100
Minden ami a Directorral kapcsolatos lehet...
  • hungi
    #1
    Üdv! Hiányoltam ezt a fórumot, ezért nyitottam egyet. A sztori a következő: mivel a Director 8.5 már támogatja a valós idejű 3d-s megjelenítést, érdemesnek ítéltem arra, hogy foglalkozzak vele :-)

    Viszont a Macromedia valami olyan iszonyat szemét módon oldotta meg a súgó illetve tutorial kérdéseket, szinte semmit nem lehet belőlük megtanulni. Ezért ha valakinek van kérdése, kérése, hasznos infója, akkor itt elhelyezheti/felteheti.
  • hungi
    #2
    Néhány hasznos link a tanulni vágyóknak (Shockwave 3d programozás, demók):

    http://www.dmu.com/3dd/
    http://www.directoru.com/community/3D/
  • KisQbi
    #4
    ermélem még meg lehet menteni a fórumot...érdemes ezzel a témával többet foglalkozni..
  • KisQbi
    #5
    kéne már egy normális fórum ehez a lingo hoz..meg directorhoz
  • Pp
    #6
    Miben különbözik a 8.5 ill. MX2004.Valaki tudja?
  • KisQbi
    #7
    Bocs késői reagálásért csak nyár van...
    a www.macromedia.com -on van bővebb leírás

    de elsősorban nem csak LINGO syntax-ban lehet programozi hanem már JAVA-ul is.

    üdv
  • Pp
    #8
    Köszi.
    Nos néhány dolgot már meg tudok csinálni a directorban, és nagyon szimpatikus a progi, viszont van egy kérdésem.Hogyan lehet karakterkészletet importálni, hogy mondjuk egy scrollos szöveget az általam tördelt formában, és karakterrel játsza le bármilyen gépen, még akkor is ha azon nincs ilyen karakter installálva? Állítólag lehet valahogy csak én nem tudom.Előre is köszönöm a választ.
  • KisQbi
    #9
    Igen,

    Be kell importálni (Castba), >>Insert>>Media Element>>Font..>>

    ott lesz egy uj neve Pl.: Arial CE*

    és a Text membernek az Arial CE* tipust adni....ennyi a Font része lett a Movie nak...

    üdv
  • Pp
    #10
    Köszönöm működik a dolog, bár idegen gépen csak később próbálom ki, viszont van még egy homály, lehet - e videót mpeg1 formátumban lejátszatni vele, mert ezt biztos hogy minden windows tudja , vagy tényleg csak quicktime ill. avi, real?
  • KisQbi
    #11
    Nekem lejátszik mpg2 -t.
    És támogat DVD-s formátumokat azaz kezelhetsz vele menüket...meg iylenek...ugyhogy igen...támogat Mpg-t.
    azt hogy a 8.5 igen -e azt nem tom...

    ÜDV
  • Pp
    #12
    Na de azt hol állítod be, hogy mpg2 legyen?Importálni tud mpg-et de lejátszó ablakban én csak az elöbb leírtakat tudtam elérni.És mpg1 lehet-e végtermék?
  • Pp
    #13
    Mármint úgy értem, hogy a projectbe illesztek be egy video file-t és azt a project ne quicktime, vagy avi ként kezelje, hanem mpg1 nek.
  • KisQbi
    #14
    nem nagyon vágom még ez a témát de a 3 választási lehetőség szerintem azért vannak mert a Quictime a maradék kettő höz vannak különböző plussz parancsok amik gondolom én csak a Quicktime-hoz vabn illetve más parancsok a többihez...minden más videófilet Quictimenak vesz hogy miért nem tudom esetleg mert a kezelése a legegyszerübb neki...

    -ezek csak az én gondolataim-


    de a Helpbe láttam mpg 1-2 is megnevezve a DVD funkcióknál..(Lingo Dictionary)

    Üdv
  • Pp
    #15
    Köszi. Utánanézek én is, de már csak a jövőhéten, majd megírom, hogy mire jutottam.
  • KisQbi
    #16
    miket csináltál eddig directorban?
  • Pp
    #17
    Igazán komoly munkát még nem, de egy úgynevezett multimédiás CD-ét készítettem egy hazánkban elég híres embernek, bár abban inkább az általam vágott filmeken volt a hangsúly.Én már 15 éve vagyok filmvágó az idén kezdtem el foglalkozni a directorral meg a 3dsmax-szal.És neked volt már valamilyen nagyobb munkád?
  • KisQbi
    #18
    még a suliba az pár osztálytársnak én csináltam a multimédiás cd-jét. és azóta 2 ilyen jellegű kérés volt.
    Hobbiból foglalkoztam az Adobe Premierrrel, majd a Combustion -nal is...vágtam is pár dolgot az említett CDk hez,de nem mondom hogy értek hozzá. A Shochwave 3D azaz Lingo 3D is foglalkoztat. csináltam egy rubik kockát csak nincs hozzá desing sajnos még nem találtam ki valami szépet hozzá....

    http://pinhec.uw.hu/

    aztán csak 1-2 tanulmány de semmi komoly még

    http://pinhec.uw.hu/3d/extrudingbox01.htm


  • Pp
    #19
    Jó pofa. Hasonlót én is csináltam. Nos az Adobe Premierhez meg a másikhoz nem értek, mivel én AVID és Fina Cut Pro val dolgozom.Az AVID-del még power Mc-es korában ismerkedtem meg, most pedig Xpress DV-vel PC-én vágok.
  • KisQbi
    #20
    most kezdtem nézegetni milyen Xtra van hozzá ingyenes, meg hogyan kell ezeket használni. egyébként te tudsz valami magyar fejlesztői oldalról vagy más fórumról?
    üdv
  • Pp
    #21
    Most hirtelen ez a két oldal ugrik be.Ismered ezeket?
    http://xtras.tabuleiro.com/products/mpeg_advance/
    http://www.3dlinks.com/links.cfm?categoryid=4&subcategoryid=87
  • KisQbi
    #22
    köszönöm..elsőt ismertem..eddig tudtam hogy vanna ezek az Xtrak..csak nem tudtam hogyn kell őket használni.
  • Pp
    #23
    Ha komolyabban akarsz a Directorral foglalkozni, érdemes a könyvet megvenni.Én már nézegettem, igaz a köny a Director 8-at tárgyalja, de van hozzá CD melléklet.Ha bejön egy nagyobb munka én biztos hogy megveszem.
  • KisQbi
    #24
    igen megvan...még régebben megvettem,,,most épp nem látom nem tudom ki a szerző,...de gondolom 1 könyvről van szó....mert én vadászok a directoros könyvekre.
    Tényleg jól meg van írva és majdnem minden témára kitér.

    Keresek olyan Xtra-t ami MySQL-lel communikál...egy olyan nagyon jó lenne..
  • Pp
    #25
    Sajnos alapból nem értek a MySQL-hez, így ebben segíteni sem tudok.Valami adatbázis félét akarsz kezeltetni a Directorral?
  • KisQbi
    #26
    akarok egy Weboldalt csinálni directorral....filefeltöltés képfeltöltés, meg chat és egy forumos rész. Jövöre szeretném hogy a suli leckék meg megoldások meg jegyzeteket töltsünk fel, meg le...
  • KisQbi
    #27
    Van egy problemam, nem tudom hogyan kell Xtra -val Publishelni..mindig script error üzenetet ad a végére.. Tudsz ..erre megoldást? vagy valaki?:)
  • Pp
    #28
    Ha jól emlékszem akkor a movie-hoz fel kell szedni az Xtra-kat. Modify-Movie-Xtras-(itt kijelölöd pl.)DirectSoundx32
    és letölti a szükséges részeket.Már régen csináltam, de azt hiszem mindegyik movival meg kell csinálni ahol hibát jelez.
    Természetesen meg kell nézni, hogy a hiba melyik Xtras nál van és az ahhoz tartozó összes Xtrassal végig kell csinálni. Én ennyit tudok a dologról. Remélem sikerült segítenem.
  • KisQbi
    #29
    Igen köszönöm.
    A Multiuser Xtra val foglalkoztál már? , most éppen az érdekel...az ingyenes is. :)
  • Pp
    #30
    Még nem de érdekel a dolog.
  • KisQbi
    #31
    figy azt be tudom állítani itt a forumba hogy jellezzen a gépemne ha jöjn ide uj üzenet?
  • Pp
    #32
    Szerintem nem.
  • KisQbi
    #33
    http://www.macromedia.com/support/director/multiuser/multiuser/
  • KisQbi
    #34
    Kérdés : Hogyan lehet olyan "Preloader"-t készíteni..ami azt figyeli hogy egy castmember mennyire töltődöttbe ?
    valaki foglalkozott ezzzel?
  • Pp
    #35
    Igen én már készítettem Preloadert.A publisnál kell beállítani, de csak egy félét tud alapból. Valószínű, hogy lingoban lehet csicsásabbat írni, de azt még nem próbáltam.
  • KisQbi
    #36
    Szia

    Köszi a választ...sikerült scriptben megírni...

    De van másjellegű problémám : Van egy sprite aminek a szereplője egy bitmap (800x600) és asprite amiben megjelenik az beállítottam (csak példának modom az adatokat) 400x300. Persze a Castmember ki lett fittelve a spriteba. eddig ez ok

    De amikor lecserélem az aktuális sprite castmemberjét akkor a sprite mérete automatikusan áttíródik a cserélt castmember (szintén bittmap 800x600) nagyságára.

    A Probléma lehet -e, fixen tartani a spritenak a méretét abban az esetben ha lecserélem a castmemberjét másik castmemberre (cserélgetni a castmembereket egy spriteon anélkül hogy a sprite mérete áttíródna).

    Üdv
  • KisQbi
    #37
    elnézést..amit irtam nem ugy történt csak figyelmetlen voltam...a sprite mérete megmaradt.. csak a rectangle meg a text máshol van a regpontja és arra nem figyeltem.

    bocs
  • KisQbi
    #38
    Szia(sztok)

    Kérdés: Hogyan tudnék lingo-val létrehozni egy sprite-ot ami megjelenik a stage-n ? persze a kérdésnek a fordítottjára is vevő lennék...hogyan lehet törölni sprite-ot lingoval?
  • Pp
    #39
    Sajnos nem tidok segíteni, lingo-ban még nem vagyok otthon.
  • Pp
    #40
    Bocs mégis találtam valamit, remélem erre gondoltál.
    repeat while tge mouseDown
    if rollOwer(2) = TRUE then
    sprite(2) .memberNum = 29
    else
    sprite(2) .memberNum = 28
    end if
    updateStage

    end repeat
    sprite(2) .memberNum = 28
    updateStage
    end
  • Pp
    #41
    Logikusan elsősor

    repeat while the mouseDown