, hanem gyorsítótár. Cash-Cache :-)
  • pilóta
    #7
    Így van, csak a Wincs Eszter közbeszólt :))
  • TheZsenyka
    #8
    Vennék egy Abit KG7 Lite lapot, egy AMD XP 1700+ proccot (újonnan) és 512MB DDR RAM-ot (használtan)... és még marad pénzed egy fagyira...(másra nem nagyon :)
  • TheZsenyka
    #9
    Persze eladnám a proccot/lapot/memcsit és valami "turbó" cooler is jutna...
  • Pheel
    #10
    Ha meg bírod hűteni, akkor még húzni is lehet egy kicsit...
  • pilóta
    #12
    Na megrendeltem a P4 1,6-ost. Ha megjön majd írok, hogy mit lehet kihozni belőle.
    A jövő hét elején itt lesz.
  • Laalee
    #13
    azert az is illik tudni hogy a xp es a p4 kb ugyanugy fűt.
  • pilóta
    #14
    Kivéve a 0,13-as csíkszélességű változat.
  • Nark
    #15
    Kivancsian varom ,hogy mi a velemenyed a p4-röl..En elhataroztam magam az AMD melett.Marcsak az alaplapot kell kineznem :)
  • pilóta
    #16
    Hát ma megjött a professzor, csak kiderült, hogy az alaplap meg nemjó (ABIT TH7-II). Holnap vihetem vissza, remélem gyorsan kicserélik.
  • pilóta
    #17
    Na mostmár úgy tűnik jó lesz, csak az Abit TH7-II nek biost kell frissíteni, hogy ismerje a northwood-ot, de mivel csak Northwood-om van, nem tudom elindítani, hogy BIOS-t frissítsek.
  • mikike
    #19
    recaro üléseket
  • pilóta
    #20
    Na végre működik minden. Most 2 Gigán megy az 1,6-os Northwood, 1,52 Volt, 125 Fsb, 40,5 fok. Pénteken lesz valami táposabb hűtő, akkor majd húzom feljebb is. Azért szakít rendesen az 550@733-as PIII-hoz képest!
  • Pheel
    #23
    Nekem erről a fórumcímről mindig valami autótuning ugrik be :)))))))