50
A táp valamilyen okbol kifolyolag elvitte a gép 60%-át, help
  • Stann
    #1
    Hi! Szoval egyszercsak bekapcsolom a gépet, és nem indul el a táp(előtte normálisan volt leállitva). Elvittem a szervizbe, ahol közölték: Az alaplap, Hangkártya, Modem, Cd-iro, Cd-olvaso és a Vinyo elszállt. Szoval légyszi az irjon, akivel már történt ilyesmi, és hogy mit lehet csinálni?(pl. lakásbiztositás, vagy kártérités a Démásztol a feszultsegingadozas miatt)
  • Dikkma
    #2
    Hallottam már olyant, hogy villámkárra fogták a hasonló helyzetet, és fizetett a biztosító.. próbálj várni egy nagyobb viharig, és TALÁN de ez nagyon sok mindentől függ.
    Én a szolgáltatóktól már semmi jót nem várok el, hihetetlen amit művelnek.
  • Laalee
    #3
    na pont dikma fele uzenetet akartam mondani... :) szomszed mar megjaccotta fizettek is miatta. ha bizonyitani tudod hogy a szolgaltato hibajabol volt tulfesz a gepedben akor a demasz fizet. ilyen nalunk volt elszalt valami az elmü ben azt ratolt mindenre 500v ot :) durrogtak a pck meg a monitorok :)))
  • Pheel
    #4
    Havernak a tápja volt szar, pukkant, füstölt, anyázott (mármint a haver), aztán ment sírni, de nem lett foganatja. Hivatalosan nem térítették meg a kárát, pedig elszállt majdnem a teljes gép. Nagyjából ezek az eszközök, amiket felsoroltál.
  • Feketekéz
    #6
    AMD XP + valószínűleg egy APC elosztóról beszélt, amit be lehet szerezni olyan 8000 HUFért, DE ez csak a feszültségingadozást fogja meg, tehát olyan 250-260 voltig. Ha beb@sz hozzád egy villám, vagy ilyesmi, akkor baszhatod az apc-det, mert leég, mint a picsa és nem fogja meg a villámod.
  • Pheel
    #7
    Eső után köpönyeg...
  • Stann
    #9
    A biztosito azt mondta, csak elemi kárra fizet, a démásznak igazolás kell a fesz.ing.-ről.
    A szervizben már irják, de van esély a démász ellen, vagy várakozzak egy viharra?
  • zacsko
    #11
    Nincs olyan cucc amit beforrasztva a táp és az többi hardver közé biztositja, hogy ha a táp meghal akkor ne vigyen magával mindent? Valami biztositékszerűségre gondoltam.
  • Dreet
    #13
    A compaq gépemben egyszer felrobbant a táp ( ugrott is egy hatalmasat a ház én meg le a székről :-)) ), ám szerencsére ebben van valami védelmi dolog ami nem engedi kifutni a túlfeszültséget.
    Amugy compaq cserélte is a tápot pedig már nem volt garis.

  • mikike
    #15
    én (a bátor) most olyan tápot szeretnék aminek NINCS hangja
    van ilyen?
  • Pheel
    #16
    Persze, csak azt vízzel hűtik és a szivattyú a másik szobában van.
  • Laalee
    #18
    a villamlas jarhato ut ismerösnek telleg az vitte el a gepet persze nemvolt lakas biztositas :) ugyohgy gyorsan kötött egyet majd 2 haonapra ra volt nagy villamlas azt masnap ment hogy konyec szamitogep és tv. szinte szo nelkül karteritettek.
  • mikike
    #19
    nono
    azért itt nem paksot kellene lehűtenem
  • Pheel
    #20
    Akkor 1 megoldás maradt: szedd ki a ventilátor bekötését a táp nyákjáról. Akkor csendes lesz. Esetleg pár óra után egy halk pukkanás hallható csupán. Amiben venti van, annak VAN hangja.
  • mikike
    #22
    de van amiben nincs
    meg azon tűnödöm, hogy van olyan kapcsoló amivel %Vra lehetne kötni
    persze kérdés, hogy meg tudom-e csinálni

    amúgy a jobb tápok levédik magukat
  • mikike
    #23
    5Vra
    ja
  • Gabest
    #24
    A zx spektrum tápja sem hűtötte magát, ki is kellett rakni a párkányra hülni, meg néha a gépet is :)
  • Laci
    #25
    De még mindig jobb volt mint egy rohadt PC:))) Mert az legalább elindult ha kihutötték, a PC-t meg jégszekrénybe is rakhatod, szarakodni és kibasznivaló kedve elnyuhetetlen...
  • mikike
    #26
    honnét lehet tudni, hogy az alaplap a táp miatt füstölt el?
    van egy ismerősöm akinek elszállt a 486osa és most szeretne egy másikat, de nem tudja miért szállt el az alaplap
    én mondtam neki, hogy lehet, hogy a táp miatt, de aztán... és ha más?
    ki lehet valahogy mérni a tápot, hogy az jó-e?
  • PeTTi
    #27
    Aki sokat szereli a tápot , hozzáértés nélkül az elöbb utóbb a gépével együtt mehet a szemétbe.Ugye neked CHIEFTEC tápod volt egy vagyonért?
  • mikike
    #28
    köszönöm a segítőkész hozzászólást (bár nem tudom tényleg nekem szólt-e)
    sajnos azonban el kell keserítselek, mivel nem az én tápom szállt el
    de ne aggódj még berakhatom az élettartam garanciás chieftecembe az 5Vra átkapcsolót és akkor hátha igazad lesz
  • zacsko
    #29
    Én mindenesetre most bebiztositottam magam egy DTK táppal, mielőtt elszállna a 3 éve éjjelnappal nyúzottt noname tápom.
    Hangja nincsen, tele van védelemmel (legalábbis a súlya kétszer akkora mint a régi tápé valami plussz biztos van benne:), most már nyugodtabban alszom mialatt a gép tölt lefelé.
  • PeTTi
    #30
    Ami jó azt mért kell kicserélni?
    Mitöl szállna el?

  • PeTTi
    #31
    Nehogy félre értsed!Nem szeretek személyeskedni.
    De én a táp szerelési tippeket egylapon kezelem a winyojavítási ötletekkel.
  • zacsko
    #32
    Két oka van:
    1:
    Kb 300 ezer forintnyi cuccot lát el egy több mint 3 éves noname gagyi táp, és eléggé nagy arányban pusztulnak el ezek a tápok ahhoz, hogy ne kockáztassak.
    Vagy szerinted a "minek adjam el ha még müködik" elven várjam meg, hogy tönkremenjen, és majd akkor dobhatom az egészet a szemétbe?

    2:
    Az új táppal végre megoldódott a tápventi zajosságának kérdése, ugyanis az már nincsen:)
    Ez önmagában is megérte a kiadott pénzt.

    Egyébként brutto 11 volt a DTK táp, ami szerintem nem vészes.
  • PeTTi
    #33
    A csend minden pénzt megér.Az én gépem is teljesen hangtalan,már csak a merevlemez hagját lehet néha hallani.
  • mikike
    #34
    miért ha nincs pénzed (meg vesztenívalód) akkor mit csinálsz?
    azt hogy értitek hogy nincs hangja?
    nincsen benne ventillátor?
    vagy milyen egy ilyen DTK táp?
  • zacsko
    #35
    Hőmérsékletszabályzós venti van benne, ezért ha nem muszáj nem pörög túl gyorsan. Ezért alig hallani a hangját, sőt a proci és videokártya hangja együtt simán lenyomja.
    A régi tápommal nem igy volt, az olyan volt mint egy porszívó.
  • Pheel
    #36
    Gyakorlatilag a procihűtő venti hangja elnyomja a tápventi hangját és kész.
  • mikike
    #37
    hát azért az alig hallani az sajnos nekem kevés
    állítólag ez a chieftecé is fordulatszabályzós, napközben nincs is vele gond, de azért éjjel nem hallod a teljes csendet
    és itt a procihűtő hangja sem nyomhatja el a tápét, mivel az meg nincs rajt
  • Laalee
    #38
    legjobb megoldas ha nem a haloszobaban tartjatok a gepet... :) igy alvas kozben nem zavar
  • zacsko
    #39
    Persze azért van hangja a gépnek (elsősorban proci, vidkártyaventi miatt), nem mondom hogy nincsen, de csak annyi van, hogy még egyáltalán nem zavar.
    Nálam mondjuk úgy van megoldva az elhelyezés, hogy az asztal oldalára szerelt kis ház alakú szekrénykében van a gép, így az elejét és a hátulját leszámítva (ugye levegő se árt szegénykémnek) némileg hangszigetelve van. Ily módon az ágyamig már alig jut a hangjából, az a enyhe zümmögés ami marad az meg már inkább altató hatású mintsem hogy zavarjon éjjel.

    Amúgy ha fenn lenne az asztalon a ház, a fülem mellett akkor valószinűleg már jobban zavarna.
  • zmeor
    #42
    lehet venni a gép elé ilyen túlfesz elvezetőt és van egy olyan szabály hogyha 2 ilyen elvezetőn is átjön a villám akkor az elmű fizet
  • izb
    #43
    hehe.
    vegyél túlfeszvédőt.4000ft bár ez nem véd meg a villámtól.
    a villámtól semmi sem véd meg.aki ezt mondja az hazudik.
  • zmeor
    #44
    az már mellékes hogy megvéd-e vagy nem

    ha 2 ilyenen túljön viszed a számlát az elmű nek
  • izb
    #45
    viheted.bár ha én elmü lennék egy büdös petákot nem fizetnék.....
    mire??
  • zmeor
    #46
    mert ezeket a túlfesz elvezetőkre van biztosítás...
    egy boltból tudtam meg én is
  • izb
    #47
    villám csapásra nincs.ha lenne ilyen cég akkor ez lenne az etalon vagy a leghülyébb,mert ezt a problémát még a nagy TESTLA sem tudta megoldani.
    így minden villám kár csak fizetés........az meg szopóka egyben ........
  • kisviku
    #48
    Szerintem az UPS-ek megvédenek, elvégre azok a legapróbb feszültségváltozásnál is átkapcsolnak az akkumulátorra.Azonkívül van pluszban bennük villámvédelem.
    De még nem sikerült villámmal tesztelnem..
  • steweee
    #49
    villámcsapásra a lakásbiztosítás fizet, ha van és tartalmazza a kockázati elemek között az elemi károkat. áramszolgáltatót hiába perelsz emiatt