24
Milyen TV-t érdemes manapság venni?
  • [HUN]kwega
    #1
    Először is azért indítottam ezt a topicot, mert képtelenség a neten átfogó tv tesztet találni. Egy jó tv manapság 250e FT-nál kezdődik és ugye nem mindegy, mire adjuk ki a lóvét. Ide írja mindenki a tapasztalatait, tippjeit.
  • [HUN]kwega
    #2
    Én 2 tipus között vacilálok, de nem könnyű dönteni.
    Samsung cs29a7hf 280e Ft (Cora)
    Sony kv29fq75 440e Ft (Cora)

    Mindkettő 2 tuneres (kép a képben), 100Hz-es, sík képcsöves, stereo, TXT., 72cm képátló
    Van egy olyan gyanúm, hogy a Sonynál csak a név miatt kérnek ennyit. Persze a képcső lenne a lényeg, de nem tudom, mit is takar a Sonynál a Trinitron, a Samsungnál a Plano kifelyezés. Hogy mi a képcső gyártási helye, arra nem lehet rájönni. Még annyit, hogy a Sonyra 1 év a gar., a Samsungra 3.
  • Atus01
    #4
    Samsung "mi-micsoda?" szótár:

    http://devel.e98.hu/samsung/szotar/termek_szotar_tvle.htm
  • Veriel
    #5
    Sonyt nem valoszinu, hogy vennek. Samsungot meg egeszen biztos, hogy nem.
  • Evil
    #8
    en az LG flatron t ajanlom ,100hz ,72 cm es ,marha jo a hangja.Igaz a digital eye egy kalap fos rajta de nagyon priman be lehet allitani a kepet. Es nem olyan kockas a kepe mint az ugyanilyen arba levo sony nak!!!
  • Evil
    #9
    ja es termeszetesen nekem ilyen tv m van ,es elegge korbejartam a temat es ugy gondolom hogy abszolute nem dontottem rosszul.Sot!Ja es a JVC k is jok ,bar kicsit dragabbak.
  • [HUN]kwega
    #10
    Köszi a tippet, kicsit én is meglepődtem hogy a Sonynak és a Samsungnak is mintha kicsit kockás lenne a képe. Persze a 100Hz miatt nem vibrál, de azért furcsa. Jó lenne tudni a képpontméretet a típusoknál, de ezt nem adják meg a gyártó honlapján. (www.sony.hu, www.samsung.hu) Nekem végülis mindegy, hogy a lenti paraméterekkel milyen tv-t veszek, csak elég tartós legyen és lehetőleg ne a név miatt adjam ki a lóvét, sokkal inkább a tudásért.
  • [HUN]kwega
    #13
    Érdekes fejlemények vannak TV ügyben. minél jobban beleásom magam a témába, annál zavarosabb az egész. Holnap a részletek...
  • Laci
    #14
    A Sony-nak és a Samsung-nak csak azért néz ki kockásnak a képe, mert éles képet ad. Nem így az LG és a Thomson, melyeket multkor közelebbről megnézve megállapításaim alapján mindenkinek ajánlanám, ha nem akar 256coloured palettát nézni nayg ívben kerülje el...
  • [HUN]kwega
    #15

    Egy másik
    fórumban
    nagyon lehúzták a Samsungot, úgyhogy azt már biztosan nem veszek.

  • Styleair
    #17
    Hali!

    Szerintem nem egy utolsó szempont a garancia, ami ugye a Samsungnál 3 év, a Sonynál 1 év.
    Én csak a márka miatt nem fizetnék többet a Sonyért. Mellesleg ha ennyivel jobbnak tartja magát a Sony, akkor minimum 3 év garit kéne adnia neki is vagy még többet.
    (Nekem LG Flatron van, és elégedett vagyok vele)

    A választás viszont tényleg a tied.
  • [HUN]kwega
    #18

    Lehet néhány tv tesztet
    itt olvasni,
    persze csak az az 1-2 típus nincs benne ami engem igazán érdekelne. Mindenesetre
    a többit végignézve teljesen vegyes a kép. Lehet bármely gyártóról jót vagy
    rosszat olvasni. Naja: igazad van, a neveket nem néztem. Valóban egy. Más
    fórumokban is olvastam a tv típusokról, de a megállapításom pont ebből nem derül
    ki ill. nem egyértelmű, majd keresek linket. Styleair: a garanciás
    megállapításoddal teljesen egyetértek, nekem is fura. Én éppen ezért vettem pl.
    LG monitort, arra ui. 3 év gart. adtak. Hiába hirdeti agyon a konkurencia (az
    egyébként igen jó monitorait), meg van a tesztek elején,  ha nem ad csak 1
    évet. Egyébként érdekes, hogy nem nagyon hallani olyat, hogy xy vett 1 tv-t és
    mennyire megbánta, mert így meg úgy nem jó, a másikat kellett volna megvenni.
    Főleg azt olvasom, hogy vett egy akármilyen típust és milyen jó meg szuper. Egy
    érdekes eset: a Coraban nézem a tv-ket. A Samsung a tudásához képest elég jó
    áron van, de jobban megnézve olyan fehéres glória van benne a tárgyak meg az
    emberek feje körül, mintha a behangolás kicsit el lenne csúszva. Szólok az
    eladónak, aki persze nem talál hozzá távirányítót, hiába bizonygatom hogy
    komolyan érdekel. Két lehetőség van: 1, úgy teszik ki a tv-t hogy rosszul
    állítják be. 2, maga a típus szar. Nem semmi....

  • kisviku
    #19
    Én megint csak a Panasonic-ot tudom ajánlani.
    Mindenből a Pana a legjobb.
  • kisviku
    #21
    Jó,jó,jó,tudom.Elfogult vagyok.
    De a Panasonic termékekkel eddig semmi bajom nem volt.Rengeteg (inkább: sok) termékük megvan.Videó,tv,dvd,házimozi,hangfalak,hifi troony,fax,telefon,stb.
    Több mint tíz éve használom ezt a márkát és semmi bajom sincs.
    A Pana-ba azt szeretem,hogy nem egy csicsás-színes kijelzős,hiper-szuper-fényes nagy betűkkel ráírva hogy 25 ezer wattos szart adnak el neked,mint fogyasztónak,hanem egy egyszerűbb de mégis a legmodernebb,leg,leg,leg...sorolhatnám még milyen termékeket gyártanak.
    És itt nem csak a márkanevet fizeted mint a rivális Sony-nál (ami persze sokkal drágább).
    Majd folytatom még,sziasztok!
  • Atus01
    #22
    A Panasonic semmit se gyárt, az csak egy márkanév. A gyártó az a Matshusita Electric. Co.
  • Dean Winchester
    #23
    volt egy aktív topic ami a televíziókkal foglalkozott de most az Istenért se találom! Ha valaki tud akkor linkelje már legyen oly kedves!
    max. 100k-ig szeretnék venni tv-t és ebben kérnék segítséget , hogy milyet vegyek!
    Annyira nem értek hozzá, viszont olvastam ,hogy van aki nagyon jártas ebben a témában.
    felhasználási terület.: egyenlőre sima analóg adás (1-2 hónap múlva egy digi lesz még bekötve) de főként dvd (blue-ray) filmek nézésre lesz használva.
    Tescoban árult tv-k mennyire jók?
    Szóval ezek alapján aki tud az segítsen, köszönöm szépen!

    ha már tesco akkor annyit hozzáfűznék még, hogy tegnap nézelődtem (márka nevet most nem mondanék) és észrevettem két 82cm-es tv-t , az olcsóbbnak szebb volt a képe míg a drágábbnak halványabb! (lehet mondjuk a beállítások nem stimmeltek és azért volt az eltérés) , mind1 ez csak egy rövid zárójeles megjegyzés :D
  • NandorHUN
    #24
    Szerintetek egy olyan 200 ezer forintig milyen TV-t kéne vennem? Tudnátok segíteni, tanácstalan vagyok! Nagyon kösz.