80
Outcast 2 - The Lost Paradise
  • Inquisitor
    #1
    Láttam nagy divat topicot nyitni olyan programoknak amik még nem illetve sokára jellenek meg.
    Gondoltam én is beállok a sorba, az én kis kedvencem folytatásával :)

    Na eddig nagyon kevés infó volt róla (két oldal egy belga/francia újságból némi rajzzal, meg egy rajongói oldal 2 oldal blabla-val.)

    DE MOST ... is kevés az infó róla, azt pedig itt találhatják meg az érdeklődők:

    http://www.appeal.be/html/TLP/TLP.htm

    Esetleges (kevés) képet a MEDIA gombra bökve lehet találni, igaz ezek kis felbontásuak mivel PS2-ről szedték le.
    Akinek nem tetszet az első rész, annak ez se nagyon fog bejönni, de szvsz az elmúlt 5 év legjobb kalandjátékainak egyike volt, és remélem a folytatása is ilyen jó lesz.
    Ha többinfót kerestek, akkor a LINKS gomnál van szerintem még bushman nyelvű oldal is van közte.

    Csak azét indítottam a topicot mert:
    a.) Kíváncsi vagyok kiket érdekel még, kiknek tetszet az első rész.
    b.) Mert nem láttam a hírek között se a supergamez-en se a hcgamer-en.
  • ember
    #2
    Nekem nagyon tetszett, várom a másodikat is.

    be is tettem már ide a képeket régebben, a "pc-s játékoknak..." topicban
  • Lacc
    #4
    Nem is tudom miért fogott meg az első rész, de annyira sikerült neki, hogy megvettem eredetiben, és ez nálam elég ritka... Hónapokig CSAK azzal játszottam! A világ eszméletlen jó, a hangulata szintén, a zene pedig egyszerűen tökéletes! Annyira király az a moszkvai szinfonikus kórus, annyira el van találva, hogy ilyen én azóta se láttam sehol! Meg rengeteg érdekes dolog van benne, amin el lehet gondolkozni gamén kívül is, van benne egy csomó al quest, meg minden. Nekem nagyon bejött az első rséz, remélem a második minimum ilyen jó lesz! Valszeg azt is meg fogom venni ;).
  • Bilux
    #6
    Annál biztos nem fognak maradni!
    De talán majd 5 év múlva láthatjuk...:(
  • ember
    #7
    elvileg jövő szeptember
  • D3t0nat0r
    #8
    Yess, az első rész nagyon imádtam, amíg félbe nem kellett hagynom :( Ugyanis történt az, hogy eljutottam eléggé messzire vele, amikoris vírus miatt az egész vincsi(windows) kaput, saveket elmentettem, vincsiformázás, újra raknám fel az outcastot, de nem megy, Nem instalállja fel! Ezt már korábban olvastam, hogy bug, de nekem legelőször nem volt, mostmeg van. Erősen gondolkodom azon, hogy megveszem eredetiben. Mennyibe kerülhet most?
  • D3t0nat0r
    #9
    Ja ugye PC re azért meg fog jelenni a kettő?
  • D3t0nat0r
    #11
    És másolt CD-vel is működik? Mert ha igen, akkor AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA! Már lassan 1 éve, hogy nem Outcastoztam :D
  • Bith
    #14
    Hát, nem kispálya egy game az tuti az Outcast. Én még csak kicsit nyomtam vele. A haver adta oda, eredetiben megvette. Nagyon bejöt neki, ezért vette meg, ráadásul mostmár elég olcsón meg lehet kapni (ha lehet kapni egyáltalán).
    Ami egyből feltűnt a játékban (még a történet/világ előtt), hogy micsoda effekteket produkál ez szoftveresen! Bilinear filter, depth of field (mélységélesség). DOF-ot még 3d-s gammában sem láttam, de a filter sem kispálya lévén, hogy ezt nem 3d gyorsított ugye. És az a ZENE! Na az is nagyon ott van. Asszem játszom is most vele :).
  • Inquisitor
    #17
    "Mennyibe kerülhet most?"
    Én 3990-ért vettem (pedig 2990 volt a hírdetésben) és csak azért bántam meg, mert kiderült, hogy ebből az olcsó újrakiadásból van DVD verzió is :)
    Ez már persze javított verzió ... (a 11Megás patch-et nem ismerem, az biztos nincs még rajta.)
    Ha valakit érdekel, akkor küldhetek olyan beállítást ahol 800x600-ban megy, ott már nagyon állatul néznek ki a fák, a víz és a naplemente :D
    Sajnos én nem vittem végig, mert kb. 80%-nál egy programhiba miatt hiányzott egy tárgy, ami nélkül a villágítótoronyt NEM lehetett megjavítani ...
  • Dikkma
    #20
    8==o (_o_) vagyok
    512x384 a legnagyobb, úgy tom, és a felrakás tényleg nagyon érdekes dolog. De úgy tudom nem a másolt cd miatt nem lehet felrakni, hanem a dx 7 miatt. Nekem pont akkor lett meg, amikor még nem dx 7 volt, felraktam, 1-2 nap múlva felrakta mindenki a 7-est, pl tomcat sztem azóta sem játszott a játékkal, mert már 7-ese volt :)
    de patchel működik
    és a zenéje tényleg a legállatabb.
    Az volt velem a gond, hogy minden maximálisra akartam megcsinálni (pl. akármilyen harc, stb. volt, alig sérültem csak meg, és ha valamennyi egészséget vesztettem, mentem sámánhoz) van olyan alquest amit előbb csináltam, mint kellett volna, ezért maga a progi ugyan nem fogadta el, amikor már meg kellett volna csinálni, de a belőle származó infó/eszköz már úgyis megvolt stb.
    végén asszem 80/103 %-ot írt ki? vagy valami ilyesmit :) na meg az egész első pályát kiírtottam még a legalapabb fegyverrel, mert nem mentem át upgrade-ért vagy új fegyverért abba a városba :D
    ki az a hurka, aki K6-2 450-en nem bír vele játszani, mert szaggat? én p200 mmx-en 32 mega rammal vittem végig... :) hurkák
  • Inquisitor
    #21
    "512x384 a legnagyobb..."
    Ha megnézi valaki a könyvtárakat, akkor találsz ilyen fileokat, hogy
    Celeron300+64MB
    Pentium2+xxxMB
    K6450+xxxMB
    stb.
    Na ezeket lehet a setup-ban is kiválasztani, ezekben a file-okban van benne a felbontás, egy csomó efekt paramétere, meg minden.
    Már régen csináltam, most nem emléxem jól ...
    Két helyen is át kell írni a felbontást (nem emlékszem egyben van e 800x600 vagy egymást követő két sorban X-800, Y-600) plusz egy helyen van még olyan is hogy grafikai mód (talán 4-es?).
    Ha mind jól átíród és kiválasztod annak a file-nak megfelelő konfigot, akkor menni fog.
    Akkoriban csak 640-ben és 800x-600-ban próbáltam ki (utóbbiban elégé szaggatott a C300/375), mert nem tudott többet a monitorom... lehet, hogy menne 1600-ban is? ;)
    Persze nem volt ennyire egyszerű mint fentebb leírtam, ha lesz rá igény akkor valahová felteszem a filet (ha megtalálom) ha nagyon nem megy.
    Érdemes a legnagyobb konfigot átírni (elötte valahová elcopy-zni!!!), hogy ne butítsa a grafikát. egyébként ebben a file-ban és egy másikban még kb. 300 paraméter át lehet állítani, úgy hogy még egy SGI szerverfarm SE tudja lerendereni!
  • Dikkma
    #22
    Baze. tényleg vannak szmájlik
  • ember
    #25
    ha a talaj pixeles, az furcsa.
    a szöglete tárgyak (lécsők stb) élei szoktak azok lenni, a talaj nem.

    anti-aliasing be van kapcsolva?
  • ember
    #27
    hát akkor nem tom mi van.


    (a depth of field az egyetlen szerintem amit nem érdemes bekapcsolni, fölösleges effekt, csak ront)
  • Rincewind
    #28
    Homályosítsatok fel plz!

    Ez ugye az a játék, ami nem támogatja a 3D-s kártyákat??? Ugye...?
  • Viking
    #29
    Nyertel...
  • ember
    #30
    ja ez az
  • Rincewind
    #32
    Akkor mi ez az Antialiasing meg ilyenek!Ha nincs 3D kártya jó, hogy pixeles lesz!
    Vagy nem...???
  • ember
    #33
    nem attól lesz pixeles az biztos, csak elhomályosítja a távoli dolgokat, szerintem semmi értelme
    mediumon jó, mert úgy csak átvezető részeknél csinálja, filmszerű hatást növeli
  • ember
    #34
    szoftveresen tud bilinear filteringet, anti-aliasinget meg ilyeneket.
    meg ugyebár voxeleket használ nagyrészt, teljesen más technológia, mint a poligonos cuccok.
  • Rincewind
    #35
    Ahha! Kösz!
  • ember
    #37
    viszont max felbontás 512x384 (már ha nem hekkelgetsz mindenfélét), szóval alapból pixeles valamennyire.

    De még így sincs azóta sem játék, amiben szebb táájakat láthatnánk.
  • ember
    #38
    dark te se üsd bele az orrod mások beszélgetésébe.
    kösz.
  • Viking
    #39
    Mit kell ahhoz hekkelgetni, hogy magasabb legyen?
  • ember
    #42
    nem tom, valahol olvastam, hogy mit kell átírogatni, talán itt is volt róla szó.

    mindenesetre az én gépem éppen bírja az 512-t
  • ember
    #43
    azzal nincs is baj, ha az outcastről írsz, de amit írtál annak nem sok köze volt hozzá
  • Viking
    #44
    A mosttani vidkartyam ugyis bir tvout-al, majd kikotom tevere...
  • ember
    #45
    tényleg azt kell, kipróbáltam még régen 320x240ben, királyul nézett ki!
  • Viking
    #46
    Erre epitenek a konzolok!
  • Viking
    #48
    Eskuszom, tudtam, hogy valamit hasonlot ide fogsz irni! En is akartam, de meghagytam neked! Ugye milyen rendes vagyok?
  • Viking
    #51
    Nyugi, meg senkit nem ****tam le, csak hulyulok... Erteni kell a trefat, nemde?
  • Rincewind
    #52
    Ha nem szeretnéd olyanná tenni, akkor minek írkálsz be hülyeségeket???
    Ja persze, mert az MotorCyti Topicról el lettetek küldve a bús picsába az érthetetlen haveroddal együtt, így kellett egy másik
  • Viking
    #53
    Es te meg kis haverod kezdtetek el mondani a hulyesegeteket, mikor en senkire sem szoltam egy rossz szot se, se Rincewind! Ezt ne feledd!
  • Rincewind
    #54
    Hehhe, nehéz lehet az életed, ha ilyen sötét vagy
    Egy kérdés mióta beleszólás???
    Nem kellenének az ilyen sötét faszkalapok ide az SG fórumra, mint te és nem lenne sehol anyázás!
  • Rincewind
    #55
    Igen és ezt mindenki látta is, szóval ezen mi csak röhöghetünk, úgy is ők égnek
  • Bradock
    #60
    K.András! Dark! és aki úgy érzi, hogy a következők rájuk is vonatkoznak!

    Több fórumozó panaszt tett az off-topic, és sértegető trágár hozzászólásaitok miatt. Amennyiben nem tudjátok betartani azokat a minimális szabályokat ami a Moderálási alapelveink -ben le van írva, akkor jobb lesz, ha az SG fórumait elfelejtitek.
  • Inquisitor
    #61
    Bocsi, de hülyeségeket írtam a felbontásról a múltkor :)
    3 helyen (azt hiszem) a Delta Force I-ben kell árírni ... itt csak a konfighoz tartozó file-ban kell azon az EGYETLEN helyenbeírni a felbontást :)
    800x600-ig tutira megy!!!
    Nagyobban (már megint) nem tudtam kipróbálni ...
    Ja azért vették ki a nagyobb felbontásokat (utólag!) mert elszúrja a fontokat a feliratozásokban.
    Mondjuk attól még olvasható lesz.
  • Lacc
    #62
    Kíváncsi vagyok mi lesz a története a 2-nek. Biztos lesz majd egy harmadik világ is, meg benne marad a talanok-é is. De a 2 már nem voxeles lesz úgy hallottam, hanem poligonos. Persze ez nem 100%.
  • ember
    #63
    nem lesz harmadik világ, Adelpha másik felén játszódik a történet, új helyszíneken.
    És igen, a második rész poligonos lesz.