392
Mindent a szerepjátékról - nem hirdetőoldal :)
  • Rincewind
    #1
    Nos biztosan vannak sokan, akik hozzám hasonlóan játszanak (vagy játszottak) szerepjátékkal! És mivel még nem volt ilyen téma, úgy gondoltam nyitok egyet :)

    A célom egy olyan fórum megnyitása volt, ahol nemcsak RPG-kről, de a hozzályuk kapcsolódó Irodalomról és a legkedveltebb RGP világokról is folyhatna vita! :)
    Tehát jöhet mindenféle szerepjáték (és remélem nem lesz rivalizálás különbözö rpg-k közt), irodalom, stb és tessék róluk beszélgetni!

    Én idestova már 10 éve aktívan AD&D-zem. De igen közel áll még hozzám a Vampire és főleg a Call of Cthulhu rendszere és világa is!
    Kedvenc világom az AD&D-s Dragon Lance. De szeretem még a Forgotten Realms-ot, a Dark Sun-t, a Ravenloft-ot, a World of Darknesst, H.P. Lovecraft világát, sőt még Ynev-et is :))
    Kedvenc íróim: R.A. Salvatore és Tolkien mester csücsül a trónon egymás mellett, alattuk pedig olyan nevek szerepelnek, mint A.E. Poe, H.P. Lovecraft, Terry Pratchett, Weis-Hickman páros vagy éppen Wayne Chapman!

    Remélem nem hagytam ki semmit... :)
  • Rincewind
    #3
    Kinek mi a véleménye az új D&D 3th Editionről?
  • Efreet
    #4
    nem próbáltam ki még. pár ismerős, akinek a véleményében megbízok, azt mondta róla, hogy nagyon szuper. :)
    én szívesebben játszom egzotikusabb játékokkal (TF2V, Earthdawn, Rifts... ) a TF2V annyira teljesen elborult, hogy a legjobb pihentető játék :D
  • Nuki
    #5
    Én maradok a Diablo II exp-nél...
  • Rincewind
    #6
    Nekem meg az a bajom, hogy mint mondtam 10 éve AD&D-zek és ezen idő alatt olyan nagy mennyiségű kiegészítőt sikerült ''összharácsolnom'', hogy sajnálnám, ha a feledés homályába vesznének, csak mert van egy új rendszer :((
    Szóval én is kénytelen vagyok mások tapasztalataira támaszkodni ezen a téren...
  • Nuki
    #7
    És a Runescape... :) Amint a logóm is mutatja...
  • Rincewind
    #8
    Lol, Nuki itt rendes RPG-ről van szó nem CRPG-ről! Tudod amit mondtam egyszer neked régebben. :)
  • Nuki
    #9
    Hol van ez az AD&D vagy micsoda ez?
    Nagyon jónak tűnik ha már egyesek 10 éve játszanak...
  • Nuki
    #10
    És innen valakinek megvan az RPGMAKER2000?
  • Rincewind
    #11
    Nézz vissza holnap, addig összeszedek neked egy csomó linket!
  • Efreet
    #12
    jókis Role Aids-es kiegészítők... amúgy van hozzá 1 füzetke (mármint dnd3-hoz), amiben leirogatják, hogy szerintük hogy illik mit átkonvertálni... nameg ha eleget játszottál nem lehet gond 1-2 nap alatt átírni a rendszerre a dolgokat :)
  • Efreet
    #13
    szerintem kezdd el kiolvasni az rpg.hu -t :DD
  • Rincewind
    #14
    Az lehet, csak nincs kedvem áttérni egy tök új rendszerre és elfelejteni a régit :((
    Szerintem én már maradok a jó öreg AD&D-nél.
  • gyurcici
    #15
    Kérdezném ki tud segíteni abban hogy a neten megtaláljam azt az oldalt ahonnan le tudom tölteni a teljes GOTHIC nevű játékot.Aki tudja kérem küldje el a [email protected] ra köszi
    Gyurcici.
  • Rincewind
    #16
    >>>Nuki

    Nézz el ide!
    Itt a következőket érdemes megnézni:
    Linkek / Letöltés és itt keress rá az AD&D-re! Sok angol dolog közt van jó sok magyar is! Példajátékok, szabálykönyvek, stb...

    Osztán:
    Ezt az oldalt ugyan nem ismerem, de így első látásra elég pofásan néz ki!

    Majd pedig utoljára itt böngészhetsz picit!
  • Rincewind
    #17
    Játszik valaki Warhammer Fantasy Battle, Warhammer 40k esetle Mordheim játékokkal?

    Én mindhármat űzöm már elég régóta, de főleg a WHFB-t a másik kettőt csak amatőr szinten!
  • Nuki
    #18
    Az AD&D olyan mint a magus vagy valami kártyajáték...?
  • Rincewind
    #19
    Mint a MAGUS.
  • Rincewind
    #21
    Nuki magára szerepjátékra gondolt és nem rendszerre! Egyébként meg az előbbi kijelentésedre biztos felszisszenne pár hazai szerepjátékos Ne szíts viszályt, ha lehet!

    Hát én ide sorolom ezeket a terepasztalos (és nem táblás) játékokat is, de ha sokakat zavar, akkor hagyjuk! Viszont a Warhammer Fantasy Roleplay ellen nem lehet kifogásod :) Ez egyébként az egyik legjobb rpg a piacon szerintem. Csak kár, hogy kevesebbet játszottam vele, mint bármi mással! :(
  • Efreet
    #22
    a TF2V az bizony a Vagabond :))) (ez az ő hivatalos rövidítésük rá :))

    Rifts-es... hát az túlzás. van 1 alapkönyv meg asszem 2 kiegészítő így haverikörben (az alapkönyv az enyim, jól mutat a Palladium mellett (télleg, azt kihagytam :)), és néha játszogatunk... A Glitterboy-om meg fejlődget, bár kezd nagyon lerongyolódni a felszerelése... hiába no, drága dolog javíttatni azt az armort... nagyon nem mentünk még bele, eszetlen bonyolultnak tűnik néha :)
  • Efreet
    #23
    és MOST fejezzük be az M* vs ADND vitát, sőt bármilyen vitát jó?
    (különbenis a .... sokkal jobb, nemúgy mint a ... ami tiszta lopás :))
  • Rincewind
    #24
    Hát ezt mondom én is!!! :)
  • Rincewind
    #27
    Meséltél Öregvilágon?
    Hmm, szerencsés vagy! Én össz-vissz egy kalandot vittem végig WFRP-vel, de az egyből megragadott! És mikor átlapoztam az alapkönyvet... :)
    Na szóval szerintem nagy ott van a topon! És még a szabályrendszere is dobogós szerintem! Szóval nem értem miért nincs még magyarul? :(
  • Efreet
    #28
    nana :) nem usz1tani ;))

    warhammer.. abból kimaradtam... viszont volt alkalmam Buck Rogers-ezni, Toons!-ozni, meg régi Cthulhu alapkönyvet olvasgatni :)
    (ja, és az adnd2-t még a híres-hírhedt 'Rubin Kódex'-ből kezdtem játszani)
  • Efreet
    #29
    mit mondjak mellette? látni kell az alapkönyvet... ezek taj részegen galaxisútikalauzt olvasva összeraktak egy játékrendszert, ami piszok egyszerű, jól használható, és tényleg BÁRMI-vel lehet játszani :D (Gyalogkakukk rullllllllez :) isten szórakozás táblákkal kommunikálni)
    első oldal eleje:
    ... AND ON THE EIGHTH DAY, GOD SAID, "I NEED A DRINK."
    (és a könyv készítése alatt egyetlen pisztrángnak se esett bántódása, minden szereplő profi kaszkadőr-pisztráng volt.)

    miii? Glitterboy tááápooos? nemiiis :)))))
    ja, meg van MechWarrior3 alapkönyv is haverikörben, de azzal még nem játszottam.
  • Rincewind
    #30
    Nekem erről az jut eszembe, mikor DiscWorld-öt játszottunk. Na az még nem volt semmi
  • Efreet
    #31
    mi azt adnd1-ben nyomtunk... aztán meglett a TF2V, és az minden elborultságot kiszolgál :D
  • Rincewind
    #34
    Mondjuk már gondolkodtam, hogy megveszem az angolt, csak sose tudtam magam rászánni, de ha tényleg könnyen érthető a nyelvezete, akkor lehet, hoyg rászánom magam, mert nagyon megérné!
  • Efreet
    #36
    na gyors rencerleírás TF2V-ről.
    karakter dolgai: 7 alaptulajdonság: STR(erő) NIMB(ügy.), AIM(célzás), SMRT(agy), COOL(hidegvér), CS(common sense, józan ész :)), és LUCK(nemmondommeg)
    minden tulajdonság alapvetően 1-7ig van, a 2 az átlag emberke.
    mindezek mellé van neki Oops! pontja (hopp, beleestem egy lávatóba... ) =életpont... mondjuk
    szerencsepontja (amit kalandonként elhasznál)
    egy Shtick(trükk)-je, esetleg varázspontja, és egy zsák skill-je.
    minden skill 4 szinten létezik: dabbler(+1),hack(+2),expert(+3),professional(+4).
    skill-tesztek: skill+hozzátartozóalaptulajdonság(ok)+rápakolt luckpont, és ez alá a célszám alá kell dobni nehézség alapján (kocsmáros(mesélő) dönti el, d4 ha nagyon könnyű, d100 ha nagyon nehéz) egymás elleni skill próbánál (lövés-dodge, verekedés, akármi) mindketten a célszám+d10-el próbálkoznak.
    xp rendszer van, azt kell elkölteni tulajdonság meg skill-növelésre. (van vagy 70-80 skill leírva a könyvben, de azt találsz ki amit akarsz, és amit a kocsmáros megenged)

    Shtick: a legjobb buli a játékban :) a shtick valami olyan, amit a játékos (vagy bármi) csinál, vagy történik vele, vagy körülötte.
    példák:
    Schwarzenegger-effekt: a játékos nem sérül meg (legalábbis nem látszik rajta), még 1 oops-on is úgy néz ki és mozog, mintha full-on lenne, viszont amint vége a kalandnak vagy 0-ra/alá kerül egyszerre kijön rajta minden seb, és ájultan esik össze. kisebb effektje, hogy pont ezek miatt nem lehet elsősegélyben részesíteni, és a kocsmáros jegyzi az oops pontjait, a játékos nem tud róla. (csak amikor már késő :D)

    Ballonkabát effekt: a játékos egy ruhadarabjában (alapvetően ballonkabát, de lehet akár bikinialsó is ;)) elpakolhat hatalmas mennyiségű és méretű tárgyat, anélkül, hogy ez kívülről látszana. és ha szerencséje (dobás) van, akkor olyan tárgyakra is akadhat, amire épp szüksége lenne nagyon sürgősen...(és valakinek KÉRNIE KELL tőle)(atombomba, írógép, zseblámpa...) kisebb hatása, hogy túlhasználat esetén néha olyan cuccokat is talál, ami nem odavaló... (ketyegő bomba, vadmacska... :D)

    Murphy-effekt... ismered murphy törvényeit? na ezek működnek. a szél mindig a bringával szemben fúj, ami elromolhat, az el is romlik... minden.

    és még vagy 20 effekt, és persze itt is amit még akarsz, és a mesélőt sikerül róla meggyőznöd...

    mágiarendszer nem valami húha, dehát itt nem is arról van szó :D

    na így hirtelen ennyi...
  • Efreet
    #38
    ezekszerint valószínű :)
    ennek az alapkönyve egy külön élmény... rengeteg poén, iszonyú jó rajzok... első hetek azzal teltek, hogy olvasgattam az alapkönyvet, és néha hangosan felröhögtem rajta :DDDD
  • Efreet
    #39
    http://agy.reak.bme.hu/~ember/rpg/tftfv/tftfv.htm

    Miért jó Vagabondot játszani?... csak ugy jatekoscsalogatonak:
    - A nevetes, jo hangulat pozitiv karmat indukal, igy kov. eleteben akar viz-gazszerelo is lehetsz!
    - A vilagert sem szeretnem, ha eletedet ugy elned le, hogy nem tudod, mi a Juj! pont.
    - Azon egerek, akik Vagabondozas helyett cigiztek, mind meghaltak rakban!

    Egy igazán rövid csata

    Csapos: a csata forgatagában egyszercsak valami szörnyű morajlásra lesztek
    figyelmesek... azutan az egyik hatalmas szikla mögül előlép egy 10 méter
    magas orriás, a kezében...
    Boszorkany /Newton effekt/: 'Dehát orriások nincsenek is!'
    Csapos: 'Ja' - mondta az oriás, es porrá omlott.... nem is volt időtők megfigyelni, hogy egy 4 méteres bunko van a kezében...


    Így hajoztok ti...

    A csapatnak sikerült felkapaszkodnia egy teljessen elhagyatott vitorlás fedélzetére
    Csapos(gonosz mosollyal): noshát akkor feljutottatok, de ezzel még nem vagytok kinn a vízből... tud-e valaki vitorláshajót vezetni...
    Jatekosok mind siri csendben...
    Csapos (még gonoszabb mosollyal): szóval akkor feltámad a szél.... méteres hullámok dobálják a hajótokat...
    Batman /murphy effekt/: 'Mint tudjuk, a szél mindig arról fúj, amerre a bicikli kormánya néz... lovagom nincs nállad véletlenül egy biciklikormány?'
    Jedi lovag /Balonkabát effekt/: 'Megnézem...'
    A Csapos úgy dönt, hogy a biciklikormány elég hétköznapi tárgy, így a Jedi lovag játékosának D10-el kell a szerencséje alá dobni.... dob.... 1-et , ami határozottan kissebb az 5-ös szerencséjénél....
    Jedi lovag: 'Tessék'
    És így történt, hogy a csapat ezután úgy hajózott, hogy Batman állt a hajo tatján kezében a biciklikormánnyal, és irányitotta a szelet....
  • Rincewind
    #40
    Mielőtt még ellenkeznétek kijelentem, hogy nem akarom belekeverni a fórumba a CCG-ket, de ez esetben tegyetek kivételt és mondjátok el mit gondoltok, mert egy nagyon érdekes dologra bukkantam rá a neten:

    Warhammer 40k CCG!!!

    Engem például érdekel! Na nem is annyira maga a játék miatt, inkább a képek vonzanak az egyes kártyalapokon :)
  • Nuki
    #41
    Rince:
    Én sajnos nem tudok se Magusozni sem sajnos egyéb más jó játékkal jáccani csak mert nem tudom a szabályokat (tudom a magushoz valami 400oldal csak az alap) nem is lenne türelmem de másokhoz háát... Tudnátok valami kedveltetőt mondani a magusról? valami jót.... (ha esetleg elolvashatatlan lesz attol a sok üzenettől ez a fórum akkor felelőséget nem vállalok)
  • Rincewind
    #42
    Magus helyett én valami jobbat is tudnék ajánlani, de mivel egyelőre azt sem tudod, mi a szerepjáték elégedj meg a magus-al! Szóval először is keresd meg a példajáték-ot és olvasd el! Ne figyelj a sok bla-blára csak a történetre. Ha a szereplőket nem úgy képzeled el, mint egy regényt, hanem, hogy haverok játszanak egymás közt és ők mondják a története (minden egyes ember egy karaktert személyesít meg + a mesélő), akkor máris lesz valami fogalmad arról, hogy mi is nagyjából a szerepjáték!
    Osztán. Nézd át a Kasztokat a Fajokat és a harcrendszert! Ez nem olyan sok, de egy kezdő társaságnak már elég!
    Ezután hívd át pár barátodat, akit érdekel a dolog és játszatok!
    Először fura lesz és nem árt, ha van köztetek olyan, aki már játszott, de idővel belerázódtok és onnantól kezdve nincs menekvés! Egy életen át a rabjai lesztek... :))
  • Nuki
    #45
    Rince:
    Te mindenhez kedvet tudsz adni :)

    De azért tudom mi az a szerepjáték eddig is játszottunk de már nagyon-nagyon régen...
    Mond valamit maguson belul az hogy Ynevi(asszem) kalandozások.. valami 5-6 kaland van benne... Mert megvan... Ebből is lehet olvasni vagy le tudnál nekem írni linket ahonnan lehet még?
  • Rincewind
    #46
    Olvass onnan! Csak vigyázz, hogy alacson szintű kalandozóknak való kalandot válassz ki, hogy meg tudjátok csinálni!
  • Nuki
    #47
    OK köszi
    másvalami hely ahonnan le lehet tölteni kalandokat?
  • Rincewind
    #48
    RPG.HU
  • Efreet
    #51
    nem én voltam... google ezt dobta vissza, én meg linkeltem... 5 perccel előtte még nem tudtam a létezéséről.

    (mi a Str+Lck+2d6-ot használtuk... még úgy is kevéske az Oops! :D)
  • Rincewind
    #52
    Bazze 9.300-ért akkor se venném meg, ha aranyból volna... grrrr