1138
Milyen hangfalat vegyek?
  • pauly
    #1138
    Esetleg olvasd el itt az összefoglalót.Ennyiért inkább 2.0-t ajánlanak.
  • Madi92
    #1137
    Hali!
    Kb 15.000Huf értékben tudnátok ajánlani valami 2.1-es cuccot? Albérletbe lesz, szóval nem muszáj, hogy szétcsapjon mindent, bár gondolom azok nem ilyen értékben mozognak. Szóval lényeg, hogy szépen szóljon.
  • Bucsek
    #1136
    Sziasztok, most először járok itt és segítség kellene. Nem vagyok egy nagy hangfalismerő szakértő mester, ezért is jöttem ide, hogy segítséget kérjek :P

    Kezdjük ott, hogy amik vannak filmek nekem, általában, szerintem 5.1-es hanggal rendelkeznek (gondolom én) és mivel a TV-n nézem őket (USB-ről vagy gépen keresztül) valamiért tök idegesítő, hogy a zene, effekt hangos a beszéd halk, gondolom ismeritek az ilyet (lehet, hogy van megoldás erre, de én nemtom...)
    Szóval arra gondoltam, hogy beinvesztálok egy egyszerű, PC-s hangfalra (azért sem ilyen drabális brutális hangfalakra, mert kevés a hely, és amúgy se üvöltetném :D ), 5.1 vagy 2.1 nem tudom melyik lenne jó.
    Viszont nem tudom, hogy szólna egy 5.1-es film egy 2.1-es hangfalon (vagy fordítva). Teljesen amatőr vagyok ilyen szinten.
    Egyébként megoldódna ez a probléma, hogy halljam is végre amit beszélnek a film alatt? Vagy van erre valami beállítási lehetőség is? Mert nem mindegyik film ilyen, de legtöbb esetben sajna előfordul.

    Remélem érthető voltam a problémámat illetően. Köszönöm :)

  • bowden
    #1135
    Tudom béna kérdés de felteszem azért.
    Használtam eddig egy kis garzonban egy genius 5.1es aktív hangfal rendszert. Nincs is vele semmi baj de elköltözünk egy másik lakásba ahova a nappaliba már nem szeretnék kábel halmokat ezért egy sztereó rendszer mellett raktam le a voksom(jamo s 426 + valami sztereó erősítő).
    Kérdés:
    Ha egy film 5.1es hangsávval van csak ellátva, hogyan fog az ezen megszólalni?
    Egyébként főként zenét hallgatok de kedvelem a minőségi koncert filmeket is ezért érdekel a dolog. Valamint néha pár normál filmet is megnéznék azért.
  • báttyó02
    #1134
    sziasztok

    volna egy olyan problémám, hogy pár napja vettem egy aktív mélynyomót, rákötöttem az erősítőmre (5.1) egy sima rca kábellel, ahogy kell elvileg. ha tuneren van az erősítő, ill ha pc-ről hallgatok zenét filmet akármit(ez is rca-val van összekötve az erősítővel), akkor rögtön bekapcsol a jelre a mélnyomó. viszont ha az USB-s lejátszómmal akarok filmezni, ami digitális jelet küld az erősítőnek( ez spdif coaxal van rákötve az erősítőre) akkor nem kapcsol be a mélynyomó...már próbáltam mindent állítani az erősítőn, de egyszerűen semmi. megnéztem azt is hogy ha spdif-el összekötöm a tv+erősítőt, digitális tv adásnál se kapcsol be a mély. szóval erre segítsen valaki plz, már mindent átolvastam a neten ezzel kapcsolatban, de nem tudok rájönni a hibára :S
  • Láma!
    #1133
    Az nincs... de szerencsére azt megoldottam máshogy, így nem is hiányzik.
  • pauly
    #1132
    Lehet hogy én is veszek egyet :)Ugye nincs rajta fejhallgató kimenet?
  • Láma!
    #1131
    Megvettem a 1255B-t, kb negyed órája állítottam üzembe, és eddig nincs okom panaszara, tisztán, szépen szól:)
  • renton001
    #1130
    Filmnézéshez kellene.
  • renton001
    #1129
    Sziasztok. Tv mellé szeretnék aktív hangfalat, kettő elég. :) És szóljon úgy mint egy jó mini-hi-fi. Létezik ilyen 30.000 körül?
  • pauly
    #1128
    "Viszont lejjebb Jamcsaba direkt kiemelte hogy a 1255B rendelkezik vele..."
    Szerintem azon is csak bemenet van,nem pedig kimenet.

    Nem értek hozzá,de én 20 alatt a geniust venném szerintem,még akkor is ha nincs fejhallgató kimenete.Szinte mindenki csak jókat ír róla.
  • Láma!
    #1127
    Akkor valamit csúnyán benéztem... :D

    Viszont lejjebb Jamcsaba direkt kiemelte hogy a 1255B rendelkezik vele...

    Így akkor keresgélhetek tovább... tudnál esetleg te ajánlani valamit alap felhasználásra? (főleg filmezés, játékok, kisebb részt zene), max 15-20k értékben
  • pauly
    #1126
    Egyiken sincs fejhallgató kimenet :)
  • Láma!
    #1125
    Szia!

    A
    - Genius SP-HF1250B és
    - Genius SP-HF1255B

    között mi a különbség pontosan?
    Egyiket megvenném, fontos lenne a fejhallgató kimenet, de én úgy látom hogy ez mindkettőben van.
  • Jamcsaba
    #1124
    Kedves Érdeklődők!

    Mindenekelőtt érdemes elolvasni a következő irományt, amely összegzi a témával kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat:
    Milyen hangrendszert válasszunk zenehallgatásra? Én egy jó sztereót ajánlok a 2.1-es rendszerek helyett.


    Ajánlott 2.0 készülékek:

    20 ezer Ft. alatt:

    - Genius SP-HF1250B
    - Genius SP-HF1255B (fejhallgató kimenettel is rendelkezik)
    - Creative GigaWorks T20 Series II (kis méretű, így azoknak ajánlott, akiknek kevés hely áll rendelkezésre)

    20 és 30 ezer Ft. között:

    - Edifier R1600T Plus
    - Modecom MC-SHF56
    - Modecom MC-SHF56U (USB csatlakozóval rendelkezik, Modecom Buetooth Audio Modul-lal használható)
    - Swans D1080MKII (ezen a néven is kapható: WooW D1080MKII)

    30 és 50 ezer Ft. között:

    - Modecom MC-SHF80U (USB csatlakozóval rendelkezik, Modecom Buetooth Audio Modul-lal használható)
    - Modecom MC-SHF120U (USB csatlakozóval rendelkezik, Modecom Buetooth Audio Modul-lal használható)
    - Microlab Solo 6C (távirányítóval rendelkezik)
    - Behringer MS40

    50 ezer Ft. felett:

    - Prodipe Pro 5 V2
    - M-Audio BX5 D2
    - Mackie MR 5
    - RCF Ayra 5
    - KRK Rocket RP5 G3


    Ajánlott 2.1 készülékek:

    - Tangent EVO E8 2.1 + EVO E4 hangfalpár
    - Prodipe Pro 5 V2 Sub 10s Bundle
  • gabo91
    #1123
    Hali

    Tv-hez szeretnék venni valami 5.1-es rendszert, (esetleg 2.1).
    Lejátszó nem kell, USB-ről nézek mindent.
    Nem túl nagy a szoba 20m^2, ehez mérten kellene.
    Sorozatokat nézek ill Ps3-on játszok ezt kellene kiszolgálnia.

    Ár: szart nem szeretnék venni, feleslegesen drágát se. Valami ár/érték bajnok jó lenne :)

    Ja és a legfontosabb dolgot majdnem kifelejtettem...
    Optikai bemenet legyen rajta mindenképpen, ps-t is csak így tudom rákötni, ill tv-ből sem lehet tudtommal máshogy 5.1-et átvinni.


  • zsolesz92
    #1122
    Sziasztok. olyan kérdésem lenne, hogy van egy újfajta alaplapom, tehát 6 jack bemenet (nem értek hozzá, de ugye van a zöld meg a rózsa a hangfalnak + mikrofonnak) meg még 4 szürke és mindenféle színben.

    Az a kérdésem, hogy van egy hangfal párom, amit jacken keresztül belevezetek a mélynyomóba, és az megy bele a zöld jackbe.
    Meg lehet oldani, hogy 2*2 hangfalat dugok valahogy a gépre? tehát 4 hangfal 1 mélynyomó..
    Nyilván az egyik párosra nem jut mély, mivel azon csak egy bemenet van, de valahogy be tudom dugni a jacket?
    Tök hülye vagyok hozzá, legyetek elnézőek légyszi :)

    Köszi a segítséget

    erről lenne szó, 2*2 speaker, 1 mélynyomó
  • leon83
    #1121
    Annyi hogy a blu ray lejátszó nem szükséges...
  • leon83
    #1120
    Jogos. Közben szétnéztem. Találtam egy hangprojektort ami tetszene, de nem tudom hogy van e ugyanolyan jó mint az 5+1 hangfal.

    Amúgy a Philips hts3111-re gondoltam.
  • Wescone
    #1119
    Szia!
    Szétnéz-, megtetszik-, érdeklődik - ez a folyamata a beszerzésnek (nálam legalábbis)!
    Amíg nem "körvonalazódik" benned, mit is szeretnél valójában, addig szinte felesleges javasolni bármit is.
  • leon83
    #1118
    Sziasztok.

    Van egy LG42LV3400-as Led tv-m, ehhez szeretnék egy 5.1-es hangrendszert blue ray lejátszóval.

    Tudnátok esetleg ajánlani?

    Úgy is jó, hogy ha esetleg külön a hangrendszert és külön a blue ray lejátszót kell megvennem.

    Köszi előre is!
  • ladislaoca
    #1117
    Köszönöm!! :)
  • Wescone
    #1116
    Üdv, Neked!
    Rábírható - megvásárolható. ;)
  • ladislaoca
    #1115
    Sziasztok!

    Egy kis segítséget szeretnék kérni!

    Van egy ilyen alaplap:

    http://www.asus.hu/Motherboards/Intel_Socket_1155/P8B75M_LX/#specifications

    És egy ilyen hangszóró:

    http://bestbyte.hu/termekek/28951/Trust_SoundForce_5_1_jack_40W_fa_hangszoro.html

    A kérdésem az lenne, hogy az alaplapon lévő hangkártyával ez a hangfal rábírható-e arra hogy valóban 5.1-ben szóljon!

    Lehet buta kérdés,de nem vagyok benne biztos hogy ha megveszem ezt az 5.1-es hangfalat akkor tudom-e 5.1-ben használni!
  • HDAudio
    #1114
    Felejtős, a másik topikban adtam alternativákat...
  • WuFraZselic
    #1113
    Hello

    Szeretnék a közeljövőben egy hangfalpárt, Harman/Kardon Soundsticks szériáról mi a véleményetek? (az ára kicsit húzós, de Amerikában venném meg ~110-150 dollár körül, tehát lényegesen olcsóbban, mint itthon)
  • Wescone
    #1112
    A minuszaim a hozzád hasonló férgektől származnak - engem nem zavarnak, mivel jól ismerem a fajtájukat!

    By the way!
    Ha normális hangnemben kritizálod az adott fejhallgatót, minden további nélkül elfogadtam volna mint véleményt, de már megbocsáss, az ahogy előadtad magad első körben, távolról sem egy hozzáértő kritikája volt.

    Részemről ennyi!
  • Wescone
    #1111
    ...Bár tippem szerint nem lesz mire.
    Amúgy érdekes, hogy az parasztoz, aki köszönni sem képes.
  • Lacika 79
    #1110

    nem akarok belefolyni egy véget nem érő beszélgetésbe, ahol egy "sértődős kisgyerek" úgyis kontrázik mindenre. :)
    de már a sok mínuszodat is kezdem érteni. :P
  • Wescone
    #1109
    "...az meg, hogy HQ sound topic gazda, meg AV renszerek, és ezt a Sony fülest jónak mondod, megint csak téged, ill. a hozzá nem értésedet minősíti..."

    Rendben, Janikám - gyere "át" és mutasd meg a tutit, ha már ekkora "szád" van! Én figyelni fogok...
  • Lacika 79
    #1108
    először is, nem vagy te nekem senkim, hogy kioktass.... főleg nem úgy, hogy bunkó paraszt módon reagálsz. úgy látom, az életkoroddal (ha valós egyáltalán) nem jár együtt a normális hangnem. én csupán leírtam azt, ami 100-ból 99 ember véleménye (akik hallottak már pár normális kategóriába tartozó fejest szólni)
    az meg, hogy HQ sound topic gazda, meg AV renszerek, és ezt a Sony fülest jónak mondod, megint csak téged, ill. a hozzá nem értésedet minősíti. no offense, viszont ezt a stílust tartogasd az otthoniaknak.....
  • Wescone
    #1107
    Először is, "Szia!", vagy "Jó estét!", mielőtt belepofázol a történetbe - úgy látom kimaradt a nevelés a "sorry ass" életedből!

    Hogy miért ajánlottam azt? Talán mert nekem is van egy - tudom miről "beszélek". Igaz, nekem a 700-as van, amely még "túlsúlyosabb" (ami némiképp igaz), de valamit-, valamiért - a kettő közt pedig nem hiszem, hogy lényeges hangzáskülönbség volna.
    ...Ja, még annyit, hogy a Sony-t csakis munkahelyen használom, itthon egy "ATH-A700"-as figyel, amely már egy jóval magasabb kategóriát képvisel - volt időm bőven összehasonlítani a kettőt, így bátran kijelenthetem, a Sony-nak nem kell szégyenkeznie az MDR-XB sorozat miatt.
  • Lacika 79
    #1106
    olyan, hogy karakterisztikája nincs neki, mivel egy mély túlsúlyos, minden egyéb hangtartományt elnyomó fülesről beszélünk. nigger rap hallgatásra jó, de másra alkalmatlan....
  • Láma!
    #1105
    Köszi mindkettőtöknek!

    Utánajárok a Sony-nak, ha még kapok lehet bepróbálkozok vele, ha nem, akkor marad az új hd 202.
  • oliwwer
    #1104
    Nekem jelenleg hd 202 van a fejemen, ez már az új verzió. Nem tudom van e különbség, ez kb 3 m kábellel van ellátva, kaptam hozzá egy esztétikus műanyag hordozót, amire fel lehet tekerni a nem használt kábelt.

    A hangja nekem nagyon tetszik,a mélye nagyon szép, a magasakkal sincs gond. Szerintem kiváló vásár.
  • Wescone
    #1103
    Ahogy elnézem, ennek a Te Sennheiser-ednek elég karcsú a frekvenciatartománya. Én ajánlanék egyet - hátránya, hogy rövid a zsinorja, mivel vélhetőleg "sétáló" fejhallgatónak szánták, annak viszont piszkosul jól sikerült. Kényelmes, nagyon jól szigetel és nagyon szép a hangképe. Kifutó darab, talán elcsípheted az utolsók egyikét. Ha meg tudsz barátkozni egy hosszabbító gondolatával, nagyon ajánlom - a karakterisztikája magáért beszél:

  • Láma!
    #1102
    Kizárólag otthon PC-hez. Zene, film, játék.
  • Wescone
    #1101
    Szia!
    Mire-, milyen körülmények közt akarod használni az újat?
  • Láma!
    #1100
    Sziasztok!

    Tudom hogy van fülhallgató topik is, de az egy éve nem aktív, ezért gondoltam inkább itt kérdezek. Van most egy Sennheiser hd 202 fülesem (a régi) de elfáradni látszik. Kérdés hogy vegyek egy ugyanilyet vagy van ebben a kategóriában már jobb, kb ilyen árfekvésű másik? Lehetőség szerint maradnék a márkánál.
  • Peetboy
    #1099
    Ezek a dokkolók semmire valóak. Egy sz*rt fogsz kapni, akármennyi is az ára. Nézzél csak rá olyan kicsi dobozba eleve nem fér el nagy hangszóró ami minőség rovására is megy. Vegyél normális hangfalakat + erősítőt és ennyiből kijön. Ha pedig használtan akarsz akkor sok féle márkát vehetsz az új ár töredékéért. Például egy B&W álló hangfalpárt lehet vaterázni már 80 ezerért is.