Alex

Végre jön a Sigma felsőkategóriás kompaktja

A Sigma DP1 Merrill egy fix optikás kompakt a tükörreflexes gépekben használatos méretű érzékelővel, hozzájuk mérhető áron.

Elődjétől, a DP1x-től egy kiegészítő lencsében különbözik, mely a torzulások kiküszöbölésére szolgál, továbbá a Sigma ugyanazt az APS-C méretű Foveon X3 szenzort szereli bele, mint ami a vállalat zászlóshajójában, az SD1-ben van. Mint ismeretes, a Foveon chip felbontása 3 x 14,6 millió pixel, mivel színenként külön rögzíti azokat. Elé egy 28 mm-es fix, 2.8-as fényerejű objektívet raknak. (Tehát a júniusban megjelent DP2 Merrillnél szélesebb látószögű, azon 45mm-es van.) A kezelést egy fókuszgyűrűvel és egy testreszabható beállítási móddal könnyítik meg.




A felvételek RAW és JPG formátumban is rögzíthetők, a képfeldolgozás sebességének meggyorsítására két processzora van. A kész képeket a hátulján lévő nagyméretű, 3 colos TFT LCD kijelzőn tekinthetjük meg. Sorozatfelvételnél egyszerre 7 RAW rögzítésére képes. Videófelvételben nem jeleskedik, maximálisan VGA (640 x 480) méretben, 30 fps sebességgel képes rögzíteni. Vaku nincs rajta, csak vakupapucs. A DP1 Merrill szeptember közepétől lesz kapható, az Egyesült Államokban 1000 dolláros áron.

Hozzászólások

A témához csak regisztrált és bejelentkezett látogatók szólhatnak hozzá!
Bejelentkezéshez klikk ide
(Regisztráció a fórum nyitóoldalán)
  • Zoli007 #3
    Jézusom, 700 € egy F4-es zoom nélküli kompaktért? ISO 1600 hol van? Fejlesztik ezek a szenzort, vagy ugyanazt pakolják X éve az összes gépbe?

    Szerk.: Bocs, nem válasz akart lenni.
  • bestpixel #2
    Semmi szükség nincs full frames (24x36 mm-es) szenzorméretre, főleg nem egy kompakt esetében. De profi fotósok nagy részénél is felesleges, a képminőség kisebb szenzoroknál is kiváló ma már.
    A Sigma Foveonos gépei pedig méltatlanul alul van becsülve, főleg azok részéről, akik sosem láttak még élőben ilyen gépet, nemhogy használták volna, csak írják a sok netről összeszedett "okosságot".
    Az objektívek minőségével sincs gond, a kitobik jobbak mint a Canon/Nikon hasonló obijai, és más obik is simán verik a "nagyok" hasonló lencséit.

    A Foveon képminősége nagyon jó, érdemes ilyen gépet venni az igényes amatőrnek. Viszont azzal szembe kell nézni, hogy ezeknél a gépeknél mér nem árt, ha tud a tulaj fotózni is, ugyanis nem nagyon találhatók bennük automata üzemmódok.

    Mondom mindezt úgy, hogy egy Sigma SD15 gép boldog tulaja vagyok és "saját bőrömön" tapasztaltam mindezt!
  • end3 #1
    Évek óta csak kínlódnak de amíg nem gyártanak "full"- (24x36 mm-s) méretes szenzort a "Foveon"-ból addig nem számíthatnak nagy érdeklődésre. Drágák, és ezzel a lépéssel legalább a versenyképeségen javítanának. - És akkor, még mindig ott van a saját gyártású rendszerobjektívek minőségének kérdése. De az árazás ott is segíthetne. Ha meg nem "fullméretes" akkor a jelentősen(!) olcsóbbnak kéne lenniük! Szerintem az lesz, hogy valaki a "pénzt gyűjteni tudók" közül megveszi a szabadalmakat "bagóért", azaz "só és szántás" lesz a vége.)