7
  • Torisaru
    #7
    Ingyenes lesz az első diploma így min 3,5-4 évvel tovább járnak iskolába ha normális fizetésért akarnak dolgozni, magasabb pozíciókért 8-12 év tanulás(ugye már megjelent az életfogytig tanulás, ami életvégig jobban hangzana).Így sem lehetne kivenni, visszatartani az emberek nagy részét de szükségmegoldások mindig lesznek a problémákra és elhúzhatják a derék politikusok a végleges megoldásig ahogy szokták.
  • overseer-7
    #6
    én arra számítok, hogy ez fog történni velünk



    bottleneck effect

    A sok fölösleges ember valamilyen módon el fog tűnni.
    Nem az a lényeg, hogy hogyan.. hanem az, hogy nem lesz számukra hely.
    Feleslegesek lesznek a tömegek.

    Az ember megmarad.. de sokkal, sokkal kevesebben leszünk mint ma.
    Nem milliárdokkal mérhetően, hanem csak száz milliókkal az egész földön.

    A folyamat lehet kellemes.. önkéntes depopuláció.. a gyerekvállalás felfüggesztése.. helyét a szórakozás és az önmegvalósítás tölti be..
    Vagy lehet erőszakos is.. háborúk és mesterséges járványok.
  • ostoros
    #5
    Azt kérditek mi lesz a 95%-ból? Hát bűnözők lesznek természetesen. Az illegális tevékenységek nem lesznek gépesítve.
    Szép új világ.
  • Kissssss0 #4
    nos a maradék 95% megy levesbe... mert ugye értelemszerűen nem állhat mindenki mérnöknek, orvosnak, színésznek, stb.
  • kvp
    #3
    Megvalosithatoak az automata gyarak? Igen. Kerdes, hogy megeri-e es mennyi az az emberi felugyelet amit erdemes meghagyni. Idealis esetben egy technikus eleg lehet egy gyar felugyeletere es csak a tervezeshez kellenek mernokok, mig a gyartas es a karbantartas lehet teljesen automatikus.

    Hogy kinek gyartananak a gyarak? Egyresz a nagytokes felso 1%-nak mindent, masreszt az o kiszolgalasukkal foglalkozo szemelyzetnek, a kutatoknak, a mernokoknek, a muveszeknek, az orvosoknak, sot meg a fent emlitett par technikusnak is. Ez a rendszer az emberiseg akar 5%-at is lefedheti (1%/3%/1% aranyban). A kerdes, hogy a maradek 95%-al mi lesz...
  • esztyopa
    #2
    Én nem vagyok ilyen optimista!
    Amilyen tempóban rohan az emberiség a kihalás felé,annál közelebb kerülünk ehhez !
    Csak,hogy akkor a robotok kinek,és mit gyártanának /amíg lenne tápfeszültségük/
  • grebber
    #1
    Az én munkahelyemet ez nem fenyegeti azt nem tudja robot csinálni (szerencsénkre) (De mindig hozzáteszem csakis addig amíg nem valósul meg hogy egy gépbe az ember tudatát/tudását/agyát 1az1-be át nem lehet ültetni