62
Vannak e problémáid a VIA chipsetes alaplapokkal?
  • Road-Runner
    #62
    Nekem MSI K7T Turbo van VIA Apollo KT133A-val és 900MHz Athlon, Win98SE, ATI Rage Furi Pro VIVO, SB Live 5.1, DVB-PCI-SAT, Ethernet, IEEE 1394, stb. szóval van benne elég sok PCI kártyal és amióta meg van még nem fagyott le, pedig napi 12 órát legalább fut. Ami nekem nagyon tetszik az pl. a Bios Live Update, még ezzel se volt soha probléma (igaz csak IE alatt fut) de igy mindig a legújabb Bios van rajta. Ezt az alaplapot nyugodtan tudom bárkinek ajánlani.
  • Memmphis
    #58
    Nekem is ez volt az Acorp alaplapommal, de nekem a W98 szarakodott, fagyott mindig, rohadt sokat! Ujra W98, még mindig fagyott, feltettem a Milleniumot már egy hete, azótza nem fagy, jól műxik!
  • Memmphis
    #55
    Jó, csak az Acorp-ot mindenki noname-nek tekinti. Nézd meg az 'ACORP694XA' fórumot! :)
  • Pheel
    #53
    :)))))
  • vrob98
    #52
    Ha jol mukodik neked, akkor en is csak irigyelni tudlak, hogy hogy lehetsz ilyen mazlista. :)
  • Memmphis
    #51
    Miért olyan jó, vagy rossz? :))
  • Memmphis
    #49
    Nekem Acorp alaplapom van, VIA-s.
  • vrob98
    #47
    Nalam a volumecontrollban van csuszka ra, es mutezni is lehet. Az options/propertiesben nezd meg, hogy nem e csak nincs kirakva. De lehet a tiednel nincs ra lehetoseg.
  • vrob98
    #45
    Nalam Asusk7v lapnal teljesen szep hangja van, semmi zaj nincs benne pedig normalis erositore es hangfalakra van kotve. De ehez a PC-speeker tamogatast ki kell kapcsolni, mert defaulban engedelyezi a marha driver.
    Esetleg ezt nezzetek meg ti is.
  • Pheel
    #44
    Már egy fél éve felügyelek és használok 10 darab Compaq iCel2-es gépeket, amikben valami Viás lap és integrált hangkütyü van és azok is szépen produkálják az általad leírt jelenséget, de ott még hangkimenet nélkül is hallani némi percegést a házból. Tanács: vegyél egy rendes kártyát és tiltsd le BIOSból azt a vackot!
  • Mathias
    #42
    Nana, mi van itt?:) Szóval én egyet értek vrob98-cal abban, hogy tényleg érdemesebb márkás cuccot venni. Meg is mondom miért: Nem véletlen, hogy a Kisnevű gyártók cuccai olcsóbbak, méghozzá azért mert a legolcsóbb anyagokat használják fel, amiknek a minősége nem a legjobb. A tervezés (esetleges)hiányosságairól nem is szólva. Tehát nagyobb a veszélye annak, hogy vmi nem úgy működik ahogy kéne illetve hogy meghibásodik. Mint ott ahol minőségi cuccot használnak fel. Persze ez nem törvényszerű.
  • Biker
    #41
    Értem, szóval te is olyan vagy, hogy Acorp:brrrrr. meg mindenféle előítéletek. amúgy én sem húzom a procit, bár nem tudom, miért ne lehetne. fogom, és át-jumperolom a FSB-t.
    amúgy ha van egy chipkészlet(VIA KX133, vagy amire gondoltam, az i815) az minden gyártónál ugyanolyan(+-5%). Az Abit KA7 ugyanezen VIA KX133-at használja. ne mondd, hogy azért mert Abit, jó. megfelelő driver nélkül egyik sem jó. itt csak az a gond, hogy megkapod-e a megfelelőt a gyári csomagban.
    Az MSI sokak szerint állat. Azonban van olyan alaplapjuk, ami gyárilag nem ismeri fel a GeForce 2 GTS-t, csak BIOS update után. És elkérnek érte 40000.-ot. És most ez jó alaplap, mert MSI????????????
    amúgy sem az AMD fikázom, ha nem zavarna. tanulj meg olvasni. a VIA a szar!!!!!!!!!!! Vennék én AMD chipsettel alaplapot, de bazi drága. Pont ez az oldal címe: VIA pro és kontra! te bimbó. És a VIA intel procival is ugyanolyan szar.
  • Pheel
    #40
    Nézd. Manapság még az Acorp sem engedheti meg magának, hogy olyan lapot hozzon ki, amiben nem megy egy proci sem... :-P
  • vrob98
    #39
    Ertem ... vagyis aki stabil gepre vagyik es huzni nem akarja az vegyen Acorpot.
    Ajanlom hozza az ACTCTS gyartmanyu memoriacsodat.
  • Pheel
    #38
    PIII nem fagy Acorppal, csak nem lesz húzható.
    Írta, hogy milyen lap?
  • vrob98
    #37
    Pont ez a baj hogy vkinek csak az szamit hogy milyen a foglalat vagy a chipset. A gyarto mar nem is szamit.
    Es qrvara idegesito, amikor emberek az AMD-t fikazzak, hogy lefagy Acorp es hasonlo minosegu alaplapban.
    Vedd meg a PIII-at is Acorpal es rajossz mi bajom van.
  • Biker
    #36
    Kódold már ki légyszi az üzeneted lényegét!
    Milyen hasonlóval? SLOTA-val pIII, vagy mi bajod van?
  • vrob98
    #35
    Hozzanemertes csucsa vagy. Hasonlo alaplappal vedd meg az intelt is, es akkor majd elgondolkozol, hogy legkozelebbi gepvasarlasodnal segitseget kersz e ...
  • Pheel
    #34
    GH === GHz, csak vak vagyok meg béna :)
  • Pheel
    #33
    Azt sem ártana figyelembe venni, hogy a Biker által másodszor említett gépnél valahogy jóval ritkábban kell ilyeneken törnie az embernek a fejét.

    Borg: csak így tovább :))))

    Tom'sHW-ről meg annyit, hogy a GH feletti Celeronokat úgy lehúzta, a Duront meg az égig emelte ugyanebben a cikkben, szóval tuti Intelpárti.
  • Borg
    #32
    Talán legközelebb nézd meg a hozzászólás dátumát, és aztán járjon a szád (feleslegesen).
  • izb
    #31
    Azert elkene azon is gondolkodnod,hogy miert van ez igy!!
    Ajanlom neked az alaplap kicsereleset!!
    Minden problemad megoldodik!!
  • izb
    #30
    Borg!!!
    Neked mindig ez a maniad!!
    Mindig csak ezt az oldalt tudod emliteni,igazolvan a te nezetedet az AMD rol!!
    Talan azert lehet ettol elvonatkoztatni neha.Nem??
  • Biker
    #29
    Hát nekem egy gondom van. 7via71a SlotA Athlon 700 párosítás. WinMe kékre fagy 1-2 percenként. csak a win98 megy rajta.
    amúgy minden 8-10-ik indításnál nem töltődik be a win, csak félig, és megáll, a hőmérők pedig BIOS-ba jók, Win-ben meg megcseréli a proci és a ház hőfokát. Szerinte reális, hogy a proci28°c-os, a ház meg 44°c-os
    Én ha tehetem, eladom, és veszek egy Intelt PIII-al.
  • narumon
    #28
    "szeretem az ilyen beszolasokat:
    Nekem volt VIA KT133A + TBird. Tokeletesen ment. (leszamitva hogy az SB Liveval nem szeretik egymast, de ez nem a VIA F@ssaga hanem a Creative)"

    És milyen igaza van, ugyanis szimplán driverproblémáról van szó csakhogy a creative évek óta baszik kiadni a liveokhoz drivert. Egyébként meg nálam pl nincs probléma vele csak az acpit kellett kikapcsolni a biosban...
  • Bandee
    #26
    nekem is via + tb + sb live. de csak annyi hogy fel kene rakni a via 4in1-et eloszor es utana bele a kartyat ... es lass csodat no problem. +lepo mi ?
  • Pheel
    #24
    Nem is Borgnak akartam írni. Bocs Borg!
  • Pheel
    #23
    Nah, hogy mindenki örüljön: Éljen az AMD, mert az mindig olcsóbb meg gyorsabb meg stabilabb meg jobb és ráadásul szebb is, mint bármi illetve bárki a világon. Megfelel?
  • Borg
    #22
    Elegendő.
    www.tomshardware.com
  • harcu
    #21
    Azért itt még nem tartunk, csak az 1.4-es Athlon gyalázza földbe az 1.8-as P4-et:) Az Intel most kihozta a 2 GHz-est. Remélhetőleg ez a több, mint 40 %-os órajel előny elegendő lesz arra, hogy újra Intel legyen a leggyorsabb gép.
  • MuldR
    #20
    Nekem volt VIA KT133A + TBird. Tokeletesen ment. (leszamitva hogy az SB Liveval nem szeretik egymast, de ez nem a VIA F@ssaga hanem a Creative)

    Unokatesomnak VIA85P +Celeron van. Az egy HALAL ! Egyszeruen P1 es szinvonalon van a gep. Iszonyat lassu. VIA+Intel SUXX. AMD ala meg mindegy mit teszunk mert az mindennel jo :P (bocs de vissza kellett vagnom Intel Idiotoknak) :))
  • narumon
    #18
    "Rebesgetnek VIA-s alaplapokrol amik nem engedik a 133-as SDRAM-ot csak 100-on ketyegni. Allitolag a DDRAM-al meg semmi bajuk. Most keszulnek egy KT7A Raidet venni AMD 1G TB-vel, de kezdek bizonytalankodni. Van valami biztatotok?"

    Ez egy nagy baromság. Nyilván egy intel fan mondta aki még nem is látott ilyen alaplapot. Mellesleg a via nagyon is jól kezeli a ramokat, szinte bármilyet.
  • busa
    #17
    Bocs, de egy kicsit lemaradtam. Milyen AMD chipset-ről van szó? Alaplapi? Ki gyárt ilyen alaplapot és mi a típus kód? Kösz!
  • Pheel
    #16
    AMD platform házasodjon össze a Viaval meg a Sis-szel, az intelt meg hagyja békén és jól van :)))))
    IMHO szarok bele, hogy ki mekkorát szív vagy nem szív AMDvel, én akkor se veszek. Pedig tudom: a 600-as Thunderbird jól legyőzi a 3GHzes P4-et is :)))))
  • KBB
    #15
    Mintha úgy emlékeznék, hogy az a 174 leégett nem?
    Ehhe, ehhe.
    Egyébként meg feljebb még nem próbáltam, egy hjundááj csippes ram szerintem 155-ig biztos ketyeg.

    by kbb
  • Phyre
    #14
    A ViperII teljesen korrektül megy Apollo Pro133 chipsettel, csakúgy mint KT133A-val, úgyhogy erről ennyit. Amivel gondja volt, az az Intel815.
    Tényleg sok problémáról hallani, de én ezeket személyes tapasztalatokkal egyszerűen nem tudom alátámasztani, nekem nem volt még gondom Via chipsetes alaplappal.
  • KBB
    #12
    Anee-nak igaza van, és én pedig személyes tapasztalatból mondhatom, hogy egy EPoX 8KTA3 Pro alaplappal, ami ugyebár KT133A chip-set, 147-en pörög a ram 133-ról. Nyugodtan vegyél ilyet, de ha előre akarsz tekinteni, akkor inkább már DDR-es alaplapot vegyél, annak meg ott a AMD chip-set.

    by kbb
  • busa
    #11
    Rebesgetnek VIA-s alaplapokrol amik nem engedik a 133-as SDRAM-ot csak 100-on ketyegni. Allitolag a DDRAM-al meg semmi bajuk. Most keszulnek egy KT7A Raidet venni AMD 1G TB-vel, de kezdek bizonytalankodni. Van valami biztatotok?
  • Anee
    #10
    hahaha
    Szart a szarral keveri ez az Intel+Via Kombó
    de AMD platform másról szól Men..
    AMD platformon egy szál baja nincs s SD RAMos gépbe a KT133A a legjobb
  • narumon
    #9
    Nekem Abit KT7A van (via KT133a) + AMD. Ez teljesen korrektül működik. Havernak Celeron alatt van vias alaplap az is teljesen jó.

    Pheel: Nem csak Via chipsetes alaplap van AMDhez, az nforcetól meg majd beszarunk (remélem)