567
gondok az XP körül
  • mikike
    #1
    most ilyen gondjaim vannak az XPvel:

    1. shutdown v. turn off esetén nem kapcsol ki, hanem reseteli a gépet
    a következő indulásnál meg futhat a checkdisk...

    2. ha egy program menni akar a netre az már tárcsáz is
    az XP nem kérdez semmit, simán engedi

    3. A Control Panelből eltűnt néhány opció (PowerControl, System...)
  • K.András
    #6
    Tudom hogy tudjátok de egyszerüen felszaladt az agyvizem és nem is nagyon figyeltem föleg nem caps lockra csak irtam aztán küldtem......
  • bob
    #7
    Próbáld meg leszedni erről a címröl ezt a progit hátha segít:http:/yasoft.nm.ru/eng/switchoff
    én kipróbáltam nálam müködött igaz Abit lapom van.
  • mikike
    #8
    nem találja ezt az oldalt
    Gigabyte alaplaom van (6XOE)
    b.
    1. a Control Panelben Internet Properties, eltünt onnan egy csomó opció
    de az Explorer tulajonságoknál bepipáltam hogy never dialing, de ez a progikat nem zavarja, dialingolnak

    2. nem tudom miért nem kapcsol ki
    valamit telepíthettem, aztán amikor kikapcsolna a gép a shutdown elött jön a kék halál majd a reset majd a chkdsk
    legutobb az esemény néző szerint valami szabálytalan művelet I/o műveletet akart a Bios csinálni port 7
    ???
    most nem tudom megnézni mert az eseménynéző is sérült
  • bob
    #10
    Bocs lemaradt egy perjel:
    http://yasoft.nm.ru/eng/switchoff
    most néztem müködik
  • mikike
    #11
    igen igazad van
    csak még anno nagy ravaszul kikapcsoltam a system restoret, hogy helyet spóroljak...
  • Evil
    #12
    na nekem is asus lapom van es kikapcsol.Amugy nekem az a problemam hogyha bejon a win xp akkor kb 1 percig nem tudok a netre folmenni.Explorer elindul csak a tarcsazas nem.Ilyenkor amig le nem telik ez az ido a task manager es a system perfomance menube se tudok bemenni.Mintha valamit meg toltene a memoriaba vagy mintha gondjai lennenek az inicializalassl valamelyik hardvare eseten.Nemto mi lehet.Otlet?Amugy gep cusl2 c, cel2600@1233 ,512 ram.
  • mikike
    #13
    az a hálókártya miatt lehet

    érdemes visszarakni a 98at?
  • bob
    #17
    Szia Matteo!
    Neken is ilyen kártyám van és nincs vele semmi gond eddig bármelyik játékot kipróbáltam(MaxPayne,Train Sim,Outbrake,Red Faction,Comm2,Spider-Man,Settlers4)mindegyikkel müködött.Nem tettem fel hozzá drivert az XP driverét használom.Lehet hogy azért mert nekem régi az alaplapom AbitBX6rev2.?
  • mikike
    #18
    közben újabb problem is adódott
    nem indítja el az ütemezett fealadatokat
    valami jelszót akar
  • agyhalál
    #19
    Az egyik gondom vele, hogy hiába állítom be a színkorrekciót, amint elindítok egy játékot, egyből visszarakja a default beállításokat.
    Nemsokára cserélek videokártyát, annál talán nem jelentkezik ez a probléma, de azért nem ártana tudnom, hogy lehet ezt megoldani.
    A vga kártya egy 32 MB-s noname TNT2 PRO, 21.88-as Win2K driverrel.
  • agyhalál
    #20
    ...még valami: Num Lock-ot valami állandóan kikapcsolja:(
  • Borg
    #21
    Hát ez tényleg agyhalál már.
    Nem ez az elsö eset, egyszerüen nem értem az embereket mi az istennek raknak fel Detonator 3-4 drivereket az ősrégi videokártyáikhoz, amikor a 4 is pl csak a legujabb geforce2-3 kártyákon gyorsit valamennyit... és akkor utána csodálkoznak ha ez nem jo meg az nem jó...
  • MuERTe
    #22
    Minek fölrakni az ősrégi x86-os arhitektúrájú gépekre az újabb oprendszereket, mikor azok csak lassabbak lesznek tőle?
  • yas
    #23
    Agyhalál neked valószínűleg ez a prg kell: nvreffix-setup.exe.
    http://www.hwhunpage.hu/download/HHP_NvRefFix_20b158.zip
    innen letölhetetd.
    Üdv, Yas.
  • Borg
    #24
    Azért ez elég szar volt Muerte:)
    x86 óta nem jött be semmi igazán uj az otthoni PCkbe, viszont videókártyábol 4-5 generációval újabbak vannak már...
  • Evil
    #25
    na tenyleg az a szaros rtl8039 es halokartya okozta a galibat.Ezzel mar w98se alatt is szivtam de ott mas jellegu problem volt.Na aszem veszek valami markasabbat.
  • agyhalál
    #26
    Ugyanmár kedves Borg, mondd meg legyél olyan szíves, hogy melyik verziójú detonátort tartod ideálisnak a vgakártyámhoz, ha már ennyire rutinosan sikerült a nickemet a szellemi szintemmel összeeggyeztetni. Mellesleg kiváncsi lennék a véleményedre azzal kapcsolatban, hogy vajon lassít-e valamit a kártyám sebességén, ha a legújjabb drivert teszem fel, vagy jelentkezik-e valami probléma a használata során. Vagy egyszerüen csak feleslegesnek tartod a használatát, mert a sebességnövekedés nem több mint 1-2 fps. Nem hinném ugyanis, hogy az újjabb driverek nem javítanak ki a régebbiekben szereplő hibákat, vagy nem adnak némi kis pluszt más területen.
    Szakértő válaszodat előre is köszönöm.
  • agyhalál
    #27
    Kösz Yas, de ez a progi a monitor frissítésének beállítására szolgál, nem egészen ezt kerestem. De nemsokára úgyis cserélek kártyát, annál csak nem jelentkezik ez a probléma és ahhoz már talán használhatom a legújjabb drivert, ugye Borg?:)))
  • MuERTe
    #28
    A ennyi erővel a pixelek kirakása sem változott a kezdetek óta.
  • B@ldrick
    #30
    Ki milyen progival ír cd-t xp alatt?
    Nálam nem ismerte fel mert ASPI-t akart, Adaptec Easy CD Creator 4-et feltettem, azt meg inkompatibilisnek minősítette és nem is indul.
    A cd-író sima cd-rom driverrel van fent, amit alapból kapott. Mi lehet a gond?
    Másik dolog: a DivX 4.02-esel nem játsza le a filmeket. Egyiknél a WMP8-ban hang van kép nincs(Playa lajátsza), másiknál "corrupt file" hibaüzenetet ad..
  • bob
    #31
    Én a Nerot és a CloneCD-t használom ez a kettő jött be a legjobban.
  • Belike
    #34
    Udv!

    Nekem az a problemam az Xp-vel, hogy nem lehet beizzitani az egyebkent tok korrektul (legujabb detonatorral) felinstallalt Diamond Viper V770-emet! Az a gaz, hogy folyton utkozik egy VGASAVE nevu dologgal, amit ha kikapcsolok, akkor tok fekete kepernyo lesz. Gondolom fontos lehet neki az is, de nekem spec. alegfontosabb a 3D kartya mukodese!
    Ez 98-ban nem volt gond, mert az lehetett irni az I/O range-ket, memoriacimeket, IRQ-kat.
    Igazabol az lenne a kerdesem, hogy at lehet-e irni az XP-ben ezeket a cimeket, hogy ne legyen utkozes?

    Kosz: Belike
  • Borg
    #35
    Hát elöszöris is egy encode codec kell XP alá mp3hoz, ugyanis ami benne van az decode only..
    Ha ezt feltetted akkor akár a sndrec32.exe is átnyomja neked mp3ba.
    Amugy én a wmp8 WMA konvertálását használom, ugyanolyan minöséget csinál 1az1be mint az mp3, és 2-3 kattintásra beszoppant egy CDt, meg a netröl le is szedi hozzá a számcimeket automatikusan..
    WMA-t meg winamp is lejáttsza meg minden valamire való medialejátszó, szóval az mp3-al ekvivalens, az elterjedtségétöl eltekintve...
  • mikike
    #36
    sajátgép/tul
    az ACPI PC-t állítsd át Standard PCre
    akkor át lehet rakni
  • agyhalál
    #37
    Akadt még egy gondom, vettem egy ASUS V7700at, XPs driver nem lévén, elöször a 2000es driverrel próbálkoztam, de mivel azzal nem indult el, áttértem az NTsre, annál viszont csak a drivert rakta fel, semmi speciális beállítás, valamint nem tudtam telepíteni a tweakot sem. Detonátort nem szívesen telepítek, azt csak noname kártyánál tettem muszályból.
    Nektek hogy sikerült megoldani ezt a problémát?
  • Belike
    #38
    Ja megprobaltam az otletedet, de kiderult, hogy az a VgaSave nevu kocsogseg valami szuperfontos rendszerdolog, aminek semmien tulajdonsagat nem lehet atallitani. Meg lestoppolni sem lehet, kikapcsolni meg vegkepp nem. Jolvan, gondoltam, ha a VgaSave-t nem lehet allitani, majd allitom a videokartyat. Erre azt mondta, hogy mivel a videokartya nem megy, mert utkozik, ezert nem hasznal eroforrasokat, ezert nem lehet az eroforrasokat valtoztatni!!!
    (AAAAAA!!!!!! *&%$#@$!) Ugyhogy hagytam az egeszet, mert ez egy 22-es csapdaja. Ha valakinek van meg otlete, ne tartsa vissza.
  • bob
    #39
    agyhalál
    Próbáld meg felrakni az Asus hivatalos det.driverét XP -alá 21.88 as.Nekem az van fenn és müködik rendesen(minden van hozzá)
  • agyhalál
    #41
    Köszi bob.
    Merre találom?
    asus.com.tw-n elég nehéz kiigazodni driver ügyben és mintha nem is mostanában frissítették volna, nvidia.com-on, pedig nincs asus driver.
  • bob
    #42
    Bocs agyhalál rég voltam itt
    hwsw.hu/letöltés/nvidia/drivers/WinXP 2188ew2kxp.zip
    itt van
  • agyhalál
    #43
    ThX bob, meg is van, közben asus ftpről is téptem egyet, majd tesztelem őket, remélem ezzel a driverrel nem lesz gond a színkorrekciónál. ASUS V7700 + Detonator 21.83 XP driver párosításnál is ugyanaz volt a gondom.
  • [oLe] #44
    hejj emberek!

    hogy lehet 1 mar fent levo xp melle 98at vagy milleniumot rakni?
  • bob
    #45
    Sehogy oLe forditva kell,elöször Win98 azután
    WinXP(szerintem)
  • Evil
    #46
    na megegy xp adalek.Nem muik a nero incd!!! :(( pedig nt es 2000 alatt menni e kene de xp beanyaz.
  • colos
    #47
    Úgy ahogy Bob mondja! Sajna visszafelé nem müxik! Ha Multi boot-os rendszert akarsz, akkor mindig a régebbi rendszert kell először felrakni!

    colos
  • direwolf
    #48
    Hi mindenki!

    problem: átrendeztem a partíciók betűkiosztását (system maradt c), és most induláskor kb. egy percig nem tudok semmilyen alkalmazást elindítani, de brózolni lehet minden drivon. valami a logical disk managerrel lehet, mert a disk manager ehhez akar kapcsolódni. aztán az egy perc leteltével sikerül is neki, és minden frankó.
    5let?
  • Pace
    #50
    XP probléma? mere is van itt sannyi?
    Amúgy, 512-vel sem fog jobban menni a ME, ez egy nagy hibája. Ha ezt ki akarod küszöbölni, válts XP re
  • bob
    #52
    Helló sannyi
    Próbáld meg a sawp méretét fixre állitani
    (a meglévö fizikai memória másfélszeresére)
    Vagy írd be a system.ini-be [386Enh]részhez
    ConservativeSwapfileUsage=1
  • Ashen
    #53
    Sziasztok!

    Találkoztatok már olyan problémával, miszerint az XP alatt az Explorer nem kezeli le a Java-t? Hol lehet ezen állítani?

    Köszi!
  • bob
    #54
    Gyárilag nincs benne,de ha felmész egy olyan oldalra akkor automatikusan felajánla hogy letölti (kb 5Mb)