351
NTFS vagy FAT32?
  • ballor
    #1
    Melyiket egy 40Gb-os vinyingerre? Lenne több partíció is, milyeneket? Nem szoktak összeakadni a vinyók? Van egy másik 13Gb-os, arra milyet javasoltok? Természetesen az adatok biztonsága az elsődleges!
  • Tomcat
    #2
    NTFS
  • Tomcat
    #3
    Ha meg kisebbiket berakod 1 rackbe, oszt annak FAT32 -őt adsz, akkor jársz legjobban szvsz...
  • ballor
    #4
    miért jobb a kicsinek 32-es?
  • Bakka
    #5
    Mert azt akkor barhova hurcolaszhatod ! Olyan gepek is felismerik, ameyleken ol. win95/98/me van.
    Legalabbi szerintem .
  • ballor
    #6
    nem viszegetem, más ok van? De köszi az eddigieket!
  • Laalee
    #7
    mas ok nincs fat32 szar... egyertelmu hogy ntfs
  • szinuhe
    #8
    ha tenyleg fontos az adatok biztonsaga, akkor nem uccso szempont, hogy az NTFS leiroja lehetove teszi a hozzaferesi jogosultsagok beallitasat, ellenben a FAT-tel. NTFS...
  • Break
    #9
    1értelműen NTFS. (pont én pofázok, akinek FAT32 van, és még életében nem látott élőben NTFS-t, de egy csomót olvastam már mindenfele róla, és az NTFS stabilabb, biztonságosabb, stb.)
  • mikike
    #10
    fat
  • Tomcat
    #11
    Ha nem akarod hurcolászni, akkor arra is NTFS -t tegyél. Véletlenűl se válaszd a FAT32-őt.
  • Herr General
    #12
    NTFS természetesen...
  • KRi2
    #13
    ha tök új vinyora rakom fel a winXPpro-t ,hol is lehet beállitani hogy ntfs-es legyen az egész winyi?
  • colos
    #14
    A telepítés elején megkérdezi hova akarod telepíteni, és azt is hogy akarod-e formázni (ajánlatos), és hogy mivé akarod (NTFS or FAT32).
  • Guriga
    #15
    ntfs
  • CSOCSO
    #21
    az ntfs egyes emberek szerint szar és inkább unix hoz kő....
  • KRi2
    #22
    szerintem tök8 ,hogy melyik ,No különbség.
  • Pheel
    #23
    Unixhoz? NTFS? Beteg az, aki ilyet mond. Ugye az NTFS az NT File System rövidítése. A linux például nem is kezeli rendesen. Van csomagban kezelője, de NEM ajánlják, hogy R/W-nek mountold be az NTFS partíciót, csak RO-nak.
  • CSOCSO
    #24
    ntfs-t csak azt tegyen aki oylan embert megérdezett már aki ért is hozá... addig is fat 32 én megkérdeztem egyet ha win es vagy felejtsd el a ntfs-t
  • Pheel
    #25
    Ilyeneket meg minek mondasz, ha fogalmad sincs róla...
  • Pheel
    #26
    Ugye ezt hamar ki fogod verni a fejedből?
    Tájékozott illető lehet, ha ilyen okosak jönnek ki a száján :))) Ehh.
  • CSOCSO
    #27
    már kivertem:)a fejemből..pont beleszarok kinek mi van..nekem fat...
  • Pheel
    #28
    Egyszer azért próbáld ki azt a csúnya NTFS-t is, meg fox lepődni. Ugye a FAT szükségmegoldás és nem filerendszer :)
  • Garfield
    #29
    NTFS ofkórsz
  • Garfield
    #30
    Tudsz valami ellenérvet mondani, miért NE NTFS? Azon kívül, hogy a Win9x nem olvassa?
  • ballor
    #31
    És mivel tudod megnézni az NTFS-t? A GHOST látja, de csak FAT32-re képes dolgozni (mármint menteni!)
  • Garfield
    #32
    Lehet, hogy ez az én agybajom, de nálam a rendszernek elvből külön partíciója van, ahová a programokon kívül nem kerül más. Dokumentumok, warez :-), mp3, stb.: mind-mind más partíciókon csücsül, így egy rendszertelepítés nem érinti őket.
    Megnézéshez meg ottvan a Windows XP. :-)
  • Pheel
    #33
    Nem csak a te agybajod. Aki szívott már ilyennel, az így csinálja. Én is :)
  • ballor
    #35
    Sajna valami nem stimmel nálam, NTFS rakattam fel az XPvel, de állandóan elszáll a rendszer, de nagyon durván ám! Ecccccerűen nemtommiabaj! Valami nem stimmelt a GHOSTos cuccal sem!
  • Pheel
    #36
    De az is tuti, hogy nem az NTFS miatt száll el.
  • ballor
    #37
    a GHOST sem látta rendesen a partíciót, amit az XP készített! Ez mitől van? MIlyen Ghost kellene, próbáltam 2002el is
  • ballor
    #38
    c: NTFS, D: NTFS, E: FAT32, F: NTFS volt
  • mikike
    #39
    nem tuti
  • Pheel
    #41
    Jó, akkor nem tuti. Te már csak tudhatod. Használtál már NTFS-t valaha?

    A #10-es hozzászólásban lazán kijelented minden indok nélkül, hogy FAT. Én az NTFS-nek még csak előnyével találkoztam, kivéve egy rendszerösszeomlást, de az is az én hibám volt, ráadásul azóta van NTFS mounterem DOS-hoz is, szal adatmentés megoldva, ha nagy a gáz.
  • Pheel
    #42
    Ha valahol az NTFS hibát okoz a FAT pedig nem, ott a hardver is hibás a dologban, akkor pedig megintcsak nem az NTFS a hibás.
  • Break
    #43
    és mi az nt??

    new technology

    csak érdekesség, aki nem tudta volna, mert én is csak kb. 2 hónapja világosodtam meg :)))
  • Pheel
    #44
    Ez az NT dolog, amikor kezdődött még értelmesen hangzott. Manapság már a Microsoft sem erőlteti, hogy mit jelent...
  • mikike
    #45
    én például képzeld találkoztam ntfs-el
    akár hiszed akár nem
    és hátrányával is
    (azon kívül hogy nekem kifagyott nem tom mér)

    épp jogokat kellett valahol beállítani aztán kiderült, hogy néhány helyen még a rendszergazda sem tud törölni...
    nocsak
    azt is hátránynak tartom, hogy az egyik könyvtárba lementett adataimat nem engedte máshonnan megnyitni

    például
  • Pheel
    #46
    "néhány helyen még a rendszergazda sem tud törölni"

    Találkoztam én is már ilyennel, nem is egyszer. Nos, ha a user leveszi az összes jogot a file-ról, akkor nem tudja senki törölni. Ilyenkor adsz rá jogot és lejön. A "NAGY" filerendszerek is így működnek. Ilyen a multi-user oprendszer.

    "azt is hátránynak tartom, hogy az egyik könyvtárba lementett adataimat nem engedte máshonnan megnyitni"

    Márpedig más usernek nem is fogja engedni alapból. Hivatkoznék a multi-user dologra.

    Te hátránynak tartod a biztonságot is. Az nem zavar, hogy a FAT nevű nem file-rendszeren bárki bármit letörölhet, módosíthat, megnézhet, stb?
  • Pheel
    #47
    LÁM Akárki megmondhatja, hogy ez így van :-P