53
na, lehet nagymenőzni
  • Dikkma
    #1
    Nekem semmilyen. 3 napja abbahagytam az egyetemet (BME VEK biomérnöki szak)
  • dewdew
    #2
    En meg mar ket eve folyamatosan halasztok, de eldontottem, hogy szeptembertol folytatom es befejezem. KJF budos kozgazdasz szak.
  • mikike
    #4
    jól van
    akkor módosítom a kérdésemet
    milyen doktorátusod van MAJDNEM?
  • Efreet
    #5
    hát... doktorátus... 2 évig szórakoztattam magam a BME közlekkaron, azóta passzív vagyok. visszamenni nem fogok, ki kellene találnom hogy mihez kezdek.
  • FREAK
    #7
    Nekem majdnem semmilyen :)
  • Dikkma
    #9
    Efreet, alapítsunk valami céget má'! Most én is csak itthon vagyok, és semmi ötlet. :-)
  • ipszilon
    #10
    én is ismerek olyat, aki már két éve írja a diplomáját és nagyon úgy tűnik, hogy nehezen fejezi be!
  • mikike
    #11
    engem érdekel a globális felmelegedés (nem hiszek benne) és a túlnépesedés problémája (ebben sem)
    de sokkal jobban érdekel az univerzum múltja és jővője (a sajátomban nem hiszek)
    de még egy kutatóintézet sem tartott rám igényt

  • FREAK
    #13
    mikike : nem hiszel a globális felmelegedésben? Hány fok is volt az átlag hőmérséklet idén Január végén? És mondjuk 10 éve?

    Másik meg a túlnépesedés. Ugyen tudod hány ember élt a földön alig kétezer éve?
  • Efreet
    #14
    mert a globális felmelegedés az 10 év alatt szórakozik. milyen hideg volt január elején? és 3 éve?? segíííítség kihül a Föld!!!! :))))

    a túlnépesedés már megint másik tál tészta.
  • FREAK
    #15
    Nem azért, de 10 (na jó, 13) éve minimum fél méter hó hullott karácsony előtt, és ez tök természetes volt. AZ elmúlt öt évben összesen nem hullott annyi hó.
    Vagy ott vannak a nyarak. Az utsó 3 év nagyon durva volt. Előtte ez szintén nem volt jellemző.
  • Efreet
    #16
    elötte meg igen. elötte meg megint nem... ez nem globális felmelegedés... sima hullámzás, meg most épp kicsit szélsöségesebb az idöjárás. 3(vagy 4) éve februárban volt kb méteres hó. elötte meg 2 télen át nem, 89-ben meg másfél-két méteres, amire elötte 20 éven át nem volt példa.
  • FREAK
    #17
    Persze, régen is voltak érdekes évszakok, de vegyük a következőt:

    Budapesten az utóbbi időben alig volt hó. Akkor sem amikor kint az alföldön meg f*szom tudja hol egész falvak szorultak a hó alá. Világos, hiszen egy nagyváros fölött egész más az éghajlat, sokkal "melegebb", mint a puszta fölött. Ha Pesten lehull a hó, hamar elolvad a talaj alatt húzódó melegvízvezetékektől, meg a sok MELEG kipufogógáztól, gyáraktól stb. Ez eddig ugye okés.

    A folyamat innen egyszerű, hiszen a nagyvárosok egyre nagyobbak, egyre több van belőlük, vagyis szép lassan "felmelegítik" a területeket.
  • Efreet
    #18
    pont te írtad, hogy ehez képest vidéken, stb egyre hidegebb van. Gaia megtartja a szintet.
  • FREAK
    #19
    Vidéken úgymond "állandó" az éghajlat. Vagyis nem úgy globális a felmelegedés, hogy a föld minden pontján nő a hőmérséklet. Nyilván a hőhullám egyes pontokból indul ki, nagyvárosok, ipartelepek, hónapokig égő olajmezők felől....... És szépen terjeszkedik.
    Utána kéne nézni neten, hátha találunk egy hőtérképet a földről.
  • Efreet
    #20
    világszinten ez nem látszik, mert a hetvenvalahány% óceán azért erösen ellenedolgozik bármilyen melegedésnek-hülésnek. legalább 20 évre visszamenöleg meg nincsenek meg a szatelit-hötérképek
  • FREAK
    #21
    Jó, hát akkor te nem hiszed, de én érzem, hogy minden nyár melegebb, mint az előző, és biztos vagyok benne, hogy 10 év múlva ritka jelenség lesz Pesten a havazás.
  • Efreet
    #22
    nekem is ez az érzésem, de a globális felmelegedést, mint olyat nem hiszem, hogy 10 év távlatából lehetne vizsgálni. sokkal inkább egyre szélsöségesebb az idöjárás mindenhol, ezt aláírom.
  • FREAK
    #23
    Hát pedig nem a középkorban kezdődött. A gyárak, autók stb. miatt van, vagyis max. 50-70 éve kezdődhetett.
  • Efreet
    #24
    mi 50 év 500ezerhez képest... épp jövünk ki egy jégkorszakból, lehet, hogy csak annak a hatása (bár ezt erösen kétlem én is, de belejátszhat)
  • FREAK
    #25
    Hát pont ez a lényeg! Ha ötven év alatt csak 2 fokot emelkedik az átlag, számold ki mi lesz 500 év múlva!
  • Laalee
    #26
    500 ev mit izgat engem :) az 20 generacio
    ennyi ido alatt ugyis kirtja az emberiseg magat
  • Laalee
    #27
    25gen
  • cSuwwi
    #28
    Akkor már ugysem a földön fogunk élni, nekünk meg se hírünk - se hamvunk nem lesz...
  • Efreet
    #29
    nem szabad extrapolálni. a természetben nincsenek lineáris folyamatok :) (máshol se nagyon)
    és lehet, hogy ti már nem fogtok itt élni akkor. én szándékozom. bár jól bírom a magas hömérsékleteket :)
  • cSuwwi
    #30
    Megdöntöd a Robin Williams 200 éves emberét, 500 évesre, vagy mi? ;)
  • Efreet
    #31
    ö robotként kezdte. én efreet vagyok.
  • cSuwwi
    #32
    Az emléked esetleg fennmaradhat 500 évig, ha valami maradandót alkotsz, modjuk itt a fórumon, mint a legtöbb hozzászólással rendelkező tag :)
  • Efreet
    #33
    Laalee-é a legtöbb. én pedig nem emlék leszek.
  • cSuwwi
    #34
    Egyszerű netes emberként fogunk meghalni :(
  • Efreet
    #35
    én nem. (fogok meghalni)
  • cSuwwi
    #36
    Ez már kezd érdekelni...
  • Efreet
    #37
    te meg fogsz halni?
  • cSuwwi
    #38
    Ez az élet rendje... Nincs kedvem 100 évesen ágyhoz kötötten élni úgy, hogy még a WC-re sem tudok kimenni segítség nélkül.
    Megaztán a Cigi+Pia úgyis elteszi a tüdőmet & májamat... Ez van
  • Efreet
    #39
    akkor meg fogsz. én nem fogok.
  • cSuwwi
    #40
    :) Honnan meríted az erőt, URAM?
  • Efreet
    #41
    :)) találd meg magad
  • cSuwwi
    #42
    És akkor nem fogok meghalni???
  • Efreet
    #43
    csak az hal meg, aki nem tud jobbat.
  • cSuwwi
    #44
    aha. Jó tudni. Úgy legyen. ÁMEN!