85
  • b
    #2
    szóval, egy vidéki suttyóként lehet kezdeni. kewl. :)
  • Laalee
    #4
    ez soha nemfog megjelenni 2003 ban... a war3 is 2002 aprilis-majus környeki megjelenes, nemhiszem hogy felevre ra kiadjak...
  • zerge
    #5
    persze hogy nem fog. volt mar olyan jatek amit a Blizzard idoben kiadott??
    Ettol fuggetlenul mind nagyszeru jatek lett. Szoval erdemes lesz erre varni azt hiszem.
  • Sephi
    #7
    Hahh ha ez igy fog kinezni... akkor ez lesz az leso olyanfantazia gama amiert erdemes lesz fizetni!
  • Fatality
    #8
    Nem igaz. A Star Wars Galaxies elöbb debütál.
  • Lacc
    #10
    És le is fogja mosni a színről ezt a gamét.
  • liquid
    #11
    Annyira azért nem reménytelen a 2003-as megjelenés. Külön csapat késziti a WoW-et, és már joo ideje fejlesztik. A Blizzardnál persze soha nem lehet tudni, de inkább csússzanak, mint hogy középszerü vacak legyen belöle...
  • radical
    #12
    Nekem nem tetszik a grafika stílusa. Olyan óvodás, Pokémonos jellegű. Lehet hogy nem a 25-ön felüliek a célközönség? Star Wars Galaxies le fogja nyomni ezerrel. 2003? Addig még lehet hogy megjelenik a Newerwinter Nights is a hivatalos AD&D szabályrendszeren alapulva! Akkor már inkább ezek közül valamelyik...
  • Rincewind
    #15
    Ezzel a gagyi ''Pistike is tudjon játszani'' könnyített szabályrendszerrel lesz elkefélve az egész! :(
    DE még, ha jó is lenne, akkor se nagyon tudna labdába rúgni a Star Wars Galaxies mellett!
  • RangeR
    #16
    Hát ha itt a célközönség 25 év alatti,akkor a starwars marhaság az kiknek szól? Mert tuti ,hogy még a 15 évesek is csak értetlenül bámulják majd,hogy mekkora gagyi!Mármint a starwars.Azért nem tud majd labdára rúgni a starwars mellett,mivel annak még arra sem lesz lehetősége,hogy rugáshelyzetbe kerülhessen.Így nehéz mellé állva belerúgni egyet,ahol nincs létjogosultsága tartózkodni.Mármint a starwarsnak.nem is értem,hogy szabad egy WARCRAFT-ot starwars nevű nevettséggel,vicc tárgyával hasonlítgatni...
  • CAD
    #17
    Soha nem adja ki blizzard 2003-ba... annyuit mondok, hogy war3-t 2000 oszere igertek eloszor... most milyen evet irunk?
  • Rincewind
    #18
    Na akkor kattints ide te mindentudó okostóni! Olvass, tájékozódj, aztán húzd meg magad! Lol, azt hittem az ilyen idióták már rég kihaltak :))
  • Rincewind
    #20
    A fene nagy okosságotokban elfelejtetek tájékozódni és épp ezért annyi baromságot sikerül leírnotok, hogy az már szinte fáj! A Star Wars Galaxies-t nem a LucasArts készíti, ő csak a besegít és a nevét adja hozzá! A fejlesztést a Verant Interaktív (Everquest) és az Ultima Online készítői csinálják! Az SWG nem azért lesz jó, mert, hogy Star Wars, hanem azért, mert olyan újításokat hoz, amit semmilyen más MMORPG ezen a világon! Egyelőre... De ezt ti is tudnátok, ha vettétek volna a fáradságot és legalább kicsit utánanéztek! De nem tettétek így azt kell mondjam, csak közröhely tárgyává teszitek magatokat! A link még továűbbra is ott van lent!
  • Yv@n
    #23
    Nekem pl speciel tutira a WoW fog bejönni...starvarz nem egészen az a világ ami érdekell. Ez a középkori gyakós dolog jobban megfog :)

    Szóval lehet, hgoy mennyire jó, hogy az összetett, csak éppen mivel abszulút nem teszik sokkal valószínűbb, hogy nem fogok vele játszani. Persze addig amíg nem láttam belőle a full-t nem mondhatok róla korrekt véleményt...
  • radical
    #24
    HAHA.
    Nézd meg ezt a linket: http://starwarsgalaxies.station.sony.com/media/screenshots.jsp
    Ajánlom figyelmedbe a 360 fokos screenshotokat amik a játék engine-jével készültek. Így fog kinézni a game! Szerintem ehhez képest a WOW egy manga+gothic ötvözetű valami... Akárhányszor nézem meg a WOW képeket hiányzik valami ami megragadna benne. Gyerekes grafika D2 minőségű feladatokkal. 1,5 hónap alatt megunnám utána meg csak a gyakás menne mint a D2-ben hogy jobb cuccaim legyenek meg több XP-m. A D2LOD-nál elegem lett ebből, oda is már csak azért nézek be hogy el ne vesszenek a Bnet karaktereim. A legutóbbi MMORPG amibe be akartam lépni az Ultima Online 2 volt amit az Origin/Interplay leállított. Az onnan eljött emberek készítik az Everquestesekkel együtt a SWG-t. Több évnyi tapasztalattal járnak MMORPG téren a Blizzard előtt. Jobbak a grafikusaik. Jobbak a worldbuildereik. Kidolgozottab a háttértörténetük. Van játékosok által befolyásolható gazdasági rendszerük.
    Egyáltalán nem vagyok SW fan, minden eddigi SW game egy kalap sz@r volt, de szerintem ez lesz A JÁTÉK ami sokáig leköt.
  • Rincewind
    #25
    Ez a vélemény azt hiszem tökéletesen korrekt! Kár, hogy nem mindenki olyan normálisan reagál, mint te! De, ha tényleg a fantasy világokat szerted és megengedsz egy véleményt a részemről, akkor felhívnám a figyelmedetet a Dark Age of Camelot nevű MMO RPG-re! Nézz utána, de szerintem nem csalódnál, ha elkezdenéd! Vagy itt egy másik, amiről egyelőre nem sokat tudni, de az SWG után, de legalább 1-2 hónapig biztos ott fogok játszani! Ez pedig a Games Workshop által kitalált Warhammer RPG-n és stratégiai játékon alapuló játék lenne! Íme a link: Warhammer Online
  • Rincewind
    #26
    Én már 20 fölötti vagyok! Talán éppen ezzel magyarázható az igényem a komolyabb játékokra (SWG), bár az igaz, hogy az Ep. I, a részemről is kanonizálva van :)
    És az első dolgom lesz, ha a naboon járok, hogy kiirtok pár gungant :P
  • Rincewind
    #28
    eleve birodalmi Fejvadászként szeretnék indulni
  • I.C.ram
    #29
    Akkora fasz vagy hogy az csak na :)) azzal ugye tisztaban van hogy ez a jatek inkabb utode mint Warcraft vilag szimulalalasa! a Starwarsban azt csinalsz amit akarsz akar meg !fodrasz! is lehetsz!! itt meg megint az lesz hogy kapunk egy gyakos hentelos jatekot amiert raadasul meg fizetni is kell erte havonta! ugyanezt megkapod egy Rune-ban amihet tok ingyen hozzalehetjutni letoltod akarmelyik warezrol! na jo azert ez tobb lesz mint a rune de hat mikor kaptunk valami igazan jot a blizzardtol? hat kb 5 eve amikor kijott a starcraft... mondjuk az se tetszett nekem de hat a tomeg azt mondja hogy marhajo :)) szoval reszemrol nem bizom meg a blizzardban! a diablot is ugy vartam hatha valami jo jon ki dehat az is egy rakas kaki lett henteles lett belole... :(( SZOVAL SW:G rulla! hamar valamiert havidjat fizetek akkor megneznem hogy mire adok/dobok ki ennyi penzt!
  • I.C.ram
    #30
    ja es szerintem az abszolut gyoztes a Warhammer Online lesz de az csak 2004-ben jelenik meg addig meg kihuzom az SW:G-vel :)) ami ugye elvileg mar jovo ev elejen jelenik meg ha jol tudom de lehet hogy rosszul :))
  • Rincewind
    #31
    Mondjuk azért ismerjük el, hogy a Warhammerről mindezidáig nem sok infó rebbent fel, szóval kicsit elhamarkodottnak érzem jelen pillanatban győztesnek kijelenteni, főleg az SWG-vel szemben! Viszont tény, hogy a GW még nem adott ki silány munkát a kezéből! Igaz a Verant sem :)
    De az is tény, hogy nem igazán lehet ezeket összehasonlítani, mert minden MMORPG-nek megvan a saját egyénisége! Például az SWG és a Planetside vagy a Dark Age of Camelot is király a maga nemében, mégse igazán vetélytársai egymásnak, hisz mindegyiknek más a célközönsége.
  • Kis-Bob
    #32
    Én azt hiszem 50 SW-könyv elolvasása, az összes film látása,homesite-ok látogatása után rajongónak vallhatom magam. Mindezek után elmondhatom, hogy az SW hangulata nem a legújabb részből fakad. A valódi rajongók a trilógia miatt szeretik igazán.Az új részt elrontja a rengeteg számítógépes trükk...
  • liquid
    #33
    OFF
    "Az új részt elrontja a rengeteg számítógépes trükk..."
    ...meg az übergagyi történet, a midikloriánok (vagy micsodák), a nyivákoloo kisgyerek, Jar-Jar a fingoos-böfögös nabooi retardált benszülött, és még sorolhatnám...
    Most meg majd jool betámadnak a klonok, meg lesz sok smaci a fiatalok közt... nagyszerü, ennél eredetibbet igazán nem lehetett volna kitalálni.
    (PS: az erdeti trilogiát NAGYON komálom)
    ON
    A Lucasarts meg kapja is csak össze magát, 4-5 éve kizároolag minösithetelen sz§rt birnak kiadni, igazán itt lenne az ideje pár normális gaménak (a Galaxies elsö blikkre nagyon biztatoo).
  • I.C.ram
    #36
    remelem kiadnak egy olyan dvd-t majd ahol az osszes SW film megtalalhato! :)) mind a 6 ha majd a 6. is keszen lesz :))
  • liquid
    #38
    No, pont ez az, amit én kétlek. Az elsö részben azt emlitik meg, (ha jool emléxem Kenobi mondja) hogy, "együtt harcoltam apáddal a Clone-háborukban". Ennyi. Namost: 76-77ben mikor Lucas az egészet kitalálta (s?t, a Star Wars ötlete már a hatvanas évek végén ott motoszkált a fejében) imho durvára nem volt a köztudatban a klónozás, mint orvosi/biologiai eljárás, és a kor science fiction-jeiben se nagyon találsz utalást ilyesmire. Ergo: Lucas imho akkoriban a Clone-rendszerben (!) zajló háborukra gondolt, nem a "klonok" háborujára. A klaszikus trilogiában nem is nagyon feszegetik tovább a "clone"-kérdést...
    Az egész klonozos ügyet a trilogia után megjelenz könyvek/képregények kapták fel, itt volt ugyebár egy olyan történet, mikor is a Császár váltogatta ugy a (klon) testeit, mint más az alsogatyáját.. :-)
    Szintén ekkor került be az a köztudatba, hogy a rohamosztagosok klonok. Miért? A New Hope-ban van egy jelenet (mikor Kenobi a Halálcsillagon nyomul, hogy tönkrevágja a vonosugarat) ahol 2 stormtrooper beszélget: valamelyik ujonnan megjelent siklo-modellröl társalognak, meg arrol, hogy milyen joo lenne megvenni. Könyörgöm, ezek nem klonok, hanem normális emberek (tán családdal-gyerekkel), eltérö fizimiskával-személyiséggel!
    Lucas szvsz csak mostanában "találta ki" ezt a klonozosdit ( a kilencvenes évek, söt napjaink divat-témáját) és illesztette bele a filmbe. Na, ez szerintem kb. akkora ökörség, mint a lentebb emlitet midikloriánok. Tök felesleges, az SW-mitos joo volt ugy, ahogy azt 25 éve kiagyalta, nem kell ezen csürni-csavarni...
    A szerelmi szállal meg az a bajom, hogy (legalábbis a trailer alapján) kissé tini-románc szaga van a dolognak- remélem nem igy lesz.
    Na, elég a höbörgésböl, a legnagyobb problema valoszinüleg az, hogy már nem vagyok 11 éves, és tulteng bennem a nosztalgia.. :-)
  • Rincewind
    #40
    Mindenben tökéletes igazad van és legjobb tudomásom szerint minden úgy is van, ahogy leírtad! Pont az általad említett (és nem említett) okok miatt tartom én SW-nek a 4-6. episodokat és a többit nem! :(
  • liquid
    #41
    No, azért ök nem voltak kifejezetten "tinik".. :-)
    Teszem hozzá, hogy az Leia-Solo pároshoz kapcsoloodik az egész SW-történelem legbrutálisabb giccse:

    "Leia: Szeretlek!
    Solo: Tudom!"

    Na, ezt még ma is megkönnyezem (a röhögéstöl) :-)
    Ez a mondat annyira joo, hogy még az amcsi Mad poénmagazin szerzögárdáját is megihlette az SW-parodiájukban, ime:

    "Leia: I love you!
    Han: Me too!
    Leia: Oh, darling, you love me too?
    Han: No, i love ME too.."

    Bocs az offtopikért, tessék tovább szidni a WoW-ot.. :-)
  • Rincewind
    #42
    Attól, hogy van nála jobb még nem kell szídni! Biztos erre is van igény!!!
  • liquid
    #43
    Persze, persze, szerintem is okés lesz a dolog, csak annyira negativ volt eddig mindenki.. :-)
    Az edigiek alapján a WoW olyan lesz az MMORPG-k között, mint a Diablo volt a CRPG müfajban: nem tul bonyolult, leegyszerüsitett kezelésü, de marha jookat lehet benne hentelni...
  • Zerg
    #46
    Esetleg a Baldurs' Gate...
    Azt tudom, hogy a Diablobol tobbet eladtak, de azt nehezen hinnem el, hogy tobbet is jatszottak vele. Bar lehet, hogy tevedek...

    Mas:
    Azon nem kell csodalkozni, hogy a mostani tizeneveseket a SW mar nem nyugozi le. Megnizik a filemt, utanna azt mondjak ra "gagyi, rohelyes egysegek, olcso trukkok, stb...".
    Szamunkra "oregeknek" tobbet jelent ennel. A SW elso vetitesenek idejen meg en is kiskope voltam. Masnap a suliban orak alatt (helyett :D)nem a tanarnenire figyeltunk :), hanem arrol beszeltunk, hu de klassz volt ez, de jo volt az...
    Na ezert is gondolom azt, hogy nem kell felhaborodni azon, ha nem mindenki eli ugy bele magat a SW univerzumaba mint mi. Nekem biztosan jobban fog tetszeni, mint a kisse bugyutanak tuno WoW. Lehet hogy Lukasek is tisztaban vannak ezzel, lehet hogy ezt a gamet vegre nekunk "oregeknek" irjak :D. Mar csak egy igazi szelssavu net hianyzik majd hozza :((. Off-line valtozata pedig nem hinnem hogy lesz sem a SW-nak, sem a WoW-nak. :(
    Lehet, hogy "tul oreg" vagyok, de En orulnek, ha lenne barmelyik resznek esetleg Off-line valtozata is...

    Zerg
  • liquid
    #47
    A Diablot én nem is nevezném "igazi" CRPG-nek, az inkább egy (nagyon addiktiv!) fantasy-akciojáték.
    Bonyolultabbak pedig böven vannak nála: BG-ek, Torment, a Falloutok, vagy mostanság az Arcanum- és akkor még csak a pécés felhozatalrool beszéltem.
  • I.C.ram
    #49
    egyet elfelejtettel te nagyon okos! Szerinted a diablo2-t miert vettek meg?? mert mindenki ugy szeretett volna jatszani single playerben a dioval mi? hat azert baratocskam mert csak az eredetivel lehet b.netezni!!!! gondolod ha nem lett volna benne CD-key akkor minden 5. ember megvette volna mi? csak azert vettek meg hogy tudjanak b.neten jatszani !!! ha BG2-t levedtek volna CD-key-jel ugy hogy single playerben is leellenorzik akkor kb a 2x annyit adtak volna el mint ammenyi diablo-t En a BG2-t Megvettem mert megerte! Nagyon igenyes szerepjatek volt ami nem csak a hentelesbol allt majdnem mindegyik kisebb kuldetest meglehetett oldani bekesen! Erre rajottek hogy az egyik legosibb masolas vedelem a CD-kulcs meg mindig a legjobb es igy ratudjak eroltetni arra a jatszani akarokat hogy megvegyek de az korantsem jelenti azt hogy olyan jo is!
  • I.C.ram
    #50
    ja es hidd el hogy a BG is sikeres volt csak senki sem figyelt ra mert nem volt az eladasi listan rajta! (talan egyszer mintha lattam volna ott)

    ps:az elozo uzenet is neked ment!
  • liquid
    #51
    A Baldurs 1-2 NAGYON sikeres volt (a maga müfajában), mind a kett? vezette az eladási listákat, több hétig is, s?t még a mission-diskek is felkerültek rá. A Diablokból valoszinüleg többet adtak el, de ez érthetö is: egyrészt valooban ott volt a CD-keyes Bnet, másrészt meg pöttyet nagyobb közönségnek szoolt, mint egy "hárdkór" RPG. Az eladási listák amugy sem tul mérvadooak egy game megitélésekor, nézzétek csak meg, hogy micsoda játékok birnak fél megy egy éve az elsö öt helyen tanyázni...
  • Laalee
    #52
    valoszinu hogy olyan szar a d2 hogy az exp cd bol is tobbet adtak el mint a bg bol... az hogy neked nem teccik egy dolog, ettol meg nem szar.

    a masik meg az hogy en sertehgettelek teged?
  • KIP
    #53
    Szintem egész pofás lesz a grafikkája,csak kár
    hogy a gémboxos világban már nem fogja megállni a helyét...?
  • I.C.ram
    #55
    jajj igazan elolvashatnad azt amit irtam mert akkor megtudnad hogy miert van font az eladasi listan a dio es miert nincs a bg2 ja es sertegess mert baszok ra :)) egyebkent ha ezzel a hulyeseggel(mivel is?) megsertettelek akkor bocs
  • Dikkma
    #56
    Wow, ha liquid cikket ír, a hatás garantált... :)
    Great!
  • radical
    #59
    Hát ha ehhez a túró grafikához ilyen gép kell majd, az oltári nagy égés lesz. Bár most a D2 is akadozik időnként 800x600-ban egy 1.2ghz cerkán 512rammal meg egy geforce256-al... Mondjuk a Blizzard marketingesei mindig is jobbak voltak mint a programozói.......
  • radical
    #61
    Akkor írhatsz a Blizzardnak mint első elégedett felhasználó. Hónapok óta ettől voltak hangosak a fórumok hogy amikor elkezdték a fejlesztést akkor 640x480-ra és 3dfx glide-ra optimalizálták a gamet és csak utólag rakták bele a directx támogatást (miután becsődölt a 3dfx). Úgyhogy örülhetsz hogy a közel 2 éves kártyádon jól fut, gratula hozzá...