27
A place called home
  • Rincewind
    #1
    Erről az együttesről érdekelnének rajongói és hivatalos site-ok!
  • Coine
    #3
    Ugye az énekes a magyar, nem ?
  • Takezó
    #7
    hmm, új album? kúvajó^^
  • Takezó
    #8
    egy ideig nem volt netem, gúyhogy nem fértem hozzá, de olvastam pár kritikát, és mind igen jó volt, szal kötelezőnek éreztem legalább egyszer meghallgatni, de asszem, hogy nem egy lesz ebből xD már most tartok 3-nál, pedig tegnap húztam le xD dallamos és kemény együtt, risztekpá
  • Grenzjager
    #9
    "Az Ignite új albuma: molotov-koktél a globalizmusra

    Hat esztendőt kellett várni a kaliforniai, de Téglás Zoli személyében magyar frontemberrel nyomuló hardcore banda új albumára: az Our Darkest Days-re Elmondhatjuk: megérte! Jó eséllyel az év legjobb rockzenei anyagával jöttek ki a stúdióból a srácok. Minden nemzeti gondolkodású antiglobalistának kötelező olvasmány!
    Talán Zoliék megsértődnének, ha olvasnák, de az igazság kedvéért le kell szögezni: az Ignite mára már egy magát hardcore bandának nevező hihetetlenül jó rock zenekar lett. Persze az Our Darkest Days-en is sok helyütt érezhetők a zenei gyökerek, de az összkép azért alaposan megváltozott a ’94-es első anyag óta. Azért nem kell megijedni a rajongóknak sem, a banda semmit sem vesztett keménységéből. A korongból úgy süt az energia, hogy majd’ szétveti a CD lejátszót. A szövegek pedig jobbak, ütősebbek, és radikálisabbak, mint valaha.
    Bush, a komcsik, és az ólálkodó Világbank: A rövid intró után (melyben mosolyt fakasztóan a MÁV szignálja is hallható) Zoliék már a nyitó számmal jól beolvasnak a keresztény köntösbe öltöztetett álszent tömeggyilkos Bush kormányzatnak a Bleed című lendületes hc nótában. Az ezt követő Fear is Our Tradition című Iron Maiden-es hatásokban bővelkedő szám elvileg az amerikai társadalom gyávaságáról, és opportunizmusáról szól, de kis hazánkra azt hiszem még fájdalmasabb pontossággal illik az Ignite diagnózisa. Számomra – és azt hiszem ezzel nem vagyok egyedül – az album csúcspontja az energiától duzzadó Poverty for All, amely az ’56-os forradalomnak állít emléket. Zoli kőkeményen a komcsik fejére olvassa a bolsevizmus összes aljasságát, nem feledkezve meg a ma regnáló egykori pártvezetőkből lett „vörös burzsoáziáról” (red bourgeoise) sem. Figyelemre méltó, hogy a szövegben – nagyon helyesen – nem negyven, hanem ötven év bűneiről van szó, utalva arra, hogy az előző rendszerrel bizony korántsem számoltunk le a ’89-es gengszterváltással. Természetesen a jelenlegi globalista háttérhatalom is megkapja a magáét a korongon: a Know Your History a legjobb hardcore és punk hagyományokat ötvözve olvas be a nemzetközi nagytőkének. A „The World Bank creeps in sheep's clothing” (A Világbank báránynak öltözve ólálkodik) megállapítás igazságtartalmát legjobban talán Magyarország ’89 utáni sorsa igazolja a legjobban.Az Ignite azon kevés hardcore szellemiségű banda közé tartozik, amelyek a magánélet kisebb-nagyobb problémáiról, örömeiről, és fájdalmairól is hitelesen tudnak szólni. Zoli energikus, de érzelemdús hangja nagyszerűen tolmácsolja az olyan nótákat, mint a Let it Burn, a My Judgement Day, vagy a kétlaki életet élő emigráns magyarok érzéseit lírai erővel megfogalmazó Slowdown. Az albumra felkerült még az ír ellenállás himuszának, a U2 Sunday, Bloody Sunday-ának pörgős feldolgozása, bizonyítva, hogy Bono álszent békeharcossá avanzsálása után is van, aki tovább viszi az sörkedvelő kicsi nép harcát a brit Góliáttal szemben. Bonus track-ként egy gyönyörű magyar népdal, az Elindultam szép hazámból kellő alázattal végzett feldolgozását hallgathatjuk meg.
    Az Ignite tovább halad a Place Called Home abumon megkezdett úton. Egyre dallamosabb, rockosabb számokat írnak, miközben semmit sem vesztenek zenei keménységükből, feszességükből, és politikai radikalizmusokból. Téglás Zoli egyre jobban felfedezi magyar gyökereit, ha így megy tovább az Ignite azzá válhat a magyarság számára, mint az örményeknek a System of a Down. Az Ignite új korongja a globalizmusra dobott gyúlékony molotov-koktélként hat a hallgatóra. Sokan fogják szeretni, néhányaknak viszont, akár itthon is, nagyon kényelmetlen lehet a kíméletlen szókimondás. De kit érdekel?!
    B.G."

  • Bandew
    #10
    Én is szeretem az Ignite-ot, de a Zolit baromira nem. Kétségtelen, hogy jó a hangja, de amúgy egy barom.
  • Takezó
    #11
    miért, mit tett?
  • fradista91
    #12
    No csak, már azt hittem nekem kell témát nyitni ennek a remek zenekarnak :)

    Majd naprapontosan egy hónapja töltötte le tesóm az Oru Darkest Days című albumukat, és adta át nekem, azóta vagy már 10xer végighallgattam és nekem nagyon tetszik :)

    Mind a zúzós, mind pedig a lájtosabb számok nagyon szépek

    ui: Arra én is kíváncsi lennék Bandew, Téglás Zolival mi a probléma?!
  • joebacsi
    #13
    amcsi deszkás hülyegyerekek most erre ropják :)
    zolinak szvsz szobrot kéne emelni, a kinntélő magyarok példát vehetnek róla :)
  • joebacsi
    #14
    hmm, ez egész korrekt lett, ahhoz képest, hogy retekklub :)
  • Hajnalcat
    #15
    Megyek!
  • joebacsi
    #16
    május 7? helyes! :)
    nekem is ma veszik meg a jegyet (vagy 10 másik mellett :))
  • joebacsi
    #17
    jövőhét hétfőn jön még valaki?
  • joebacsi
    #18
    hatalmas volt sztem, voltál végül te is?
  • Bexter
    #19
    Üdv.
    Én mostbukkantam rá az együtesre.
    Állati :)
  • joebacsi
    #20
    beszteszt :)
    (végre nem csak magamba beszélek :D)
  • Bexter
    #21
    Thx linket. Nagyob jo a szám is meg a hozzá végott klipp is :) van még ilyen? :)
  • Cat 02 #22
    alcímet át kéne írni :Dinterjú
  • donyyy20
    #23
    nah most látom csak h van Zoli topic is!! hatalmas fav!!
  • Cat 02 #24
    o.O

  • grebber
    #25
    Pár új kép
  • artschi2
    #26
    ez nem az a topik :)
  • Cat 02 #27
    Megint lesznek Fezenen.