46
Mindent a Voodoo Banshe-ről
  • asysoft
    #46
    A 3Dfx-et én sem tudom eltemetni... Inkább egy V3, V4, mint egy Gf2 MX...
  • asysoft
    #45
    Én még voodoo1-el nyomulok (már tervbe van véve egy voodoo3). Szerintem egy banshee-val elég jól el lehet játszani UT-t, Undyingot, meg még néhány (régebbi) játékot. Ezt tapasztalatból mondom, mivel nemigen hiszem, hogy egy V1-nél lassabb lenne egy banshee... S én is elég jól elvagyok, ugyan nem Max Payne-ezek, de azért még tud valamit a kártya...
  • Dikkma
    #44
    Az!
  • Fry
    #43
    dikk= fasz
  • l3alF1aKe
    #42
    Pheel-)
  • Pheel
    #41
    Pedig minden videokartya gyarto azt szeretne :)
  • l3alF1aKe
    #40
    Ugy látom nem csak én nem tudom eltemetni a voodoo-t-)
  • l3alF1aKe
    #39
    Mondom én-)
  • Pheel
    #37
    nVidia sem a legszebb képű kártyákat gyártja :)))
    Vagy csak az ASUS nagyon szar :) Az összes :)
  • KOCsi
    #36
    Tudjátok, mikor 2 és fél éve vettünk gépet az öcséimnek, és vid.kártya választásra került a sor, én V550-et akartam venni, de nem volt. Volt viszont Banshee mindössze 18.000 +ÁFA-ért. 16 megás volt, és ez nagy szám volt akkoriban, ezért döntöttem emelett, és nem a másik alternatíva G200 mellett. És abban az időben bizony ott volt a "szeren" a 3dfx. Ez volt árban és teljesítményben a legjobb választás. Bár sok időbe telt, mire rájöttem, hogy nem szereti a win98-cat EX-es alaplapban, de most már OK. És meglepődtem azon, hogy egy Cel333 + V. Banshee-n elmegy a NOLF, Rainbow6, CS, UT, meg miegyéb szaggatás nélkül. Szóval nem kell elásni azt a kártyeszt még. Egy erősebb procival (P3 600) szerintem már ki lehet hozni belőle a maximumot, ami ma még mindig elég lehet 800*600-ban. 3D-ben nem annyira szép, de nem is ocsmány, mint ahogy azt KBB barátunk állítja, aki valszeg életében nem látott még Voodoo-t, mert az Nvidia őrület elhomályosítja elméjét. Bocsássuk meg neki! :-)
    2d-ben pedig még ma is az egyik legszebb képet produkáló kártya, majdhogynem G400-as magasságokba emelkedik.

    Viszont az NFS3 és 4 csak patch-el indul el. Egyedül ez a két játék az, amit nem szeret a Banshee.
    Amúgy a pénzét maximálisan megéri/megérte.
  • Dikkma
    #35
    BOCS! LÁMANYUSZT akartam írni!
  • Dikkma
    #34
    Ja Anee Bensivel hogyan csinálsz 1024x768-as pontot 3dmarkba? Van valami trükköd?
  • Dikkma
    #33
    Neked mi a bajod, lámamanyusz? A dátum és a nyálverés egy S4-re hogyan téveszthető össze???
  • Pheel
    #32
    Szerintem a Kryo-t vagy a Bitboys Brothers kartyajat kellene etalonnak venni. Az lenne ekkora marhasag meg. V5 egy zsakutca es meg annak is rovid :)
    A Radeonod sem lehet az a hudemarhajo, mert
    1: miert van kevesebb embernek? Azert mert jobb, vagy azert mert olcsobb? Szerintem nem lehet az olyan hudejo vetel...
    2: SDR-ed van, ha jol lattam. Marpedig jol lattam :)
  • Anee
    #31
    nem mondom radeon se isten de szebb mint a gf2 de az etalon V5től elmarad
  • Pheel
    #30
    :)))))))))))))
  • Anee
    #29
    mert gf2n retyi mxen még retyibb s kurvára lassítja
  • Pheel
    #28
    En nem FSAA-zok, de 1024x768x32-ben jatszok OpenGL alatt. A tobbi nem erdekel, futni meg jol fut. FSAA nem kedvencem. Pedig birna a kartya...
  • Anee
    #27
    Én Cszek egy K6-2 450 Voodoo Banshee+128MB kombóval s 800*600ba szépen elfut OpenGlban.
    radeon sdrrel meg 4*FSAA+128bites anisotropic filter+1024*768*32 se tudja 71alá vinni
  • Pheel
    #26
    nem szeretem a kveket, de cs-zem es megis Gef2MX-em van :)
  • Anee
    #25
    bazze utolsó driver 2000februárjában jelent meg s azzal azóta sincs semmi gond...
    Nvidia-ATi -éknak ez lehetetlen lennne
    ha valaki nem q3 buzi akkor jó ez egy pici idejig még
    Tartaléknak meg jobb nem is lehetne..
  • Pheel
    #23
    Szerintem NFS3-hoz meg a Voodoo 1 is jo :) Ha meg ilyened van, ne akarjal Max Payne-ezni...
  • l3alF1aKe
    #22
    Hát csak azért mondom hogy tudják egyesek, bár feltételezem, tudjátok már
    HCGamer csak fulllow graficsal jáccik, amihez kurvára nem kell jó videó.
    Namost megnéztem a v3 mammal is meg a bansheemmal is a q3 at is meg az UT t is.
    Banshee vel egy 300 as k62; v3 al egy 900 as duron 1.2 n hajtva.(tudom v3 már kevés ehhez).
    Nos nem mondok semmit, de szerintem simán játszható mindkét gépen mindkét játék, értelemszerűen a kicsi gépen lowgraficc-al, a nagyon full grafic -al. Szóval ha valakinek q3a ra kell gép, és hcgamer, akkor elég neki kis gép is még mindíg banshee val. Persze nem mondom, azért az 50 fps fulllow graphic-on nem éppen kielégítő egy hardcoregamernek. de a v3 om elérte a mesés 460fps t(nem elírás460). UT ben, igaz csak egy falat látni-)
    Na mindegy, szerintem is lejárt az ideje, ezt nem vitatom, de az tulzás hogy szemét lenne. Még mindíg jobb mint egy s3.. akármi.
  • Pheel
    #21
    Személy szerint a Savage 4-em kábé januártól volt használhatatlan, ha játszani akartam. Májustól már másnak használhatatlan. Gef2MX oszt jóvan :)
    Amúgy nekem is van pótkártyám, egy S3Trió3D geometriai lassító kártya :))))
  • Fry
    #20
    Hát nekem is masfel evig bansheem volt es most mar nem az van kurvara nem jott be!!!
    dikkma te meg a savage 4 edre vagy buszke? :) mongyuk nekem is az van :))))
  • Dikkma
    #18
    De most nem annak idején van, hanem 2001. augusztus 4-e, szombat.
  • silanor
    #17
    Nekem masfel evig volt banshee-m, es akarki akarmit mond egy nagyon jo kartya volt annak idejen. Olcso es midnen ment rajta jol, ha az ember nem akart nagy dolgokat latni.
  • Mempphis
    #16
    Teljesen eggyetértek veled
  • atee
    #14
    hulye kerdes volt.
  • Laci
    #13
    igen
  • Anee
    #12
    Huh az nehéz lesz...V3mat még a kezembe se fogtam nem is láttam futni se...az kimaradt az életemből drivereibe meg nem vagyok otthon
  • l3alF1aKe
    #11
    Anee...inkább a voodoo3 topicba írj nekem vmi választ légyszi.-)
  • Anee
    #10
    hát azért annyira még nem gázos...
    ha lenne anisotropic filter+EMBM akkor jó lenne 2évig
  • l3alF1aKe
    #9
    b :HAHAHAHAHAHAHAHA
    Hasamat fogom ember.-)
    Ekkora ökörséget
    na by
  • Anee
    #7
    2évig nyomtam vele
    2Dje szebb az nVidiáéknál(na jó GF3 már jobb)3dje meg elmegy.Csak nem 1280*1024ben kell játszani hanem 80*600ban
    3dmark2001
    1024*768*16-bár ezt nem tmogatja..-1450
    800*600*16-1780
    Duron 927
    256MB Cas2
    Szal jobb BEKUSSOLNI
    amúgy ha nem Q3mazol hanem mondjuk emberibb játékokal játszol(autós-taktikai fps-kaland-horror)akkor rádöbbensz hogy ha van egy 600as K6-2d+128MB Ramod akkor azzal a kártyával TELJESEN JÓL tucc:
    CSzni,OpFlashpointozni(glidra irták!)UTzni(szintén Glidra irták)s annak modjaival játszani,összes autóssal játszani Rainbox 6ezni
    Riva 128al meg kitörölheted a s***ed...
    ha nem Q3TA,Sacricife-,Max payne,Giants,Gotic,Evil Island a kedvenc játékaid még gf3MXig ki lehetne húzni vele....
    szal KBB gondolkozz először
  • l3alF1aKe
    #6
    Még jó hogy életedben nem láttál banshee-t
  • Mempphis
    #4
    Nekem is az van, de hát nem minden játék fut rajta szarul, annál inkább...
  • narumon
    #3
    Hát kérdés hogy ez a játszani tudsz vele mit jelent. Egy TNT2vel sokkal többre mész...