122
Norton Ghost
  • Sierra
    #1
    Nemrég kaptam meg a Norton Ghost-ot. Tudna valaki segíteni, hogy hogyan működik? Egyébként az egész egyetlen exe file. Thanks.
  • [oLe] #2
    hali!

    nagyon jo programot kaptal nemtudom tudod e:)
    ez 1 particio csomagolo progi ami tenyleg az osszes particion levo adatot 1 fileba csomagolja. sectorrol sectorra. szal ha van 1 jol mukodo rendszered akkor ezzel masfel gigat le tudsz csomagolni 600 megara vele es ki tod irni cd-re.
    es ha beszarik a rendszered csak eloveszed a cd-t es visszaallitod a kiirt oprendszered!
    istenkiraly a progi!

    az meg hogy csak 1 exe file, ne zavarjon mert eza progi tenyleg csak 1 file.

    sok sikert hozza! enis hasznalom es nagyon jo!

    ha valami kerdesed van csak irj.
  • Sierra
    #3
    Hi oLe.
    Tudom, mi a progi, csak a használatát nem értem.
    Ki tudom jelölni, hogy mit akarok imageolni és hogy hova, csak azt nem tudom, hogy hogyan fogja ezt elkezdeni . Nekem mindenhol csak Back és Cancel gomb van.
  • [oLe] #4
    hm.
    milyen verzio??
  • Sierra
    #5
    OK Sikerült.
  • [oLe] #6
    azert:)
  • lck
    #7
    A GHOST a BEST!
    Én minden egyes új és ismeretlen program telepítése előtt elGhostolom D:-re a C:-t igy nem kell félnem hogy valami hülyeség feltelepítése szétveri a rendszert. A regisztrációs adatbázis így nem bővül feleslegesen, nincs szükség ( túl sok ) karbantartó programra, két operációs rendszert ki cserélek 5 perc alatt ( eltérő FAT-okat lazán lecserél ). Win3.1-re, vagy akár Linuxra rávágom a WinME-t - mindenféle particionálás, formázás, rendszertelepítés nélkül!
    A Ghost minden Windows elengedhetet tartozéka.
    ( ez volt a reklám helye )
  • lck
    #8
    utolsó előtti sor: elendhetet=ELENGEDHETETLEN
  • mikike
    #9
    XPre mi jó?
  • mikike
    #10
    leszedtem a 7.0-t
    de nem nagyon boldogulok vele
  • [oLe] #11
    honnan szedted le a 7est?
    mert engem is erdekelne!

    koszi.
  • [oLe] #13
    hogyne lehetne! :) ugyanugy mint mast.
    enis leghostoltam mar mer ugyis elfog szallni :)
  • mikike
    #14
    chentől
    chen.fw.hu
    de hiába mer nem tudom kezelni
    mire nyomjak?
  • [oLe] #15
    hat a windowsos ghostot csak annyira telepitsd fel mig kiszeded belole a 7.0as dos-os ghost-ot.

    azta dos-bol (nem dos prompt!!!) inditsd a progit. ottvan hogy local. annak a menujen belul van hogy disk meg partition meg from image. aztan ha letomoriteni akarod mondjuk a c:det akkor partition to image. aztan high compressionnal nyomasd be vele a c:-t. ez kb 10 percg tart. aztan exit.

    s ha beszarik a vindozod akkor megin bootlemerol dosba ghost.exe. aztan ott partition from image. es vissza az elso particiora. es start. ezis kb 10 perc es meg is van a regi oprendszered amit letomoritettel.

    ennyi.

    ja es erdemes kiirni cd-re a cuccot ha nem valtasz olyan surun configot.
  • mikike
    #16
    az van hogy XPm van, szóval a DOS mód ugrott...
    így aztán Winből indítottam a Ghost Wizardot aztán nyomkodtam a Nexteket
    egész addig míg kiírt egy autoexec.bat sort aztán ezt:
    Cannot read bootsector information-th file bootsect.dat is missing or corrupt. The Ghost Wizard is need to re-installed.
  • Mike
    #17
    Ghost egy klonozo program. Arra szolgal, hogy nagyobb halozat eseten, ne kelljen minden gepen telepitgetni, illetve ha a user valami nagyon ugyes dolgot csinal, fel lehessen tenni a rendszert cakk-pakk ujra. Es persze hasznalhato arra is, amiket Ti irtatok, hm. egesz jo otleteket
  • mikike
    #19
    Hi!
    Van egy kisebb gondom.
    Vagyis igazából nem olyan kicsi.
    Szóval egy autoexec.bat-ban lévő a:\gdisk 1 /del /all parancs
    megsemmísítette a partícióimat. (C:NTFS, D:FAT)
    Milyen progival lehetne ezeket és a rajta lévő adatokat visszaszedni?
    Ha lehet netcímet is írjatok hozzá, mert ugye minden adatom ugrott...

    kösz
  • [oLe] #20
    figy! xp-d van attol meg a dos mod nem ugrott. elmeletileg igen de mondom boot lemezrol inditsd a gepet es ott is a dos :) nemond hogy ezt nem tudtad :) lehetoleg 98 boot lemezt hasznalj mert a 95 meg a sima dos nem latja fat32-t.

    minden adatod ugrott a particiorol? hat ha elotte leg ghostoltad volna nem lenne gond :)
    az fdisk /mbr elvileg a particiot visszaallitja de az adatokat nem. ntfs particiot meg meg nem hasznaltam szal nemtom hogy hogy lehet azt visszaallitani.
    es en azt ajanlom hogy a c:\ re csak a rendszert rakd. es se doksit se semmit es akkor nem lesz gaz ha esetleg uj rendszer kell mert akkor csak format c: es mehet is vissza.
  • [oLe] #21
    hi tudatlan :)

    a ghostot windowsban ne hasznald! nem erdemes mer bent vagy az oprendszerben es onnan nem enged a me full jogot a lemezzel kapcsolatban 1 programnak. erted.

    tomorits dosbol es onnan is rakd vissza. egy 1.44es floppyn siman elfer egy 98 boot mer a ghost. bar egeszsegesebb ha kiirod cd-re a ghost-olt adatot, a ghost.exe-t meg 98 boot-ra csinalod. ez igy tuti muxik.

    azert nemtok valaszt adni hogy a winben miert nem megy a ghost mert meg nem probaltam. es nem is fogom :)
  • zacsko
    #22
    Ha minden igaz a tárhelyemen még fenn van a Getdataback nevű progi, van ntfs-re és fat-ra is. Persze töréssel együtt:) Ez a progi nekem négy particionálás és három formázás után visszahozott mindent a vinyóról:)
    www.tar.hu/zacskoo/getdataback.zip
  • mikike
    #23
    kösz
    most nyomulok vele, de úgy látom nem nagyon bírja a hosszu fileokat és neveket
  • [oLe] #24
    de birja az. hosszu filenevekkel 1utt csomagol! az ne tevesszen meg hogy rovidnek irja oket de ha visszarakod a rendszert ghostal akkor husszu filenevek lesznek megint.
  • mikike
    #25
    én félek
  • mikike
    #26
    zacsko a tar szerint nincs ilyen lap
  • [oLe] #27
    ja zacsko. nem szedi le.
  • [oLe] #28
    nah mit talaltam :)

    http://www.getdataback.com/gdb.zip

    itt a get data back!
  • [oLe] #29
    aztan van am hozza tores is vagy mi :))

    ez a FAT-os verzioe:
    http://www.bestcracks.com/cracks/g/am-gdbfat101_bt.zip

    ez meg az NTFS-es verzioe:
    http://www.bestcracks.com/cracks/g/e_010938.zip
  • mikike
    #30
    kösz o
    végigfuttattam
    a végén meg is talált a régi winyóból 80%-ot
    újraindítottam, viszont nem rakta vissza
    vagy másik winyóra kell ezt átmenteni?
    a régire nem tudja visszaállítani?
  • zacsko
    #31
    www.tar.hu/zacskoo/Getdataback.zip

    Nem kis g, hanem nagy G! Bocsi :))

    Én egy másik vinyót használtam, azon volt win, oda telepitettem a progit is és win alol futtattam. Ja és persze a másik vinyóra mentettem, a sérült vinyora/particiora nem enged menteni!
  • mikike
    #32
    ááá
    nekem nem fér rá erre a másik winyóra a rossz adata
    sőt erre semmi nem fér már

    van aki Norton Disk Doktort mond, pedig ez a DataBack jónak tűnik
  • Cobra11
    #33
    Én is nagyon keresem ezt a progit, de nem találom sehol. Valaki fel tudná tölteni a SuperGamez FTP-jére (ftp.supergamez.hu/upload) vagy tudna mondani hozzá egy linket?
  • Nyiri
    #34
    Kerdes!!!
    Ha ha pl elbaszta a rendszert valami és formattalni kellett! akkor milyen oprendszerrel lehet kitomoriteni???
  • Nyiri
    #35
    Megtalaltam a progit :D
    http://www.freeweb.hu/lionwt/index.php?page=appzrip

    ezt az oldalt lefele gorditve megtalalhatod a 2*5megas progit
  • mikike
    #38
    GetDataBack...
    ez hozta vissza

    de azért még próbálkoznék majd a Ghostal
    ez hány MB-os (partíciót) tömörít be egy CDre?
  • [oLe] #39
    hi tudatlan :)

    2 dolog lehetseges:

    1. a cd-rom-od nem multiread-es. ez azt jelenti hogy a masodszorra (akkoris ha nem irtak ra semmit) rairt vagy tovabbi rairt adatokat nem latja az olvasod. bar ez nem hiszem hogy lehetseges lenne mert ha a cd-r diag latja akkor nem ez a gaz.

    2. jo dolog ez hogy ilyen egeszCDkopizo progikkal probalkozol. nem rossz otlet.
    de van nekem serialom hozza csak nem biztos hogy megy. de porbalt ki aztan ha nem akkor szedek masikat.

    nev: LOMAX (c) DSi
    serial: ARAA11505
  • [oLe] #40
    hi mikike!

    az mindegy hogy a particio hany megas a ghostnal. az a lenyeg hogy mennyi adat van azon a particiot. mert azt tomoriti. egyebkent egy 650 megas cd-re kb 1800-1900 mega megy ra high compression tomoritessel.
  • mikike
    #43
    és pontokba szedve hogy kell?
    1. bootlemez
    2. rá a Ghost.exe
    3. ezek indítása floppyról...
    4. aztán...?


  • zacsko
    #44
    mikike
    create image - from partition

    amikor meg visszairod akkor: create partition - from image (micsoda meglepetés:))
  • mikike
    #46
    remélem én is
    amint lesz egy stabil Winem kipróbálom

    9. átmentem a másik particíóra
    10. kiírom boot CDre?
  • lck
    #48
    A Ghost-ban nem lehet külön könyvtárat tömöríteni vagy egész partíciót vagy egész vincsit lehet. Vagy a teljes particiót menti el vagy a teljes merevlemzt és teljes particiót v. m.lemezt állít vissza teljesen függetlenűl, hogy azon volt e adat vagy sem, formázva volt e v. sem. A visszaállításkor a teljes célpartíció tökéletesen törlődik.