163
Egy nagyon jó sport!
  • Rincewind
    #1
    Ki szeret sielni?
    Hol szoktatok?
    Hányszor évente és mennyire tudtok?
    Esetleg fasza élményebeszámolók...
  • G@b0r
    #2
    5* voltam
    4* szlovákia 1* ausztria és a kedvenc sportom...
  • Rincewind
    #3
    Én nyolcszor voltam (pl. tegnap jöttem haza Szlovákiából ).
    7-szer Szlovákiában és egyszer Ausztriában, de talán még idén kijutok egy hétvégére Ausztriába, ha lesz hó!
    Ja, és nekem is a kedvenc sportom :)
  • dewdew
    #4
    Tenyleg jo, es is csinaltam parszor, de egy baja van. Inkabb ketto:
    1. szezonsport - nyaron nem lehet
    2. draga - el kell menni valahova, ahol lehet, ez altalaban kulfold, es meg kell venni a siberletet ami pl az osztrakoknal eleg borsos (a szlovak viszonyokat nem ismerem)
  • Rincewind
    #5
    Igazad van, de ha azt nézed, hogy egy sítúra felér egy jobb nyaralással (feltéve persze, ha egy jó, baráti társasággal mész), akkor már átmegy olcsóba. egy szlovák síutat meg lehet úszni olyan 30-40 rugóból és ebben benne van a szállás, kaja, utazás és a bérlet ára is. Szerintem nem annyira borzasztó, de persze Ausztria és a többi ország nagyságrendekkel drágább sajnos. És az ár mellett még van egy tényező, ami Szlovákia mellett szól! Úgy hívják:
    Zlaty Bazant
  • Coine
    #6
    Borovicska ?
    Gyökérpálinka ? Nem ?
  • Rincewind
    #7
    Szlovák sör Kibaszott finom!
    De két csúszás között mi is Borovicskát (vagy Beherovkát fasz tudja már) ittunk. Egyébként asszem fenyőpálinka... :)
  • Coine
    #8
    nah akkor jóvann'
    ne keverjük itten a dolgokat
  • Rincewind
    #9
    Hát ja! Egy kulturált ember ismeri a szlovák alkoholok minden fajtáját
  • Rincewind
    #10
    Kicsit elkanyarodtunk a téma címétől, de ez nem baj
  • Coine
    #11
    Hát jaj, sebaj
  • Anee
    #12
    Hát én is most voltam sielni szlovákba egy hete...
    télleg nem olyan kurvadrága s állat...
    az a pia amúgfy beherovka:-)))
    de amúgy tuti sport csak idén nagyon parasztok voltak a lengyelek....annyit leugattam.:-))
    amúgy az arany fácánnak a barnája még finomabb!
  • Rincewind
    #13
    Te merrefelé voltál?

    u.i.: Én a zöldet szeretem :)
  • Anee
    #15
    Kropachy+jahodna
  • Rincewind
    #16
    Én Certovicán. Itt:

    Jó hely, mert mindíg van hó.
  • medal
    #17
    én 4-évig keményen nyomtam
    Svájc de ott vadul :-)
  • mateos
    #18
    én 4 évig keményen nyomtam
    svájc de ott vasul :-)

    (a lenti is az enyém , csak a tesóm csionálta , és elfelejtettem bejelentkezni az enyimmel)
  • Anee
    #19
    és ez mekkora pálya?
    mert krompachy kép alapján nagyobb
  • Laalee
    #20
    a zöld jo! de hogy viszed at a hataron?:)
  • Efreet
    #21
    zöldhatáron simán :D
  • Laalee
    #22
    baszelsz zöldsegeket...
  • Efreet
    #23
    zöldfülü...
  • Laalee
    #24
    szoval a zöldhataron a zölderdő mellett?
  • Lteebee
    #25
    Szuperzöld!
  • Laalee
    #26
    zöldász
  • Gladiator
    #27
    kicsit felhozom a témát, minjárt itt a síszezon. neten nem tudtok sí-, és bakancs árlistát?
  • Gladiator
    #28
    már találtam
  • Gladiator
    #29
    most látom csak milyen rohadt drágák a cuccok. basztikuli
  • The Garrett
    #30
    Nah én 6 éves korom óta síelek (most vagyok 18)
    Itthon (mivel közel van) rendszeresen járunk ki bánkútra.
    Meg kb karácsony tájékán 5 nap ausztria.
    szökőévente 1x olasz vagy fr.o. is néha összejött.
    AMugy meg ahova rendszeresebben járunk az Szlovákia=> Korompa *krompachy (de ugy 1xűbb ejteni) :)

    Ja meg tavaly előtt nekiálltam elsajátítani a snowboardozás művészetét, több kevesebb sikerrel, ugyhogy asszem maradok a síelésnél :)
  • The Garrett
    #31
    Ujonnan csak akkor érdemes venni ha már 100% hogy nem vagy növésben és tuti életreszóló darabot akarsz venni. (IMHO) De akkor viszont érdemes nagyobb összeget rászánni.

    Viszont síborzéken stbken nagyon sok jó cuccot össze lehet szedni, csak jól meg kell nézni ne legyen semmi baja.
    Vannak olyanok akik minden szezonra uj felszerelést vesznek, és ált a régi cuccaikat eladogatják. (én apámtól öröklöm a felszerelést szal szerencsém van ;) )
    A másik lehetősség pedig kimenni németországba/ausztriába és összekukázni használtáru boltokban, netán a pályán.

    Röhögni fogtok, de 1x kimentünk uj ausztriába hogy a pálya mellett a parkolóban aludtunk kocsiban. Mikor a nagynép elment haza sétáltunk egyet a pálya körül, és a parkolóban. Az eredmény:
    3pár kesztyű, 2 hátizsák benne síszemüveg és kaja (utóbbit kuka). 3síbot (1 pár és 1 singli)
    DE ha szerencséd van job cuccokat is találni.
  • The Garrett
    #32
    uj ausztriába= ugy ausztriába
  • Gladiator
    #33
    kösz, de inkább maradok a vásárlásnál, mint a keresgélésnél. meg nem is veszek, mert kurva drágák. nem gondoltam, hogy ilyen drága egy léc, meg bakancs. annyiból már veszek egy digitális fényképezőt. inkább majd kikunyizom apámtól.
  • The Garrett
    #34
    jah addig ok hogy megveszed a lecet meg a bakancsot... de akkor még ottvan a ruházat ami külön öröm.Viszont az egyetlen olyan része a síelésnek amin (imho) neméri meg spórolni...

    Meg ha durvábban nyomja az ember akkor nemárt egy profi kötés sem a lécre.
  • Gladiator
    #35
    Mi a különbség az SC és az RC között? Az RC gondolom racet jelent, a másik? amúgy voltam vesenyen. 2 lettem.
  • The Garrett
    #36
    slalom? :) csak tipp :D
  • Penta
    #37
    Kiskorom óta évente legalább egyszer, általában ausztriában, néha szlovákia, olasz, franciao. Kedvenc körzet: Alpe d'Huez
    Idén kihagyom :(
  • MIMACSKA
    #38
    Négy éves korom óta síelek :)) Most 6 éve Schnálstalba járok évente 2...3 szor. ( pont most megyek 28.-án :)))))
    )olaszo.) A legjobb sport szerintem mert egyben egy életérzés is. Síelés kocsmázás (haverok buli sör).
    Élménybeszámoló van dögivel de helyette akit érdekel nézze meg a weboldalamon.

    Ja és számomra sokkal pihentetőbb mint a nyaralás, mert bár az alkohol hiányra itt sincs panasz, mégis esténként 9-10-kor már javában durmol az ember. Mutasson már valaki ilyet nyáron :))))))))

  • Gladiator
    #39
    vki másnak tipp? jön vki a renault kupára március végén?
  • spatz
    #40
    Most voltam Schladming-ban, nagyon jók a pályák, sokfelé lehet sielni, nagyon összetettek. Az idő kiváló volt.
  • Galy
    #41
    snowboard sokkal-sokkal jobb, bi-bi-bi! (szvsz)