20
  • qqricoo
    #20
    "mást pedig nem olvastam/néztem"

    http://xn--olvassknyvet-bjb.hu/terminator.html



    kezd ezzel és fejezd be a "Terminator: Középkor
    A leszámolás" -al, a köztes értsd. minden ami nem Mark F. Wilson az ugorható
    Utoljára szerkesztette: qqricoo, 2017.01.26. 07:23:35
  • wraithLord
    #19
    Ennyire nem próbáltam meg még átlátni az egészet, érdekesen és logikusan hangzik.

    Azt akartam ezzel mondani, hogy az első két rész történései is paradoxonon alapulnak (igaz, a legegyszerűbb paradoxonon). Feltételezem, ez egy plot twist akart lenni akkoriban, amikor kijöttek a filmek.

    Párhuzamos idősíkokkal/valóságokkal persze nem paradox, de ezt szerintem nem hangoztatták a mozifilmekben (a Genisys-ben talán már igen), mást pedig nem olvastam/néztem ezzel kapcsolatban.
    Utoljára szerkesztette: wraithLord, 2017.01.26. 00:42:34
  • wraithLord
    #18
    +1
  • ostoros
    #17
    +1
  • qqricoo
    #16
    vannak fix események(csomópontok) az időben, ilyen JC és a Skynet megszületése ill. létrejötte, azt hogy az előbbi két esemény milyen egyéb események láncolatának következtében történik meg az lényegtelen ill. lényegében a két fix eseményt összekötő végtelen mennyiségű párhuzamos idősíkban végtelen féleképpen születhetnek ill. jöhetnek létre (fix)=>(fix). A Skynet abban nem volt biztos, hogy önmaga pusztulása egy előbbiekhez hasonló fix esemény ami mindenképp bekövetkezik, vagy változtatható, csak egy idősíkban megtörténő, ezért kezdte baxtatani az időt visszafelé(több párhuzamos idősíkot generálva), ezt próbálta kideríteni, remélve hogy, majd keletkezik egy olyan párhuzamos/alternativ valóság amiben ő kerül ki győztesen (lásd uccsó rész)
    Utoljára szerkesztette: qqricoo, 2017.01.25. 19:08:32
  • wraithLord
    #15
    Szerintem pont a logikai sántítások miatt volt érdekes a Terminator. Már az első részben sántított, hogy John Connor miatt küldték vissza az első T-800-ast, de ha az ellenállás nem próbál meg valamit tenni a Skynet időmanipuláló terve ellen, akkor meg sem születik John Connor. Ergo ha a Skynet nem találja ki a jövőben az időutazást, nem lenne ellenállás... Ja és nem lenne Skynet sem, mert nem kerül vissza a T-800-as, amiből kifejleszthetik Skynetet.

    Lehet, hogy valami felett elsiklottam, de ha az első rész még nem gubancos, akkor egyik rész sem az.
    Viszont az első két rész többek között ettől volt jó, a többi többek között ettől rossz.
    Kivéve a 4-et, mert az tisztán az assassin terminator sztori miatt nem jött be annyira. De összességében én nem temettem, nem volt az rossz.
  • qqricoo
    #14
    összes Nemes féle kötelező olvasmány ;)

    Mark F. Wilson : Démon a jövőből
    Mark F. Wilson: Orgyilkos
    Mark F. Wilson: A gólem
    Mark F. Wilson: A leszámolás
    Mark F. Wilson : Halálzóna
    Mark F. Wilson : Ellencsapás
    Mark F. Wilson : Tűzvihar
    Mark F. Wilson : Invázió

    a többi tényleg fos ...
    Utoljára szerkesztette: qqricoo, 2017.01.25. 06:57:28
  • ostoros
    #13
    Fogalmad sincs semmiről.
  • Zombee
    #12
    Azt a filmet eleve a visszakacsintásokkal hirdették, egyedül azok értek benne valamit. Ráadásul az még jó ötlet is volt, hisz a jövőből korábbra érkezve 1984-et is megváltoztathatják. A sorozatnak már úgy is mindegy, logikailag már az első rész után sántított, amikor Sarah Connor hiába menekül meg, csak lesz Skynet az első Terminator maradványaiból. De még az belefér, a 3. részre már nincs mentség, és logikailag is elszállt teljesen. A 4. ilyen téren nem gáz, nem nyúl bele az idősíkba, ellenben kihagyott ziccer, és teljesen érdektelen film.
  • Ender Wiggin #11
    Jézus, hagyjuk már a magyar fosokat...
  • ostoros
    #10
    Nagy téma!
  • qqricoo
    #9
    a Nemes István féle Terminator 0 volt eddig a legjobb

    uff :)

    https://moly.hu/konyvek/mark-f-wilson-a-pusztitas-demona
    Utoljára szerkesztette: qqricoo, 2017.01.23. 20:14:35
  • KaOz
    #7
    Nekem jöhet :D Megköszönöm ha elküldöd.
    Utoljára szerkesztette: KaOz, 2017.01.23. 18:14:15
  • Jawarider
    #6
    Remélem , hogy az állítólagos 3. résznek tervezett Terminator: Armageddon c. projekt fog megvalósulni. Ha kell lefordított küldöm bárkinek. Érdemes elolvasni.
  • Kisssssss
    #5
    genisys egész jó volt, tetszett a sok visszakacsintás az első két rész felé.
  • KaOz
    #4
    A napokban néztem meg újra az első két részt és még mai napig megunhatatlan. Elkezdem nézni és a végéig fel nem állok.Minden pillanata izgalmas de sajnos a folytatásokról ugyanez nem mondható el.
    Unalomba fulladó történet, skynet motort hekkelő hősök és a Genisys is sajana fos volt azzal a két gagyi színésszel, pedig nagyon vártam. Remélem Cameron rendesen megcsinálja. :D
  • molnibalage83
    #3
    A 3. rész is egy rakás szar volt. Az első kettő mestermű még mai szemmel nézve is sok helyen, ikonok a filmtörténetben. A 4. részt inkább meg sem néztem. Minek...
  • zenya
    #2
    Végre,az első két rész után el lehet felejteni a többit.Cameron papa megmutatja,hogy kell ezt csinálni :)
  • Ender Wiggin #1
    Minden képzeletet alulmúló gagyiparádé volt Miller szarsága...