56
Szintetizator
  • Zozo76
    #1
    Sziasztok!

    140 ezer korulig szeretnek szintit venni itthonra, de fogalmam sincs milyen lenne jo. Ami a lenyeg -gondolom- hogy General Midi kompatibilis legyen, osszebirjam itthon kotni a szamitogeppemmel. Adjatok mar cimeket. Ja, es midi-vel foglalkozo magyar oldalak is erdekelnenek!!!
  • Otisz
    #2
    Hali!
    Én Fehérváron láttam a Media Marktban egy panasonic (ha minden igaz) SC600-as szintit.
    Az ára 100ezer volt (de már elvitték...).
    Elég jól nézett ki, és az ott lévő többi Casiot magasan verte tudásilag.

    Bár az is igaz, hogy igazán jó szintit (újonnan)kb. 300ezerért kapsz.
    ...de kinek van annyi pénze így hírtelen?...
    /biztos van ilyen is sok/
  • Zozo76
    #3
    Eloszor ezt valasztottam volna: (89000)
    img src=<"http://www.digitel2002.hu/zozo/671.jpg">

    De ugy dontottem ez lessz: (160000)
    img src=<"http://www.digitel2002.hu/zozo/731.jpg">
  • Zozo76
    #4
    Na kezdodik...
  • Zozo76
    #5
    Eloszor ezt valasztottam volna: (89000)
    img src=

    De ugy dontottem ez lessz: (160000)
    img src=
  • Zozo76
    #6
    Most megin mie?
  • Zozo76
    #7
    Eloszor ezt valasztottam volna: (89000)


    De ugy dontottem ez lessz: (160000)

  • Zozo76
    #8
    Sikerult !!!
    Barcsak a gep is itt lenne mar... :-(
  • Zozo76
    #9
    Mar meg van!
    Nagy dog, de legalabb kaptam valamit ennyi penzert!!! :)
  • Zozo76
    #12
    Most mi van?
    Szerettem volna egy szintit es vettem!
    Es akkor mi van?
    Olyan nagy baj?
    Miert kell masnak az oromet elrontani?
    Aze me neked nincs???
  • Zozo76
    #13
    Na kicsit lehigadtam, ne vedd sertesnek, de vettem volna valami gyerek szintit?

    Vagy ha az a bajod hogy ez csak ilyen "egyszeru" szinti amit az apuci karacsonyra megvesz a kisgyereknek (gazdageknal), hat bocs de orultem hogy ezt is kinyogtem valahogy. Ugyanis en ezert megdolgoztam, bar lehet hogy ez masnak furcsa...
  • FREAK
    #15
    Nekem annakidején nagyon bejött a Yamaha DJX (PSR-D1). 120 körül van, GM kompatibilis egy buta sampler is van benne, a seq. használhatatlan, de ha gépre akarod kötni, akkor ott a Cakewalk.

    A hangja messze felülmúlja a versenytársakét (árban versenytársak, Casio, kisebb PSR cuccok), és a billentyűi is jók.

    Ha nagyon jó zongorahangot akarsz, arra van egy Roland EM (nem tudom melyik, talán 20?) az talán még 100 sincs.
  • Zozo76
    #16
    Szebb, es jobb :)
  • Zozo76
    #17
    Bevallom, tenyleg most kezdem tanulni a dolgot, soha meg csak zongorazni sem tanultam. Viszont mar regota tortem a fejem hogy a sok hulye-buta jatek helyett kellene valami ertelmes hobbi, elfoglaltsag, es miutan meglattam it Godollo-n a Casio CTK-631 -est, rogvest korbeneztem a neten ez ugyben. Hogy miert Casio? Nem tudom, viszont nem csalatkoztam benne. Ha nincs is kedvem jatszani rajta (ez a jatek egyenlore probalkozas) azert berakok egy floppy-t amin csak .MID -ik vannak, oszt had szoljon. Amugy meg tenyleg brutalisan nez ki, eloben meg sokkal jobban mint kepen. :)))
  • FREAK
    #18
    Azért midi playernek kicsit drága volt.......... Főleg hogy nincs is kedved rajta játszani......
  • Zozo76
    #19
    Na azert nem player-nek vettem :)
  • Zozo76
    #20
    Eladtam a francba mar regen. Rajottem hogy sokkal jobban megy nekem hallgatni a zenet mint csinalni.
  • Tetsuo
    #21
    LOL. Ha így fejlődsz, még ebben az életedben eléred a Nirvánát. :)
  • Zozo76
    #22
    Most egy szolo gitart elbirnek, de erosito nem kene hozza, csak igy a zenere okorkodnek vele, igy talan masnak se lennenek rossz almai.
  • menyus77
    #23
    Egy-egy Roland Fantom, Yamaha Motif, Alesis Andromeda, Nord Lead, Minimoog, Korg Karma, és soha nem látott örömzenélés veheti kezdetét..
  • Tetsuo
    #24
    Ha nyerek a lottón, gondoljak rád, v mi?
  • Buddy
    #25
    érdekes én is gondolkoztam sokáig (és még bennem van) egy szinti és/vagy egy jó elektr. gitár vételén...bár azt hiszem, hogy nem fogom tudni kísérni a zenéket...csak hallásból billentyűztem eddig, tehát nulla a tudás...
    de olyan jól szól...:)
  • helmut
    #26
    cső! az analóg a király! élőben használni ugyan a képtelenséggel határos, de a hangja maga a csoda. nekem 2 is van. korg polysix, korg poly-61. a polysix 1980-as, a 61-es meg 1982-es. nem mai srácok. nekem a nagy vágyam, és előbb utóbb meg is lesz: oberheim ob-12. ez már digitális, de se dobgép, se sampler, se semmi extra, csak az analóg hangzás tökéletes és egyszerű real-time másolata 4 oktávon. már 3 éve őt se gyártják. nem vészesen drága, 130 körül már van, de cél hangszer kevés, ám annál jobb funkciókkal.
  • menyus77
    #27
    hát végülis lottót nem muszáj nyerni ezért ,de mondjuk kocsi helyett megveheted ezeket is.
  • takraj
    #28
    Hogy lehet megtanulni szintin jáccani? Mármint, hogy érdemes elkezdeni? NEM RÖHÖGNI!
  • Ron Ragm
    #29
    Zongoratanárnál
  • takraj
    #30
    Máshogy nem? (Zeneiskala elméletekkel tiszában vagyok ~9 év zenesuli után ;) )
  • Tetsuo
    #31
    Máshogy is lehet. Autodidakta módon.
  • takraj
    #32
    Az mit jelent?
  • mikszer
    #33
    Otthon addig pötyögsz a szintin, amíg vagy
    1. tönkremegy (kellemetlen.. :) ), vagy
    2. megtanulsz rajta játszani.
    Azért néhány oktatófüzet, szintetizátoriskola (könyv) sem rossz, ha kéznél van.
  • Prince of Máté
    #34
    http://szintiboyfanclub.uw.hu/
    MEGNÉZNI!
  • Viviszkusz
    #35
    Mért neveti ki mindenki szintiboy óta a szintiseket????!!!! Az a pasi egy fogyatékos, és szemétség, hogy miatta most le van írva az összes szintis! Tessék szeretni minket!
  • SickShit
    #36
    Nekem ez sikeredett egy Yahaha szinti és egy Samick gitár improvizációból:

    End Of Journey
  • adriika
    #37
    Teljesen egyetértek veled! különben meg csak azok mondják ezt, akik még életükben sem játszottak szintin. Pedig mekkora élmény, igaz? Én legalábbis imádom!!!
  • mikszer
    #38
    Dettó.
  • Szewy
    #39
    nektek mi a véleményetek a farfisa tk 76, és tk 615 -ről?
    ezeket hozzá lehet kötni a géppel?
  • natokatona
    #40
    Székesfehérvári Endless(modern dallamos death metál) zenekar keres szintetizátorost/zenei programozót/samplerest. Legfőképpen in flames,muse-os szinti témákat szeretnénk. !!!Fellépési lehetőségek vannak!!! Próbaterem : van : helye : Székesfehérvár : Vörösmarty Művelődési ház Korhatár: 18+(ez tudás függvényében lejebb redukálódhat) Ha érdekel akkor jelentkezz: e-mail:[email protected] msn:[email protected] telefon:06705021779
  • Xerxész
    #41
    A Creatures of Dawn zenekar (Budapest) szintetizátorost keres. Az irányvonal a klasszikus Nightwish (természetesen saját számokról van szó), női énekkel, ebből kifolyólag tudás az kell.
    Koncertlehetőség van, saját terem van.

    Ízelítőnek a demónk meghallgatható a honlapunkon:
    Creatures of Dawn

    Elérhetőség:
    Müller András
    06-20-348-7630
    [email protected]
  • natokatona
    #42
    Székesfehérvári Endless zenekar(modern,dallamos,death metal) keresi szintetizátorosát folyamatos fellépési lehetőségek vannak.

    honlap:
    http://www.endlessmusci.hu
    mysapce:
    http://www.myspace.com/endlessalbaregiaterrorgroup

    Érdeklődni:
    06 70 502 17 79
    vagy
    [email protected]
  • tpepe
    #43
    Sziasztok!
    Tudnátok ajánlani egy olcsó de jó szintit(kezdőnek)?
    Még azt szeretném tudni ,hogy mit érdemes figyelni a vásárlásakor.
    Előre is köszönöm:
    tpepe